Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אומגה - הערכה של עלות אחזקה שנתית.

Tigra16V
שימו לב! השרשור הזה בן 6300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני שוקל רכישת אופל אומגה שנת 2000 מנוע 2.5 ליטר. אחד האלמנטים שמדאיגים לגבי הרכב הנ"ל הוא עלות האחזקה השנתית:

* רישוי.

* ביטוח.

* טיפולים, תיקון תקלות וכדומה...

אשמח לקבל פידבק מאנשים בעלי נסיון ברכב הנ"ל, בנוסף מה הם הבעיות השכחיות?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חובב אופל מושבע אני חייב להודות שזאת אחת מהמכוניות הפחות מוצלחות שלהם.

אם בכל זאת תחליט לקנות, קנה את ה 3 ליטר, יש לי תיבת הילוכים ידנית עבורה ואז זה כבר אוטו אחר לגמרי מבחינת נהיגה, לצערי, לא אחר לגמרי מבחינת אמינות.

אם כבר אופל משפחתית ומעלה מהשנתון הזה, ללא ספק ווקטרה.

הווקטרה היא המשפחתית הטובה ביותר מבין אלה שמתעלמים מהן במופגן (ביחד עם המונדיאו ועוד כמה ) ובשנתון הזה היא נותנת פייט צמוד ביותר לכל גרמניה אחרת.

גם לה כמובן, יש לי גיר ידני למכירה :twisted: .

מנוע 2000 16V, מאה וחמישים כ"ס,גיר ידני F20,כל מה שנשאר זה רק להלביש עליה טורבו ולתת בראש, המנוע הזה סוחב 280 כ"ס בלי שום בעיה ובלי שום פתיחה שלו!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הווקטרה מהמודלים הללו לא ממש מוצלחת. זו לא הבדיחה שג'רמי קלארקסון עשה ממנה, אבל אין לה הרבה מה להציע מול מונדיאו, 406 או B4.

לגבי האומגה, אין לי נסיון תחזוקתי עימה, אך ברכבים כאלו זה עניין של מזל נטו. יתכן שבכל שנה תוציא 5K על תיקונים, ויתכן שילך חלון חשמלי אחד ב-3 שנים. קח בחשבון שהחלקים יקרים בטירוף ויש הרבה מה שיתקלקל. מה שכן, מדובר ברכב מוצלח בהרבה מהווקטרה. עדיף להוסיף קצת וללכת על מודל 2001, שזכה למנוע החדש בנפח 2.6 ליטר (ואם תמצא 3.2, בכלל תהנה).

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נהגת על ווקטרה כזו? אני נוסע על כזו מעל שש שנים ונהנה נכל רגע: גם מהנה לנהיגה, גם חזקה, אמינה ומעל לכל בטיחותית...

בנוגע לקלרקסון, למרות שאני אוהב את התוכנית, אני ממש לא מתיחס לגישה השטותית שלו בנוגע לאופל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באומגה שייתה לנו, ב45 אלף ק"מ הלכה לנו רצועת טימינג, וביחד איתה היא הרסה עוד כמה חלקים (מחשב וכ'ו.

רצועת טיימינג עולה 3 אלף ש"ח, אבל לנו יצא נזק של 55 אלף ש"ח , אבל מזל שהייתה לנו אחריות :)

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש זכור לי.

אבל תאמין לי שבעיה של 55 אלף שקל היא בעיה ענקית.

ולפי ספר הרכב, היה רשום טיימינג צריך להחליף כל 80K ק"מ , לנו הלכה ב45.

אולי היינו צריכים להחליף כל אלף ק"מ רצועת טיימינג :|

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נהגת על ווקטרה כזו? אני נוסע על כזו מעל שש שנים ונהנה נכל רגע: גם מהנה לנהיגה, גם חזקה, אמינה ומעל לכל בטיחותית...

בנוגע לקלרקסון, למרות שאני אוהב את התוכנית, אני ממש לא מתיחס לגישה השטותית שלו בנוגע לאופל...

