Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה יצרניות הרכב הפסיקו למקם את ידית ההילוכים ליד ההגה?

צ'ה גווארה
שימו לב! השרשור הזה בן 6281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני זמן מה נהגתי בפיז'ו ישנה, ידנית. ידית ההילוכים ממוקמת בה ליד ההגה, ולהפתעתי הנהיגה הרבה יותר נוחה מאשר בסידור שנפוץ היום (ידית ברצפה). אתה לא צריך להסיר את היד מאזור ההגה.

למה היצרניות הפסיקו עם הסידור הזה?

שאלה נוספת שלי היא בנוגע למיקום ההילוך האחורי, ברכבים בהם הידית ברצפה. בצרפתיות, בדרך כלל נוח יותר לשלב רוורס. המיקום שלו קרוב להילוך ראשון, וכך בתמרוני חניה נוח לשלב ראשון רוורס ראשון וחוזר חלילה. ביפניות המיקום שלו בקצה השני של הידית. מדוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף שהילוך רוורס ישולב ב6, בתור אחד שנוהג בצרפתית(רנו אקספרס) צריך להרים את הידית ולשלב לראשון, לפעמים ההילוך לא מתשלב היטב או חלילה אפשר להתבלבל ולחשוב שאתה נמצא בהילוך ראשון ולמעשה את ברוורס או הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל יצרן יש את השיקולים שלו במיקום ההילוך האחורי.

אופל - משיכת ידית והכנסה לראשון.

אודי,סיאט,פולקסווגן - דחיפה למטה, והכנסה לראשון.

פורד פיאסטה וותיקות - משמאל לראשון.

יכול להיות שהדבר נובע גם מתכנון מכאני של הגיר.

לא מזמן, נסעתי מאחורי נהג מונית ששילב לרוורס ברמזור והחזיק קלאץ' כל הרמזור.

כשהוא בא להתחיל לנסוע חשב שהוא בראשון.. (סיאט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל יצרן יש את השיקולים שלו במיקום ההילוך האחורי.

אופל - משיכת ידית והכנסה לראשון.

אודי,סיאט,פולקסווגן - דחיפה למטה, והכנסה לראשון.

הרוורס לא נמצא מתחת לראשון (במונחים של תלת מימד) אלא בצד שמאל ולמטה שלו

שים לב שאתה דוחף את הבורר פנימה ומושך הצידה מעבר לראשון

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו חברות שהיו שמות את ההילוכים בכפתורים ליד הנהג. זה נראה נחמד, אם אתם אוהבים אוטומטי. הרבה יותר קל לבנות תיבה שבה הרוורס נמצא ב6. זה גם יותר נוח, והרובר של אבא שלי היא טובה למילוטים בגלל זה (אל תשאלו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף שהילוך רוורס ישולב ב6...

אם אתה על 70,חושב בטעות שאתה על שלישי בזמן שאתה באמת על חמישי ואז מוריד למה שאתה חושב שהוא רביעי,

מה קורה לרוורס שלך?

ויש הילוכים ליד ההגה.

מצורפת תמונה שצילמתי פרארי.

במכוניות ראלי יש ממש ידית כמו פעם.

ברכבים אמריקאים יש אוטומטי ליד ההגה, תמונה מצורפת.

עוד אחד ליד ההגה

1142505664_3L.jpg

GEAR.JPG

gmc.jpg

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה משהו באמצע:

Civic%20Type%20R%202.gif

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהונדה CRV ידית ההילוכים עדיין לצד ההגה.

http://www.honda.co.il/ViewImage.asp?Image=_Uploads/180036.jpg

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי מכוניות מכל הסוגים, תמיד העדפתי את הסידור של רברס במיקום של ההילוך ה"שישי". אמנם "הדרך" להילוך ארוכה יותר אבל הפעולה הכרוחה בזה פשוטה יותר.

הסידור שיש בקליאו או ב-205GTI מצריך שימוש ב"משבת" ע"י משיכה כלפי מעלה וזה פחות נוח בתמרוני חניה.

הסידור של דחיפת המוט כלפי מטה ושילוב משמאל לראשון הוא עוד יותר גרוע לדעתי.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה על 70,חושב בטעות שאתה על שלישי בזמן שאתה באמת על חמישי ואז מוריד למה שאתה חושב שהוא רביעי,

מה קורה לרוורס שלך?

אם הרוורס לא מסונכרן אז ההילוך פשוט לא יכנס. ובכל מקרה גם כשההילוך נמצא איפה שנמצא הילוך 6, יש מכוניות שבהן יש הגנה. ע"ע פונטו שעל מנת להכניס לרוורס,אתה צריך ללחוץ על ידית הגיר למטה ואז לשלב להילוך רוורס שנמצא במקום 6.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון מזכיר לי את הסיפור המפורסם על יבואן BMW בדימוס שבזינוק במירוץ באשקלון עם BMW זינק עם הילוך אחורי משולב (לחיצה על הידית ושמאלה לראשון). למזלם של כולם הוא היה אחרון בגריד...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני זמן מה נהגתי בפיז'ו ישנה, ידנית. ידית ההילוכים ממוקמת בה ליד ההגה, ולהפתעתי הנהיגה הרבה יותר נוחה מאשר בסידור שנפוץ היום (ידית ברצפה). אתה לא צריך להסיר את היד מאזור ההגה.

למה היצרניות הפסיקו עם הסידור הזה?

מניסיוני בנהיגה על רכבים אמריקאיים בעלי ידית כזאת (שברולט סאוונה, פורד אוקונוליין) זה לא נוח כלל וכלל.

לדעתי היתרונות של תצורה כזאת אחרים. למשל, האפשרות למקום מושב שלישי בשורה הקידמית (או ספסל אחד ארוך במקום זוג מושבים) או האפשרות למעבר קל יותר לחלק האחורי של הרכב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני אהבתי את הגיר בפז'ו הישנות.

לגבי מיקום הרברס היו לי מכוניןות עם רברס בכל מיני מקומות ועם כל מיני הגנות (כולל אחת שהרברס ישב לפני הראשון ללא שום הגנה). מתרגלים לכל מקום וזה ממש לא קריטי. גם אצל אותו היצרן הרברס עובר מקום בהתאם לגיר ולדגם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...