Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בניית מעגל ניתוק לחדרים בעזרת חיישנים, פרוייקט לבית

erez
שימו לב! השרשור הזה בן 6265 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, (וזה רציני)

אני מתכנן לבנות פרוייקט בבית, בעזרת חיישנים כמו אלה המורכבים על דלתות הזזה במתקנים שונים, אשר על הדלת מותקנת יחידה ואותה יחידה (משלימה) מותקנת על המשקוף.

כאשר הדלת נפתחת, לאחר כחמש דקות שהיא הושארה פתוחה כל החשמל בחדר אמור להכבות, כל המפסקים (המז"זים) בחדר כנראה יקבלו הזנה מקונטקטור שיופעל על ידי משהו.

זאת המטרה בעיקרה, ועכשיו לשאלות טכניות, שכנראה יגיעו גם בהמשך.

החיישנים הללו, כיצד מופעלים ואיזה סוג של אות משדרים, האם הם נזקקים ליחידה נוספת, כיצד ניתן בעזרתם להפעיל קונטקטור, בכמה מתח מערכת של חיישן כזה משתמשת?

או בכלליות הייתי שמח לכל מידע אחר לגבי חיישנים אלו.

בנוסף, מה שמם באנגלית ובעברית.

אם אני לא טועה הם מורכבים אפילו בתלתות מרפסת של בתי מלון לצורך כיבוי המזגן, אבל לא בטוח.

תודה בינתיים.

ארז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה מדבר או על מיקרוסוויץ' או על חיישן מגנטי. מערכות כאלו עובדות בדרך כלל על לא יותר מ-12V, ומפעילות ממסר.

עזוב אותך מבתי מלון וחיישניהם, לך תשיג מידע על מה הם משתמשים. אבל חיישנים כאלו נפוצים במערכות אזעקה, ומשמשים בעיקר ביציאות חירום וכדומה.

בקיצור - נסה בבלצר...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישן מגנטי! זהו.

לא מיקרוסוויץ', אני אתחיל לחפש מידע, אם זה 12V זה מצויין, אם זה פחות, זה פחות מצויין אבל עדיין ניתן לעבודה.

בדיקה מהירה מראה שיש לו:

171205.jpg

עכשיו רק צריך להבין איך לחבר אותם ולמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלופין, פנה לפורום הזה:

http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=24

(אם זה לא נקלט, כנס ל-http://www.hometheater.co.il/ ומשם לפורום של "בית חכם")

יש שם יותר גישה לבעלי מקצוע ולהתקנות רב-ספרתיות ב-$$$$ מאשר מומחים ל-DIY,

אבל ייתכן שתמצא שם קישורים טובים או הסברים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז התמונה שהעלת הינה של מגנט דלת,המגנט אינו צורך זרם ועובד על N.C כשמרחיקים ממנו את היחידה הוא הופך למגע פתוח.מחירו אם איני טועה סביבות 25 ש"ח.

היא משמשת בחיבור לאזעקה.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד איתו במערכות אזעקה,או כבקרת כניסה,שברגע שהדלת נפתחת המעגל ניפתח וגורם לציפצוף.

אם תשים רב מודד על קצר בברגים,תראה שברגע שאתה מרחיק בין היחידות יהיה ניתוק.

יתכן ואפשר לחבר אותו למגען ע"מ שיתן את המשיכה והזרם שיעבור יהיה 230 v.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז המפסק המגנטי שתמונתו העלתה משמש בעיקר למיתוג ממסר. תחבר אותו לבקרה של הממסר שאתה רוצה שיכבה/ידליק לך את האורות (תוך תשומת לב לזרם ולמתח שהוא מסוגל לסבול). כמובן שאם אתה רוצה גם השהיה בכל הסיפור הזה תצטרך גם סוג של טיימר. אפשרות אחת היא לתכנן מעגל, לעשות את כל הבקרה (כולל בקרה הדלת) במתח נמוך ורק בסוף למתג ממסר גדול שמסוגל למתג 220V בזרם המתאים. לחילופין תוכל לעשות קומבינות עם טיימר של חדרי מדרגות וממסרים ולחסוך את המעגל. הייתרון במעגל שכמה שתשקיע יותר (נניח מעבד או רכיב מתוכנת) תהיה לך יותר גמישות ואפשרויות להרחבות בעתיד.

מבחינת זרמים וחיווטים צריך לתת לזה הרבה את הדעת. זה לא פשוט במיוחד לא בבית קיים כיוון שאסור ע"פ תקן להעביר AC במתח גבוה ו-DC במתח נמוך באותן תעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב תודה, קיימים חיישנים מגנטיים כאלה אלחוטיים, (ישקלו גם כן לקנייה, אבל נניח שכרגע לא)

לצורך העניין, פיזית (תכלס) איך החיישן המגנטי הזה מתחבר למשהו? באיזה צורה.

