Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה כללית לגבי ממסר חשמלי ברכב - למבינים בתחום.

GL-10
שימו לב! השרשור הזה בן 6300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

לאחרונה נתקלתי בתקלות ברכבים של חברים שלי שלמרבה הפלא, במקום לתקן את התקלה, ברוב המקרים עוקפים אותה בסיבוב,אומנם התקלה נפתרת אבל.....או שאולי אין אבל.

אני אתן דוגמא:

רכב של חבר - ווישרים התחילו לעבוד לאט ולקרטע גם במהירות הכי מהירה - חשמלאי בדק,במקום לפרק מנוע של ווישרים,לנקות,מגעים,קונקטור - חיבר ממסר,ו...עכשיו הווישרים עובדים טוב יותר מכשהרכב יצא מהחברה.

עוד דוגמא:

חבר אחר - צופר פתאום עובד חלש - הופ,חיבור ממסר, הצופר קורע את האוזן.

שאלתי היא:

האם זה באמת מומלץ לחבר ממסר על כל דבר חשמלי ברכב בנפרד, למה זה תורם? והאם יש בזה מין נזק מסויים לטווח קצר\רחוק.

אם לא,אז למה לא לחבר ממסר לכל דבר בעצם ובכך לשפר\לייעל רכיבים שונים ברכב.

תודה לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שיטה קלה ומהירה להתגבר על נפילות מתח בקו המזין את האביזר החשמלי, כמו העקרון של "מגביר אורות".

משתמשים בחיווט המקורי כדי לשלוט על ממסר, והממסר מקבל פלוס חזק ישר לאביזר בקו חדש וקצר שסוללים מהמצבר.

החסרון הוא ספגטי של חוטי חשמל.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאמר קודמי נכון הוא. מעבר לזה אני לא דוגל בשיטה העצלנית והבלאגן שהיא יוצרת. המקום להתקין ממסר הוא כאשר ישנה בעיה שיטתית של מפסק/קו שלא עומד בעומס ונגרם לו הרס באופן חוזר ונשנה. אחרת זה סתם קיצור דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הפחדן שורד לעוד יום של קרב" (גרנוויל קינג בספרו "התנ"ך של הג'יפים")

לפעמים עדיף לא להיכנס ראש בראש מול הבעייה, במיוחד אם יש מולך לקוח עצבני שלא אוהב לשלם על שעות ארוכות של דיאגנוזה וחיטוט בצמות חשמל, ואפשר לעקוף את הבעייה בקלות בצורה שתוארה. אם זה נעשה בצורה מקצועית, זה לא יהיה פחות אמין, אבל זה בהחלט יגרום לכאב ראש לבא בתור שיצטרך לפענח מה הולך במערכת החשמל ברכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבם ישנים, ובשיקול כללי, עדיף להוסיף ממסר מאשר לחטט בצמות החשמל והמתגים.

אני רוצה לראות כמה לקוחות יהיו מוכנים לחשמלאי שיחטט ויתקן אף בצורה מקורית, ויגבה 180שח לשעה,לפני חלקים וכאלה שלא תמיד ניתן למצוא, אל מול תיקון קצר מהיר ומקצועי, שלא יעבור את הסכום של 180 שח סהכ,

הוספת ממסר, באופן ראוי, עם נתיך הגנה בהזנת הכניסה שלו (מס' 30) בערך נומינילי מתאים, התקנה אסטטית, תוך הלחמות, וביצוע שרשורי פלטסי הגנה, תביא לתוצאה הראויה בדרך כלל.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

****אין צורך לצוטט הודעה מעל****

דני - אני מסכים איתך באופן חלקי בלבד.

הסמפטום הראשון שגרם לתקלה שנפתרה עם ממסר - לא יעלם. להפך תקלה מסוג זה תלך ותדרדר באופן כזה שכל הרכיבים שעל אותו קו מתח ילכו ידעכו ויאבדו מכוחם.

מסקנה, הטיפול באמצעות ממסר רק דוחה את איתור הבעיה האמיתית. מה שכן כשהבעיה תופיעה במלוא עצמתה, הלקוח כבר יסכים לשלם את מלוא עלות התיקון.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

****אין צורך לצוטט הודעה מעל****

אני מכיר לא מעט אנשים שנוסעים שנים עם ממסר במקום החיווט המקורי ללא שום בעייה.

