Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הכנת רכב לספרינט ראלי מול הכנת רכב לראלי

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 6302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וכמובן המשך לדיון משרשור אחר.

כפי שאני טוען תמיד - הכנה לספרינט זולה משמעותית (וכך גם האחזקה) מאשר לראלי.

אחזקה - זו בוודאי נגזרת של בלאי ובלאי נגזרת של ק"מ. אז פה כנראה אין ויכוח.

לגבי ההכנה - אני מסכים עם אלו הטוענים כי רכב לראלי בארץ - צריך להיות משהו מסוג 4X4 גרופ N או 2X4 1.6 גרופ A - כל דבר אחר מתבלה מהר מאוד - מניסיון.

לעמת זאת, לספרינט אפשר להכין רכב מאד זול - החל מהמתלים, עבור דרך המנוע והגיר וכלה בציוד הבטיחות שהוא זול יותר (ולא רק פחות כסא - דובי).

רכב 1.6 לספרינט ניתן לבנייה ב 30 אלף ש"ח בערך (כיום) לא כולל קניית הרכב עצמו ואילו רכבים לראלי כמו המוזכרים לעיל - מתחילים מפי 2.

אבל, בגלל שיכול להיות שאני מקובע - אשמח לשמוע גם דיעות אחרות.

האם רכבי ספרינט בעולם - זהים לרכבי הראלי - לפחות בהכנה?

העלויות בעולם זהות?

הקטגוריות? נראה לי שבספרינט יש גם קטגוריות של מכוניות "פשוטות יותר" - שמן הסתם זולות יותר...

אני טועה?

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שכבר היה דיון כזה יש התעניינות רצינית מצידי ומצד פרטנר שלי במירוצי ספרינט ואולי ראלי בהמשך.

אשמח לשמוע קצת פירוט מנסיון שלך ושל אחרים למחירים מעודכנים להיום (ולא לפני שנה ).

כלומר 30 אלף הולכים לאן?

את הרכב כבר יש וכל המיכלולים עברו שיפוץ ותקינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שעלות בנית רכב כזה היא באמת סביב ה-30K שקלים (כולל הקניה עצמה), כמה אנשים ,פה מהפורום, היו מעוניינים להשתתף במירוצים כאלו?

אני מתעניין כי אם מדובר בהרבה מתעניינים (רציניים בלבד) צריך לחשוב על אירגון מירוצים כאלה ואולי לאגד את כולם לכוח אחד שיהיה שווה "להרים" בשבילו כאלו מירוצים.

מתעניינים, אם אתם רציניים וכבר יש לכם את הסכום ואתם רק מחכים להקמת "ליגה" כזו, אנא התפקדו...

לסלי

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, אתה מדבר על רכב בסיסי ביותר!!!

ללא מתלים מקצועיים, וללא אמינות גבוהה ביותר...

גם בספרינט, רכב כזה לא יהייה תחרותי מול רכב שעולה 15K יותר עם מתלים ואמינות...

וגם בספרינט אפשר להתקע וזה לא נעים...

אפשר לעשות ליגה מוגבלת, ולחייב הכל אבל הכל סטנדרט, אני לא בטוח שזה ישים אבל במידה וכן אפשר יהיה להכין רכבים באיזור (באיזור אני מדגיש) ה30K עכשיו נשארת השאלה, מה מידת ההנאה לשקל, ומה הן האופציות להתפחת.

בברכה נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולים אלף "גאונים" ללמד את כולנו - הניסיון מדבר.

30K בונים יופי של רכב - לא כולל הקנייה שלו!

פירטתי בעבר - המחירים לא השתנו. - הרכב יהיה עם מתלים מקצועיים ותחרותי מאוד. אפשר להרים יופי של רכב קאפ במחיר הזה.

בגדול - שוב:

1. רול באר - 5000 - 8000 ש"ח.

