Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמיד כשמישהו אמר לי על בעל מקצוע שהוא "גנב"

Superdror
שימו לב! השרשור הזה בן 7559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי מייד עונה לו "מחיר זה דבר לגיטימי, לא מתאים לך ? אל תקבל את שירותיו".

עכשיו יצאתי עם האוטו והרגשתי שחסר אוויר בגלגל השמאלי, ירדתי מהאוטו, ראיתי שזה לא נוראי ושאני יכול להמשיך לנסוע עד לפנצריה וכך היה....

נסעתי אל הפנצ'ריה, הוא הוריד את הגלגל, מילא אותו אוויר, דחף אותו לתוך "גיגית" המים הגדולה שלו וחיפש בועות אוויר, כאלו לא יצאו... מייד לאחר מכן הוא הוציא את הצמיג והתחיל לקשקש "תראה את הדופן של הצמיג... ", רומז לי שבא לו להתקין 2 צמיגים חדשים על מכוניתי.

מאחר והצמיגים די חדשים ואין שום יובש או בעיה בדופן שלהם עניתי לו: "נו מה הבעיה, אפשר לשים פנימית בנתיים, לא?!"

אותו פנצרמעכר הנהן בראשו והתקין פנימית בצמיג, מילא אוויר.. והחל מתקרב אל מכוניתי בכוונה להתקין את הגלגל.... מייד אמרתי לו " מה עם איזון ? לא צריך להזן את הגלגל ? "

והוא כמובן ענה "אה, כן, אין בעיה" וישר הילך לכיוון מכשיר האיזון, נעמדתי על ידו וחיכיתי לראות שהמכשיר אחר מציין "ok" על איזון הצמיג.

שמח ומאושר אני ניגש אל שולחנו, שואל כמה מגיע לו.... הוא ממלמל כמה מילים , זורק איזה סכום בבושת פנים, אני שואל אותו שוב בנועם, כמה אני אמור לשלם על התיקון ? מפיו יצא מספר, "שישים", לרגע חשבתי שלא שמעתי טוב גם בפעם השלישית, אך מהר מאוד התברר לי שזה הסכום שהוא דרש.

עכשיו תגידו לי, על החלפת פנימית ואיזון גלגל של אופניים(פיאט אונו), זה המחיר???

מאז ומתמיד הייתי מתקן ומאזן אצל פאנצרמעכר אחר שהיה סגור(סוגר ב5 בערך), הוא היה לוקח 30 שקל בערך.

האם גם הפעם אני אמור להגיד שזה מחיר לגיטימי? או לשנות את צורך ההתיחסות שלי ולטעון כי "גנבו " אותי לאור יום?!

הקיצור, גועל נפש, אני לאותה פנצריה לא חוזר יותר, לאוו דווקא בגלל המחיר, אלא גם בגלל טיב העבודה.

דרור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלי היא כזאת - האם התקנת פנימית בגלגל שלא היתה בו קודם, ורק בצד אחד של אותו סרן?

הותקנה פנימית בגלגל השמאלי, בעבר לא הייתה פנימית - פנצר ראשון באותו צמיג שדי חדש.

אינני זוכר אם בגלגל השני הותקנה פנימית בשל פנצר, אני לא בטוח.

מדוע אתה שואל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג עם פנימית לא מתנהג באופן זהה לצמיג ללא פנימית. ברמות מסויימות, זה שקול להתקנת שני צמיגים שונים (עם לחץ אוויר שונה, חברה אחרת וכדומה) על אותו סרן.

מומלץ להתקין פנימית גם לצמיג השני על אותו הסרן (אבל במקום הוגן, שלא עושק בתשלום ;-)).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון פנצ'ר היום עולה 30 שקלים, כשאני נכנסתי לתקן פנצ'ר ונאמר לי שאין אז גם לא חוייבתי בגין הפרוק וההרכבה. אם ככה כמה עולה איזון ופנימים? 60 שקלים נראה קצת יקר, שלא לדבר על המקצועיות.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שידוע לי אין ואסור להתקין פנימית בצמיג ללא פנימית.

היה נהוג במכוניות הישנות להשתמש בפנימיות.

