Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מי הגדול מכולם ?

דובי מילר
שימו לב! השרשור הזה בן 6302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבני אדם אנחנו תמיד אוהבים לעשות השוואות , ככה אנחנו אין מה לעשות .

תחשבו כמה פעמים בשנה האחרונה נושא הנהג הטוב ביותר עלה פה בהקשר כזה או אחר .

היה לנו את מיכאל שומאכר ומיד הויכוח האם הוא נהג הפורמולה-1 הגדול בהיסטוריה , ואולי רק הנהג בעל הסטטיסטיקה הטובה ביותר ואולי אין לו מקום בכלל בעשירייה (נראה לכם ? ).

כמו תמיד הויכוח הוא כמובן גם בעולם הראלי וביחוד נושא זה אקטואלי סביב סבסטיאן לואב .

הבחור הצרפתי הסימפטי כבר זכה בשלוש אליפויות עולם בראלי ומוביל את טבלת הזכיות במרוצי ראלי ועוד היד נטוייה וכולם משווים אותו לטומי מאקינן שזכה ארבע פעמים רצוף , נשאר ללואב לעבור את העונה הזו בשלום .

גם אם לואב יעשה את זה ויזכה באליפות רביעית (רצופה , ארבע זכה גם קאנקונן אבל לא רצוף) יחלו ההשואות עם מאקינן במובן אחר .

טומי מאקינן התחרה מול - יואה קאנקונן ארבע פעמים אלוף עולם , קרלוס סיינז פעמיים אלוף עולם , קולין מקריי אלוף עולם פעם אחת ואין סוף נצחונות , ריצ'ארד בארנס אלוף עולם , דידייה אוריול אלוף עולם בראלי והיד עוד נטוייה ואילו התחרות היחידה שיש לסבסטיאן לואב היא מרקוס גרונהולם . פטר סולברג , אלוף 2003 לא רלבנטי כבר שנתיים לפחות ואם תשאלו אותי גם את האליפות ב-2003 לא היה לוקח באם הבוס של סיטרואן לא היה עושה שגיאה במתן ההוראות ללואב בראלי RAC 2003 אבל זה למקום אחר...

אבל אולי בעצם לואב מגמד את האופוזיציה שלו , ממש כמו שומאכר בפרארי , וגורם לה להראות כל כך שולית כאילו אין לו כלל תחרות.

סבסטיאן לואב כבר הוכיח כי הוא טוב , מעולה בעצם בכל סוג של משטח שעליו מתנהלת אליפות העולם בראלי , ה-WRC - אספלט היה תמיד המגרש הביתי שלו , עוד מהימים שסיטרואן נתנו לו קסארה רק בכדי שיצבור נסיון והוא הוכיח שיש את הפוטנציאל הרבה יותר ממה שחשבו.

בעפר הוא משכמו ומעלה וההפתעה הגדולה היתה גם בקרח ושלג של שבדיה ששם אף אחד לא חשב שהוא מסוגל לנצח .

היתרון הגדול של לואב על נהגים אחרים זה שהוא כמעט ולא עושה טעויות , נדיר לראות אותו טועה , נלחץ ופורש לגמרי מראלי בגלל תאונה שעשה , זה קורה בערך פעם בעונה .

וולטר רוהל , נהג הראלי האגדי נחשב כאחד מהטובים ביותר בהיסטוריה וגם לו היתה אופוזיציה רצינית בדמות סטיג בלומקוויסט, האנו מיקולה , טימו סאלונן ומרקו אלן וכמובן הנרי טויבונן ז"ל .אבן הנגף שלו היתה אספלט , משהו שלא קיים אצל לואב .

אז מה אתם אומרים הכי טוב שיש או לא ?