2. מתלים - 8000 - 10000 ש"ח

3. כסאות - 3000 ש"ח - עבור 2 אפשרי 1.

4. חגורות 4000 ש"ח - עבור 2 אפשרי 1.

5. נשאר עוד 10K למיגונים, צמיגים, ביגוד ועבודה - שלמעט הרול באר - ניתן לעשות לבד. - חלק גם מסוגלים להתמודד עם התקנת רול באר.

הרכב לספרינטים יעמוד יופי בדרישות. נכון, הוא לא יהיה בנוי לסטייג' מס' 1 בערד או לסטייג' 6 ברמה"ג בזמנו - אבל, הוא יעמוד יופי בכל ספרינט - יהיה תחרותי מול כל 2 על 4 שקיים כיום - בספרינטים כמובן.

אחזקת הרכב תעלה סכום זהה בשנה + - על השתתפות ב 7 עד 10 ספרינטים - וגם זה מניסיון. בעיקר בגלל טעויות נהג שקורות לכולם - ולא בגלל איכות הרכב.

את זה אני כותב מניסיון לפחות עם 3 רכבים שעברו ונבנו דרכי (205 ראלי, 205GTI, 106S16) ואף אחד מהם לא היה פחות תחרותי ממה שקיים היום בקטגוריה - נהפוך הוא!

כמו שאמרתי - יש "מומחים" ויש בעלי ניסיון - אני למשל לא יתווכח כמה עולה לבנות אימפרזה - אבל בתחום ה 2 על 4 - כל "המומחים" שלא בנו רכב כזה ב20 השנה האחרונות - תעשו לי טובה... אל תפחידו אף אחד.

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם אני מקווה שאף אחד לא יפגע ממה שאני הולך לכתוב,זה רק מתוך אכפתיות ורצון לקדם את הספורט המוטורי בארץ!!!

אם המארגנים והעמותת הנהגים רוצים באמת לקדם את הספורט המוטורי בארץ ולהכניס נהגים/מתחרים חדשים,בעלי עיניין ,ספונסרים ,ותקשורת...אז הכל צריך להתחיל מספרינטים

ולא בגלל שהכנת הרכב יותר זולה כי הכנה לא יותר זולה למעט כיסא נוסף וחגורה

(בחיסכון שווה 3000שקל גג)בולמי,מיתלים,רול בר,צמיגים,מטף כיבוי אש,מפסק חשמל כללי,מיגונים,ועוד חייבים להיות ברכב , מה שמשתנה זה פחות קלמטרז ותוואי יותר נקי כי יותר קל למצוא 3 ק"מ בתוואי נקי מאשר 10 ק"מ נקיים,אז פחות קילומטר פחות בלאי כמו שאלון אמר,

הרשמה למרוץ יותר זולה (לדעתי לא יותר מ 300 ש"ח למתחרה)חיסכון של רכב נוסף לNOTES

חיסכון של יום עבודה ודלק הלוך חזור,לא חייבים צוות ורכב שרות(תיקונים באמצע המרוץ)

שליטה יותר טובה על הקהל,חיסכון במרשלים(שווה חיסכון בעלויות מארגנים)יום המרוץ יותר קצר ולא מתיש הקהל צופה ברוב חלקי המרוץ,התקשורת נגישה לכל מהלך המרוץ....

לנהגים יהיה קל יותר להריץ עונה של חמישה שישה מרוצים בעלויות נורמליות...התחלה בלי ספונסרים.

אז לדעתי, ברוך והחברה הטובים ממועדון מרוצי ישראל!!!

