Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשימת המכוניות הכי נמכרות בארה"ב ב 2006

LotusElise
שימו לב! השרשור הזה בן 6261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוזר שכולם מתעלמים מהשאלה שלי - אוליי כי זה נוח לבעליי מכוניות יפאניות .

אני מבקש שתענו על זה :

עכשיו נותנים לכם הזדמנות לבחור איזה מכונית שבעולם - מה הייתם בוחרים ? - מכונית יפאנית ? כן ? יש כאן מישהו שהיה בוחר מכונית יפאנית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה כזה קרציה. קודם כל, אין לי מכונית יפנית. דבר שני - איזו מכונית שבעולם? רוב הסיכויים שהייתי בוחר מכונית על כלשהי, ומכיוון שהיפנים לא מוכרים כזאת, ברור שאבחר אירופאי. אבל זה הרי מטופש. באותה מידה יכולת לשאול "נניח שיש לכם 300000 שקלים, מה הייתם קונים" ואז יכול מאוד להיות שהייתי עונה לך איוו או S2000, נניח. בקיצור - שאלה מטופשת.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בשאלה של atsutupsk היא אחרת..

הוא שואל איזו מכונית הייתם רוצים? הבעיה בשאלה הזאת היא שרוב האנשים יגידו מכוניות שהן חלום שלהם מכוניות עם סטטוס, מכוניות שמשדרות זוהר, עצמה הצלחה בחיים - מה שכל אחד רוצה.

את הדברים שרשמתי למעלה, מרבית היפניות לא מצליחות לספק מ2 סיבות.

1- או שהן פשוט לא קיימות באותה קטגוריה.

2- אין להן את ה"זוהר" של האירופאיות.. הן פשוט "לא זה".

כשמישהו הולך לקנות מרצדס הוא מחפש הרבה יותר מרק רכב.. הוא רוצה את כל ה"הילה" הזאת שיש מסביב למרצדס..

את הלטישת עיניים של אנשים ברכב כשהוא מגיע למסעדה.

הבעיה העיקרית של היפניות היא שאת ה"הילה" שיש למרצדס ושות' להן פשוט אין.. כי כשמישהו נכנס למסעדה עם מחזיק מפתחות של מרצדס - זאת מרצדס.

אבל כשמישהו נכנס למסעדה עם מחזיק מפתחות של הונדה, זאת יכולה להיות לג'נד ב500K או סיוויק ב140K.. עכשיו מי אתם תרצו להיות?

אני מכיר כמה וכמה אנשים שנוסעים בכל המכוניות פאר שהוזכרו בשרשור.. בין אם מרצדס S או E, במוו סדרה 3, 5 או 7, אודי A4 A6 A8 S8, או לקסוס IS\GS/LS.

לדעתי - אחרי שנסעתי בכמעט כולן (פרט ללקסוס GS) ונהגתי בחלק נכבד מהן - אף אחת לא נופלת מהמתחרה שלה..

כולן מאובזרות בפלאי הטכנולוגיה האחרונים, כולן בעלות ביצועים פחות-או-יותר דומים (אחת מאית שניה יותר ואחת פחות..),

כולן יוקרתיות.

רוב האנשים שקונים מכוניות כאלה מחפשים גם את האקסטרה.. מישהו שיתן את הטאצ' הנוסף.. שיתן לך את הזוהר שאתה נוסע בה..

והיפניות פשוט לא מספקות את זה. כי כשאתה נוסע בBMW כולם רואים את הסמל של הבימר מקדימה..

וכשאתה נוסע במרצדס לכולם מנצנץ הכוכב המבריק עם קרן השמש - ישר בעין..

אבל כשאתה נוסע בלקסוס? כאן יש כמה סימולציות..

או שפשוט לא יודעים מה זה.. לקסוס מותג חדש (מאוד) בארץ.. ואני לא מדבר על כמה LS בודדות שנמכרו במהלך השנים.

לאף אחד אין מושג מה אומרת ה L בתוך הריבוע הזה..

ומי שכבר כן שמע על לקסוס.. אז הוא שמע שזאת טויוטה מפוארת עם שם אחר..

עכשיו תחשוב על 2 רכבים נוסעים ברחוב.. LS430 ומרצדס S350 נוסעות ברחוב אחת לכיוון השניה..

אתה קולט את שתיהן בדיוק בנקודת ההשקה של שתיהן, אחרי מי מהן המבט שלך ילך? אחרי הלקסוס (שעלתה כ750K) או אחרי המרצדס (שעלתה כ600K) ?

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה בשאלה של atsutupsk היא אחרת..

