Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוקוס נגד קורולה

eladsivan
שימו לב! השרשור הזה בן 7542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשאלה קודמת שאלתי לדעתכם בשאלת פוקוס נגד סיביק. בגדול התשובות נטו לטובת הפוקוס (נוחות נהיגה,מתלים,יופי ועדיפות כוח לסיביק).

בינתיים נכנס לי עוד נעלם למשוואה: פוקוס נגד טיוטה קורולה.

יש רעיונות ?

תודה :shock:

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שוב, ידידי, דעתי כנראה תלך נגד הרוב.

התרשמותי מנסיעת מבחן בקורולה היתה ממש טובה. יותר טובה מאשר בפוקוס. תרשה לי להמליץ לך על טויוטה, למרות שאבזור שלה (בדגם הבסיסי לליסינג) מעט נחות בהשווה לפוקוס. זהו רכב חדיש, מרווח ,עם עיצוב פנים וחוץ די יפה ומרענן. ביצועים טובים מאלה של פוקוס, התנהגות ואחיזת כביש טובות והשתקת רעשים נותנים הרגשה של נסיעה חלקה ומהנה. כרגיל, ישנה הקשיחות המאפיינת את היפניות, אבל זה די סביר, גם יחסית להשוותנו של פוקוס לסיוויק (כזכור, נתנו לפוקוס רבע נקודה), כאן ניתן חמישית :wink:. אז, אם לא מפריעה לך העובדה שהרכב הורכב בתורכיה, לך על קורולה.

נ.ב. התלבטותי בין הונדה סיוויק למאזדה 6 מקורה בכך שבניתי על קורולה, אך לאכזבתי היא לא נכללה ברשימת הליסינג שהוצעה לנו.

*** ההודעה נערכה: תוקנו טעויות הקללדה ושגיאות קתיב ***

ט.ל.ח.

Reaching for Venus De Milo

But shes never gonna hold you tight

Styx - Killing The Things That You Love

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקורולה החדשה, הגה מת וחסר תקשורת

איכות ההרכבה (יעיד על כך ליביו שקיבל אחת 2004), מחפירה לרכב חדש

המזגן חלש

לזכותה ביצועים טובים ונוחות טובה.

הפוקוס עדיפה בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן חלש

הפוקוס עדיפה בהרבה.

תסלח לי מר שגב.. אתה יכול להמליץ רק עם הרכב היה ברשותך תקופה מסויימת או שנהגת עליו תקופה כזאת. עם לליביו יש מה להגיד על הקורולה אז הוא מוזמן להביא את דעתו. (זה לא ישיר כלפיך, פשוט לאחרונה יש נטיה לאנשים ללכת בכיוון הזה)

עכשין לענייננו.

אני נסעתי בגולף תקופה מסויימת לזכותה של הקורולה יאמר שהיא קרובה הרבה יותר לרכב אירופי מאשר למוצאה היפני.

בקשר להגה, אז נכון חובבי נהיגה לא יתפלא ממנו (וזה בלשון המעטה) אך אומר לך שאימי שרוב הזמן מסתובבת עם הרכב ואינה חובבת נהיגה מושבעת מוצאת בו הרבה יותר יתרונות לעומת ההגה ההידראולי שהיה לנו בלאנטיס 97.

הנוחות של הרכב היא סבירה ומעלה, הרכב נותן הרגשה שהוא גדול מפנק ומיועד בדיוק למשפחה שרוצה להיתנייד מ A ל B בנוחות ובפינוק וכל זה מבלי לגרוע מאמינות ואחראיות יפנית.

בקשר לאיכות הרכבה: לא יודע מה הולך ברכבי ליסינג המסכנים שעוברים התעללות קשה, אך הרכב אצלינו כבר מעל לשנה, עבר מעל 25K וחוץ מהחלפת בלמים קדמיים (בעיה מוכרת בקורולות) אין שום בעיה, ושום ציקצוקים.

המזגן הוא מסוג בקרת אקלים, חלש הוא בכלל לא ואפילו מאופיין על ידי הכינויי "המקרר" כמו שאהבים לכנות מזגנים יפניים, קוריאניים וכל התוצרת האחרת מהמזרח הרחוק.

בגדול עם אתה לא מחפש חווית נהיגה אלה פינוק למשפחה, הקורולה היא רכב בשבילך.

בקשר לפוקוס - תסרוק את הפורום הנושא ניטחן עד תום.

הרמן.

******מיועד לגיא שגב******

אל תיקח כל כך קשה את מה שרשמתי לגביך.

בכל בידידות :)

הרמן.

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן חלש

הפוקוס עדיפה בהרבה.