1.הכרזה על אליפות ישראל בספרינטים (מינימום חמישה שישה מרוצים בעונה)

2,תקנון ברור למרוצי ספרינט

3.הגדרת קטגוריות מהתחלה העונה

4.תוואים ברורים של המסלול או המסלולים של כל העונה

5.מחיר הוגן להרשמה(לדעתי לא יותר מ 300 ש"ח להתחלה, שיגיעו הספונסרים אז יהיה מימון והנהגים לא רק שלא ישלמו אולי גם יקבלו כסף)

6.גביעים ופרסים

7.תקשורת ומדיה כתובה שיפרגנו לספונסרים הקיימים וידרבנו עוד ספונסרים להיכנס לתחום

8.לפרגן לכל הנהגים מעמדת השידור, אבל לכל הנהגים.... (רמי לימון)

9.ושיעורי עיברית וכתיבה כי יש לי הרבה שגיאות כתיב.

אם התנאיים האלו יתקבלו אני ניצן ובטח גם אלון בפנים, ובטוח שעוד כמה... ויש ליגה מסודרת, ואם לא אז כניראה מישהו אחר צריך לחשוב על אירגון כזה!!!!

במקביל אפשר לעשות ראלים ארוכים עם צבירת הניסיון ושספונסרים יתחילו להשקיע נתפתח גם אנחנו

בברכה

קובי כהן (שמשחרר הרבה קיטור בזמן אחרון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי

כולם צודקים אבל!

בעל המאה בעל הדיעה!

העמותה רוצה ספרינטים? שהעמותה תארגן בדרך זו או אחרת (בינתיים חוץ מלהכנס לכיסם של אחרים יצאה הרוח מהמפרשים)

מועדון מירוצי ישראל למיטב הבנתי מתארגן ונוטה יותר למירוצי ראלי (אני טועה?)

הוועד?

מתקרבים לקיצם ימי החסד אני לא מתנגח אני מביע דיעה.

פתרון

ככה וככה

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם אני מקווה שאף אחד לא יפגע ממה שאני הולך לכתוב,זה רק מתוך אכפתיות ורצון לקדם את הספורט המוטורי בארץ!!!

אם המארגנים והעמותת הנהגים רוצים באמת לקדם את הספורט המוטורי בארץ ולהכניס נהגים/מתחרים חדשים,בעלי עיניין ,ספונסרים ,ותקשורת...אז הכל צריך להתחיל מספרינטים

ולא בגלל שהכנת הרכב יותר זולה כי הכנה לא יותר זולה למעט כיסא נוסף וחגורה

(בחיסכון שווה 3000שקל גג)בולמי,מיתלים,רול בר,צמיגים,מטף כיבוי אש,מפסק חשמל כללי,מיגונים,ועוד חייבים להיות ברכב , מה שמשתנה זה פחות קלמטרז ותוואי יותר נקי כי יותר קל למצוא 3 ק"מ בתוואי נקי מאשר 10 ק"מ נקיים,אז פחות קילומטר פחות בלאי כמו שאלון אמר,

הרשמה למרוץ יותר זולה (לדעתי לא יותר מ 300 ש"ח למתחרה)חיסכון של רכב נוסף לNOTES

חיסכון של יום עבודה ודלק הלוך חזור,לא חייבים צוות ורכב שרות(תיקונים באמצע המרוץ)

שליטה יותר טובה על הקהל,חיסכון במרשלים(שווה חיסכון בעלויות מארגנים)יום המרוץ יותר קצר ולא מתיש הקהל צופה ברוב חלקי המרוץ,התקשורת נגישה לכל מהלך המרוץ....

לנהגים יהיה קל יותר להריץ עונה של חמישה שישה מרוצים בעלויות נורמליות...התחלה בלי ספונסרים.

אז לדעתי, ברוך והחברה הטובים ממועדון מרוצי ישראל!!!

