Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בורג ריקון שמן שמסרב להיפתח ?!

114508534
שימו לב! השרשור הזה בן 6281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבורג של הקרטר בפעם האחרונה שהחלפתי שמן סרב להיפתח וקצת נשחק בדרך ,אז עכשיו מה אני אמור לעשות ולמה הוא מסרב להיפתח, פעם שעברה ללא בררה ניקזתי שמן דרך הפילטר אבל זה לא דרך ואני לא רוצה לעשות את זה הפעם .

תודה לעוזרים

מיצ'ובישי לנסר ידנית מנוע 1300 12 שסתומים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקסה עדיין תופסת אותו או שהוא כבר התעגל והיא פשוט מסתובבת סביבו?

אם עדיין תופסת את הבורג תנסה להלביש על הראצ'ט צינור ובכך תקבל מומנט יותר גדול שיכול להיות שיעזור לך לפתוח את הבורג.

אבל קודם תשים WD 40 אולי יעזור טיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אם לא הצלחת לפתוח בפעם שעברה כנראה שאין לך את הכלים\ידע לעבודה מסוג זה, גש למוסך להחלפת הבורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם כלים וגם ידע הביעה שהבורג סרב להיפתח , ולבשתי עליו בוקסה במידה הנכונה וכמה שלא ניסיתי לסובב הוא לא נפתח , שמעתי איזה פעם משו על רגי קונוס שהם חד פעמיים משהו כזה ?

יכול להיות שנוצר וקום בקרטר ולכן לא הצלחתי לפתוח את הבורג???

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצות:

1. תוודא שאתה פותח ולא סוגר. נשמע דבילי אבל בשכיבה מתחת לאוטו קל להתבלבל.

2. תשתמש במנוף. למשל צינור ברזל שמושחל על הרצ'ט.

3. אפשר לחמם מקומית עם בלאוור (לא מבער - סכנת שריפה).

ואקום בקרטר - אין חיה כזו.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרים כאלה אני מרתך אום,מחכה שיתקרר ואז פותח.מנסיוני חימום עם ברנר לא עוזר.

בברכה דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מלביש אום בקוטר גדול יותר מהבורג ומרתך אותו לבורג.(אום במקום הבוקסה שמחליקה על הבורג).

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז אתה מלביש בוקסה על האום המרותך ופותח?

אין סכנה שהקרטר ידלק יתפוצץ תוך כדיי הריתוך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכתוב לך שאין סכנה ולא מהסיבה שיש, אלא בגלל שמישהוא כרגיל יקפוץ ויתחילו ויכוחים.

אני יכול לכתוב לך שריתכתי ואף חיממתי עם ברנר במשך השנים עשרות קרטרים ולא קרה כלום.יש סכנה ואסור לרתך טנק דלק.

יש לנתק את קוטבי המצבר בכל ריתוך של רכב,אחרת ילך האלטרנטור.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכתוב לך שאין סכנה ולא מהסיבה שיש, אלא בגלל שמישהוא כרגיל יקפוץ ויתחילו ויכוחים.

אני יכול לכתוב לך שריתכתי ואף חיממתי עם ברנר במשך השנים עשרות קרטרים ולא קרה כלום.

דוד תמיד יש פעם ראשונה :-) מקווה שלא תגיע אליה.

לפותח השרשור, אם אכן הבעיה שאתה לא מצליח לסובב (ולא שהכלי מחליק) השתמש כמו שהוצע כאן בצינור מאריך על ידית הכוח (לא ראצ'ט). במקרה הכי גרע הקרטר יסדק אבל קשה לי להאמין שזה יקרה. בנוסף אני רוצה לראות את הבורג שלא יפתח כאשר תשתמש בצינור באורך מטר.

לא חסרים פתרונות, תמיד אפשר לפרק את הקרטר ולקדוח את הבורג, אם נהרסה ההברגה לרתך אום וכו' וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב ,היה רגוע הסיכוי שיהיה פיצוץ תוך כדי ריתוך אום לבורג הקרטר הוא אפסי.לא בכדי כתבתי: "לא אכתוב לך שאין סכנה ולא מהסיבה שיש, אלא בגלל שמישהוא כרגיל יקפוץ ויתחילו ויכוחים."הכי קל זה להזהיר מפני סכנות ביחוד במקום שאינן קיימות.

ואני לתומי חשבתי שאם אתה תגיב,תיתן הסבר מדוע האלטרנטור הולך לאחר ריתוך, כאשר לא מנתקים את המצבר.

