Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אישור משרד תחבורה לחלקי רכב ביבוא אישי

fizban
שימו לב! השרשור הזה בן 6302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אחד מהמוצרים שהזמנתי הגיע לצערי לנתב"ג.

חברת השילוח שם (TNT) טוענת שאולי אני אצטרך אישור משרד התחבורה על מנת לשחרר את החלק. זה עוד בנוסף לפרוצדורה המעייפת של שחרור מוצר מנתב"ג.

זכור לי שביבוא אישי לשימוש פרטי לא צריך אישורים של משרד התחבורה (להלן עשרות המוצרים ששחררתי מהמכס בתל אביב ללא שאלות מצד המוכסים).

השאלה היא איפה אפשר להשיג את תקנות המכס? חרשתי באינטרנט ואני לא מוצא שם איזכור לגבי חלקי חילוף לרכב.

תודה

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה זה חלק בטיחותי.

האם אנטי רול זה חלק בטיחותי?

יש לינק לטופס הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבירוקרטיה הישראלית תמיד מצליחה להפתיע אותי מחדש.

אישור ייבוא ממשרד התחבורה כדי להכניס לארץ מוט מייצב?!? :shock:

מדהים, בעולם הנאור אתה פשוט נכנס לחנות וקונה את המוט...

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה עם ייבוא פרטי עד 2000 דולר ,אכן בעבר היה צריך ללכת לרח המקצוע בתל אביב כדי להוציא את האישור כנגד חשבונית ורשיון הרכב ,אך עם הזמן הפסיקו עם לפני 5 שנים וכנראה שמישהו שם בחב השילוח לא מודע לענין גש לנתבג הוצא את הדוקומנטים גש למכס הערכה בנק תשלום ושיחרור

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חבר'ה על התשובה.

אני חושב שפקידים ב TNT מתעסקים יותר עם יבואנים. אמרתי לה את זה, אגב, שלפי דעתי היא מתבלבלת ביני ובין יבואן.

במיוחד שכבר הוצאתי משם קלאץ' של הליקס בלי בעיות (חוץ מהטופסולוגיה ששקלה בסוף יותר מהקלאץ' עד כדי כך ששקלתי לדחוף את הטפסים לתוך הגיר, אני בטוח שהם היו מחזיקים גם 500 כוחות סוס :) ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, 60 דולר.

לא תודה, אני מעדיף לעשות את זה בעצמי ולבזבז שעתיים מהחיים שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מה זה חלק בטיחותי.

האם אנטי רול זה חלק בטיחותי?

יש לינק לטופס הזה?

אנטי רול, או בעברית מוט מייצב, הוא חלק ממערכת המתלים, וככזה הוא נחשב בטיחותי. אם הזמנת חלק חדש, ויש לך את פרטי היצרן, כולל את תו התקן שעל פיו הוא יצר, אין לך בעיה לקבל רשיון יבוא. אם מדובר בחלק משומש, אסור למחלקת סחר, יבוא ויצור באגף הרכב לתת לך רשיון יבוא, וזאת על פי חוקי מדינת ישראל. חוק דפוק, אבל זה מה יש.

לגבי רשיון היבוא, אתה ניגש למחלקה הנ"ל ברחוב המלאכה 8, קומה 2, ומבקש את ברכה. אתה מצרף את אישור היצרן, חשבונית כולל עלות המשלוח עם פרטים דוגמת משקל ומידות של החבילה, והיא מכינה לך רשיון יבוא ללא תשלום. לרוב תקבל אותו בתוך שלושה ימים בדואר, אולם לעיתים היא תתן לך את רשיון היבוא במקום.

בברכה,

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון רב בשחרור חלקי רכב להלן הצעתי לך:

1. העתק חשבונית הכולל שם החלק באנגלית ובצידו תרגום לעברית, כמות, מחיר יחידה ומחיר כולל, האם החלק חדש או משומש.העתק רישיון רכב ות.ז. בעל הרכב.

2. חלקים בטיחותיים - רק חדשים

3. מוט מייצב אמנם בטיחותי אך לרכב ישן מאוד לא ניתן להשיג בד"כ חדש ולכן תרשום "מחבר תחתון למרכב". לא תשקר ולא עם נתוני קיטבג.

4. במשרד התחבורה חותמים לך על אישור יבוא ללא תשלום.ניתן לקבל אישור במקום.

5. גש עם האישור ומסמכי המשלוח למכס בנתב"ג ושם תמסור את המסמכים ותמתין בסבלנות להגעת המשלוח. יזמינו אותך ויבדקו אתך שלא הבאת יהלומים או משהו אחר.

6. אח"כ תופנה לפקידי המכס והם עוברים אתך כל פריט בספר ומצמידים לו את המכס ומס הקנייה ואח"כ אתה משלם בסניף בנק ממש מול הפקידים. ניתן לשלם גם בהמחאה אישית.

בהצלחה

Big-Block - I mean a realy Big, the Bigest

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מנת לא לפתוח שרשור נוסף:

הגה נחשב גם כן לחלק בטיחותי ?

(מדובר על הגה חדש של רנו בלי כרית אויר - הכרית הישנה שלי תעבור אליו).

תודה לעונים.

ליאור

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מנת לא לפתוח שרשור נוסף:

הגה נחשב גם כן לחלק בטיחותי ?

(מדובר על הגה חדש של רנו בלי כרית אויר - הכרית הישנה שלי תעבור אליו).

תודה לעונים.

ליאור

יש רשימה מפורטת באתר אגף המכס, תקליד בגוגל "אגף המכס" ותגיע לאתר הרשות שם ניתן לקבל רשימה של אם האביזר נחשוב בטיחות ואין עליו תשלום נוסף ובמידה ולא כמה, בדר"כ זה 6% ללא מס קניה ומע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון קצר,

שיחררתי את החבילה מהמכס, לא היה צורך באישור משרד התחבורה (למרות ששאלו אם יש לי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...