1.הכרזה על אליפות ישראל בספרינטים (מינימום חמישה שישה מרוצים בעונה)

2,תקנון ברור למרוצי ספרינט

3.הגדרת קטגוריות מהתחלה העונה

4.תוואים ברורים של המסלול או המסלולים של כל העונה

5.מחיר הוגן להרשמה(לדעתי לא יותר מ 300 ש"ח להתחלה, שיגיעו הספונסרים אז יהיה מימון והנהגים לא רק שלא ישלמו אולי גם יקבלו כסף)

6.גביעים ופרסים

7.תקשורת ומדיה כתובה שיפרגנו לספונסרים הקיימים וידרבנו עוד ספונסרים להיכנס לתחום

8.לפרגן לכל הנהגים מעמדת השידור, אבל לכל הנהגים.... (רמי לימון)

9.ושיעורי עיברית וכתיבה כי יש לי הרבה שגיאות כתיב.

אם התנאיים האלו יתקבלו אני ניצן ובטח גם אלון בפנים, ובטוח שעוד כמה... ויש ליגה מסודרת, ואם לא אז כניראה מישהו אחר צריך לחשוב על אירגון כזה!!!!

במקביל אפשר לעשות ראלים ארוכים עם צבירת הניסיון ושספונסרים יתחילו להשקיע נתפתח גם אנחנו

בברכה

בחיי שהפתעת אותי קובי - לא דיברנו כמה חודשים (חוץ מבאסיפה), ללא תיאום עמדות ומה?

אני מסכים לכל מילה! (למעט שגיאות הכתיב שהרשתי לעצמי לתקן - :wink: ).

אלון

(שגם משחרר הרבה קיטור בזמן האחרון - זה כנראה קורה לכל נהג - שלא מתחרה מספיק!!!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל המאה זה שמארגן עבור העמותה

ככה וככה

גם ספרינטים וגם ראלי, ע"י שכנוע אם הוא (בעל הדיעה) מרוויח מזה כסף

נגמרו הימים לעבוד למען עם ישראל והציונות.

ובלי בבל"ת

זוכר שדיברתי על חברה כלכלית שתיקח על עצמה את האירועים?

זוכר שאמרתי לא פעם שנהגים צריכים לנהוג בלבד ולא להתערב בכיסם של המארגנים?= מפיקים

יש לך יו"ר ששמע את התזה שלי הוא נפל מהכסא :shock: זוכר באסיפה?

מעבר לזה ישנה התכונה המרושעת של: "הוא בטח שותף בחברה הכלכלית" ואם כן אז מה?

(זה אגב לא נכון בעליל)

רבותי

שום עמותה ושום גורם מלכ"רי לא יצליח להרים פה ליגה ולא משנה מה יוחלט.

עכשיו הסברתי את עצמי?

אם השכל לא יבוא מהראש הוא יבוא מהרגליים

בעל המאה תמיד יהיה בעל הדיעה.

דני

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...אז הכל צריך להתחיל מספרינטים.... היה איזה שירשור שנושא הספרינטים ובקשתי כל מי שמעוניין להירשם רק אחד נירשם השאר מברברים בפורום אולי זאת הכוונה לספרינט?

שליטה יותר טובה על הקהל,חיסכון במרשלים(שווה חיסכון בעלויות מארגנים) - פחות מרשלים אולי מאחר ואתה לא מבין במסלול סגור כמה מרשלים צריך ומה תפקידם זה ניראה לך פחות, מצד שני קהל שצריך לשלוט עליו שדורש אבטחה וגידור לפי דרישות משטרת ישראל באירועים תחת כיפת השמיים - ראה פסטיבלים.

אז לדעתי, ברוך והחברה הטובים ממועדון מרוצי ישראל!!! - אנחנו לא רק טובים אנחנו מצויינים

1.הכרזה על אליפות ישראל בספרינטים - אין בעייה, לכמה אנשים? בקשתי להרשם לא לשלם רק אחד נירשם.

2,תקנון ברור למרוצי ספרינט - יש כבר הרבה זמן.