תסלח לי מר שגב.. אתה יכול להמליץ רק עם הרכב היה ברשותך תקופה מסויימת או שנהגת עליו תקופה כזאת. עם לליביו יש מה להגיד על הקורולה אז הוא מוזמן להביא את דעתו. (זה לא ישיר כלפיך, פשוט לאחרונה יש נטיה לאנשים ללכת בכיוון הזה)

עכשין לענייננו.

אני נסעתי בגולף תקופה מסויימת לזכותה של הקורולה יאמר שהיא קרובה הרבה יותר לרכב אירופי מאשר למוצאה היפני.

בקשר להגה, אז נכון חובבי נהיגה לא יתפלא ממנו (וזה בלשון המעטה) אך אומר לך שאימי שרוב הזמן מסתובבת עם הרכב ואינה חובבת נהיגה מושבעת מוצאת בו הרבה יותר יתרונות לעומת ההגה ההידראולי שהיה לנו בלאנטיס 97.

הנוחות של הרכב היא סבירה ומעלה, הרכב נותן הרגשה שהוא גדול מפנק ומיועד בדיוק למשפחה שרוצה להיתנייד מ A ל B בנוחות ובפינוק וכל זה מבלי לגרוע מאמינות ואחראיות יפנית.

בקשר לאיכות הרכבה: לא יודע מה הולך ברכבי ליסינג המסכנים שעוברים התעללות קשה, אך הרכב אצלינו כבר מעל לשנה, עבר מעל 25K וחוץ מהחלפת בלמים קדמיים (בעיה מוכרת בקורולות) אין שום בעיה, ושום ציקצוקים.

המזגן הוא מסוג בקרת אקלים, חלש הוא בכלל לא ואפילו מאופיין על ידי הכינויי "המקרר" כמו שאהבים לכנות מזגנים יפניים, קוריאניים וכל התוצרת האחרת מהמזרח הרחוק.

בגדול עם אתה לא מחפש חווית נהיגה אלה פינוק למשפחה, הקורולה היא רכב בשבילך.

בקשר לפוקוס - תסרוק את הפורום הנושא ניטחן עד תום.

הרמן.

******מיועד לגיא שגב******

אל תיקח כל כך קשה את מה שרשמתי לגביך.

בכל בידידות :)

הרמן.

שבוע רכב מהשכרה זה מספיק?

ואם תשים לב אני כמעט אף פעם לא מגיב על רכבים שלא נהגתי עליהם תקופה מסויימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הרכבה "מחפירה" זה לא משהו שניתן לייחס לקורולה (גם לא ביחס לרכבים חדשים אחרים בסגמנט שלה) - הגזמת קצת, גיא :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הרכבה "מחפירה" זה לא משהו שניתן לייחס לקורולה (גם לא ביחס לרכבים חדשים אחרים בסגמנט שלה) - הגזמת קצת, גיא :roll:

לדעתי רכב עם 0 ק"מ שמגיע עם כל מיני דברים מפורקים - אפילו שהם קטנים , זה מחפיר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רכב עם 0 ק"מ שמגיע עם כל מיני דברים מפורקים - אפילו שהם קטנים , זה מחפיר!

במקרה יש לי חבר עם קורולה פרטית חדשה לגמרי - ולא ראיתי שום "כל מיני דברים מפורקים".

כאמור, יש לזכור שהרכב של ליביו הוא מליסינג ולך תדע איזה התקנות מקומיות עוברים הרכבים האלה, ובאיזו איכות - אולי בזה נעוצה האיכות ה"מחפירה" למראית עין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם תשים לב אני כמעט אף פעם לא מגיב על רכבים שלא נהגתי עליהם תקופה מסויימת..

שים לב מאיזה רכב אתה מתרשם ובמשך איזו תקופה (לא הייתי אומר ממש ארוכה)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לדעתי שבוע זה המווון זמן בשביל להתרשם מרכב. אפשר גם להזכיר כי רוב הכתבים שכותבים כתבות ארוכות ודעתניות על רכבים לא נוסעים עליהם שבוע. אני בזמנו רשמתי סקירה על מונדיאו גם כן מהשכרה שהתרשמתי לגביה לחיוב. הרכב היה אצלי כ 4 ימים נהגתי עליו בערך 600 ק"מ. אנשים פה רשמו דעה על רכבים אחרי נסיעת מבחן מוגבלת- מהיבואן (שגם היא נותנת רושם מסויים) אז אחרי שבוע.... טוב היה עושה שגב אם היה מציין שהרכב היה מהשכרה, למרות שאם הוא היה חדש לגמרי התירוץ של רכב מושכר לא תופס, אם כי עדיין יש את נושא ההתקנות הבעייתי. במחשבה שניה ברכבי השכרה לרוב לא מתקנים כלום. במקרה הטוב - רדיו טייפ. (לאלו שלא מגיעים עם אחד מקורי).

