Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(מאמר) ידידו הטוב ביותר של הנהג (או: לא מתקשר, מאפשר - ההגה ותכונותיו)

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 6207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מצרף כאן מאמר שכתבתי על ההגה ותכונותיו, להשכלת ולהנאת (אני מקווה) חברי הפורום.

כתבתי את המאמר בעקבות מיאוס בשמיעת הביטוי "הגה מתקשר" כמאפיין יחידי לאיכותו של ההגה. להגה מאפיינים רבים שלהם חשיבות רבה בדרך לקביעת איכותו, ואני חילקתי אותם לשמונה: משקל, אורך, שטח מת, דיוק, לוחמת שיבושים, לוחמת מומנט, צורה וכמובן - תקשורת. כולם מוסברים באופן מפורט במאמר (הדי ארוך).

שימו לב שלא מדובר במאמר טכני, כלומר אין כאן הסברים מדויקים לגורמים של כל אחד מהמאפיינים. את זה אני משאיר לפורום הטכני, וכאן (בכללי) אני מפרט רק את המשמעות של כל אחד מהמאפיינים, כדי שכל אחד, גם מי שאין לו ידע טכני, יוכל להבין את חשיבותם.

המאמר מצורף כאן בצורת תמונות (קצת יותר מחצי מגה בסך הכל), ומי שמעוניין להורידו למחשב האישי מוזמן להוריד את קובץ ה-PDF הזה.

אני מבקש, כפי שכתוב בתחתית המאמר - מי שמעוניין להפיץ אותו, בשמחה. אך נא לתת קרדיט.

וכמובן - אתם מוזמנים להגיב!!

תודה רבה

רוני שטרן

steering_Page_1_forum.jpg

steering_Page_2_forum.jpg

steering_Page_3_forum.jpg

steering_Page_4_forum.jpg

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הערה קטנה:

היה טוב אילו היית מספק בכל קריטריון שבו איפיינת את ההגה רכב אחד המצטיין בו ורכב אחד שנכשל בו בגדול.

מעבר לזה, כל מילה דבש.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - ישר כוח.

נהנתי לקרוא, המאמר מכסה בצורה מושלמת את כל מאפייני ההיגוי.

אפשרי גם להגיד שרק כשאתה נוהג עם מכונית בעלת הגה מעולה מהבחינות בהם נוגע המאמר, אתה מבין עד כמה הגה טוב הוא חשוב במכונית !

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמר מצויין.

עכשיו הצלחתי להבין את המושג הגה מדויק.

בכל בוקר אני מודה לבורא עולם (ולמהנדסי פיג'ו) על ההגה של ה-306.

[LEFT][B][FONT=Times New Roman]Damn it boy, you are about as useless as a cock-flavoured lollipop.[/FONT][/B] [FONT=Times New Roman][I]Coach Patches O'Hulihan[/I][/FONT][/LEFT]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה:

היה טוב אילו היית מספק בכל קריטריון שבו איפיינת את ההגה רכב אחד המצטיין בו ורכב אחד שנכשל בו בגדול.

מעבר לזה, כל מילה דבש.

רעיון מעניין, ואתה לא הראשון להציע את זה. לא רציתי להעמיס עוד יותר על המאמר, אבל בשביל זה הרי יש פורום. לכן, אם מישהו מעוניין לתת דוגמאות הוא מוזמן בהחלט.

למשקל ולאורך נתתי דוגמאות במאמר. שטח מת - קשה לי לזכור מכוניות שבלטו במיוחד לרעה, אבל דודג' קליבר היא דוגמא אחת. מכוניות שבולטות לטובה - 106 ראלי ו-GTI, מיצובישי איוו. לרוב ככל שהמכונית יותר מגודלת ומגושמת, כך השטח המת בהגה יותר גדול. (זה לא תורה מסיני, סתם התרשמות ממדגם מייצג). לדוגמה - כל מיני מיניואנים ורכבי פנאי.

דיוק בהפנייה - קליאו ספורט למשל היא דוגמה מצוינת להגה מדויק, וקליאו C החדשה בגרסתה הלא ספורטיבית היא דוגמא למכונית עם הגה לא מדויק בעליל (וגרוע ביותר בלי קשר).

לוחמת שיבושים יש לכל מיני הגאים של פולקסווגן. לוחמת מומנט יש להרבה מכוניות הנעה קדמית חזקות (וולבו בגרסאות המוגדשות למשל - S60, S80)

צורה בעייתית - בקליאו B ההגה שוכב מדי. בגרנדה פונטו יש בהגה שקעים להחזקה יציבה, לאמריקאיות ישנות יש הגה דק באופן מבחיל ובקוטר עצום. ויש עוד המון דוגמאות.

תקשורת? טוב, בזה אין מנוס מלהזכיר את הצרפתיות - 106, 206, 306, רנו קליאו דור ראשון ושני וכמובן כל מיני מכוניות ספורטיביות מסוגים אחרים. הרשימה מאוד ארוכה (ועדיין לא ארוכה כמו הרשימה של המכוניות עם ההגה הלא מתקשר :wink: ).

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר נגענו בהגאים,אני יוסיף את ה 1.90 ש"ח שלי להגדלת המנה 8) .

לאוסטין אלגרו שהוצגה ב 73' היה גלגל הגה מרובע.הרעיון היה כה מוצלח עד שנינטש לאחר שנה בלבד.

למכוניות סיטרואן שיוצרו עד 92' היו גלגלי הגה חד חישוריים,כולל דגמי ה XM שצויידו במתגי הפעלת הסטריאו.

לסימקה-מאטרה בגירה היה גלגל הגה 4\3 עגול.חלקו התחתון היה שטוח.

סמל הטירה שהופיע שנים רבות במרכז גלגלי ההגה של מכוניות פולקסווגן,סימל את העיר וולפסבורג,בה ממומקמים מיפעלי החברה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר נגענו בהגאים,אני יוסיף את ה 1.90 ש"ח שלי להגדלת המנה 8) .

לאוסטין אלגרו שהוצגה ב 73' היה גלגל הגה מרובע.הרעיון היה כה מוצלח עד שנינטש לאחר שנה בלבד.

.

חן (או כל אחד אחר), תקופה ארוכה שאני מנסה להוריד מהאינטרנט תמונה של ההגה המרובע של האוסטין אלגרו. אשמח באם תוכל להפנות אותי לאתר עפ תמונה כזו. האוסטין אלגרו הייתה אחת המכוניות הראשנות של ההורים שלי. עד היום אבא שלי מזכיר אותה. אחת המכוניות הכי מוזרות/בלתי נשכחות/מקוללות שהיו לו.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסימקה

זה כמו ההגה של ה-Audi S3? (תמונה, שאני בטוח שאתה לא צריך אבל שיהיה http://www.eurocarblog.com/uploads/audi_s3_uff_big_03.jpg )

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה באמת הקטע של הגה ישר מלמטה? זה נראה לי מאוד לא נוח.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...