מנגד,עוד לא נתקלתי בתופעה שהתקלה באה במלא עוצמתה כמו שאתה מתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצורך בממסר נובע ממפל מתח על התייל המזין. מפל המתח נגרם כתוצאה ממגע רופף (ליכלוך, קונקטור שלא מחובר היטב). הניצוצות שיווצרו וההתחממות יגרמו לנתק סופי בקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורי אתה לא צודק לחלוטין,

הכל תלוי במיקום הממסר. אני בטוח שכשדני מחבר ממסר כפתרון לבעיה הוא יודע לחבר את הסליל שלו במיקום בו אין בעיה. הרי בדר"כ הנפילות מתח במקרה של חוט הן איפושהו בדרך בצמה. את בקרת הממסר מחברים מקו שנלקח ישירות מהמפסק למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[****אין צורך לצוטט הודעה מעל****

אביב, אני טוען שהממסר מוריד עומס מהקו הלקוי. אבל אם על הקו נותרים עומסים נוספים, אז העומסים האלה ינתקו סופית את נקודת התורפה שגורמת לבעיה (נאמר כשהבעיה בסמוך לפיוז שמפעיל מספר רכיבים).

מאידך אם הקו מזין רק רכיב אחד, אז הממסר יחזיק זמן רב (לדוגמא אם הבעיה אחרי המפסק).

כשהחשמלאי מבצע את העבודה ומתקין ממסר, הוא לא יכול לדעת אם התקלה היא מהסוג הראשון או השני.

המשך יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורי כנראה שלא הסברתי את עצמי כראוי,

קודם כל אני מקווה שהבנת שניסיתי להגיד שאתה צודק חלקית ולא שאתה לא צודק בכלל.

בכל מקרה נניח שקו פיקוד מסויים יוצא ממפסק. כשבודקים מתח על המפסק (כשהקו מועמס- עומס מופעל) רואים מתח תקין. כשבודקים מתח על הצרכן רואים שהמתח נמוך מידיי. כלומר יש מפל מתח בדרך. עכשיו לך תהפוך את הצמות, הקונקטורים, לוח נתיכים וכו' כדי למצוא היכן נופל המתח. במקום זה מנתקים את הקו מהמפסק ואת יציאת המפסק מחברים כפיקוד לממסר. הממסר עצמו יחובר לעומס בקו ישיר חדש. כמובן שיש להתקין את הממסר קרוב לעומס ואת קו הפיקוד אליו למתוח כמה שצריך, זאת כדי להקטין את המסלול של הזרם הגבוה יותר.

לעומת זאת אם מגלים נפילת מתח אפילו של 1V ביציאה ממפסק חיבור ממסר במקום המפסק (ושליטה עליו בעזרת המפסק שמוציא מתח לא תקין) הינה התקנה לקויה ופתרון חאפרי לבעיה.

חשמלאי טוב אמור לדעת את ההבדל ומה הוא עושה. ממסר יכול להוריד עומס ולשלול בעיות של מסלול שנהרס. הוא לא משמש לפתרון אם הבקרה שלו מקבלת מתח לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתם פעם למצוא מפל מתח בחוט מסויים שמקור המתח שלו בתא המנוע וסופו בתא המטען? העבודה יכולה להמשך מספר ימים!

אין מה לעשות, עם הזדקנות הרכב מגיעים גם מפלי מתחים לצרכנים שונים ולעיתים אף נתקים. פתרון הממסר הוא חיובי ונכון, בתנאי כאמור, שהוא מבוצע מקצועית.

אגב, אופציית התקנת הממסר נלמד בבה"ס המיקצועיים בתחום הרכב כפתרון מעשי יעיל וזול.

חשמלאי טוב יזהה בקלות ממסרים חריגים (לא מקוריים) ברכב ויקח לו עוד דקה או שתיים, לזהות את יעודו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד דבר קטן - לעיתים הנבירה בתוך צמות החשמל עלולה לעורר עוד שדים מרבצם, ולגרום לתקלות נוספות.

כמו שנאמר - הממסר אולי אינו הפתרון הכי אלגנטי , אבל ברוב המקרים הוא מוכיח את עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...