Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב אוטומטי ב35K - לא פחנוע !

Taliko
שימו לב! השרשור הזה בן 5279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה אחותו של חבר שלי קונה את הרכב הראשון שלה בשעה טובה. כמובן שמציקים לי בשאלה המתבקשת "מה כמה ולמה" אז... אני מציק לכם :lol: :

הרכב ישמש אותה לנסיעות עירוניות בעיקר בתוך ת"א לכן היא *חייבת* לטענתה גיר אוטומטי (לא עזרו נסיונות הסבר למה לא כדאי אוטומט :? ).

כמו"כ היא רוצה רכב שלא יהיה פחנוע (לכן פסלנו שרייד וסוויפט). ושיהיה לו מזגן חזק.

לאחר סינון במחירון לוי-יצחק לפי תקציב והדרישות לעיל נשארנו עם הרכבים האלה:

1)קליאו אוטומטית (94-97)

2)106 אוטומטית (MK2, 97-99)

3)סאקסו אוטומטית (97-99)

4)קורסה אוטומטית (94-95)

5)טויוטה סטארלט אוטומטית (95)

הבהרתי לה שרכב צרפתי יפנק אותה הרבה יותר מהיפנית והגרמניה שבחבורה הזו, אבל יש לקחת בחשבון גסיסה טבעית של מכלולים (ראש מנוע, גיר אוטומט, חיישנים שונים ומשונים וכו') אחרי 100K ק"מ.

את הקורסה והסטארלט אני לא כ"כ מכיר - מי שיכול לשפוך מידע, הרי זה מבורך.

כרגע היא נוטה לכיוון של 106 וסאקסו. איך הגיר האוטומט שם באמת ? (היא לא מחפשת תאוצות מסמרות שיער, אוטו עירוני להזכירכם).

ומבין הקליאו והPSAיות מי העדיפה ?

הייעוץ שלכם יתקבל בברכה :!::)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר סינון במחירון לוי-יצחק לפי תקציב והדרישות לעיל נשארנו עם הרכבים האלה:

1)קליאו אוטומטית (94-97)

3)סאקסו אוטומטית (97-99)

4)קורסה אוטומטית (94-95)

טל,

הייתי מדלג על 4 האופציות הראשונות אם ישנה חשיבות לאמינות ושרידות.

2 אופציות עדיפות בעיני :

1) דייהטסו סיריון 99 . למרות שהמנוע 1.0 ל' בלבד , בתנועה עירונית לא תהווה בעיה.

http://www.ynetcenter.co.il/SearchOut.asp?Z=C&TZ=MhValue&search_nm=v&Page=1&sMnfAndModel=%E3%E9%E9%E4%E8%F1%E5%7C%F1%E9%F8%E9%E5%EF%7CCL+%E0%E5%E8%E5%27&nTySBxInd=0&nCarMhLI2CarMhTyCd=11%2C21&sMhLI2MhModelCd=108_286&nMhLI2MhMnfCd=108&nCarMhModelYr=1999&sCarMhLI2MhSubModelCd=108_286_313

2) יונדאי אקסנט 1.5 - בסיסית ואמינה

http://www.ynetcenter.co.il/SearchOut.asp?Z=C&TZ=MhValue&search_nm=v&Page=1&sMnfAndModel=%E9%E5%F0%E3%E0%E9%7C%E0%F7%F1%F0%E8%7CGS+%E0%E5%E8%E5%27&nTySBxInd=0&nCarMhLI2CarMhTyCd=11%2C21&sMhLI2MhModelCd=68_234&nMhLI2MhMnfCd=68&nCarMhModelYr=1997&sCarMhLI2MhSubModelCd=68_234_517

אפשרות נוספת - אם כבר ללא מוניטין אמינות אז לפחות בקלאסה :wink:

http://www.ynetcenter.co.il/SearchOut.asp?Z=C&TZ=MhValue&search_nm=v&Page=1&sMnfAndModel=%F4%E9%E0%E8%7C%E1%F8%E0%E1%E5%7CSX+1600&nTySBxInd=0&nCarMhLI2CarMhTyCd=11%2C21&sMhLI2MhModelCd=16_47&nMhLI2MhMnfCd=16&nCarMhModelYr=1998&sCarMhLI2MhSubModelCd=16_47_828

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרפתית אוטומטית מהשנים האלו זה מתכון די בטוח לחיסול קשרי החברות שלך.

הגיר האוטומטי מחסל כל טיפה של חדוות חיים מהמכוניות האלו, ועל האמינות של הגירים האלו לא כדאי להרחיב.

אוטומטית קטנה משומשת אז רק יפנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הסיריון אולי שווה לשקול, כמו גם את האקסנט.

תראו - הבהרתי לה שאין חיים על מי מנוחות עם צרפתיות, אבל זה לא מרתיע אותה כ"כ. היא פשוט לא מוכנה להתנייד בפחנוע (ראוי להערכה, לא ?!).

נראה, אולי היא תצליח לדחוק פולו 1.6\1.4 אוטו' בתקציב שלה (מחיר בסביבות 40K) - מכונית ראוייה ביותר לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר האוטומטי בהחלט לא אמין ונדרש שיפוץ בשלבים מוקדמים לחייו

בעיקר בגלל רכיבים פנימים באיכות ירודה.

http://www.motorica.net - מוטוריקה.נט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר האוטומטי בהחלט לא אמין ונדרש שיפוץ בשלבים מוקדמים לחייו

בעיקר בגלל רכיבים פנימים באיכות ירודה.

ידעתי ששמעתי על זה איפשהו (אתה רואה אביעד :mm_tongu: ).

אוקיי, האקסנט נפסלה.

