Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזמן לא כתבתי כאן... (שזה דבר חיובי דווקא, לא?)

בטאמן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל יש לי בעיה. אפילו שתיים. ועוד כמה בדרך.

נתחיל בבעיה שהכי מטרידה אותי - הרעש מכיוון גלגל ימין בעת הפנייה חדה של ההגה שמאלה.

זה משגע אותי - נשמע משם רעש חריף מאוד של שפשוף/ניסור (תלוי כמה חזקה ההפנייה) ולא אני ולא ליטל מצליחים לאתר את התקלה.

אני הולך למרוח גיר על כל הבטנה של בית הגלגל כדי לראות אם יש שפשוף, אבל כבר יש לי הרגשה שזה משהו מעבר לזה. מה זה כבר יכול להיות?

בעיה שנייה: לא ממש בעיה, אבל רחוק מאידיאל - החלפתי (החליפו לי במוסך, יותר נכון) פינים של הקליפר הקדמי שמאלי. כשהאוטו יצא מהמוסך הוא יצא עם עצמת בלימה חלשה מאוד, מהלך דוושה מקסימלי ו-ABS דופק מאוד, אפילו לפני מהירות הנעילה.

יוסי פטר אותי ואמר שזה "בגלל שזה עכשיו הורכב" ושהלחץ יחזור לעצמו. אמרתי בסדר.

יומיים ו-150 ק"מ אח"כ חזרתי כי המצב לא השתנה. אמרתי אם לא ב-ABS, לפחות נטפל בעצמת הבלימה העלובה/מסוכנת.

אז עשו לי ניקוז. עצמת הבלימה טובה יותר אבל עכשיו יש מצב שבחצי מהלך הדוושה היא כמעט "מתה" - חסרת תחושה וחסרת השפעה - ובמחצית השנייה הבלמים נושכים. דומה לבלמי ה-on/off שה-BX ידועה בהם. מרגיז אותי שלפני שהכנסתי את סוזנה למוסך (כדי לתקן רעש שלא תוקן, להזכירכם) התחושה בבלמים היתה סבבה, והמכונית בלמה טוב מאוד, וה-ABS עבד בשקט בלי להפריע לאף אחד. כל הבלאגן הזה סתם בשביל פינים של קליפר שכנראה לא היו צריכים החלפה.

השאלה:

מה עכשיו? איך אני מחזיר את הדוושה למלוא הרגש? לעשות עוד ניקוז? למלא עוד נוזל בלמים? מה?!

נ.ב. - לפחות החלטתי להשתתף בניסוי - ניתקתי את ה-ABS, תודיעו לי כשיש גשם.

ולבעיה שבדרך - נורת מד החום-שמן נדלקת לה לפעמים בלי שום סיבה סבירה, ואם אני רוצה שהיא תכבה אני פשוט לוחץ על דוושת הקלאץ' - בעיה ברורה של מגעים או משהו בסגנון. כדי להימנע מתקלות (פעם הקודמת שזה קרה זה היה מבוא להחלפת צמה ושיפוץ אלטרנטור) הכנסתי את המכונית (באותה הזדמנות של הבעיה הקודמת) לבדיקה של מערכת החשמל. הם טוענים שהכל בסדר. יש למישהו פתרון אחר?

בטאמן

(-;

עד שהאוטו מאיץ, הוא כבר לא יכול לעצור?!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעשות שוב ניקוז אויר (מכל המערכת, ייתכן ועדיין יש אויר "משוטט" במערכת) ולבדוק.

אם זה לא עוזר, שיפרקו שוב את הפינים החדשים ששמו בקאליפר ושיפתרו בעצמם את הבעיה - זו תקלה שהם יצרו במו ידיהם.

איציק[/b]

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי המרווח בין הפינים לקליפר הדוק מאד, מה שלא מאפשר לקליפר לנוע בצורה חלקה. לכן כאשר אתה לוחץ חלש לא קורה הרבה ואז בבת אחת הקליפר "קופץ" ונתפס.

יכול להיות שצריך לגרז את הפינים או משהו כזה. אולי להשחיז קצת. שיבדקו.

אולי בעצם זה המצב התקין. הבלמים של ה ZX דווקא כן נוטים להיות נקודתיים משהו.

(אחרי כמה בלימות חזקות הם נוטים להיות מסריחים ולא בולמים, אבל זה כבר סיפור אחר).

לגבי נורת חום השמן - פתרון קצת חורני: אם לא תמצא את סיבת הדלקותה, פשוט תנתק אותה. יש לך שעון לחץ שמן, אתה כבר תדע כשיש בעיה.

ותודה לך שאתה משתתף בניסוי שלנו. אני אהיה קבוצת הביקרות ברשותך, אלה שכן משתמשים ב ABS.

8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי אותה בעיה אחרי שגם לי פירקו את הקאליפר בשביל לבדוק את הרפידות.

בהתחלה עוצמת הבלימה הייתה פשוט זוועתית.

אחרי שבוע בערך (יומיים זה לא מספיק) עוצמת הבלימה חזרה למה שהייתה לפני הפירוק. אין מה לעשות.

בכל אופן שיפור בלמים זה פשוט דבר מתבקש במכוניות האלה.

אם רק היה ממון כבר מזמן היו לי קאליפרים של ברלינגו.

יש לך ג'אנטים 15" לא? אולי הגיע הזמן למערכת כמו בGTI6? או אפילו מערכת בלימה עם דיסק 305 מ"מ עם קאליפר שני פיסטונים?

האוטו יעצור כאילו שמישהו זרק החוצה עוגן!

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שצריך לגרז את הפינים או משהו כזה. אולי להשחיז קצת. שיבדקו.

עד כמה שזכור לי מהמכוניות בהן טיפלתי (כולל פירוק קאלפרים בקליאו 91 שבוע שעבר) - בכל המכוניות הפינים מצויידים בגומיות מגן למניעת חדירה של חול או אבק פנימה ופגיעה במהלך הקאליפר.

ברכב בו טיפלתי בשבוע שעבר מצאתי קאליפר שכל גומיות הפינים שלו קרועות והמהלך של הקאליפר לא חלק מספיק.

שטפתי היטב את הקאליפר תחת ברז מים עם מברשת וסבון - לאחר מכן השתמשתי בתרסיס לניקוי בלמים לנקות את הפינים, מרחתי שכבה קלה של גריז סמיך במיוחד, בדקתי שהכל עובד חלק והרכבתי חזרה...עכשיו, הכל עובד כמו שעון שוויצרי.

להערכתי האישית - אם לא החליפו דיסקים ורפידות - עוצמת הבלימה חייבת להיות טובה כמו קודם לכן (זה המינימום) אם לא יותר טובה - ולכן אני חושד באויר במערכת או ניקוז לא מספיק טוב (זה הדבר ההגיוני היחידי הנראה לעין כחשוד).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...