הוא שואל איזו מכונית הייתם רוצים? הבעיה בשאלה הזאת היא שרוב האנשים יגידו מכוניות שהן חלום שלהם מכוניות עם סטטוס, מכוניות שמשדרות זוהר, עצמה הצלחה בחיים - מה שכל אחד רוצה.

את הדברים שרשמתי למעלה, מרבית היפניות לא מצליחות לספק מ2 סיבות.

1- או שהן פשוט לא קיימות באותה קטגוריה.

2- אין להן את ה"זוהר" של האירופאיות.. הן פשוט "לא זה".

כשמישהו הולך לקנות מרצדס הוא מחפש הרבה יותר מרק רכב.. הוא רוצה את כל ה"הילה" הזאת שיש מסביב למרצדס..

את הלטישת עיניים של אנשים ברכב כשהוא מגיע למסעדה.

הבעיה העיקרית של היפניות היא שאת ה"הילה" שיש למרצדס ושות' להן פשוט אין.. כי כשמישהו נכנס למסעדה עם מחזיק מפתחות של מרצדס - זאת מרצדס.

אבל כשמישהו נכנס למסעדה עם מחזיק מפתחות של הונדה, זאת יכולה להיות לג'נד ב500K או סיוויק ב140K.. עכשיו מי אתם תרצו להיות?

אני מכיר כמה וכמה אנשים שנוסעים בכל המכוניות פאר שהוזכרו בשרשור.. בין אם מרצדס S או E, במוו סדרה 3, 5 או 7, אודי A4 A6 A8 S8, או לקסוס IS\GS/LS.

לדעתי - אחרי שנסעתי בכמעט כולן (פרט ללקסוס GS) ונהגתי בחלק נכבד מהן - אף אחת לא נופלת מהמתחרה שלה..

כולן מאובזרות בפלאי הטכנולוגיה האחרונים, כולן בעלות ביצועים פחות-או-יותר דומים (אחת מאית שניה יותר ואחת פחות..),

כולן יוקרתיות.

רוב האנשים שקונים מכוניות כאלה מחפשים גם את האקסטרה.. מישהו שיתן את הטאצ' הנוסף.. שיתן לך את הזוהר שאתה נוסע בה..

והיפניות פשוט לא מספקות את זה. כי כשאתה נוסע בBMW כולם רואים את הסמל של הבימר מקדימה..

וכשאתה נוסע במרצדס לכולם מנצנץ הכוכב המבריק עם קרן השמש - ישר בעין..

אבל כשאתה נוסע בלקסוס? כאן יש כמה סימולציות..

או שפשוט לא יודעים מה זה.. לקסוס מותג חדש (מאוד) בארץ.. ואני לא מדבר על כמה LS בודדות שנמכרו במהלך השנים.

לאף אחד אין מושג מה אומרת ה L בתוך הריבוע הזה..

ומי שכבר כן שמע על לקסוס.. אז הוא שמע שזאת טויוטה מפוארת עם שם אחר..

עכשיו תחשוב על 2 רכבים נוסעים ברחוב.. LS430 ומרצדס S350 נוסעות ברחוב אחת לכיוון השניה..

אתה קולט את שתיהן בדיוק בנקודת ההשקה של שתיהן, אחרי מי מהן המבט שלך ילך? אחרי הלקסוס (שעלתה כ750K) או אחרי המרצדס (שעלתה כ600K) ?

איזה ניסוח יפה - תרגמת את מה שאני מנסה להסביר להם יומיים - אין כמו ב.מ.וו , מרצדס ושות .

נניח שיש לכם 300000 שקלים, מה הייתם קונים

אז פה בדיוק הבעיה - שהיפאנים נותנים FIGHT למכונית אירופאיות בקטגוריה הזאת וגם זה לא בהצלחה מסחררת ובאירופה ללא הצלחה בכלל - ומעבר למחיר הזה ? - כלום .

זאת הבינוניות שאני מדבר עליה .

נ.ב :

אתה כזה קרציה

כשאין מה להגיד , זה מה שאומרים ?

תת רמה - על זה אתה לפחות מסכים איתי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מבינים טוב מאוד מה שאתה מנסה להסביר לנו, זה לא הופך את זה לנכון.

היפנים מובילים בטכנולוגיה במובנים רבים על יצרנים אירופאים ואמריקאיים רבים. בפלחי השוק בהם הם מתחרים אין להם כיום שום רגשי נחיתות מול המתחרים שלהם. זה הכל.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפלחי השוק בהם הם מתחרים אין להם כיום שום רגשי נחיתות מול המתחרים שלהם. זה הכל.

