Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפורים במיאטה NB

toM\\\
שימו לב! השרשור הזה בן 6321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברצוני לשפר את המיאטה שלי, שיפורים אטמוספרים אמנם אבל בשאיפה להשיג יותר מומנט.

אחרי רביצה על האתר של בריאן גודווין חשבתי על הדברים הבאים:

קיט יניקת אוויר MonsterFlow:

http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/17-1006.html

מערכת פליטה Power Pulse Header:

http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/11-1026.html

ביחד עם זה

ttp://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/11-1007.html

או זה

http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/11-1001.html

יש למישהו רעיונות/הצעות/תיקונים?

תודה

תום

"its one of the most magical letters in the world of performance automobiles, its the latter M, and with combinning with the number 3 causes uncontrollable envy hatred and despair for those who will never experience the view from the cockpit." Web Riders Shoot Out

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור החלטת לבזבז כסף סתם כדי להרגיש שהאוטו שלך מ-גניב :-P.

חבל על הזמן, חבל על הכסף.

אגב, אם זו המיאטה שלך בצילום, כדאי למצוא מקום אחר ללוחית הרישוי, כזה שמפריע קצת פחות לזרימת האויר.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ניב כבר העיר לי על מיקום לוחית הרישוי ואני יזיז אותה למקום אחר.

זה באמת יהיה בזבוז כסף? שום דבר מזה לא ייתן לי כלום??

Saar, דווקא בנושא הבלימה המיאטה מצויינת!

גומי משובח, כיוון מתלים ע-לה מוטי, בולמי קוני וקשת התהפכות יגיעו גם הם בזמן הקרוב מאוד בנוסף לקוילאוברים קפיצי הנמכה של גראונד קונטרול שכבר יושבים בבית מהמיאטה הקודמת של ניב.

ממש מבאס לראות באינטרנט כמה אפשרויות שיפור יש למיאטה NA ובמיוחד ל NC (בנושא התהנגות וכוח אטמוספרי) ודווקא לNB אין לי כלום לעשות??

תום

"its one of the most magical letters in the world of performance automobiles, its the latter M, and with combinning with the number 3 causes uncontrollable envy hatred and despair for those who will never experience the view from the cockpit." Web Riders Shoot Out

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפורים אטמספריים ל-NA?

עוד לא פגשתי שום דבר שמתקרב אפילו למגדש כלשהו מבחינת כ"ס לדולר.

תכניס לראש = BP לא אוהב שיפורים אטמוספריים ואוהב מגדשים מאוד.

רוצה לזרוק $2000 על שיפורים אטמוספריים ולקבל 15 כ"ס במקרה הטוב ביותר או $3000 ולקבל עוד 70-80 כ"ס מינימום בלי שום מאמץ?

למה ללכת סתם עם הראש בקיר?

יותר גרוע, למה לא לבצע חיפוש עם התשובות לשאלות שלך בשרשורים שאחיך כבר דיסקס בהם באותם הנושאים :??

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אתה שוכח שהרכבת מגדש בארץ אינה חוקית ועזוב את כל הנושא של הורדות מהכביש,

במידה וחס וחלילה הוא יהיה מעורב בתאונה חברת הביטוח תיתנער מאחריות ברגע שהיא תגלה שהרכב גודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, תום לא באמת התכוון לשם פילטר אוויר פתוח בשביל הכוח הרב שזה יוסיף. יותר בשביל תגובת דוושה וסאונד משובח.

מה שכן, שהתקינו לי את הפילטר בקודמת, זה נעשה בחלל ליד המנוע ואני די בטוח שזה לא תורם לנשימה יעילה. באתר של גודיין רואים פילטר במגיע ביחד עם קופסא המבודדת את הפילטר מהאזור החם. הפילטר של MonsterFlow.

בקשר לסעפת פליטה, אתה דווקא המלצת לי על סעפת מגוגל שהמכירה שלה הסתיימה לפני שנים רבות. גם 10 סוסים בסך הכל יכולים להועיל למיאטה, בטח שמדובר בסכומים קטנים של עד 2000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי אתה שוכח שהרכבת מגדש בארץ אינה חוקית ועזוב את כל הנושא של הורדות מהכביש,

במידה וחס וחלילה הוא יהיה מעורב בתאונה חברת הביטוח תיתנער מאחריות ברגע שהיא תגלה שהרכב גודש.

וואלה, איך שכחתי.

ניב, גם לך אמרתי שחבל על הזמן ועל הכסף.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי, כמו שצריך להיות ברור לך שלא שכחתי את החוק ושמי ששואל על שיפורים ונמצא כבר בפורום הרבה זמן יודע כבר את סיפור אי-החוקיות ככה שאין צורך לנג'ס עם זה בכל שרשור על שיפורים.

אנחנו אנשים מבוגרים, כל אחד ייקח את ההחלטות שלו בנוגע למה שהוא עושה.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גומי משובח, כיוון מתלים ע-לה מוטי, בולמי קוני וקשת התהפכות יגיעו גם הם בזמן הקרוב מאוד בנוסף לקוילאוברים קפיצי הנמכה של גראונד קונטרול שכבר יושבים בבית מהמיאטה הקודמת של ניב.

