Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

+1 לכלי רכב אספנות - כנראה מודל 1977 הראשון, שקיבל את הסטטוס + מספר שאלות מנהלתיות

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 6323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב ושנה אזרחית טובה לכולם.

החיפושית שלי היא ככל הנראה רכב מודל 1977 הראשון בארץ, שקיבל סטטוס אספנות.

היום ב 8:00 הגעתי למשרד הרישוי, שהיה מפוצץ באנשים, כי בשבוע האחרון המחשב שלהם היה בשידרוג, והוצאתי רישיון אספנות.

יש לי מספר שאלות מנהלתיות, אשמח לקבל תשובות מבעלי ניסיון.

תוקף הרישיון הרגיל שלי (הלא אספנות) מסתיים ב 23.02.2007

ביטוח חובה נגמר אתמול, בזמנו בכוונה ביקשתי ביטוח רק עד סוף 2006.

הרישיון החדש (אספנות) שקיבלתי הוא עד 23.8.2007

התקשרתי הבוקר לחברת הביטוח שלי, בה הייתה החיפושית מבוטחת עד היום, וביקשתי לעשות ביטוח אספנות.

הפקידה שם ביקשה ממני לפקסס לה אישור ממשרד הרישוי, שמוכיח, שהרכב אכן רשום כאספנות.

האם הרישיון החדש שקיבלתי, שלא שולם, ולא חתום בחותמת כשרות תנועה, אבל מופיע בו בפירוש "רכב אספנות" יכול לשמש אישור כזה לצורך הוצעת ביטוח מוזל כבר היום ? אם לא, מה אני אמור לעשות ?

כמו כן, האם אני יכול לנהוג באופן חוקי עם ביטוח אספנות, עד 23.02.2007, כלומר עם רישיון ישן רגיל עדיין בתוקף, בצירוף רישיון חדש אספנות, שלא שולם?

המון תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון הפשוט אומר שהתשובה לשתי השאלות היא כן - יש לך הוכחה חד משמעית שהרכב שלך הוא רשום כאספנות כעת, לכן אתה יכול לבטח בתעריף מוזל.

הרכב שלך רשום כעת כאספנות, לכן אתה יכול לנהוג עם ביטוח אספנות. מה שקובע זה הרישום במשרד הרישוי, ולא חתיכת הנייר שיש לך ביד (למרות שהיא עדות לרישום האספנות כחוק)

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, האם ליתר ביטחון לא כדאי להוציא כפל לרישיון הקיים ?

או שהסטטוס אספנות לא ירשם בו בכל מקרה ? (אני מתכוון לכפל של הרישיון הישן, שעדיין בתוקף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה כפל אתה מדבר? -מעכשיו, כל מה שתוציא ממחשב במשרד הרישוי- יהיה "אספנות"! תשכח מהרישיון הישן, אתה יכול לתלות אותו על הקיר בתור הקישוט- הוא לא רלוונטי ולא מעניין יותר אף אחד, ובטח, שאין לו שום תוקף! ולגבי הביטוח- ממש לא מעניינת אותם חתימת הבנק- מעניין אותם שהרכב שלך והוגדר כאספנות. מזל טוב!:-D

אגב, לגבי הלוחיות- אז, בעיקרון, עד כמה שאני יודע, אתה חייב לשים ישר את ה"אספנות", אבל בפועל פשוט לא נראה לי, שזה יעניין מישהו, אז לבחירתך... מקסימום- השוטר יאיר לך...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לחוק, נסיון החיים מלמד שלא כדאי להיות ב"תחום אפור".

נגיד ותעשה חו"ח תאונה, וחברת הביטוח/משטרה יבדקו את הרשיונות. נתת להם סיבה לעשות לך צרות, כשיכולת להמנע מכך. יש לך ניירות חדשים כאספנות? לך תעשה טסט, קבל חותמת, ונגמר הסיפור. למה לחכות עד שיפוג תוקפו של הרשיון הקודם?

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמרוד, איזה טסט? -הטסט שלו בתוקף עד הסוף הרישיון "הרגיל" שלו, לא?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו, רק התשובה של נמרוד הייתה, כרגיל, הגינית והוא היחידי כנראה, שהבין נכון את המצב.

ובכ"ז, האם חוקי או לא חוקי לנסוע במהלך החודשיים האלו עם רישיון רגיל וביטוח אספנות, כאשר הרכב כבר הוסב לאספנות?

עריכה - גם גנאדי הבין :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רצת להחליף את הרישיון לאספנות היית מחכה עד לסיום התוקף של הרישיון הישן,מחליף לאספנות עושה טסט+ביטוח ושלום על ישראל.

GMC SAFARI 4.3 1989

CHEVROLET CORSICA 1995 2.2

לשעבר בעליה של פונטיאק לה מנס 1974 5.7 שנמכרה בצער עקב קניית דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1700-70-43-70

טלפון של משרד הרישוי, אולי הם יוכלו לעזור לך (אני בספק, הם לא יודעים כלום, אבל תנסה...)

פורד אנגליה 1963 95% מושלמת

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי את הפקידה, שהוציאה לי את הטופס. תוך כדי שהיא כבר מטפלת בלקוח הבא, היא מלמלה --כן, אתה לנסוע מ- 1.1.2007 נשמעה מאוד לא בטוחה, במה שאמרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נעשה סדר הגיוני

אתה מחזיק ביד רשיון רכב קודם שהוא בתוקף עד23 לפברואר כלומר יש לך טסט.

אתה מחזיק ביד רשיון לרכב אספנות שדי בו להוציא ביטוח אספנות.

עכשיו חס וחלילה תאונה קטנה...

והנה נתת לחברת הביטוח הזדמנות להתנער.

יכול להיות שאתה צודק, אבל כדי להיות בטוח שאתה צודק לא מספיק שמישהו כאן באתר יתן לך תשובה כי חברת הביטוח לא ממש תתייחס למישהו וגם לא אליך

עכשיו לצערך תצטרך לשלם לעו"ד טוב שיתן לך יעוץ וילך איתך למשפט ואחרי הוצאה של כמה אלפי שקלים לעו"ד ולעירעורים אולי תצא צודק, ואולי לא.

השאלה שלי היא האם ההתחכמות הזאת שווה לך את כאב הראש שעלול לצמוח לך מזה.

איך אמר מישהו חכם

"פיקח לא נכנס לצרות שחכם מצליח להחלץ מהם".

ותאמין לי מנסיון אישי בענין אחר עם חברת הביטוח -רק תן לה צל של סיבה והיא כבר תתן לך לרדוף אחריה. יותר משנתיים רדפתי אחרי חברת הביטוח שלי כדי לקבל בסוף את מה שמגיע לי.

אבל זה כבר סיפור להודעה אחרת

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רכב אספנות מאתמול. נקודה.

שים מיד מספר רכב, שרשום עליו רכב אספנות, אחרת אתה עובר על החוק, וכך גם לגבי נסיעה בין 7-9. אסור לך לנסוע בשעות אלו החל מיום 1.1.07, בו נרשמת כרכב אספנות.

עשה ביטוח רכב אספנות, ללא חשש, וסע בתנאים המותרים לרכב אספנות.

כל מי שקשקש כאן על "התנערות" חברת ביטוח מאחריות, קשקש במוח.

חברת הביטוח רואה ובודקת את רשיון הרכב שהוא אספנות, והרי אמרת בעצמך שאתה צריך לפקסס לה.

(כותב שורות אלו הוא משפטן).

עשה ביטוח אספנות, סע לשלום, ושא בתוצאות :wink:

ויליס 53

ויליס 58

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...