Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלקי טיפול לסיאט קורדובה

צביקי
שימו לב! השרשור הזה בן 6296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

הרכב הוא שנת 99, דיזל. לאחר עיון מעמיק בפורום הלכתי היום לחנות החלפים היחידה בבית שאן וזה מה שהיה לו:

שמן LM SUPER LEICUTLAUF 10W40 שלא מצויין עליו תקן VW אלא מרצדס בנז 229.1 במחיר 130 ש"ח

לטענתו השמן מתאים לרכב שלי "בול" כי גם הוא גרמני.

שמן הגה כח - DEXTRON-III MECRON של אמריקן איגל , בקבוק של קרוב לליטר במחיר 20 ש"ח.

נוזל קירור של פרסטון משני סוגים - קוויק פיל בטמפרטורות (-34) עד +265 מעלות פרנהייט או PRECISION BLEND

בטמפרטורות 0-259 פרנהייט במחירים של 60 ו70 ש"ח בהתאמה.

פילטר שמן ב35 ש"ח

פילטר אויר ב - 45 ש"ח.

נשאלת השאלה - מה דעתכם? הרעיון הוא להשתמש בחלפים איכותיים גם אם זה מעט יותר יקר, אך הבעיה היא שאין

אצלנו מבחר של חנויות מתאימות.

מרק, כל השאר - אשמח להתייחסותכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לשמנים בחרת מעולה

אבל בקשר לפילטרים יש מלא בשוק

תרשה לי להמליץ לך על חברת קומט את פרוגרס ברחוב יצחק שדה בתל אביב צמוד לגשר

כנס אליהם יש להם מבחר : על פילטרי MANN תוצרת גרמניה שמעת הם היבואנים הבלעדיים

בארץ

כנס תבדוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם.

הרכב הוא שנת 99, דיזל. לאחר עיון מעמיק בפורום הלכתי היום לחנות החלפים היחידה בבית שאן וזה מה שהיה לו:

שמן LM SUPER LEICUTLAUF 10W40 שלא מצויין עליו תקן VW אלא מרצדס בנז 229.1 במחיר 130 ש"ח

לטענתו השמן מתאים לרכב שלי "בול" כי גם הוא גרמני. - מה הקשר? אם השמן מיוצר בהודו הוא מתאים רק להינדוסטן אמבסדור? השמן לא עומד בתקני היצרן העדכניים, למרות שמדובר בשמן איכותי למדי. המחיר יקר יחסית למחירו באיזור המרכז.

שמן הגה כח - DEXTRON-III MECRON של אמריקן איגל , בקבוק של קרוב לליטר במחיר 20 ש"ח. - השמן אינו מתאים לרכבך. יש להשתמש רק בשמן מקורי של VW, סינטטי מלא שצבעו ירקרק. אין להשתמש בשום שמן אחר, אתה עלול לגרום לנזק יקר למערכת ההגה באם תשתמש בשמן לא מתאים. בנוסף, עפ"י היצרן, אין צורך להחליף את השמן במערכת ההגה לעולם, אלא אם מבוצע תיקון במערכת ההגה שמצריך ריקון שמן.

נוזל קירור של פרסטון משני סוגים - קוויק פיל בטמפרטורות (-34) עד +265 מעלות פרנהייט או PRECISION BLEND

בטמפרטורות 0-259 פרנהייט במחירים של 60 ו70 ש"ח בהתאמה. - ברכבך יש להשתמש אך ורק בנוזל קירור מקורי של VW מסוג +G12 . ניתן להשיג תרכיז כזה (בצבע ורוד) בכל מוסך פולקסווגן/אאודי/סיאט/סקודה מורשה. מחירו סביר מאוד. גם נוזל זה אינו זקוק להחלפה על פי היצרן. אני, בכל אופן מחליף נוזל קירור כל 5 שנים בלי קשר להוראה זו.

פילטר שמן ב35 ש"ח - מאיזו תוצרת? מומלץ מסנן מתוצרת MANN (זהה למקורי אך ללא לוגו VW) או מקורי.

פילטר אויר ב - 45 ש"ח.

נשאלת השאלה - מה דעתכם? הרעיון הוא להשתמש בחלפים איכותיים גם אם זה מעט יותר יקר, אך הבעיה היא שאין

אצלנו מבחר של חנויות מתאימות.

מרק, כל השאר - אשמח להתייחסותכם.

הערותיי באדום.

למה שלא תבדוק חנויות חלפים בעפולה? לדעתי יש לך יותר סיכוי למצוא חלפים איכותיים שם מאשר בבית-שאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=140666&highlight=%D7%A9%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A8+%D7%A0%D7%95%D7%A9%D7%90

תודה על ההתייחסות.

את ההנחיות להחלפת נוזל הגה כח ונוזל קירור קיבלתי בפורום , בשרשור המצורף.

אשמח לחוות דעתך עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=140666&highlight=%D7%A9%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A8+%D7%A0%D7%95%D7%A9%D7%90

תודה על ההתייחסות.

את ההנחיות להחלפת נוזל הגה כח ונוזל קירור קיבלתי בפורום , בשרשור המצורף.

אשמח לחוות דעתך עליו.

להגה כח יש להשתמש בנוזל הידראולי הייעודי של VW. אלכס דייק בכל מה שאמר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל בלמים מחליפים פעם בשנתיים

שמן גיר ידני מומלץ להחליף כל 50 - 60 אלף ק"מ

שמן הגה כוח מומלץ להחליף פעם בשנתיים

נוזל קירור גם כן יש להחליפו פעם בשנתיים

(מתוך השרשור הקודם)

בנוסף, עפ"י היצרן, אין צורך להחליף את השמן במערכת ההגה לעולם, אלא אם מבוצע תיקון במערכת ההגה שמצריך ריקון שמן.

גם נוזל זה (קירור)אינו זקוק להחלפה על פי היצרן.

(לפי אלכס)

מה שאני מנסה ללמוד זה מי מהם צודק.

אני לא מזלזל בידע של איש מכם, אבל חשוב לי לדעת מה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לך שאלכס דייק במה שאמר.

VW מציינים במפורש שאין צורך להחליף שמן הגה, אלא אם בוצע טיפול בו נשפך הרבה שמן.

כנ"ל לגבי נוזל קירור. ברגע שהמערכת נקייה ומכילה את הנוזל המקורי אין צורך להחליף.

זאת לפחות ע"פ המלצת VW. שאגב ממליצים גם לא להחליף שמן גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...