Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מקור השמות של תצורות מרכב?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 6319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאיפה באו כל השמות של תצורות מרכב - סדאן, סטיישן, לימוזינה, קבריולה (שאגב, מכונה בארה"ב קונברטיבל, למה?), רודסטר, קופה, ואן, טנדר (שאגב, נקרא כך רק בארץ)?

אגב, למה בארץ טנדר מכונה טנדר ופיקאפ זה משהו אחר לגמרי, לא מתחום הרכב?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיישן זה קיצור לסטיישן וואגון, וואגון מהמילה עגלה, סטיישן מתחנת רכבת, והכוונה למכוניות (או עגלות במקור) שלוקחות הרבה כבודה מתחנת הרכבת.

קופה זה "חתוך" - מכוניות עם קצה קטום.

רודסטר היה כינוי לעגלה קטנה ופתוחה עם סוס, או סתם לסוס, משם קל לראות איך זה עבר למכוניות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון מכתבה של דניאל פרצל שהוא מעצב רכן שכותב בעיתון הגה, השמות לימוזין וסדאן הם שמות של ערים קטנות בצרפת.

אבל הגיליון לא בידי כרגע מסיבה מוזרה אז אני אוודא זאת אח"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופה זה "חתוך" - מכוניות עם קצה קטום.

לא. הכוונה אכן ל"חתוך", אבל המקור הוא עגלות-סוסים (בהמשך - גם מכוניות) שהיתה בהן הפרדה אנכית בין אזור העגלון לאזור הנוסעים. ז"א הן היו חתוכות אנכית.

גם סדאן מקורו הרבה לפני מכוניות, וכנראה לא קשור לעיר הצרפתית בשם זה. Sedan Chair היה כסא שנישא על כתפיים להובלת בני-אצולה מפונקים - שכחתי את המילה בעברית. המקור הוא כנראה מהמילה האיטלקית Sede, כסא. לאחר מכן גם המונח הזה שימש לעגלות-סוסים.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פירוש השם "מאזדה"?

הנה:

***ציטוט נמחק והובא לינק במקום בשל זכויות יוצרים***

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3328664,00.html

כל עוד מפרקים שם 6 תימניות בלילה...המטרה מקדשת את האמצעים!
:roflmao:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שזכור לי לימוזין בצרפתית זו גם גלימה ארוכה\שובל, כלומר משהו רשמי ומפואר

Bel Paese, Brutta Gente - mica sono pazzo, sono pazzi gli altri che accettano tutto! io almeno dico 'questo e' sano, questo e' malato, qui c'e' il bene, qui c'e' il male'... a voi tutto questo dolore sembra giusto. a me no. io mi devo difendere...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומאיפה בא השם "טנדר"?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שזכור לי לימוזין בצרפתית זו גם גלימה ארוכה\שובל, כלומר משהו רשמי ומפואר

נראה לי ש

לימוז'ין זה הסוג של העץ מצרפת שממנו עשו את הדשבורד למכוניות פאר

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומאיפה בא השם "טנדר"?

אני חושב שזה קשור לרכבות. משהו כמו הקרון האחרון של הרכבת שסוחב דלק למשל.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שזה קשור לרכבות. משהו כמו הקרון האחרון של הרכבת שסוחב דלק למשל.

צודק!

בבבילון ניתן לראות שאחת ההגדרות של TENDER היא קרון משא של מים/דלק.

מעניין שדווקא פה משתמשים במילה הזו.

לסלי

"There's one arena of motor sport where everyone's a hero. One where the skill is not in the deftness of steering, nor the late application of brakes. Nor that intuitive feel for a car's limits. This a sport where the real display of talent is just turning up on race day." TOP-GEAR on drag racing.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6319 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...