Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמא שלי לא מחממת את האוטו בבוקר, מה עושים?

מושיקו.
שימו לב! השרשור הזה בן 6328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאמא שלי לא אכפת מהאוטו אף פעם. כל פעם מחדש אני מסביר לה שצריך לחמם את האוטו בבוקר אפילו דקה.

אבל היא בשלה.. "לא צריך אני ממהרת". אני לא יודע מה לעשות.

כואב לי לראות אותה לוחצת גז ומעלה טורים ל7 שהאוטו עדיין לא פתח עיניים.

למישהו יש עצות? מה ניתן לעשות בנידון?

כל תשובה תתקבל בברכה, תודה.

(למי שמעוניין, הרכב הוא סיוויק 97 עם מנוע שמור ומטופל בזמן.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא לצריך לחמם את האוטו, בדקות הראשונות בבוקר צריך לנהוג ברכב בעדינות ולא למשוך את הסל"ד.

עמידה במקום לחימום לא רק שלא מועילה, לעיתים אף מזיקה.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לעשות ?

לבצע חיפוש בפורום ולהבין שאתה טועה.

אין שום צורך לחמם את האוטו. נהפוך הוא.

לעומת זאת - גם ממש לא בריא לעלות ל-7K סל"ד בטרם השמן התחמם (למרות שנראה לי שאתה מקצין קמעא).

נסיעה שקטה ורגועה של כ-10 עד 15 דקות, ואם אמא אוהבת לתת בראש - אפשר להתחיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוציא לה את הכיוון מראות ככה שכאשר היא תבוא לנסוע היא תצטרך לכוון אותן כל בוקר וזה ייקח דקה... :|

וברצינות - לקדוח ולקדוח לה בראש.

הרכב שלה?

אם כן - אתה במצב קצת בעייתי.

אם יש לך גם מילה בעניין (מבחינת שייכות) - לא לתת לה את המפתחות.

ועכשיו ברצינות באמת - כשאני רציתי לגרום לאמא שלי לשנות הרגלים לגבי הרכב הצגתי את הפן הבטיחותי (גם אם זה כלל עיוות הדברים 8)), כמו "תחשבי שיילך לי מנוע באמצע נסיעה ואז אני אעשה תאונה" - קצת בהפרזה אבל הבנת את הנקודה אני מניח.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בקסנטיה צריך לחכות לפחות 30 שניות, אבל זה לא בשביל המנוע אלא בשביל שהמערכת ההידראולית תגיע ל'לחץ עבודה'.

ועכשיו ברצינות, אם אמא שלך עולה לאיזור ה 7K סל"ד, אז המנוע כנראה לא שמור כמו שאתה חושב.

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לחכות כמה דקות שהמנוע יתחמם? למה?

מישהו יכול להסביר?

נ.ב

שמר, קצת הגזמתי לא מגיעה ל7 אבל ל5 וחצי 6 היא מגיעה.

סיוויק עם מנוע של S2000?

איזה אינטרס יש לאמא שלך להגיע לכזה סל"ד?

תוריד את המנתק ל3.5 אלף ס"לד.

כן כן, לא לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבאק זה אוטו מודרני. יש מחשב ניהול מנוע שמפצה על מצב של מנוע קר.

לא צריך ישר על ההתחלה לתת קיקים ב 7K סל"ד אבל אני בטוח שאמא שלך לא עושה את זה אלא פשוט מתחילה לנסוע רגיל, כמו רוב האנשים הנורמליים שהאוטו משרת אותם ולא הם אותו.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאמא שלו ממהרת ובגלל זה היא "לוחצת"

כמו ששמר כתב צריך לתת לשמן במנוע להתחמם ,כשהוא עוד קר אז לחץ השמן גבוה וזה בשילוב עם הלחיצות יוצר מצב לא בריא בכלל. כשהוא מתחמם ומתפשט הלחץ שמן יורד וככה אפשר ללחוץ בכיף.

כמו שכתבו פה אני מציע לך להזיז לה את הכסא, לשנות את הזווית של המושב ואת המראות + אמצעית!

בברכה, נאור.

כבר לא 205, גם לא 106...

Golf Generation 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבאק זה אוטו מודרני. יש מחשב ניהול מנוע שמפצה על מצב של מנוע קר.

לא צריך ישר על ההתחלה לתת קיקים ב 7K סל"ד אבל אני בטוח שאמא שלך לא עושה את זה אלא פשוט מתחילה לנסוע רגיל, כמו רוב האנשים הנורמליים שהאוטו משרת אותם ולא הם אותו.

אז אתה לא מכיר את אמא שלי היא ממהרת בבוקר יוצאת מהחניה לוחצת גז לא מעניין אותה כלום.

