Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע לסל"ד במהירות מסוימת

Amit .G
שימו לב! השרשור הזה בן 6311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחברים שלום ושבת שלום,

רציתי לשאול את דעת המומחים פה בנוגע לסל"ד במהירויות

ברשותי פיאט טמפרה שנת 94' 1.6 ידנית, הזרקה

השאלה היא האם זה הגיוני שבמהירות בוא נגיד 120 המד סל"ד על 4000 סל"ד

1)יכול להיות אולי המד מהירות מזייף ואני על יותר?

2)האם זוהי בעיה כלשהי?

3)עד איזה סל"ד האוטו יכול להגיע בלי שיפגע (אני לא מדבר על בלאי מואץ, אני מדבר על משהו שיפגע בו במקום) בידיעה שרק פעם בכמה זמן אני נוסע על סל"ד שכזה?

4)4000 סל"ד זה נחשב נורמלי למכונית כמו שלי, ולא פוגע בה??

תודה רבה לכל מי שעונה,

עמית גלאם

*השאלות הם לידע כללי בלבד, שום דבר מהמוזכר לעיל אינו מיושם על הכביש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נשמע מופרך. 4000 סל"ד במהירות 120 קמ"ש הם 180 קמ"ש ב 6000 סל"ד (שזה בערך הסף העליון המותר).

מהמספרים הללו עולה שיחסי ההעברה בתיבה מכויילים כדי להגיע למהירות המקסימלית באיזור הסל"ד המקסימלי. היום זה נהוג פחות - בדרך כלל יחסי ההעברה של ההילוך החמישי מכוונים כדי להשיג חסכון בדלק ושיוט בסל"ד נמוך יותר.

יתכן שמד המהירות ו\או הסל"ד שלך מזייפים, אבל לא ניתן לבסס מסקנה כזו על סמך המספרים שהבאת.

הבדיקה הטובה והמדוייקת ביותר היא לנהוג עם מערכת ניווט, לקבל את המהירות המדוייקת, ולוודא שמד המהירות שלך סוטה ב-עד 10% כלפי מעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטמפרה, במהירות של כ 100 קמ"ש בהילוך חמישי מד הסל"ד יהיה על 3000.

בברכה - רפי לין :-)

דיברתי עם אחד שמבין,

יכול להיגרם מצב שהקלאצ' מחליק, לפי דבריו?

כלומר כל הכוח שהמנוע מיצר אינו מועבר לגיר לגמרי ע"י הגיר כך נוצר מצב שהמנוע מתאמץ יותר (מתבטא בסל"ד גבוהה יותר) כדי להגיע לממהירות מסוימת

סימפטומים למקרה שכזה הוא פדל של המצמד גבוהה, כך נאמר לי.

1) האם לפי דעתכם המקרה הנ"ל נראה הגיוני?

2) כמה אמור לעלות כיוון הקלאץ לפעולה נורמלית ולניצול טוב של המנוע?

ד"א הפדל של המצמד ברכב שלי אכן גבוהה

תודה מראש,

עמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מחפש קצת בפורום היית יכול לגלות שמצב שסל"ד גבוהה מידיי (יחסית למה שהיצרן תכנן ולא יחסית להרגשה שלך) יחסית למהירות בגיר ידני יכול להגרם רק ע"י קלאץ' מחליק. כיצד לאבחן מקרה כזה בצע חיפוש בפורום ותמצא את התשובות. הנושא נדון רבות. אם לא תהיה בטוח גם אחרי בדיקה עצמית גש למוסך שיבדוק האם הקלאץ' מחליק. לדעתי זה לא המקרה שלך כיוון שאם הייתה בעיה בקלאץ סביר להניח שהיית מתלונן על בעיות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6311 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...