מאיכות יצור אפשר גם להתרשם ב 10 דקות נסיעה על כביש משובש לפי רעשים וקירקושים למניהם, לא צריך שבוע וגם לא חצי שנה. אחרי חצי שנה אפשר להגיד שמצב טוב בהנחה והשקט נשמר, אבל עם הרכב מקרקש כבר בצעירותו, המצב הוא שונה. אני מסכים שיכול להיות שרכב מהשכרה יהיה במצב גרוע יותר, בעל התקנות ברמת איכפתיות שלילית ועדיין זה לא מבריק שכבר יש התרשמות רעה לגבי איכות יצור. בנוסף תמיד טוב לשמוע דעות נוספות מרכבים פרטיים.

לגבי השאלה שנשאלה בשירשור עצמו:

לי אין ניסיון עם הקורולה החדשה בכלל. לא נסעתי, לא נהגתי והיום בסוכנות לראשונה ישבתי באחת. לפוקוס שיש לי בבית יש כבר 70K, אפס תקלות, אפס קירקושים. הרכב מאוד נוח, ומהנה לנהיגה. בעל אפשרות מצויינת לקיפול המושבים לצורך הובלה של דברים (למי שזה מעניין אותו, אני העברתי דירה פעמים בפוקוס ללא כל בעיה) אם הייתי צריך לבחור אחת הייתי בוחר את הפוקוס בעיקר בגלל ההבדל בהנאה בנהיגה. למי שזה לא מעניין אותו נסיעת מבחן קצרה (של פחות משבוע :wink: ) שיראה מה יותר כיף, נחמד, נוח וכו' - ושיתחדש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים, להרגע בבקשה ...

קודם כל אני חייב לתמוך בגיא, אכן גם בקורולע שלנו התגלו כמה פאקים קטנים, כנראה שמדובר רק בגרסאות הזולות של הקורולע, מכיוון שבכל ה-GLI שישבתי בהם (3 אם זכרוני אינו בוגד בי) לא מצאתי את הפגמים שיש בקורולע שלנו ...

אכן המזגן דיי חלש, 3 הרמות הראשונות חלשות, ואז פתאום מגיע רמה 4, פתאום אתה מרגיש שהמזגן קיבל סטרואידים או משהו כזה, באמת קטע מוזר ...

לא הייתי אומר על המזגן לא מקרר, כשאני נכנס לאוטו מזיע כמו חמור אחרי העבודה (פיזית), אני שם על רמה 2 ותוך דקה מוריד לאחד כי מתחיל להיות לי קר ...

אומנם יש מזגנים טובים יותר (מי אמר אקסידנט???), אבל המזגן בקורולע מספק בהחלט ...

קשה להשוות בין הפוקוס לקורולע מכיוון שהם מכוונות לסוגי אנשים שונים. הפוקוס היא יותר לחובבי ההגה לעומת הקורולע שהיא המכונית הכי טובה היום (לפי דעתי) בשביל להעביר את המשפחה מנק' A ל-B ...

זה מה שאני יכול לספר על הקורולע מהנסיון שלי (למעלה מ-8K ק"מ):

מאוד חסכונית, המנוע מצויין (ה-1600 הכי טוב לפי דעתי), הגיר קצת הססן אבל יעיל מאוד (מושך מצויין כשצריך, העברות סופר חלקות), האבזור טוב מאוד, האחיזה מצויינת (מכניסה את רוב המשפחתיות לכיס הקטן), ההגה אכן מת, אין עם מי לדבר ...

על הפוקוס אין לי את אותו ניסיון כמו הקורולע אבל עשיתי נסיעת מבחן על שני הרכבים אחד אחרי השני. הרמת נוחות בפוקוס לא יותר טובה מאשר הקורולע, המושבים בקורולע הרבה יותר טובים, המנוע בפוקוס 1600 סמ"ק ע-ג-ל-ה !!! מה שמצויין בפוקוס זה הגיר, מאוד נוטה לכיוון הספורטיבי (מספק קיקים בכייף, לא חושב פעמיים כמו הגיר בקורולע וכו'), העיצוב בפוקוס יותר מושקע (יש כאלה שאוהבים ויש כאלה שלא), כבר מהנסיעת מבחן אפשר להרגיש טוב טוב את ההבדל בהגאים ובמנועים ...

אז לסיכום, אם כבר קורולע אז ללכת על ה-GLI, נכון שהמחיר דיי גבוה אבל התמורה היא מצויינת למשפחה הישראלית הממוצעת ...