תום

אני מרגיש מטומטם אבל לפי מה שאני יודע קוילאובר זה בעצם בולם עם הקפיץ ביחד.

אז אתה רוצה להביא בולמים, קפיצים, וקוילאוברים?

מה שאני הייתי רוצה לשפר זה יניקה ובלימה.

אבל אחרי גומי משובח ובולמים רעננים.

כמה זמן יש לך אותה?

ה TRUN IN ב MX5 הוא סביר. אם תנהג על MX5 עם צמיגים איכותיים וכיוון פרונט שונה אתה תיהיה בהלם מיכולת השינוי כיוון והכניסה לסיבוב. אני הייתי מתחיל בזה.

לגבי הצמיגים, הצמיגים שלך אומנם לא הכי ספורטיביים שיש אבל הם במצב מעולה - חבל על הכסף שלך להחליף אותם עכשיו. תתחיל עם כיוון הפרונט, כשהצמיגים יישחקו (וזה לא ייקח יותר מדיי זמן:lol: ), תחליף גם צמיגים.

מנוע אח"כ.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוויל אובר זה כינוי לבולם עם קפיץ, אבל יש גם קפיצי קוויל אובר, אלו הם קפיצי הנמכה שיכולים לכוון את גובה הרכב לפי רצון הנהג.

לתום יש סט קפיצי קוויל אובר של גראונד קונטרול (קפיצי אייבך) שמתאימים לקוני צהוב שמורכב על מיאטה.

סט קוני ביחד עם הקפיצים אמור לעשות נפלאות לאחיזה. במיוחד לאחר כיוון פרונט אייכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת בן שהצמיגים שלי כרגע ממש חרא, שווי ערך למקוריים ולטובת ג'ימקאנות כבר נקנו סט ג'אנטים 15 אינטש' רוחב 7 שמחכים לגומי הנכון..

בעתיד אני מקווה ל15 אינטש' רוחב 7.5 או 8 אם אני יצליח למצוא משומשים במחיר סביר.

הפילטר נועד בעיקר לסאונד טוב ונשימה יעילה יותר מפילטר רגיל ב150 שקל, אבל אם ההבדל הוא לא גדול אין שום סיבה לזרוק סתם כסף(!)

המערכת פליטה הייתה רק במחשבה של תוספת כוח גם אם לא משמעותית אבל עקב הנחרצות נגד השימוש בשיפורים אטמוספריים יגרום לי כנראה לרדת גם מזה.

לטורבו אין לי כסף כרגע ויישקל ברצינות רק בהמשך (עניין של חצי שנה לפחות) אחרי חיסכון מיוחד שאני חושב לקרוא לו, חשבון טורבו.. :roll:

האוטו שלי כרגע סטנדרטי לגמרי, אני פחות אוהב אותו ככה, קשת התהפכות תוזמן בימים הקרובים כנראה של בוס פרוג:

http://www.teammiata.com/mall/Boss_Frog_Roll_Bar.asp

קיימת אפשרות נוספת שהייתי שמח אם מישהו היה חווה עליה דעה:

http://www.bethania-garage.com/extreme.htm

הסט קוילאוברים של גראונד קונטרול ביחד עם הקוני יורכב בקרוב מאוד

אני מקווה שעם כל זה אני ייקבל הקשחה משמעותית והתנהגות טובה הרבה יותר.

כרגע המחסור בכוח בזמן החלקות ארוכות בהילוך שני הוא מה שגורם לי לפזול לצד השיפורים האטמוספרים אבל אולי אחרי שהתנהגות הרכב תשתנה (מאוד) לא ארגיש כל כך במחסור בכוח.

ברשד אתה מוזמן ANY TIME ANY WHERE משופר, סטנדרטי, אם ידיים קשורות מאחורי הגב וכיסוי עיניים.. אם הגרוטאה שלך תצליח להניע "בחורף" :lol:

אגב מוטי, ביצעתי חיפוש ותשובות לשאלות שלי לא מצאתי, חוץ מתשובה אחת עיקרית: בגדול, עדיף לגדוש.

כמובן שעדיף אבל במחסור הכסף האם ההוצאה של 1000 דולר + - יכולים להצדיק את עצמם?

טורבו כבר עולה באיזור ה5000 דולר וזה כבר הפרש גדול מאוד.

המחשבה של טורבו על מיאטה עם בסיס גלגלים קצר יחסית נשמע לי מסוכן! :twisted:

תום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי-אני יודע שאתה חושב שפילטר פתוח זה סתם בזבוז כסף,שאלתי אליך היא-בהנחה שאני רוצה לשים פילטר פתוח מה לדעתך עדיף,זה?

http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/17-1006.html

או זה

http://www.okmiata.com/intake_exhaust.html

האם הקיט של RACING BEAT מומלץ? אותו כיפוף בצינור לא פוגע ביעילות זרימת האויר?

אני יודע שאתה לא חסיד של שיפור שכזה,אבל בכל זאת אשמח לשמוע מה אתה חושב י'דוקטור8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...