Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לתת פול גז במכה גורם לבלאי מואץ?

yakir1111
שימו לב! השרשור הזה בן 6298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה

השאלה שלי היא באופן כללי

אם אני בניוטרל והרכב מונע ואני לוחץ על הגז ממש מהר עד הסוף זה גורם לנזק? הכוונה שלי היא לא נזק שבמקום אפשר להרגיש זאת אומרת שוחק משהו מהר מהרגיל...

ועוד שאלה:

שהמנוע קר בעיקר בבוקר רצוי לתת למנוע להיתחמם עד לטמפרטורת עבודה לפני תחילת הנסיעה?

כי אצלינו ברכב הרכב מגיע לטפ' עבודה תוך 3-4 דקות בלי לילחוץ על הגז זאת אומרת במצב סרק..

נא לענות על השאלות באופן כללי זאת אומרת שאני לא מדבר על סוג מסוים של רכב אלא באופן כללי..

אבל שלא יהיו שאלות על "איזה רכב"

מאזדה לנטיס 1800 שנת 97

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלנטיס זה לא גורם לשום נזק.

בשאר המכוניות כן.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עבודה בסל"ד גבוה יוצרת בלאי מואץ

בהילוך סרק העלאת המנוע לסל"ד גבוה יכולה לגרום נזק ממשי, ולא רק בלאי מואץ.

לגבי חימום הרכב - ברכב מודרני עם הזרקה אין צורך לחמם את הרכב.

רצוי בדקות הראשונות לא לאמץ את המנוע עד להגעת שמן המנוע והגיר לטמפ' עבודה.

עוד תמצא פה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=74565

ועוד דבר קטן.

במקום לשים כל פעם מספר נקודות בסוף משפט מסויים, ולקפח את שאר המשפטים שנשארים בלי נקודה אחת לרפואה, השתמש בסימני פיסוק.

הכללים הבסיסיים מופיעים פה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1011959&postcount=11

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן שיש חיישן טמפרטורה (לא יונית חום) לא צריך לחמם המנוע לפני נסיעה.

בברכה דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה של דוד, לדעתי היא:

איפה שמותקן יוניט חום הקורא את קריאתו מנוזל הקירור של המנוע, יש צורך לחמם את האוטו.

איפה שמותקן חישן טמפרטורה - IAT - INTAKE AIR TEMPERATURE אין צורך לחמם את האוטו מכיוון שמחשב ניהול המנוע מתחשב בטמפ' האויר הקרה ובכך 'מפצה' על ההתנעה הקרה בבוקר.

אני לא יודע עד כמה זה נכון ו\או מדויק לגבי השאלה של פותח השרשור, אבל גם לא שולל מיד :idea:

ההבדלים בין השניים הוא שחישן IAT הינו חלק במערכת ניהול המנוע ומשפיע על התערובת ונתונים שונים אחרים, בעוד שיוניט חום רק מכניס את המאווררים לפעולה כשנוזל הקירור מגיע לטמפ' מסוימת, לדוגמא.

ערב טוב :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם גם ברכבים לא ממש מודרנים(הזרקה חד נקודתית) גם לא מומלץ לחמם את הרכב?

יש לי כאן ספר רכב של חיפושית 1977. לצורך בעיניין, החיישן היחידי, שיש במנוע שלה, זה יוניט לחץ שמן.

בנושא הרלוונטי לשירשור, מופיעה בספר ההוראה הבאה :

It is not necessary to warm up the engine by letting it idle with the car stationary. Drive off immediately and maintain moderate speed untill the engine is warm

אני חושב, שחיפושית היא לא "רכב ממש מודרני"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה בסל"ד גבוה גורמת לבלאי מואץ, כאשר הרכב בהילוך סרק הסל"ד קופץ במהרה לתחומים האדומים ויכול לגרום נזק רב.

כמו כן עם הבלאי של הרכב בדר"כ צריכת הדלק גדלה.

לשאלתך השניה, לא צריך לחכות 3-4 ד' אבל אני חושב בהחלט שלחכות חצי דקה מאד עוזר ואולי גם תרגיש את זה בהעברת הילוכים.

עדיף מאזדה 3 עם דלקן מאשר M3 בלי דלקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...