3.הגדרת קטגוריות מהתחלה העונה - יש לפי נפחים לרכבים מקבוצה N P/S

4.תוואים ברורים של המסלול או המסלולים של כל העונה- בהתאם להחלטות בעלי הקרקע אי אשפר להשתלט על קרקע כך סתם

5.מחיר הוגן להרשמה - המחיר יקבע בהתאם לעלויות ההפקה וזה קצת יותר ממה שאתה כותב

6.גביעים ופרסים - לא יהיו עד להכרזת התקנות

7.תקשורת ומדיה כתובה שיפרגנו לספונסרים הקיימים וידרבנו עוד ספונסרים להיכנס לתחום - אם מדובר על טלוויזיה תוסיף עוד כסף להרשמה נכון לשלב זה אין חסויות בגלל החוק

8.לפרגן לכל הנהגים מעמדת השידור, אבל לכל הנהגים.... (רמי לימון) - לא ניתן באורך השידור והראיון באולפן שקובעים בד"כ בערוץ המשודר ומנחה התוכנית, יש לנו מידה מסויימת של מה לומר אבל היא בהחלט בגדר החלטות מול הערוץ.

9.ושיעורי עיברית וכתיבה כי יש לי הרבה שגיאות כתיב - יש לי מורה לעברית בת 19 יש לה שעורי לשון ותחביר משהו משהו...

אם התנאיים האלו יתקבלו אני ניצן ובטח גם אלון בפנים, ובטוח שעוד כמה... ויש ליגה מסודרת, ואם לא אז כניראה מישהו אחר צריך לחשוב על אירגון כזה!!!! - אל תקבעו תנאים תיכנסו ותשתתפו חלוצים תפקידם ליצור הדור שיבוא אחרי החוק יכנס למשהו קיים ונושם אבל חוץ מאשר למשוך בעט הסופרים איפה אתם מקדמים באמת את הספרינטים אנחנו מצידנו נעשה את הכל בכדי לקדם את הנושא בעזרתכם אנחנו לא לבד אנחנו חלק מהספורט המוטורי

בברכה

אלון כתב

...כל "המומחים" שלא בנו רכב כזה ב20 השנה האחרונות - תעשו לי טובה... אל תפחידו אף אחד.....

אני כתבתי לגבי עלויות והתשובה מכוונת אלי אכך:

מאחר וגם בניתי רכב למרוצים אימונים וכד' אני מרשה לעצמי לכתוב לך כן "אני מומחה" גדול ממך והניסיון שיש לי מראה שאני צודק שאל את החברה בראלי-קרוס מה זה רכב מושקע לעומת רכב שאינו מושקע, דברים "זולים" עולים כסף עדיף להשקיע פעם אחת ברכב אמין, יש אמנם עלויות נמוכות יותר מול רכבי הראלי כמו יש הרבה דברים שונים אחרים חוץ מעלויות אבל בשורה התחתונה גם בספרינטים יש פערים בין סוגי כלי רכב שבונים ומה שכתבתי זו המלצה.

התכונה שלך להכנס באנשים כאשר אתה מנהל הפורום אינה מכובדת ואינה במקומה, במיקרים דומים אתה ועמיתך נהפכים ל"צנזורים" - אולי זה בגלל עיסוקכם האזרחיים או בגלל שאתם קוראים "עצבני" את הדברים ולא ברוח שהם נכתבים!!!!:2gunfire::onfire:

ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך, אתה אולי מומחה גדול ממני אבל:

תסביר לי איך אתה מבזבז יותר מ 30K בבניית רכב לספרינט ראלי (לא כולל קניית הרכב).

ה S16 שלי לא הייתה תחרותית? ה 205GTI של ישראל לא תחרותית?

ה 205 ראלי של קובי? שלא הושקע בה אפילו קרוב לסכום הזה ואילו היה מושקע היא הייתה תחרותית פי 2.

אמינות - עשרות אימוני ספרינט שעשיתי ללא תקלות (מאורגנים ופרטיים) על מסלול טוב יעידו שאין כל בעיית אמינות בבנייה כזו. הרכב של קובי משתתף כבר קרוב ל 7 שנים באירועים. הבעייה עם האירועים הארוכים - "תסעו לאט בהתאם לרכב" - אתם תמיד אומרים...

