Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

14.6 וולט באלטרנטור

taftuf
שימו לב! השרשור הזה בן 6323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פיאט אונו 92 1.1 סמ"ק מוציא לי 14.6 וולט מהאלטרנטור וזה כשהוא חדש החלפתי

ביום ששי האחרון המוכר אמר לי תדליק צרכן ותראה אם זה יורד אז הדלקתי אורות ולא ירד

הוסיף ואמר לחבר כבל מגוף האלטרנטור למינוס המצבר

1- מה קורה בטעינה כזן האם זה טעינת יתר? ומה עלול לקרות

2- למה זה מזיק אם בכלל

נ.ב. זה אלטרנטור עם פולי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגבול העליון של רוב האלטרנטורים נע בין 14.8-15.1 וולט.

במידה והמצבר שלך ריק אזי ייתכן מאוד שמתח הטעינה יגיע גם ל-14.6 וולט, במידה ואתה מדליק צרכנים כבדים כגון: מפשיר אדים אחורי+אורות ראשיים מתח הטעינה אסור שיירד ביותר מ-0.5 וולט.

תבדוק שוב פעם את הטעינה עם מד מתח דיגיטאלי לאחר נסיעה של חצי שעה לפחות וחזור לדווח.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחבר מצבר במקביל עם קבלים תזהר להפוך את הקתבים או מרכב אחר מכובה כמובן מומלץ שתעשה את זה במוסך ותבדוק כשאתה מניע אם גם כן נשאר על 14.6?

למרות שזה לא נורא אם המתח לא יורד אז כנראה שהווסת לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לך בתחילה יש לבדוק את המתח הטעינה גם כאשר המצבר מלא ב-100 אחוז, כלומר נתק את המינוס מהמצבר ובדוק שהמתח 12.5-12.6 וולט.

לאחר מכן חבר את הקוטב השלילי ובדוק את המתח כאשר המנוע עובד.

חזור לדווח מה המתח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי לך בתחילה יש לבדוק את המתח הטעינה גם כאשר המצבר מלא ב-100 אחוז, כלומר נתק את המינוס מהמצבר ובדוק שהמתח 12.5-12.6 וולט.

לאחר מכן חבר את הקוטב השלילי ובדוק את המתח כאשר המנוע עובד.

חזור לדווח מה המתח.

אין צורך לנתק. לאחר ביצוע נסיעה טובה (כשאתה מניח שהמצבר אמור להיות טעון) כבה את המנוע, תן לרכב לעמוד כמה שעון ולאחר מכן בדוק את מתח המצבר (ללא הדלקת הרכב). אם תמצא את המתח שמרק אמר אז תדע שהמצבר טעון ותוכל להמשיך לבדיקת טעינה.

מרק, אתה בעצמך הסברת לא מזמן שצריך לתת למצבר זמן להתייצב כדי שהמדידה לא תיתן תוצאה שגויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב בוקר,

מה שכתבתי בזמנו קצת לא מדוייק, מבדיקות שערכתי בזמן בדיקת המוניטור שבניתי ומקריאה נוספת הבדיקה הנכונה לשם ההערכת מצב הטעינה של המצבר יש לנתק את כבל המינוס מהמצבר ואז לבדוק את המתח במעגל פתוח.

התוצאות שקיבלתי הם:

כאשר המצבר מנותק מהרכב ונח כשעה וטעון ב-100 אחוז (

טענתי את המצבר בעזרת מטען שברשותיי למתח של 12.8 וולט טעינה איטית בזרם נמוך).

לאחר חיבור המצבר לרכב ללא הדלקה של צרכנים המתח אוטמטית יורד ב-0.3 וולט.

צריכת הזרם 'הפרזיטי' היא בסביבות 10 מליאמפר.

למעשה מה שמשפיעה על המתח בבדיקה שביצעתי זה לא ההבדל בצריכת הזרם 10 מיליאמפר או 100 מיליאמפר (זניח) אלה שהמצבר מקוטב כלומר זורם זרם בין הקוטב השלילי לחיובי וזה משפיע על תוצאות המדידה.

ראה בבקשה הסזבר בקישור (אולי ההסבר שלי לא מדוייק)

http://www.batteryuniversity.com/partone-13.htm

State-of-charge reading based on terminal voltage

בכול מקרה מתח הטעינה אמור לרדת מעט כאשר המצבר מלא ב-100 אחוז, מבדיקה שערכתי אצלי ברכב המתח אמור להיות 14.2 וולט 14.0 וולט,

כאשר המצבר ריק מתח הטעינה הוא מכסימום 14.5 וולט (כול המידע הזה הוא מניסיון של שבוע שנסעתי עם המוניטור+מד-מתח מחובר למצבר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לצרף תמונות של הבדיקה.

הבדיקה נעשת בל"ד סרק של 700 RPM, בסל"ד של 1500-2000 RPM מתח הטעיה עולה ב-0.2-0.3 וולט.

המצבר של הרכב חדש ומערכת הטעינה במצב מצויין (רכב חדש)

Picture 030 (Large).jpg

Picture 033 (Large).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת איך מודדים מתח כשהאוטו כבוי? הבנתי שצריך לנתק נעל אחת

ולבדוק במעגל פתוח אבל אם אפשר הסבר קצת יותר מפורט כי זה קצת מבלבל

ןאם אפשר גם תמונות זה ישרת את החברים בעתיד ויתווסף לכל המדריכים המצויינים שיש

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק מרק. בזמנו גם אני קראתי את החומר הזה כשהתעניינתי בטעינת סוללות עופרת.

אני לא יודע כמה בפועל זה משפיע אבל אם רוצים לדקדק כדאי לעשות את זה. מה שכן חשוב מאד ולא ציינת בהוראות בהתחלה זה לחכות כמה שעות לפני שמודדים את המתח.

בכל מקרה לא נראה לי שיש לבחור בעיה ושיש משהו ששווה לחפש בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב האמת שיצאתי קצת מבולבל אבל אני מקבל את העצה הסופית שזה בסדר

ושהטעינה לא חורגת מהנורמה

אבל רק לידע כללי הסבר על בדיקת מתחים במעגל פתוח ואולי גם הסבר מקיף על מערכת החשמל ברכב ואולי פורום על חשמל רכב ומיזוג ושוב אם אפשר תמונות

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...