דובי

1.jpg

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טומי מאקינן התחרה מול - יואה קאנקונן ארבע פעמים אלוף עולם , קרלוס סיינז פעמיים אלוף עולם , קולין מקריי אלוף עולם פעם אחת ואין סוף נצחונות , ריצ'ארד בארנס אלוף עולם , דידייה אוריול אלוף עולם בראלי והיד עוד נטוייה ואילו התחרות היחידה שיש לסבסטיאן לואב היא מרקוס גרונהולם .

זו הפיסקה שאומרת הכל - ללואב יש מתחרה אחד בעוד למאקינן היו מספר מתחרים עם קבוצות חזקות.

היום יש 2 קבוצות דומננטיות, בעוד אז - היו ארבעה; פורד, סובארו, מיצובישי וטויוטה.

גם מספר הנצחונות הרב שיש ללואב היו בתחרות בין 2 נהגים ברוב הפעמים, כך שקשה לתת לזה חשיבות (אם אנחנו רוצים להיות ריאליים ולהסתכל על כל ניצחון וניצחון של כל נהג).

לואב הביא איתו סגנון נהיגה אחר שמבוסס על כמה שפחות החלקות, היחיד שניסה ליישר קו עימו היה גרונהולם בעוד סולברג ממשיך עם ה"שואו" שלו (שזה חלק מהעניין).

את מאקינן ראיתי ממש בתחילת הדרך שלי כחובב ראלי, כך שקשה לי לחוות דעה עליו - אני רק יכול להניח שבגלל שהייתה לו תחרות חזקה יותר ממספר גדול יותר של מתחרים מראה את הגדולה שלו כנהג.

היום ללא ספק, לואב הוא מעל כולם, אבל הכי טוב בכל הזמנים - אני עדיין לא בטוח.

אלון

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....אבל אולי בעצם לואב מגמד את האופוזיציה שלו , ממש כמו שומאכר בפרארי , וגורם לה להראות כל כך שולית כאילו אין לו כלל תחרות.

....

אז מה אתם אומרים הכי טוב שיש או לא ?

דובי

לשם המשכו של הדיון .

אין בכלל ספק שגם כיום ישנם נהגים מהירים בעולם הראלי - סולברג הוכיח את זה כבר .

אולי לא אלופי עולם אבל עדיין "שווים" משהו .

עד כמה טוב לואב ראינו ביחוד שקולין מקריי החליף אותו ב-2006 בטורקיה . לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאנשים נטייה להתרפק על העבר ולזכור אותו כיותר טוב ממה שהוא (ראו זכרונות ילדות או להבדיל, זכרונות מהצבא),

אבל ת'כלס אחד מול אחד, לדעתי סב' ישאר קר רוח ולא ימצמץ מול כל אחד מכוכבי העבר גם הגדולים שבהם ובגלל קור הרוח הזה ינצח שוב ושוב (במירוץ וירטואלי שכזה), כי הוא פשוט לא טועה!

הוא שבר שיאים, בארבע שנות פעילות, שצברו נהגים אחרים ביותר מעשור שנות נהיגה - עובדה.

ועוד כוחו במותניו (גם אחרי שבירת הכתף).

כמובן שהאגדות ישארו אגדות וכבודם במקומם מונח אבל הוא האגדה החדשה ובקרוב יהיה הגדולה מכולן.

מה לעשות, אני מעריץ נלהב...

לסלי

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערצה זו תכונה שקיימת ואין לזלזל בה

לעומת זאת הסברה של הגדול מכולם איננה לטעמי רלוונטית

לכל תקופה היה ה"גדול מכולם" ,להשוות בין התקופות זה לא מעשי.

דוגמה קטנה אישית

בשנת 1990 ניתנה לי ההזדמנות לנהוג את ה 205 טורבו 16 בצרפת במסלול ספרינט עפר.