אתה מכיר נהג ראלי שבא ליסוע לאט?

תפנים, הרכבים שלנו לא בנויים לאירועים שלך - ואם אנחנו מגיעים זה בגלל 3 סיבות:

1. אנחנו רוצים לנהוג ואוהבים לנהוג.

2. אין לנו אירועים אחרים.

3. לא רוצים להגיע למצב שלא יהיו אירועים בכלל - אז אנחנו מתחשבים.

ליגת ספרינטים?

מישל הצליח להרים ליגת ספרינטים - עם תשלום לשנה מראש ומספיק משתתפים - לידיעתך!

הוא גם החזיר את כל הכסף כשהיא בוטלה בגלל אירועי החוק!

אל תשלוט לי על הקהל - אל תזמין בינתיים קהל. אל תביא מצלמות ולא נותני חסות באלפי שקלים.

סגור 3 ק"מ - אני מוכן להראות לך את השטח ולא חסר - קח 300 - 450 שקל ממתחרה - זה מחסה יופי חצי יום עם כמות מרשלים מתאימה ותראה פתאום איך יש 20 מתאמנים ויותר.

הבעייה שכולם רוצים הכל עכשיו - כספי חסות - למארגן, תשלומי נהגים - למארגן, מראש - למארגן, אם בוטל - "ביטוח" למארגן... מה עם הנהג - שסופג את רוב הנזק - גם בביטול אירוע?

אז זה בסדר שתארגן ותרוויח - אבל אל תירה באויר - "אין נרשמים לספרינט"!

אתה יורה הצהרה ערטילאית ומקווה שירשמו. תציג ארגון של אירוע ספרינט, תן מקום, זמן ועלות - תתאם את זה עם הנהגים- אני מבטיח לך שיהיו לך יותר מ - 7 או 9 נרשמים שיש לך עכשיו לראלי ספרינט.

אתה הבנת את זה, ברוך?

אלון.

נ.ב.

כשאני אומר אל תפחיד - אני מתכוון לזה - אני מכיר מספר רכבים שנבנו ב 30K ולמרות שהשתתפו גם במירוצים שלך (ארוכים - על תוואי שלא תמיד מתאים להם) - הם לא הוציאו כל מירוץ 20K נוספים. - אז זו הפחדה והגזמה מיותר ברוך. אתה שמעיד על עצמך "מומחה" יותר ממני - לא יכול להרשות לעצמך ליפול באמירה כזו.

תשאל את קובי כמה עולים לו 5 מירוצי ספרינט בנזק שהוא בלאי (לא טעיות נהג).

תשאל אותי...

את נדב...

את ישראל...

את דב...

את ניר בורנשטיין...

את עידן זהבי...

את ניצן לוי...

אף אחד מהנ"ל מעולם לא גמר ספרינט עם נזק של 20K בגלל בלאי או הכנה לא טובה של הרכב (אולי בגלל טעות נהג=התהפכות/תאונה).

החלקים המקצועיים של רכב העומד בקנה אחד עם הרכבים הנ"ל ומתאים לספרינטים - לא עוברים את אזור ה 30K - וזו ברוך ידידי - עובדה!

תבדוק אותי...

אלון

ועוד נ.ב.

אני האחרון שמשתלח פה בפורום - ובטח נזהר יותר בתור אחראי פורום...

אבל, אני לא מצנזר את לשוני כשתוקפים אותי...

או כשעושים שימוש ציני בפורום...

או כשמפחידים את ציבור הקוראים בהפחדות או אמירות חסרות שחר..

זה בדיוק תפקידי "לנשוך" ברגע שזה קורה...

מה קרה, שכחת את כל השיחות שהיו לנו בעבר בנושאי ספרינט והכנסת צעירים עם אמצעים מוגבלים לספורט....?

