Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהה הלך הקרטר באלפא 145 שלי.

Borka
שימו לב! השרשור הזה בן 6268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בערב נסעתי ברחוב העצמאות בחיפה(מי שמכיר אז הוא בשיפוץ מאז קום המדינה) פתאום הרגשתי מכה בכל האוטו (היה מכסה ביוב שמסביבו קירצפו את כל האספלת) ושמעתי רעש של ברזל שעף לאחור(חשבתי אולי זאת משאית שעברה ממול). הגעתי לרמזור וראיתי עשן עולה ממכסה המנוע

מיד עצרתי בצד וראתי שלולית של שמן מתפשתת מתחת לאוטו.

עכשיו לשאלות:

1 מה הנזק לכיס?

2 האם אני יכול לדרוש מעיריית חיפה פיצוי על הנזק?

3 מה הפרוצדרורה מול העירייה?

4 האם אני צריך קודם לתקן את האוטו ואז לחקות לפיצוי?

הכי מצחיק בסיפור (יותר עצוב) זה שעצרתי בוחן תנוע וסיפרתי לו את הסיפור ושנשפך שמן על הכביש וזה מסוכן והתשובה שקיבלתי ממנו פשוט :twisted: "מה עובדים אצלך, אוטו שלך תשפוח קצת חול".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי

הרגשת מכה בכל האוטו,שמעת ברזל מתעופף ובכל זאת המשכת לנסוע?

מה הנזק?

אם נסעת ללא שמן במנוע מספיק מרחק,יכול מאד להיות שהלך מנוע.

אתה קודם מתקן ואחרי זה מקבל (אם תצליח להוכיח) פיצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע באלפא שלי הבולמים הם לא בדיוק שאי הנוחות, בהרבה בורות אני מרגיש מכות וכמו שכתבתי חשבתי שרעש הברזל הוא מהמשאית שעברה ממול(למרות שהיו לי חששות,כי בדגם שלי הקרטר ידוע כבעייתי).

אני לא חושב שנגרם נזק למנוע חוץ מהקרטר נעצרתי פחות מקילומטר מהמקום, נורת לחץ שמן לא נדלקה, השמן המשיך להשפך עוד הרבה לאחר העצירה שלי.

ושאלתי מה הנזק לכיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה, הזמנת גרר או שהמשכת לנסוע ככה?

במידה ורק הקרטר נפגע , ניתן להשיג מפרוק קרטר אחר לקנות אטם ואפשר לעשות את זה לבד בבית על איזה מדרכה, השאלה אם רק זה מה שנפגע, בדרך כלל שמדובר במכסה של ביוב תמיד הגיר אוכל מכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צלם את המפגע ואולי תצליח גם לצלם את כתם השמן מסביב. במוסך לאחר הרמת הרכב צלם את הנזק שנגרם למטה.

כך יהיו לך הוכחות על נזק ועל מקום וסיבת הפגיעה.

תקן הכל במוסך הנותן חשבונית כחוק ואז תבע את עירית חיפה.

אם הם יתנגדו לשלם אז תאלץ להפעיל עו"ד ושמאי רכב. אולי כדאי שכבר מראש תודיע לעיריה כי יתכן והם ירצו לשלוח שמאי שלהם אל המוסך לראות את הנזק שנגרם לרכב, לצלמו ולהוציא דו"ח פגיעה.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי נסעתי פחות מקילומטר עד שנעצרתי ברמזור וראיתי עשן שעולה ממכסה מנוע (כנראה שמן שנזל על הסעפת) והזמנתי גרר. לא הרגשתי שום שינוי בהתנהגות של הגיר.

האם בפירוקיה ימכרו לי קרטר בנפרד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתובעים כל קבלה שווה החזר כספי אז תשמור הכל.

אני זוכר שלשכן שלי זה קרה והוא מצא באיזה פרוקייה קרטר וחיבר אותו לבד על המדרכה.

בדברים האלה בפרוק אין מחיר זה תלוי במזל שלך ובמצב רוח של המוכר, לרכב כמו שלך נראה לי שיהיה קצת קשה להשיג כי הוא לא הכי נפוץ, אם אתה צריך מגרשים של פרוק באזור השרון אז תשלח לי הודעה בפרטי ואני יתן לך כמה מקומות שאני קונה בהם מדי פעם חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1 מה הנזק לכיס? אלפא, אתה רגיל

2 האם אני יכול לדרוש מעיריית חיפה פיצוי על הנזק?כן, מפגע בדרך, צלם כולל תאריך

3 מה הפרוצדרורה מול העירייה?תביעה נזיקית בדרך כלל, אני לא מאמין שיש פיצוי אוטומטי

4 האם אני צריך קודם לתקן את האוטו ואז לחקות לפיצוי?יש לך הרבה זמן לחכות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה שלט שמזהיר מפני עבודות בכביש אז יכול מאוד להיות שלא תוכל לתבוע

אם אין שלט אז אתה יכול לתבוע..יש חוק שאומר שאסור שמכסה הביוב יבלוט מעל ל 3 ס"מ מעל הכביש או מתחת לכביש (אל תתפסו אותי במספר אבל אני זוכר ש 3ס"מ) כלומר כמעט על כל מכסה ביוב בארץ אפשר לתבוע פיצויים =)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח לגבי השלט. ההיגיון אומר שכל עוד הכביש פתוח הוא אמור להיות במצב ראוי לנסיעה. מטרת השלט לגרום לנהג להגביר עירנות ולא לגרום לו להתקין כנפיים לרכב כדי שיוכל לרחף במקרה של מכשול.

אני יודע מנסיון עם עיריית פתח-תקווה שכשרכב נפגע כתוצאה ממפגע כלשהו לו אחראית העירייה, בעל הרכב פונה למחלקה לפיתוח העיר עם חשבוניות בצירוף מכתב שמסביר מה קרה והיכן ואז הוא מקבל החזר ללא ויכוחים מיותרים/תביעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה אומר זה שאם יש שלט של עבודות בכביש ואפילו אם יהיה בור באמצע הכביש ויגרם נזק לרכב האחריות היא על הנהג?

לא, אני אומר שצריך לבדוק את העניין כי יכול להיות שזה ככה, כיסוי תחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם.

היום היתי במוסך, הרכב הועלה על ליפט והתוצאות הן:

מגן של הסעפת שעוברת בתוך השקע בקרטר נתלש והברגים שמחזיקים אותו התעקמו וסדקו את הקטר.(מחר אני יעלה תמונות).

כל היום חיפשנו קרטר אך לא מצאנו אחד אחר. (מחיר של אחד חדש כמה אלפים טובים).

מה שהציעו לי זה לרתך אותו בעלות 500 ש"ח כולל עבודה.

השאלה שלי עד כמה הפתרון הזה טוב?

או שכדאי לחפש קרטר אחר ואז לשבור את הראש אם העירייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...