Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שדרוג בלמים לבלמים של טיפו, אפשרי? [אונו 1.3]

שימו לב! השרשור הזה בן 5598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

מכיוון שגם ככה אני מתכנן להחליף ולרענן את מערכת הבלימה, שזה אומר דיסקים קידמיים, רפידות, משאבה מרכזית, דראמים ונעלי בילום אחוריות, חשבתי אם כבר אז כבר, למה לא להחליף למערכת בלימה של טיפו\פונטו רגילה?

שזה אומר, להחליף לדיסקים קידמיים של טיפו, ורפידות של טיפו. ומאחור להשאיר את התופים במידה המקורית של האונו.

השאלה שלי היא כזאת: האם על מנת להרכיב דיסקים של טיפו אני חייב גם להחליף קאליפרים ולשים קאליפרים של טיפו? האם יש צורך להחליף גם משאבה מרכזית לדגם שקיים בטיפו \ פונטו? האם ניתן להכניס את הקאליפר והדיסק של הטיפו לתוך האונו, כשכרגע אני לא מתכוון לעבור לג'אנט 14 אינץ, אלא להישאר על 13? האם צריך להחליף גם צינורות בלימה לצינורות רחבים יותר (כלומר גדולים יותר)? האם צריך להחליף ווסת בלימה קדימה\ אחורה? מה בנוגע למשקל , האם הקאליפר של הטיפו כבד בצורה משמעותית יותר מקאליפר של אונו?

בקיצור, במה כרוכה ההחלפה של מערכת בלימה מזו של אונו רגילה לזו של פיאט טיפו או של פונטו? מבחינה כספית זה יוצא דיי משתלם, מכיוון שעלות החלקים הינה זהה בין אם מדובר באונו אם פונטו או טיפו, השאלה האם שווה להתעסק בזה והאם זה מתאים 1:1?

הרכב הוא פיאט אונו 70 דור ראשון , 1300.

תודה לעונים.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לענות לך על כל השאלות אבל הייתי מתחיל בלבדוק את קוטר והמהלך המשאבה בשתי המכוניות כדי לדעת אם יש הבדל.

טיפו / פונטו הגיעו עם גלגלי "13?

ידוע לך מה הקוטר של הדיסקים בהשוואה לאלו של האונו?

ויותר חשוב אפילו, סתם להשיג רפידות יותר ספורטיביות ולהחליף לכאלו, ניסית?

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובה.

פונטו אני יודע שבוודאות הגיעו עם 13 ", כנ"ל גם טיפו. אבל הם הגיעו עם ג'אנט ברוחב 5, והג'אנט של האונו הוא 4.5. זה לא יכול לגרום לבעייתיות?

הקוטר של הדיסקים באונו הוא 227 מ"מ, הקוטר בטיפו הוא 240 מ"מ.

לא לא ניסיתי, אני לא חושב בכיוון של שידרוג לסט ספורטיבי, גם רפידות רגילות של לוקאס, ATE, או רמסה יספיקו לי. המחשבה של השדרוג היא מכיוון ש אם כבר אני מחליף הכל, אז למה לא לשדרג באותו המחיר +-? אם כמובן הדבר אפשרי ולא מסובך יותר מדי.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכה לבטלה.

לאונו יש מערכת בלמים ברמה טובה למדי,ועוד 13 מ"מ בקוטר הדיסקים לא אמורים לחולל מהפך ביכולת הבלימה.

הקפד על רפידות קדמיות איכותיות וצלחות בלימה ישרות-וזה מספיק.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שגם ככה אני מתכנן להחליף ולרענן את מערכת הבלימה, שזה אומר דיסקים קידמיים, רפידות, משאבה מרכזית, דראמים ונעלי בילום אחוריות.
יש איזו שהיא סיבה שאתה מתכוון להחליף את כל המערכת?

בכל מקרה - גם לאונו טורבו היו דיסקים בקוטר 240 אבל לא נראה לי שיהיה לך קל למצוא חלפים של אונו טורבו. לא בטוח שקליפרים של טיפו יתאימו בגלל שאם אני זוכר נכון האופסט בג'אנטים של הטיפו והאונו שונה (לא זוכר אצל מי מהן יש יותר מקום לקאליפר) וכדאי שתבדוק את זה.

אם המערכת אצלך רקובה מא' ועד ת' ויש לך טיפו לפירוק - זה נשמע פרוייקט מעניין.

אם אתה סתם מחפש דרך לשפר את יכולת הבלימה, הייתי שם את הכסף הזה על רפידות וצלחות איכותיות וכן על צמיגים.

אחת הדרכים שיותר מתעלמים מהן לשיפור יכולת הבלימה היא לשים צמיגים אוחזים יותר, וברכבים חסרי ABS (כמו שלך) - להתאמן בצורה מבוקרת וזהירה על טכניקה של בלימה דגרסיבית (בלימה בעוצמה יורדת, על סף נעילת גלגלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכה לבטלה.

לאונו יש מערכת בלמים ברמה טובה למדי,ועוד 13 מ"מ בקוטר הדיסקים לא אמורים לחולל מהפך ביכולת הבלימה.