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם דוגמא:

ליד חוות פיליפ - קטע שהתאמנו עליו המון - מהזינוק 2.5 ק"מ וחזרה מסביב - יופי של ספרינט. 6עד 8 מרשלים סוגרים את המסלול ללא בעיות (מעל לראש - מרשל כל 300 מטר!!!) - עוד 4 לטובת מזכירות / הזנקה וסבב מרשלים.

10 - 12 מרשלים - לפי מה שאני שומע מהמרשלים שמשלמים להם: לא עולים יותר מ 2000 - 2500 שקל.

מכשירי קשר - 50 שקל ליום למכשיר כפול 20 = 1000 ש"ח - לא צריך ממסר בטווחים אלו (למרות שזה רק 1000 ש"ח נוספים) - מחירים של "מילניום" - ת"א, מכיר? - אני יודע שאתה מכיר - כי הוא מכיר אותך...

דלק, נסיעות הובלות - קח עוד 1000ש"ח מעל הראש. הגענו ל 4500 ש"ח.

תמיד אתה אומר שאתה מפסיד ולא מרוויח מאירועים אלו אבל אנילא רוצה שתפסיד אז קח עוד 2000 ש"ח ליום עבודה שלך ומנהל המירוץ שיכסה גם את ההכנות שלפני.

הנה אירוע ב 6500 ש"ח. רוצה טלויזיה - תביא על חשבון הספונסר - והיו ספונסרים לאירועים כאלו - אין ספונסר - אל תביא טלויזיה.

בכל אירוע ספרינט היו בממוצע 12 רכבים עם כ 15 מתחרים - לפעמים יותר. קח 450 שקל מכל מתחרה - 15 כפול 450 = 6750 - נשאר לך עודף. יהיו יותר מ 15 - תוריד מחיר! ככה יבואו עוד לאירוע הבא.

עכשיו לסיום,

אני לא צריך להגיד לך איך לארגן (אני כן צריך להגיד לך מה אני חושב שנכון לארגן) ואתה לא צריך להגיד לי איך אני צריך לבנות את הרכב שלי - למרות שאני מוכן לקבל עיצה חינם - ממך - בכל עת - גם בתחום הזה.

אתה, הבנת את זה ברוך?

אלון

נ.ב.

התוצר של זה הוא אירוע זול לנהג (חד יומי - חצי יום, זול מבחינת השתתפות - דלק ותשלום, זול מבחינת נזק - בד"כ מינימום בלאי אם הנהג לא מתהפך/עושה תאונה) ואפשרות להשתתף באירוע הבא ובמספר רב של אירועים.

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב הודעה שלי בעבר בנושא זה - היא תקפה ברובה גם להיום:

הערות שהוספתי בכחול -

ברוך, אתה מוזמן להראות לי איפה אני טועה...

הכנת רכב 2X4 למירוצי ראלי - נתונים כלליים!

בגלל שהרבה פונים אלי בימים האחרונים החלטתי לפרסם פה מספר כללים ע"מ שכל אחד יעשה את החושבים עם עצמו ויחליט. בנוסף - אני לא חוזר בי - ועדיין כל מי שירצה עזרה או פרטים מעבר מוזמן להתקשר אלי ואשתדל לסייע לו (עדיף להתקשר בערבים אחרי 22:00).

אז מה יש לנו וכמה זה עולה בערך (כי אחרי שעבר החוק בוודאי יעלו המחירים עם הביקוש - או שתגבר התחרות והמחירים ישארו אותו דבר - לרדת - הם לא יירדו):

1. רול-באר: תקני (נתמך שלדה) - 6 או 8 נקודות - 5000 ש"ח.

2. כסאות: (הכי פשוטים) - 1500X2 כלומר 3000 ש"ח. - אם לספרינט רק חצי - 1500 ש"ח

3. חגורות: כנ"ל, דהיינו 3000 ש"ח. - אם לספרינט רק חצי 1500 ש"ח

4. קסדות + מערכת שמע - פחות או יותר אותו דבר - 3000 ש"ח. אם לספרינט רק חצי - 1500 ש"ח.