בדיוק , ואותם פלחיי השוק הם מכוניות זולות ושוות לכול נפש ולא מעבר לזה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אחד , בכל גיל , יש את סדרי העדיפויות שלו .אני מעדיף בבית המשוגעים של כבישי ישראל אוטו בטוח פסיבית לפני הכל .

ובענין זה אני פרימיטיבי . לא מאמין ב "הגודל לא חשוב ". בהתנגשות בין קליו או אפילו מרצדס מאיבאך עם 19 כריות אויר ו 7 כוכבים , מעדיף לשבת בטנדר סילבראדו עם 2 כוכבים שעולה עשירית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שאתה מעדיף רכב בעל הגנה פסיבית, מצד שני אתה אומר שאתה מעדיף להיות בטנדר שקיבל 2 כוכבים במבחן התנגשות.

אתה באמת מעדיף לשבור את האגן בגלל שהדוושות נדחקו פנימה? או לשבור את הראש כשהוא יעוף לתוך ההגה? או שאולי אתה מעדיף את העובדה שלמחלצים יקח שעה לחלץ אותך מתוך האוטו, בגלל שתא הנוסעים קרס ואי אפשר לפתוח את הדלתות?

Its never a waste of time to be wasted all the time

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שאתה מעדיף רכב בעל הגנה פסיבית, מצד שני אתה אומר שאתה מעדיף להיות בטנדר שקיבל 2 כוכבים במבחן התנגשות.

אתה באמת מעדיף לשבור את האגן בגלל שהדוושות נדחקו פנימה? או לשבור את הראש כשהוא יעוף לתוך ההגה? או שאולי אתה מעדיף את העובדה שלמחלצים יקח שעה לחלץ אותך מתוך האוטו, בגלל שתא הנוסעים קרס ואי אפשר לפתוח את הדלתות?

אמרתי שאני פרימיטיבי ומעדיף את תיאורי הזוועה שלך לחוות בגדול ולא בקטן . 3500 ק"ג נותנים לי בטחון יותר מג'וק עם פיצ'יפקעס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק , ואותם פלחיי השוק הם מכוניות זולות ושוות לכול נפש ולא מעבר לזה .

לא נכון. טויוטה מייצרת את לקסוס, ניסאן את אינפיניטי והונדה את אקורה. מעבר לכך, היפנים מתחרים ברוב הקטגוריות בהצלחה רבה, והדבר היחיד שהם לא עושים זה מכוניות סופר-יוקרתיות. שוב, לא בגלל שהם לא יכולים, בגלל שהם לא רוצים.

לאחר חלופת הה"פ בינינו אני מבין שפשוט מעצבן אותך שאנשים חושבים שיפני זה הכי טוב כי זה אמין וכולי, ולכן אתה מתווכח בלי הפסקה. כנראה שאתה משוכנע שאני מאותם אנשים, ולכן אני אתן לך טיפה רקע עלי: אני בא מהאסכולה של "כל רכב לגופו", כלומר לא לשפוט רכב לפי מוצא אלא לפי איכויותיו. אני במקרה גם כתב רכב במגזין אוטו, עם ניסיון רב במגוון גדול של מכוניות, ויכולת להשוות ביניהן. ואולי בגלל אלו מפריע לי כל כך מה שכתבת, כי נראה בבירור שבמאמץ שלך להראות שיפני זה לא הכי טוב, אתה חוטא בהפיכת המוצא למאפיין עיקרי של הרכב - דבר שגוי מיסודו, שעושים בדיוק אותם אנשים שמעצבנים אותך (ואותי) בדיבורים על "יפני הכי טוב" "אירופאי הכי טוב" וכולי.

אתה יכול לטעון בלהט עד שנה הבאה שיפניות הן פחות טובות, אבל מעבר לעובדה שזה פשוט לא נכון (ויש לי את הבסיס ההשוואתי להוכיח את זה) - זה לא משרת את המטרה שלך בכלל.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי שאני פרימיטיבי ומעדיף את תיאורי הזוועה שלך לחוות בגדול ולא בקטן . 3500 ק"ג נותנים לי בטחון יותר מג'וק עם פיצ'יפקעס.

אתה יודע מה אומרים על נחמת טפשים?

תן לי לחדש לך - בטחון מזויף הוא לא בטחון בכלל.

דרך אגב, גם ההפך לא בהכרח נכון - כריות אוויר רבות לא בהכרח מגינות עליך הכי טוב, וציון NCAP לא תמיד מספר את כל האמת.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים, עם כל הכבוד לסילברדו שלך, היא אולי תגן עלייך בצורה מצויינת אם תכנס בפורד פיאסטה או סובארו DL. אבל אם תיכנס בקיר, שיש לו איזה יתרון מסה קטן על המשאית הזאת - הלך עלייך.