הכוח שהפעלתי באותן מערכות" פרימיטיביות" של אז היו כה קשות לנהיגה שלא הבנתי איך הנהגים הבכירים דאז בכלל היו מסוגלים להגיע לכאלה ביצועים כמו ואטאנן,סלונן,קאנקונן,

לפני כשנה נהגתי את ה206 WRC במסלול ספרינט יש מה להשוות? ב205 לא היה הגה כוח, שלא נדבר על מערכות אחרות

ואני עוד נהג "פישר"

לכן ההשוואה מי הגדול מכולם בכל הזמנים מקפחת

דני לוי

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי לואב הוא הטוב מכולם. הסיבה היא שהוא גורם לדברים להראות כאילו הם פשוטים. נהיגה בה כאילו הכל קל, בלי טעויות ובלי פרישות מהמרוצים מראה על גדולתו של הנהג (כן וגם שומאכר מתאים להגדרה זו). ישנם נהגים שהכל נראה מלהיב אבל הם גם עושים לא מעט שטויות. נהגים כאלו, לדעתי, לא יכולים לזכות בתואר הגדול מכולם שמכיל (שוב לדעתי) גם רמת בשלות, שיקול דעת, יכולת תכנון טובה וגם השקעה באימונים. וירטואוזיות בלבד אינה מספיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלו....השתגעתם?

מה עם ארי ואטנן...

מה עם ברונו סאבי...

מה עם הצעיר הנצחי...שקנקה...(זה השם, נכון, דני?)?

נהג מצויין סבסטיאן. יהיה עוול להשוות בינו לאחרים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתם את זה שטחן לאחרים את הצורה, אבל התרסק בטרם הספיק לקבל תארים רשמיים (מאוד דומה לז'יל ווילנייב ב-F1) - הנרי טויבנן. במירוצים הספורים שהספיק לנהוג על הדלתא S4 - עשה פשוט בית ספר לכל האחרים.

בכלל - כל נהגי העילית על מפלצות קבוצה B (רוהל,ואטאנן, סאלונן, טויבנן',קאנקונן) - לטעמי עבדו הרבה יותר קשה מהנהגים היום. עניין של טכנולוגיה בעיקר.

אגב- למי שרוצה להבין מהי מפלצת גרופ B - לחפש את סרטון הטיפוס של וולטר רוהל עם האודי קוואטרו או של ארי וואטנן עם ה-405T16 בפייקס פיק. מפחיד.

אותו סיפור כמו השוואת נהגי F1 של פעם לאלה של היום. פיזית - הנהיגה פעם הייתה קשה עשרות מונים מאשר היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקאנקה נהג ראלי קרוס מדהים אך הוא בחר פלח תחרותי שונה לחלוטין מראלי

אין מה להשוות נהג ראלי לנהג ראלי קרוס, שיטת הנהיגה שונה,אתה לבד,אתה חושב כמו אצן למרחקים קצרים ולא כמו נהג ראלי שחושב כרץ מרתון.

אופי הנהיגה שונה, האופי של הנהג אחר ושונה, סגנון הנהיגה שונה ,הייתי מעז ואומר וזה לפי הנסיון האישי שלי (נהגתי גם ראלי קרוס)

שנהג בעל אופי של נהיגת ראלי קרוס לא בטוח שהוא מסיים מירוץ ראלי (פתחתי דיון? שיהיה!)

למה?

נראה את תגובות חברי הפורום שלא יווצר מצב שאני כותב לעצמי

דני

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק התייחסות קצרה למרטין "מר ראלי קרוס" שקאנכה .

הוא נהג ראלי-קרוס אדיר ומעולה אבל בטח שלא הכי טוב שיש או שהיה עם כל הכבוד לו.

גם מאטי אלאמקי וגם כמובן קנט הנסון טובים ממנו גם בנהיגה וגם בסטטיסטיקה .

שקאנכה מאד וירטואוז וטיפוס צבעוני אבל למרות היותו נהג מעולה הוא לא הכי טוב.

אגב - יש לו רקורד מוכח בתור נהג מסלול , היתה לו קבוצת סיבולת בשנות ה-80 והתחרה עד כמה שאני זוכר גם בלה-מאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...