5. צמיגים מתאימים - לפחות 6 - 8 יעלו כ 4000 ש"ח תלוי בסוג.

6. שונות (מטף, נעילות וכו') - 2000 ש"ח.

7. מתלים (בולמים וקפיצים) שבלי זה הרכב מוכן למירוץ אחד בלבד - כ - 8000 ש"ח.

8. לבוש מינימלי - 2000 ש"ח.

אז יש לנו כ 30000 ש"ח בחישוב מהיר להשקיע על הגרוטאה בה נשתמש. זה לא כולל עבודה (למי שיש ידיים טובות יחסוך) לא כולל הנחות (לקבוצות שילחצו את יובל מלמד) ולא כולל טעויות קלות שבטח יש לי פה או עדכוני מחירים.

זה גם המינימום שבמינימום. פחות 4500 ש"ח אם הרכב רק לספרינטים!!!

לגבי רכב - תלוי מה קונים. אבל היום ניתן לקנות רכבים מושבתים נניח 106 1.4 או 1.6 (עם קצת מזל) ב - 5000 עד 10000 ש"ח תלוי בדגם בשנה ובמצב המכה שקיבל הרכב. התיקון יעלה כסכום זהה - שוב בהתאם למכה. - אז אנחנו מדברים על כ 10000 עד 20000 ש"ח נוספים - אולי אפשר למצוא 106 נוסעת במצב טוב ולא להתעסק עם רכב לתיקון. (בטח ב 20000 ניתן למצוא).

סה"כ 40000 עד 50000 ש"ח ויש לך רכב ראלי בסיסי ביותר.

לזה יש להוסיף עלויות הובלה לכל מירוץ, תקלות, דלק, השתתפות ועוד לא אמרנו תאונות.

מניסיוני - עלות כל מירוץ (אם לא התהפכנו או דפקנו את הרכב) כ 3000 עד 5000 ש"ח. (כולל גרירה לאירוע וחזרה, דמי השתתפות , דלק וכו').אם מדובר בספרינט אז חצי או קצת יותר (הגרירה אותה גרירה) 2000 - 3000 ש"ח לאירוע!!!!

ולא 20,000 - ברוך!

מי שיכול לעמוד בזה - זה הכיוון הכי זול.

אופציה נוספת:

לשכור רכב למירוץ - העלויות ינוע בין 1,000$ למירוץ ועד פי 10 - תלוי ברכב בסוג המירוץ (ספרינט או ראלי) וכו'.

אופציה נוספת:

לקנות רכב מוכן מחברה שמשתדרגים. (לקובי כהן יש רכב שאולי יעמוד למכירה - לניצן יש ויזה למכירה ויש נוספים). ד"א - ה 106S16 שלי - כבר לא למכירה - עקב העובדה שהיא נמכרה כגרוטאה לאחר שהשבתתי אותה!!!

:-( :-( :-(

זהו...

מי שירצה הכוונה ועזרה - באמת בכיף...

057-6661964.

אלון.

נ.ב.

טיפ אחרון - אם מתארגנים מספר חברה לגרופ מיוחד נניח 106CUP כזה... רכבים זהים וכו' - אולי ניתן להוזיל קצת את העלויות. בזמנו - ג'רמי ניסה לארגן קבוצה וזה לא צלח... היום אחרי החוק - זה כבר לא נראה כל כך דימיוני...

מי שירצה עזרה בזה - מוזמן גם לפנות אליי.

(יש כבר לפחות 4 חבר'ה רציניים שפנו אלי - ואני מוכן לקשר בינכם - חשבתי על שרשור פה בפורום - אבל אז ירשמו בטח גם מלא ילדים שלא מבינים במה מדובר - אז זה לא מתאים).

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...