במכוניות החדשות אין פנימיות בצמיגים. מבנה הצמיג שונה (מחוזק עם סיבי ברזל ושכבת גומי עבה יותר אני חושב).

כמו כן הצמיגים מקבלים את צורת הנהיגה של הנוהג. ואין להחליף ביניהם באלכסון כמו שהומלץ פעם לגבי צמיגים עם פנימית וזאת מקבלת צורתם. וזאת מניסיוני (החלפתי והחזרתי) וכל זאת אחרי שניסיתי וחשבתי שנגרמו הרעידות מאיזון. לקחתי לאיזון ולא עזר כלום רק החזרת הגלגלים למצב הישן.

השליטה במכונית הינה המהנה ולא המהירות.

שלוט בכוחות הפועלים על הרכב ותלמד להנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני כבר חשבתי שגנבו אותך במאות שקלים. כולה 60 שקל. למיטב ידיעתי לכל פנצ'ריה הזכות לקבוע את המחירים שלה, בגבול הסביר. יכול מאוד להיות שבמקום אחד יעלה לך 30 ובמקום אחר הוא ידרוש 60. מה גם שתמיד אפשר לי התווכח. אני עשיתי איזון לא מזמן לצמיגים הקדמיים (איזון על הרכב בגלל סוג הג'נטים שלי) ורצו 80, לקראת התשלום הוצאתי שטר של 50 והוא לקח ואמר לי "סע לשלום".

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות החדשות אין פנימיות בצמיגים. מבנה הצמיג שונה (מחוזק עם סיבי ברזל ושכבת גומי עבה יותר אני חושב).

כמו כן הצמיגים מקבלים את צורת הנהיגה של הנוהג. ואין להחליף ביניהם באלכסון כמו שהומלץ פעם לגבי צמיגים עם פנימית וזאת מקבלת צורתם. וזאת מניסיוני (החלפתי והחזרתי) וכל זאת אחרי שניסיתי וחשבתי שנגרמו הרעידות מאיזון. לקחתי לאיזון ולא עזר כלום רק החזרת הגלגלים למצב הישן.

אפשר להחליף צמיגים באלכסון, אבל צריך לפרק אותם מהג'נט ולהרכיב אותם הפוך על מנת שימשיכו להתגלגל באותו כיוון (וכמובן לעשות איזון מחדש)

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועכשיו גם התברר לי שהאגזוז שלי התחיל לעשות רעש אחרי אותה החלפת פנצר, כאילו שהדוד התנתק מהצנרת שלו, ההלחמות נשברו.

הכיצד ? את כל זה אני מקשר לתיקון הפנצר. כשעליתי על הליפט(ליפט שמתרומם כולו מהרצפה) הפנצרמעכר ה"מקצועי" הניח "מגביהים" למען תחתית האוטו לא תפגע, רק שהאדיוט שם 2 מגביהים ולא 4 ומה שיצא זה שהחלק הקדמי של האוטו התרומם, החלק האחורי לא התרומם וכנראה שהליפט פגע באחד מהצינורות של האגזוז וגרם לשבירת ההלחמות.

לא בדקתי אם יש עוד נזק לתחתית הרכב מאחר והשעה מאוחרת ואני לא בלבוש המתאים, אני אבדוק זאת מחר בתקווה שאספיק להגיע לבחור שמתעסק באגזוזים בשביל לתקן את הנזק.

לאותה פנצריה אני בטוח לא אחזור, אפילו לא בשביל לדרוש פיצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להחליף צמיגים באלכסון, אבל צריך לפרק אותם מהג'נט ולהרכיב אותם הפוך על מנת שימשיכו להתגלגל באותו כיוון (וכמובן לעשות איזון מחדש)

או שניתן לקנות פשוט צמיגים חדשים.

כי אם הפרונט לא היה מכוון כמו שצריך או שהיתה בעיה שגרמה להשחקות לא סמטרית תגרם בעיה באיזון הרכב.

השליטה במכונית הינה המהנה ולא המהירות.

שלוט בכוחות הפועלים על הרכב ותלמד להנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7559 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...