כן. הנאה זה דבר יחסי מאוד.

לגבי טיימינג, בעיה מוכרת באומגות, והרבה אנשים ששוחחתי איתם הזכירו שיפוץ ראש בשל קריעתה. נתקלתי ברכב כזה מודל 2000 שעבר 40 ומשהו אלף ק"מ, ונקרעה לו הרצועה. זו הייתה גרסת 3.0 ליטר, אך אני לא יודע אם יש שוני מבחינת מערכת התזמון בין הדגמים.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הווקטרה מהמודלים הללו לא ממש מוצלחת. זו לא הבדיחה שג'רמי קלארקסון עשה ממנה, אבל אין לה הרבה מה להציע מול מונדיאו, 406 או B4.

שי

שי,

לא יודע מאיפה אתה מביא את מה שאתה כותב (כנראה מצפיה מרובה בטופ-גיר) אבל הווקטרה B היא רכב לא פחות ממעולה.

אין בכלל ל B4מה לחפש בסביבה שלה (להזכירך, מדובר בדור הקודם של B4), גם למונדיאו לא.

בקשר ל 406, נכון שאין לה את ההיגוי והשילדה של 406 אבל יש לה איכות הרכבה הרבה יותר גבוהה, אמינות יותר גבוה ובכלל, אוטו יותר טוב.

בכלל, אני לא מבין אין העמדת את הוקטרה מול כל המכוניות האלה כשהמתחרה האמיתית שלה היא הפאסאט, שם יש קרב שלעולם לא יוכרע אז חבל שבכלל ניכנס לזה.

אתה שופט את הווקטרה בעיניים ישראליות, כאן יש את הדגם הבסיסי בלבד ועוד אוטומטי, נסה לבדוק ברשת מה אתה מוצא על ווקטרה B ואל תהיה מופתע כשתגלה הספקים (מהמפעל) שמתחילים ב 2

שי, שאלה בקשר לטיימינג, האוטו שנת 2000 ומעולם לא עשה טיימינג? אז מה אם יש לו רק 40K ק"מ, הוא נוסע באקלים הישראלי 7 שנים עם אותה רצועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל תאמין לי שבעיה של 55 אלף שקל היא בעיה ענקית.

נזק ב 55 אלף ש"ח? הבוכנה יצאה מהמנוע והתחילה להתרוצץ באוטו ולהחריב כל חלק שקיים באוטו?

איך מגיעים לנזק שכזה מקריעת רצועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום שי, האומגה 3 ליטר היא למכירה?

יש אחת ביד 2 שנת 2001 נשמעת מאוד שמורה ותרשו לי בהזדמנות זו להכריז על פרס למי שמוצא לי את האומגה A GSI שמסתובבת בארצנו הקטנטונת.

עריכה - יש גם אחת בטרייד אין UMI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת שיש בUMI היא 3 ליטר שנת 2000?

עם כן, אבא שלי נסע עד לUMI בישביל לקנות אותה, אבל היא נמכרה בדיוק שהוא הגיע :(

והאומגה 2001 שבYAD2, יקרה מידי, למרות שהוא אוטו מעולה.

וכן, תתפלא, רצועת טיימינג יכולה לגרום להרבה נזק.

אני לא משש מודע לכל הפרטים , אך אני יודע שבגלל הרצועה, הלך המחשב ועוד הרבה חלקים חשובים במנוע, וכן , הגענו ל55 אלף ש"ח.

מבולבלים? גם אנחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה סתם להתווכח איתך, אני מניח שפשוט הלך מנוע ובמחירי UMI, מנוע חדש מהניילונים זה 55K ש"ח.

מנוע משומש מיבוא יעלה 10-12K ש"ח.

בקשר למחשב... אני משוכנע שאתה טועה, אין שום קשר שבעולם בין טיימינג למחשב ניהול מנוע אלא אם כתוצאה מקריעת רצועת הטיימינג יצאה בוכנה מהבלוק ושיגרה את עצמה ישירות לתוך המחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...