לפי דעתי הפוקוס היא כבר מיושנת (בעיקר בסעיפי מנוע ואבזור), אבל המחיר שלה עדיין אטרקטיבי, בניגוד למחיר של הקורולע שלפי דעתי מוגזם מאוד ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לדעתי שבוע זה המווון זמן בשביל להתרשם מרכב. אפשר גם להזכיר כי רוב הכתבים שכותבים כתבות ארוכות ודעתניות על רכבים לא נוסעים עליהם שבוע. אני בזמנו רשמתי סקירה על מונדיאו גם כן מהשכרה שהתרשמתי לגביה לחיוב. הרכב היה אצלי כ 4 ימים נהגתי עליו בערך 600 ק"מ. אנשים פה רשמו דעה על רכבים אחרי נסיעת מבחן מוגבלת- מהיבואן (שגם היא נותנת רושם מסויים) אז אחרי שבוע.... טוב היה עושה שגב אם היה מציין שהרכב היה מהשכרה, למרות שאם הוא היה חדש לגמרי התירוץ של רכב מושכר לא תופס, אם כי עדיין יש את נושא ההתקנות הבעייתי. במחשבה שניה ברכבי השכרה לרוב לא מתקנים כלום. במקרה הטוב - רדיו טייפ. (לאלו שלא מגיעים עם אחד מקורי).

מאיכות יצור אפשר גם להתרשם ב 10 דקות נסיעה על כביש משובש לפי רעשים וקירקושים למניהם, לא צריך שבוע וגם לא חצי שנה. אחרי חצי שנה אפשר להגיד שמצב טוב בהנחה והשקט נשמר, אבל עם הרכב מקרקש כבר בצעירותו, המצב הוא שונה. אני מסכים שיכול להיות שרכב מהשכרה יהיה במצב גרוע יותר, בעל התקנות ברמת איכפתיות שלילית ועדיין זה לא מבריק שכבר יש התרשמות רעה לגבי איכות יצור. בנוסף תמיד טוב לשמוע דעות נוספות מרכבים פרטיים.

לגבי השאלה שנשאלה בשירשור עצמו:

לי אין ניסיון עם הקורולה החדשה בכלל. לא נסעתי, לא נהגתי והיום בסוכנות לראשונה ישבתי באחת. לפוקוס שיש לי בבית יש כבר 70K, אפס תקלות, אפס קירקושים. הרכב מאוד נוח, ומהנה לנהיגה. בעל אפשרות מצויינת לקיפול המושבים לצורך הובלה של דברים (למי שזה מעניין אותו, אני העברתי דירה פעמים בפוקוס ללא כל בעיה) אם הייתי צריך לבחור אחת הייתי בוחר את הפוקוס בעיקר בגלל ההבדל בהנאה בנהיגה. למי שזה לא מעניין אותו נסיעת מבחן קצרה (של פחות משבוע :wink: ) שיראה מה יותר כיף, נחמד, נוח וכו' - ושיתחדש!

לא התייחסת למזגן בפוקוס.

אני יכול להשוות את הקורולה רק ללאנטיס 97 שהייתה לנו, ולכן אני אומר שהקורולה כמה רמות מעל ליפנית ממוצעת.

נכתב גם שדגם 2004 מקרקש, ככל הידוע לי דגם 2003 הוא היה חדש לגמרי ולהיפך כל הבעיות (או רובן) של דגם זה נפתרו בשנתון 2004.

לילה טוב.

הרמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסת למזגן בפוקוס.

המזגן בפוקוס טוב מאוד לדעתי. הבעיה היחידה שלו היא הפתחים. מי שרוצה אוויר לפנים - שישכח מזה! הכיוון הוא די מוגבל (שמאל ימין) אבל סה"כ המזגן טוב מאוד ולרוב אחרי זמן די קצר אני מחליש לו את עוצמת הקירור. מה שכן המזגן די הורג את הרכב. יחד עם מזגן ביציאה מעמידה הוא קצת :? (מבחינת כוח, לא מקרטע או משהו) , אבל למי שלא נוהג :twisted: זה לא יפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים, להרגע בבקשה ...

כן אבא :p

קשה להשוות בין הפוקוס לקורולע מכיוון שהם מכוונות לסוגי אנשים שונים. הפוקוס היא יותר לחובבי ההגה לעומת הקורולע שהיא המכונית הכי טובה היום (לפי דעתי) בשביל להעביר את המשפחה מנק' A ל-B ...

תתפלא, קל מאוד להשוות בין הפוקוס לקורולה

הן מכוונות בדיוק לאותו סוג של אנשים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...