אני מעוניין שיהיה טיימר של כ5 דקות מרגע פתיחת המעגל בדלת, ורק אז יכבו כל האורות, יש גם עוד שאלה:

אני רוצה שדלת מסויימת תהיה בעלת חיישן מגנטי שיבצע שתי משימות (שני ניתוקים), אחד, כעבור 5 דקות יכבה את התאורה והתפקוד השני שלו יהיה למשל לכבות מזגן, האם זה ניתן?

ובכלל, מידע כללי, איך מתחברים מעגלים עם חיישנים כאלה?

אני לא בור בכלל בענייני חשמל, יש לי דיי הרבה ידע, אבל קצת פחות באלקטרוניקה.

הייתי שמח להסבר דוגמא לחיבור חדר, אם מישהו יודע.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כ"כ זוכר אלקטרוניקה וחיבורים,אך אני אנסה לעזור.

המגנט דלת משמש כממסר N.C ו N.O בהתאמה,במיקום של הברגים אתה מחבר 2 חוטים שאחד הולך ל COM ואחד לאזור[מגע יבש] ברגע שיש פתיחה המימסר משנה מצב ומעביר או סוגר את הזרם בהתאמה,אצלך בחדר הממסר יכול להפעיל מגען [קונטקטור]שישלוט במתח הגבוה של ה 230 V.

מקווה שעזרתי,רן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אני אתחיל בלקנות אותם קודם, השלב הבא הוא לדאוג לטיימר בין הקונטקטור לחיישן, כלומר, החיישן צריך להפעיל טיימר וזה צריך בזמנו לנתק זרם פיקוד לקונטקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה באיזור המרכז אוכל לתת לך מגנט דלת וגלאי נפח משומש שפועל על 12 V.

עריכה

כמו כן בחנויות חשמל מוכרים טיימרים וקונטקטרים,תבדוק שהם מתאימים ל 12 V.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן צר לי אך לא הצלחתי להבין את ההסבר שלך ולמה לחבר את המגנט למגעות היבשות.

ארז הרכיב הזה איננו חיישן. מדובר בסה"כ במתג מגנטי. תתייחס אליו כמו אל כל מפסק. ההבדל הוא שהוא לא מופעל בלחיצה אלא בקירוב החלק השני (שמכיל מגנט) אליו.

ז"א ששני ההדקים שלו הופכים לקצר/נתק בזמן קירוב/הרחקת המגנט. יש כאלו שהם NO, כלומר מנותקים כשהמגנט רחוק ויש כאלו שהם NC, כלומר מחוברים כשהמגנט רחוק.

מה שחשוב לזכור זה שהמפסקים האלו לא מסוגלים להעביר 220V וגם לא זרם גבוה. לכן יש לבנות את כל מעגל הבקרה במתח נמוך (ולברר מה הזרם שמפסק מגנטי כזה יכול להעביר) ורק בסוף למתג ממסר 220V.

בוא ניקח מקרה פשוט שבו משתמשים בטיימר של חדר מדרגות ומפסק מגנטי מסוג NC (ישנם בשוק החשמל הרבה סוגי טיימרים שכבר מוכנים לעבודה ב- 220V, רק צריך למצוא אותם) ומפסק האורות בחדר דולק, צירפתי שרטוט פשוט, מקווה שאין טעויות ומדגיש שיש עוד 100 דרכים לעשות את זה. מה שצירפתי זה רק רעיון אחד שלא בטוח בכלל שהוא היעיל ביותר.

הערות:

ls1 הוא ממסר שמתח ההפעלה שלו 12V אך המגעות שלו מסוגלות למתג 220V, כמובן שיש לוודא גם את הזרם בהתאם להספק הנורה.

לגבי הטיימר אני לא בטוח איך החיבורים שלו, מה שמצויין בשרטוט הוא סתם משהו שהמצאתי. בהינתן טיימר מסוג מסויים יש לבצע את ההתאמה.

control timer.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בסך הכל במפסק NO או NC?!?

עכשיו פתרת לי חצי מהבעיות.

ברגע שאני יודע איך הוא עובד אני יכול להתקדם, נמשיך את זה אחר כך, אני ממהר.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה בעיה שנתקלתי בשרטוט שלך,

לגבי יציאות 4,5 אם אני מבין נכון את השרטוט שלך, תהיה נפילת מתח בזמן פתיחת דלת, נכון?

איך ניתן למנוע נפילת מתח בזמן פתיחת דלת?

חשבתי על רעיון אחר,

אם היה ממסר שהוא NC, וכאשר מקבל מתח הוא מתנתק.

כאשר הדלת היתה נפתחת, היא היתה מפעילה את הטיימר, ולאחר כ5 דקות, הטיימר היה מוציא מתח לממסר NC, והממסר היה מתנתק, לדעתי זאת דרך מאוד פשוטה, השאלה האם יש ממסר שהוא NC.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...