Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דוח על אור אדום

Iron Horse
שימו לב! השרשור הזה בן 6293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול שוטר נתן לי דו"ח על זה שעברתי ברגל! באור אדום 100 שקל.

הוא טען שהוא היה עושה עלי חיפוש אם לא הייתי נותן לו ת.ז מותר לו היה לעשות חיפוש ללא צו? מותר לי לא להראות לו את הת.ז שלי ?

אם אתה לא יודע לנהוג על 100 כ"ס, לא יעזרו לך 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם לא היית מראה לו תעודה הוא היה יכול לקחת אותך לתחנה וגם לתת לך קנס על זה שהלכת בלי תעודה מזהה.

בקשר לחיפוש אני לא יודע אם מותר לו או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כל אחד חייב לשאת תעודה מזהה (גם רשיון נהיגה עם תמונה זה טוב) ולהזדהות אם השוטר מבקש זאת.

לגבי חיפוש גופני, זה כלל לא בטוח שמותר לו, אבל אם אין עליך תעודה מזהה, השוטר יכול לדרוש שתתלווה אליו לתחנת המשטרה הקרובה, ואף לקנוס אותך על אי נשיאת תעודה מזהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה שמר היה זה שתיקן אותי כשגם אני חשבתי כך, מותר לשוטר לבצע חיפוש גופני \ ברכושך במידה וזה נראה לו לגיטימי (למשל - אם אתה חשוד במשהו,אם אתה לא מוכן להזדהות וזה מעורר אצלו חשד, אם בא לו לחפש עלייך סמים \ כלי נשק והלאה והלאה).

HARD WORK BEATS TALENT WHEN TALENT

DOESN'T WORK HARD

1353594600_28_1_USD_7_dark.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה עליית תעריפים ? בזמנו (לפני 4-5 שנים) נתנו לי דו"ח של 75 ש"ח כשהייתי שמיניסט.

אני זוכר את הבושה "עבריין תנועה ללא רישיון", זה היה מצחיק.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשם.

עלפי מה שאני יודע מותר לשוטר לחפש רק מה שהוא רואה אסור לו נגיד לפתוח מעיל , כי אין לו צו חיפוש , אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר גם מותר, לא משנה מה תעשה לא תוכל למנוע בעדו (כמובן אם לא בא לך לבלות לילה בתחנת המשטרה).

תמיד הוא יוכל לטעון שחשד שאתה מחזיק סמים \ כלי נשק מסיבה כלשהיא. (התייחסתי לחיפוש גופני וחיפוש ברכב, לחיפוש בביתך \ בעסק למשל צריך צו.)

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכלתי פשוט לברוח ממנו ,בחיים הוא לא היה תופס אותי, הוא סתם היה שמן, ביאס לי את כל היום השוטר הזה.

ולמרות הכל קיבלתי. איך זה משפיע עלי? אם אני אקבל דוח על מהירות (חס). הדוח הזה יחשב לי כעבירת תנועה, ואז יחמירו איתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חח את האמת לא הייתי ממליץ לך לעשות את זה, שמן שמן אבל הם הוא או אחד החברים שלו יתפסו אותך לא יהיה טוב - אם נראה לך שאתה יכול בכיף למה לא :wink:

בקשר לשאלתך - אם אני לא טועה כן, זה דוח תנועה לכל דבר - אם תשלם אותו עבר התחבורה שלך לא יהיה נקי \ זה יתווסף אליו.

במידה ולא תשלם אותו הוא לא יראה בעבר התנועה שלך - אך ימשיך להתכפל כל הזמן ויגרור עיכוב של חידוש הרשיון שלך.

בעייה :\

DOESN'T WORK HARD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחח גדול !

אתה מזכיר לי את עצמי.

אני זוכר את עצמי הולך ללשכת גיוס בחיפה, ובטווח ראייה לא היה מעבר חציה, כולם עברו, השוטר נשען על הרכב שלו, פתאום כשאני מגיע לצד השני הוא קופץ עלי.

כל הדרך הביתה קיללתי, וזה לא היה הקטע של הכסף - ההורים שילמו את הדו"ח, זה העצבים.