במקרה כזה עדיף להיות ברנו מגאן.

לנושא המקורי:

יפניות\אמריקאיות זה כבר לא מה שהיה פעם.

הניסאן אלמרה יותרה באנגליה. ה350Z והג'יפים של ניסאן מיוצרים בארה"ב. הנה יש לך שילוב של יפן ארה"ב ואירופה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. טויוטה מייצרת את לקסוס, ניסאן את אינפיניטי והונדה את אקורה. מעבר לכך, היפנים מתחרים ברוב הקטגוריות בהצלחה רבה, והדבר היחיד שהם לא עושים זה מכוניות סופר-יוקרתיות. שוב, לא בגלל שהם לא יכולים, בגלל שהם לא רוצים.

לאחר חלופת הה"פ בינינו אני מבין שפשוט מעצבן אותך שאנשים חושבים שיפני זה הכי טוב כי זה אמין וכולי, ולכן אתה מתווכח בלי הפסקה. כנראה שאתה משוכנע שאני מאותם אנשים, ולכן אני אתן לך טיפה רקע עלי: אני בא מהאסכולה של "כל רכב לגופו", כלומר לא לשפוט רכב לפי מוצא אלא לפי איכויותיו. אני במקרה גם כתב רכב במגזין אוטו, עם ניסיון רב במגוון גדול של מכוניות, ויכולת להשוות ביניהן. ואולי בגלל אלו מפריע לי כל כך מה שכתבת, כי נראה בבירור שבמאמץ שלך להראות שיפני זה לא הכי טוב, אתה חוטא בהפיכת המוצא למאפיין עיקרי של הרכב - דבר שגוי מיסודו, שעושים בדיוק אותם אנשים שמעצבנים אותך (ואותי) בדיבורים על "יפני הכי טוב" "אירופאי הכי טוב" וכולי.

אתה יכול לטעון בלהט עד שנה הבאה שיפניות הן פחות טובות, אבל מעבר לעובדה שזה פשוט לא נכון (ויש לי את הבסיס ההשוואתי להוכיח את זה) - זה לא משרת את המטרה שלך בכלל.

רוני

ולאחר שזה נאמר (ואני מסכים לגמריי אם מה שכתבת ומתנצל אם דברתי בשפה נמוכה ו/או צינית ) הוויכוח מבחינתי נגמר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל אחד , בכל גיל , יש את סדרי העדיפויות שלו .אני מעדיף בבית המשוגעים של כבישי ישראל אוטו בטוח פסיבית לפני הכל .

ובענין זה אני פרימיטיבי . לא מאמין ב "הגודל לא חשוב ". בהתנגשות בין קליו או אפילו מרצדס מאיבאך עם 19 כריות אויר ו 7 כוכבים , מעדיף לשבת בטנדר סילבראדו עם 2 כוכבים שעולה עשירית.

פיסיקה בשקל:

כשאתה נוסע, נגיד במהירות של 80 קמ"ש (כי הרי אתה דבוק למהירות המותרת), ומולך מגיע "חוליגן" (אם אני זוכר נכון ככה כינית את האנשים שנוסעים יותר מהמהירות המותרת) שנוסע על 100 קמ"ש

לשתי המכוניות יש אנרגיה, היה ונכנסתם אחד בשני, האוטו נעצר, וכל האנרגיה הזאת חייבת ללכת לאנשהו (חוק שימור אנרגיה)

כל ג'אול של אנרגיה שלא נספג במקום אחר נספג עליך

במכוניות נורמליות (אירופאיות, יפניות, חלק מהקוריאניות) האנרגיה נספגת באיזורים סופגי אנרגיה, איזורים מיוחדים הבנויים במכונית, כדי לספוג כמה שיותר אנרגיה מהתאונה.

במכוניות מסוימות (לרוב אמריקאיות וקוריאניות-אמריקאיות) האיזורים הנ"ל פשוט פתטיים, או במילים אחרות, רוב האנרגיה של התאונה מועברת אליך

נכון שהפח של הסילברדו ייראה אח"כ הרבה יותר טוב, ואולי הוא אפילו יוכל לנסוע מהתאונה, זה כמובן אם הנהג לא מת כי ההגה עף לו לחזה והקונסולה המרכזית לא ריסקה לו את הברך הימנית

atsutupsk

לפי ההגיון שלך הטויוטה קאמרי למשל, אמורה להיות זוועה של מכונית נכון?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...