הקפד על רפידות קדמיות איכותיות וצלחות בלימה ישרות-וזה מספיק.

שלום.

הייתה לי אונו דור שני, S70.

הברקסים גרועים לגמרי, באופניים אני מרגיש יותר בטוח.

אצלי היו רפידות לוקאס חדשות וצלחות בלימה חדשות.

צינורות ונוזלים חדשים גם כן.

המערכת גרועה לגמרי, במושגים של עוצמת בלימה.

לכן, כל שיפור של המערכת,

מבורך.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה סתם מחפש דרך לשפר את יכולת הבלימה, הייתי שם את הכסף הזה על רפידות וצלחות איכותיות וכן על צמיגים.

אחת הדרכים שיותר מתעלמים מהן לשיפור יכולת הבלימה היא לשים צמיגים אוחזים יותר

מה שהוא אמר, מילה במילה.

אגב, יכול להיות שלהשיג חלקים של אונו טורבו באמת תהיה דרך יותר קלה לבצע את השדרוג אם אתה באמת מתכוון להחליף את הכל.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזו שהיא סיבה שאתה מתכוון להחליף את כל המערכת?

אחת הדרכים שיותר מתעלמים מהן לשיפור יכולת הבלימה היא לשים צמיגים אוחזים יותר, וברכבים חסרי ABS (כמו שלך) - להתאמן בצורה מבוקרת וזהירה על טכניקה של בלימה דגרסיבית (בלימה בעוצמה יורדת, על סף נעילת גלגלים).

הסיבה היא פשוט ריענון. מכיוון שאבא שלי לא זוכר מתי הוא החליף מה, ובוודאות עבר הרבה זמן, אני לא רוצה לנסוע על ניחושים ואם כבר אז להחליף הכל ולרענן, מה עוד שלא מדובר בהוצאה כבדה, סה"כ אונו.

לשפר צמיגים זה טוב, אבל איזה כבר צמיגים טובים אפשר למצוא במידה של 13" בישראל ?

בכל מקרה על פי התגובות פה הבנתי שההחלפה הנ"ל לא תתרום הרבה, אז היום אני הולך להזמין סט קדמי ואחורי ומשאבה מתאימה לאונו. נקנה רפידות טובות, נחליף נוזל בלמים חדש, ונקווה לשיפור שאני מאמין שיהיה מורגש.

תודה לכל העונים.

עריכה------------

למה הכוונה בהכל? אני לא יודע מה צריך להחליף ומה לא צריך להחליף. בהנחה ואכן אפשר להשיג חלפים לאונו טורבו, אז מה כן צריך להחליף? קאליפרים? צלחות מובן שצריך להחליף, כנ"ל רפידות. מה לגבי צינורות בילום, ומשאבה מרכזית או משאבות אופן בהנחה והקאליפר לא מוחלף?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי כאן ספר של כל המידות למיניהן במערכות בילום של המון רכבים אבל לא היו בו פיאטים.

אני בטוח שיש חנויות של חלפים שיכולות למצוא לך את המידע, אל תרוץ לקנות ברגע זה אם אתה מתכוון לשדרג, קח עוד יום יומיים לבדוק את המידע ותראה מה עולה בחכה.

יכול להיות שמדובר בשדרוג מסובך ולא משתלם, יכול להיות שהמצב לא כזה גרוע.

בכל מקרה, פניתי לחבר פורום שיש לו ספרות טכנית של פיאטים בה"פ וביקשתי ממנו להגיב כאן בנושא.

מוטי

עריכה - באמת בקוטר "13 אני לא מאמין שתמצא שום צמיג בעל אחיזה גבוהה במיוחד, אבל במידה "14 כבר יש כמה ואם אני זוכר נכון זה מה שהגיע על האונו טורבו.

נסה לחפש או לשאול בשרשור של Kompy לגבי חוקיות ההחלפה, יכול להיות שבמקרה הספציצי הזה עליה במידה תהווה שדרוג בגלל זמינות הצמיגים הספורטיביים בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קיי תודה רבה מוטי. נחכה לתשובות בנוגע למידות.

בנוגע לצמיגים אין אונו עם 14", האונו טורבו הגיעה עם 13". אבל חוקיות לא ממש מעניינת אותי, ואני ממילא חושב על לעבור ל14" אבל זה יקרה עוד כחצי שנה עד שיהיה לי יותר זמן להתעסק עם כל זה.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

הקפצה קטנה

אז שידרגתי כבר מזמן ל14", ונזכרתי שוב פעם שאפשר להגדיל את הבלמים.

חשבתי על להזמין צלחות ורפידות קדמיות של פונטו עם ABS (דיסקים בקוטר 257 מ"מ) של מינטקס או חברה טובה אחרת.

השאלה שלי היא האם דיסקים של פונטו יתאימו 1ל1 במקום הדיסקים הרגילים של אונו (227 מ"מ)? כלומר, האם מיקומי הברגים זהים?

בהנחה ואני מחליף לדיסקים של פונטו, האם הרפידות החדשות של פונטו יתאימו לקליפר הישן? הרי הרפידות החדשות יהיו ארוכות יותר, האם הם יתאימו לקאליפר המקורי?

תודה לעונים.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5598 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...