הרי אתה מומחה בשטח האלקטרוניקה.אנא היתעמק ותן הסבר מדוע ?.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוך כדי הפעלת כוח לפתיחה דפוק על הבוקסה עם פטיש (דפיקות לא חזקות). לפעמים הזעזוע פותח אותו. אם גם זה לא עוזר אז רק לרתך אום כמו שדויד כתב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב ,היה רגוע הסיכוי שיהיה פיצוץ תוך כדי ריתוך אום לבורג הקרטר הוא אפסי.לא בכדי כתבתי: "לא אכתוב לך שאין סכנה ולא מהסיבה שיש, אלא בגלל שמישהוא כרגיל יקפוץ ויתחילו ויכוחים."הכי קל זה להזהיר מפני סכנות ביחוד במקום שאינן קיימות.

ואני לתומי חשבתי שאם אתה תגיב,תיתן הסבר מדוע האלטרנטור הולך לאחר ריתוך, כאשר לא מנתקים את המצבר.

הרי אתה מומחה בשטח האלקטרוניקה.אנא היתעמק ותן הסבר מדוע ?.

בברכה דוד.

דוד ידידי זה לא עניין של להזהיר כי זה הכי קל ומכוסת"ח. לא אצלי לפחות. אני אסכם את זה באמרי שזה עניין של אופי והיצמדות לכללי הזהירות רשמיים. כבר יצא לי לרתך מיכל לחץ שהיה בתוכו שמן. תאמין לי שיופי של עשן יצא מהפתחים. סכנה של פיצוץ כנראה נמוכה מאד, בעיקר התלקחות השמן ואם לא אז שריפתו, לא שזה משנה כי בכל מקרה הכוונה היא להחליף אותו. כדאי שנשאיר את סוגיית הסכנה כך ולא נמשיך לפתח את הדיון הזה.

לגבי שאלתך על ריתוך ברכב,

האלטרנטור יותר רגיש מהמצבר לקפיצות מתח ולכן הוא הראשון להינזק, אני מנחש שהדיודות נשרפות כתוצאה ממתח אחורי גבוה מידי. ברכבים חדשים האלקטרוניקה היא הראשונה להינזק ובכל מקרה הסיכוי שלה "טוב" לא פחות מהאלטרנטור. עכשיו להסבר לפי הבנתי, יכול להיות שאני מפספס משהו אבל זאת ההשערה:

DC לכשעצמו לא יכול לפגוע במערכות ברכב כל עוד שאין סגירת מעגל כמובן(למשל אם אתה מחבר את האלקטרודה ישירות לחיבור חשמל כלשהו). הבעיה היא ה-AC. זרם AC יכול להגיע משני מקורות:

1. רתכת AC- בסבירות גבוהה תגרום לנזק למערכות ברכב כאשר מרתכים איתה.
  2. רתכת AC או DC- בזמן יצירת הקשת החשמלית או ניתוקה נוצרים ספיקיי AC בעלי אנרגיה גבוהה מאד (בגלל הזרם הגדול).

איך גורם ה-AC לנזק:

AC יכול לעבור בהשראות ובקיבוליות באוויר. נניח שאתה מרתך בקרבת חוט חשמל כלשהו או שכבל הרתכת עובר קרוב לחוט כלשהו. AC באנרגיה גבוהה נוצר בזמן הריתוך ומתלבש על אותו החוט. שוב בגלל האנרגיה הגבוהה יכול להיות שגם ממרחק יחסית גדול יגרם נזק. הפולס החשמלי שהתלבש על החוט מחפש את דרכו לאדמה (סגירת מעגל) במסלול הקצר ביותר מבחינה חשמלית. המסלול יכול להיות קצר מבחינת התנגדות (אוהמית) או מבחינת השראות, זה כבר תלוי בתדר הפולס.

בדרך לאדמה יכול להיות שהפולס בעל האנרגיה הגבוה יעבור במחשב הרכב, בדיודה של האלטרנטור (או בכל רכיב אחר שנמצא במסלול הקצר מבחינתו) וישרוף אותו, או שלא- הכל בהתאם למתח והזרם שנוצור שם.

אגב, לדעתי ניתוק המצבר איננו מספיק וצריך לחבר את החוטים אחד לשני לאחר הניתוק. אני יכול לחשוב על מקרים שבהם ניתוק המצבר דווקא יגדיל את הסיכוי לנזק. כנראה שפועל ניתוק המצבר מקטין את הנזק מכיוון שכאשר המצבר מחובר הרכיב הקורבן חוטף את הסכום של מתח המצבר וספייק הריתוך- כלומר מתח גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6281 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...