לנתק הצתה לא נראה לי רעיון, אך אשמח לדעת למה לא מומלץ לעמוד עם האוטו בבוקר בחניה כשהוא מונע..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו כפתור חיפוש, אולי תמצא שם את מבוקשך,

אמא שלך זאת ההיא מהחדשות שצולמה עוקפת מימין לפס הצהוב ונוסעת מאוד מהר כי היא ממהרת בבוקר לקחת את הילדה לגן?

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה מה שעשיתי לקולט שלי

מניע בשלט..... ככה תחסוך גם לך וגם לה כאבי ראש....

קובי.

"נשים זה כמו חנייה,או שהן תפוסות או שהן שמורות לנכים"

"עדיף כלב חבר מחבר כלב"

KOBY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופיקו, תקשיב נשמה,

אני מבין את המצב שלך במאה אחוז...כואב אכן כן...

אני אבקש סליחה כשאגיד שכל מה שכתבו מעלי על "לא לחמם את האוטו, לנסוע והמחשב יפצה" זה בולשיט, וזאת הבעיה שאנשים חיים באשליה, עד שעושים מנוע ולא יודעים מה קרה "הכל היה בסדר"...

המחשב מפצה. אני מסכים. ורק הרגישים מאיתנו לצלילי ותנודות הרכב ירגישו בהבדלים של נסיעה קרה בבוקר.תעשו נסיון ותווכחו בעצמכם; גיר אוטומט לא רוצה להחליף או מחליף הילוך מלווה בחבטה. או שמי שיש לו שסתומים בעלי דחיפים הידראוליים (שזה רוב הרכבים היום) - תקשיבו איך השסתומים דופקים איזה חצי דקה אחרי ההנעה כי אין בהם שמן. כן, דופקים, גם בהכי חדשות. אנחנו לא יכולים לעבוד על המנוע והגיר ולהגיד להם שהמחשב מפצה והכל יהיה בסדר. השמן קר רבותיי ! והוא סמיך ! והוא עוד לא הספיק להגיע מהאגן לאזורים הגבוהים במנוע ולחדור לכל המעברים הצרים והקטנים ! ובהם החיכוך מתרחש עם או בלי שמן, מרגע ההנעה.

אבל בלי שמן, החיכוך יהיה יותר יבש, ויוריד כל פעם שכבה מהחלקים.

בקיצור, השמן צריך להתחמם על מנת שיהפוך קצת יותר דליל ואז ישמן את כל המקומות במנוע.

שלא יהיו לכם ספיקות - שעון החום (בשפת העם) לא מראה לנו את טמפ' השמן אלא את טמפ' המים בלבד ! שעון חום מנוע קיים לצורך הענין באלפא רומיאו בלבד למיטב ידיעתי. ואם המים הגיעו ל-80 מעלות (טמפ' עבודה נפוצה, טרמוסטט נפתח לרוב ב-82 מעלות) אזי השמן התחמם רק ל-20 מעלות...זה הכל, עדין קר, אבל אפשר לנסוע...(השמן, אגב, מתחמם מהחיכוך של החלקים ומהחום שהוא קולט מהבוכנה ומעביר אותו לדפנות הצילינדר)...

בקיצור, חשוב מאוד, קריטי והכרחי לחמם את הרכב בבוקר לפחות 5 דקות ! ועל כל פנים ללא שום גז !

יש לך מחשב ששולט על סיבובי מנוע ועל הכנת והזרקת תערובת מתאימה לפי נתונים שהוא מקבל על כמות האויר, טמפ' האויר, טמפ' האויר בחוץ, ועוד...

אם יש משהו שגורם יותר נזק מנסיעה ברכב קר, זה סיבובים גבוהים בסרק (ניוטרל) ברכב קר !

מי שממש לא יכול להחזיק את עצמו שיצא אחרי 4 דקות אבל לא לפני זה.

אתם אף פעם לא תרגישו את הנזק שאתם עושים, גם לגיר ! עד שיהיה מאוחר מדי.

גם 2007 - הכל עובד על אותו עקרון - שימון חלקים ניידים בראש ובראשונה.

קופיקו אני מציע לך לשבת עם אמא שלך ופשוט בכל דרך שאתה מכיר להכניס לה לראש שזה מה שהיא צריכה לעשות ולא יעזור כלום. הרי את ה-5 דקות האלה היא תבזבז בכל מקרה בלי להרגיש לפני או אחרי על משהו אחר. זה בדוק. ואם אני הצלחתי לעשות את זה, כן, הייתי בדיוק באותו מצב, אז כל אחד יכול. בהצלחה, ואם יש לך אוטו שמור, תמשיך לשמור עליו. הדגם שלך מאוד מוצלח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר רוברט, הרשה לי להפנות את תשומת ליבך להודעה שנכתבה ממש לפני דקות: אולי תלמד משהו.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1156227&postcount=27

וגם אתה קופיקו. אתם פשוט מסרבים לבצע חיפוש וללמוד למה אתם טועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...