רציתי ללכת למשפט על זה כי ממש לא היה אפשר לראות את מעבר החצייה, אבל חפיף 75 שקל וממשיכים הלאה.

שלם הדו"ח ושמור עותק למזכרת, זה לא כ"כ נורא :)

חייך ותגיד תודה שזה לא שעברת בטעות באדום עם הרכב.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שנותנים דוחות, כל הזמן מזהירים וזהו.

פעמיים עצר אותי שוטר ורק הזהיר אותי, ועוד פעם אחת הלכתי עם mp3 בת"א ועברתי שם באדום ברחוב בלי מכוניות, בא אלי שוטר, עשיתי את עצמי לא שומע אותו. חחחח- עזב אותי אחרי 5 מטר אחרי שניסה לדבר איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל החכמולוגים להלן חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים)

66. הגדרות [תיקון: תשנ"ז]

בפרק זה, "עיכוב" - הגבלת חירותו של אדם לנוע באופן חופשי, בשל חשד שבוצעה עבירה או כדי למנוע ביצוע עבירה כאשר הגבלת החירות מסויגת מראש בזמן ובתכלית, הכל כאמור בפרק זה.

67. עיכוב חשוד במקום [תיקון: תשנ"ז]

(א) היה לשוטר יסוד סביר לחשד כי אדם עבר עבירה, או כי הוא עומד לעבור עבירה העלולה לסכן את שלומו או בטחונו של אדם, או את שלום הציבור או את בטחון המדינה, רשאי הוא לעכבו כדי לברר את זהותו ומענו או כדי לחקור אותו ולמסור לו מסמכים, במקום הימצאו.

(ב) שוטר רשאי לדרוש מאדם להילוות עמו לתחנת המשטרה או לזמנו לתחנת המשטרה למועד אחר שיקבע, אם נתקיימו שניים אלה:

(1) יש יסוד סביר לחשד שהוא עבר עבירה או יש הסתברות גבוהה שהוא עומד לעבור עבירה כאמור בסעיף קטן (א);

(2)
הזיהוי היה בלתי מספיק
, או לא ניתן לחקור אותו במקום הימצאו.

69. עיכוב לחיפוש ולבדיקת מסמכים [תיקון: תשנ"ז]

הוקנתה בחיקוק הסמכות לחפש במקום, בכליו או על גופו של אדם, או הסמכות לדרוש מאדם הצגת מסמכים, רשאי בעל הסמכות לעכב אדם או כלי רכב כדי לאפשר את החיפוש או העיון במסמכים, וכן רשאי הוא לדרוש מהאדם למסור את שמו ומענו.

מסקנה - מבקשים מכם ת"ז, תנו ת"ז או שתובלו אחר כבוד לתחנה ושם כבר יבררו טוב טוב מי אתם והאם יש איזה צו מעצר תלוי נגדכם שבגללו סירבתם להזדהות. במידה ותמשיכו להתעקש שאין ברצונכם להזדהות, קצין משטרה יכול להורות לעצור אתכם עד לבירור העניין ולהגיש לבית משפט בקשה לחיפוש פנימי :twisted:

מי שרוצה להיות גיבור מול המשטרה צריך לדעת טוב טוב את החוק. יש בלגניסטים מקצועיים (פאנקיסטים, אנרכיסטים, שמאלנים או ימניים קיצוניים) שמכירים את סמכויות העיכוב והמעצר יותר טוב משוטר ממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ishpuz, כפי שוודאי אתה יודע, המרחק בין החוקים לבין המעשים בארץ גדול מאוד.

99% שלא יקחו אדם למשטרה כתוצאה מכך שלא נשא עמו את תעודת הזהות אלא אם כן הוא מתפרע, עולה להם על העצבים או מתנהג בצורה חשדנית מאוד.

חבל על הזמן והסבלנות של המשטרה במקרים אלו, מה שיכולים לעשות לו זה לעכב אותו לבדיקה ולשחרר אותו והם לא מעוניינים לבזבז את זמנם על "עוד מישהו ששכח את תעודת הזהות שלו בבית".

בברכה, ירין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6293 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...