יש פה אנשים בעלי נסיון עם הצרפתיות האוטומטיות האלה ? היא מאוד נמשכת אליהן דווקא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אמינות חשובה אז דייהו לאנוס שנת 98' נכנסת לתקציב, ועוד ניתן למצוא שלל אקזמפלרים מהשכרה/ליסינג.

לאחר 3 שנות ניסיום עם הרכב ו130 אלף ק"מ, אני יכול להגיד שהאוטו מאוד אמין.

הוא מגיע עם כרית אוויר, 4 ח"ח , נ"מ מראות חשמל, מזגן מעולה! והרבה זריקות זנב.

אבל בתקציב כזה הוא אכן יכול להיות אופציה ראוייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצות לאקסנט, לאנוס, מה השלב הבא - קיה ריו?!

רק בגלל שלבחורה אין דרישות להתנהגות כביש לא אומר שצריך להעניש אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יצא להכיר מקרוב בעלי קליאו אוטומטית (אחותי...), סטארלט (ידידה ותיקה) ואקסנט (גם חבר ותיק).

לקליאו האוט' יש פוטנציאל גדול למפח נפש. כמובן שאפשר למצוא אוטו מצויין בלי תקלות, אבל ההסתברות לתקלות כאן קצת גדולה מדי. וחבל, כי בבסיס זו מכונית מצויינת. לאחותי ואחרים בחברה שלה, היו המון תקלות, גם מחלות לידה עם קבלת המכונית וגם תקלות אחר כך.

בגדול, איכשהו האוטומט תמיד נראה לא מתאים לצרפתיות (מה שכנראה נכון), הסטארלט של ידידה שלי משמשת אותה כבר קרוב ל-6 שנים, והאמינות שלה פשוט מושלמת. טיפולים תקופתיים וזהו, פחות או יותר. אז בקטע של אמינות, די ברור מי לוקחת פה. חוץ מזה, כמובן שהסטרלט פחות מפנקת את הישבן מהצרפתיות, אז זו שאלה של נוחות כל השנה חוץ מכמה ימים במוסך, או פחות נוחות כל השנה בלי מוסך.

האקסנט של חבר שלי משמשת אותו גם כמה שנים טובות, ולמיטב ידיעתי גם היא ברמת אמינות טובה, אבל לא מושלמת. מכיוון שהיא גם לא נוחה במיוחד, אז באמת אין לה שום יתרון פה.

הייתי מציע גם לבדוק לגבי הפונטו החצי אוטומטית - או שהיא מאוד אמינה, או שיש מזימה תקשורתית להשתיק את הקלקולים שלה. אני נוטה לכיוון הראשון. מהכרות כללית עם איטלקיות, אמינות מושלמת לא תמצא, אבל ברמה של מה שצריך בשביל לא להתקע (זה מה שבעיקר מפחיד נהגות) - האיכות מאוד גבוהה. מה שכן, יכולות להיות תקלות מעצבנות של חשמל - תאורה פנימית, מחוונים, וכאלה דברים קטנים.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה כל כך נחשב אבל לאימי יש סטארלט 98....

כמו שנאמר... רק טיפולים ממש ככה... שום דבר באוטו הזה לא מתקלקל... פשוט מדהים אני חייב לציין

אני מבחינתי לא אוהב אותו כי ה1.3 והתיבה האוטומטית מגעילים לגמרה אבל אפשר לתת גז נחמד התיבה ברמה לא רעה בכלל ובנתיים לא היה תקלה אחת בה ונראה שהיא מתפקדת מצויין

למה? ככה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי ניסיון עם צרפתייה אוטומטית (נשמע כמו צירוף בלתי אפשרי...)

יש במשפחה 106 XS אוטומטית. בנהיגה רגועה היא סבירה והנוחות

טובה.

האוטו לא אמין כמו יפנית אבל לא עושה בעיות מיוחדות (כרגע...)

האוטו הזה עבר 38K משנת 96 , והרוב הרוב בעירוני.

אני חושב שזה די מומלץ. זה גם רכב שלא נראה כל כך כמו פחנוע ולמישהו

שהאמינות היא לא 100% ממה שמעניין אותו באוטו, זאת בהחלט אפשרות.

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...

1)קליאו אוטומטית (94-97)

3)סאקסו אוטומטית (97-99)

4)קורסה אוטומטית (94-95)

וכל אלה לא פחנועים? לעזזל על איזה פינוק אתה מדבר? ברכבים כאלה משנים אלה? איזה פינוק? שיש שם כיסה? במה בידיוק רכב צרפתי יהיה מפנק מיפניות ברכבים מהקלאס הזה?

פינוק כמו להדקר עם סכין כמו שקלארקסון אומר.

עם תקציב הזה אפשר למצוא רכב יותר טוב כמו 206 שהוא מצויין, איביזות למינהם ואני כבר לא מדבר על מכוניות כמו C5 ו406 שנכנסות בתקציב אבל לא שימושיות בישבילה כנראה... אבל זה רכבים לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת הסוויפט והשרייד מהשנים הללו, הקורסה, סקסו קליאו וה106 הן פאר הנדסת האנוש, פאר הטכנולוגיה, קידמת הבטיחות, מה שמוביל אותן לכיוון פאר היצירה :-D, וזה לא בגלל שהן באמת כאלו, זה רק הודות לסוויפט ושרייד למינהן.

ולפותח השירשור הייתי הולך על הפונטו elx. היא נוחה מאוד, 80 כ"ס, הגיר יחסית אמין ומגיב טוב, זולה לאחזקה, מאובזרת יותר מהסביר ונכנסת בתקציב עם שנתון מתקדם הרבה יותר ממה שציינת בשאר.

בהצלחה.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5279 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...