Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרות לקחת רכב מ"שלל צב"ל" ולהפכו ל"אספנות"?

gluk
שימו לב! השרשור הזה בן 6330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז השאלה כזאת: נניח, ואני מוצא רכב, שהיה שלל (ואולי אפילו "שירת" בצה"ל)- הרכב בן יותר מ-30 שנה, ואין לו, כמובן מספרים ישראליים צהובים. האם קיימת אפשרות כלשהיא בעולם, שניתן יהיה להפכו ל"חוקי לכביש" בתור אספנות"? -אגב, למי שמכיר אותי- מדובר, כמובן, במשאיות רוסיות משנות ה-60-70...:roll:

כמובן, שאין לי יותר מדי (אם בכלל) תיקווה, אבל....

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחת עינים על הזילים במטווח 80?

לא נראה לי שיש סיכוי בצורה חוקית לעשות את זה

היו: CJ5, CJ6, סמוראי, גולף קבריו, טראנו, פרוזה, סופה, אונימוג, דיפנדר, דיסקברי

ועכשיו עו דיפנדר.... קשה להיגמל מהרגלים רעים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק, ובעיקר- אורל- חלום הילדות! אני חייב לנסות לפחות...:roll: גם אני לא מאמין... פשוט קשה לי לראות את כל זה מת...

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עדיף לייבא אחד תקין ועובד מרוסיה?

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$:|:cry:

וחוץ מזה- אני לא מסוגל לראות רכבים תקינים יחסית הופכים לפגרים!

ובנוסף- חלק מהעניין- לנסות לשפץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרחיב את השאלה: האם ניתן לפחות לרשום את הרכבים כאלה על שמי "רשמית", ולהזיז אותם עם שלט "במבחן" לאירועים וכאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרחיב את השאלה: האם ניתן לפחות לרשום את הרכבים כאלה על שמי "רשמית", ולהזיז אותם עם שלט "במבחן" לאירועים וכאלה?

מילה אחת לא!

נמרוד...

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקנה ממכרז צבאי ליצוא/ פירוק בלבד אז כן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממכרז ובטח אם זה מיועד לפרוק או יצוא .אין דרך חוקית להעלות אותם לכביש.

הכוונה שאפשר לנסוע עם לוחיות מבחן והרכבים חוקית שלך

כמובן שלא ניתן לקבל רישוי חוקי לרכבים אלה (לפחות לא בדרך החוק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסה!

אגב, נושא טוב לטיפול מועדון החמש מול המחוקק: לאפשר אישורי רישום לכביש חריגים למקרים כאלה, במידה והרכב עומד בדרישות של "רכב אספנות". לא, שחסרים למועדון נושאים לטפל...:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שלא ניתן כעבור 30 שנה אפילו הרבה פחות

כשצה"ל מוכר כלי רכב גם אלה הפרטיים או טנדרים/מסחריות שנסעו 6-10 שנים, מופיע סעיף מפורש בחוברת המכרז שבו כתוב (ניסוח חופשי שלי מהזכרון) שאפשר לרשום את הרכב לתנועה בדרכים רק עד 12 שנה מיום יצורו.

למעשה מי שקנה רכב מצה"ל, קנה רכב בלי מספר רישוי, הוא מקבל שטר מכר שבו מצויין מספר שילדה, מספר מנוע, וכד' ועם זה הוא ניגש למשרד הרישוי לקבל מספר צהוב, ולהתחיל פרוצדרורה של הכרת הרכב במשרד הרישוי כולל טסט. (זה בתמצית הויה דולורוזה)

עקרונית מי שקנה רכב במכרז צה"ל יכול לפנות אותו מהמגרש בצריפין ע"ג גרר ולא להעלות אותו לכביש לעולם, אבל אם ירצה להעלותו לכביש זה רק עד 12 שנה מהיצור.

כאשר צה"ל מוכר כלי רכב שגילם מעל 12 שנה כגון משאיות / טרקטורים וכד', ממילא ברור שלא יעלו על הכביש ולכן מראש מצויין במכרז ליצוא או לפירוק בלבד, כאשר המכרז למעשה מיועד לסוחרים או לבעלי מוסכים.

אני זוכר מכרז שבו צה"ל מכר משאיות ישנות (מעל 30 שנה) וכולן במצב נסיעה. הזוכה במכרז העביר את כולן לירדן ומכר אותן שם.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע, שעד עכשיו כלל לא היה קיים מושג כזה: "משאית אספנות", היום יש! נכון, שרכב מיושן יורד מהכביש אוטומטית, אבל גם לייבא אותו בלתי אפשרי- ואספנות- כן! אז, אולי בכ"ז ניתן לעשות משהו בעניין, אם לא עכשיו- אז לפחות לנסות להזיז את העניינים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מתוך סקרנות, למה בלתי אפשרי ההליך הבא:

לקנות רכב כלשהו, ליצא אותו לירדן, ולהחזיר אותו לארץ כרכב אספנות עם רישוי ירדני (אם הוא מעל 30 שנה, כמובן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6330 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...