Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נזילת מים רצינית..

omer77
שימו לב! השרשור הזה בן 6332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שבוע טוב.

אתמול החלפתי צינור חימום (מים) ברכב, הצינור שמחבר מהמשאבת מים לצינור גומי ובסוף לפלאנ"צ.

הכל היה בסדר ולא נזלו יותר מים.

היום החלטתי שעכשיו שאין נזילות אולי אני יעזור לנוזל ירוק, קניתי בהום סנטר את הנזול הירוק של אמריקן אייגל.

הגעתי הביתה פתחתי את הצינור של הרדיאטור למטה ואת ואת הצינור העליון נתתי לכל המים לזרום .

לאחר מכן פתחתי את הפקק מים של הרדיאטור ושטפתי אותו כלומר נתתי למים לצאת ממנו .

לאחר מכן הכנסתי את הצינור לצינור העליון של הרדיאטור ונתתי לו להזרים את המים ללמטה.

אין לי טרמוטסט ברכב , כלומר לא מותקן.

לאחר מכן סגרתי הכל יפה וגם הוספתי סיליקון אדום.

שטפתי גם על הדרך את המיכל עיבוי של המים.

לפני התנעה מילאנו אני ואבא של את הנוזל הירוק .

הדלקנו נתנו טיפה גז על מנת שזה ירד הנוזל והוספנו עוד , עד דהכל היה בסדר.

לאחר כדקה אני בודק למטה לראות שכל הצנרת בסדר למטה , פתאום אני רואה מים מטפטפים ממש הרבה מים.

המים באים מאזור שאתמול החלפנו את הצינור אבל עכשיו אין טיפות כמו פעם אלה ממש זרימת מים.

מה קרה לדעתכם בגלל שיש חושך אני לא יכול לבדוק את זה אבל אני ממש לחוץ השמח אם תוכלו לעזור לי בתודה עומר.

יש לציין שלא זרמו מים עם חלודה או טינופת בזמן הפתיחה של הצינורות.

המזגן היה מכוון על הקור, פעם קראתי שצריך לכוון לפני.

הרכב הוא לנטרה 96 GLS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אל תילחץ.

דבר שני מאחר ואתה לא יכול לראות מאיפה הנזילה יהיה קשה לעזור לך. ככל הנראה הנזילה היא מאחר החיבורים שפתחתם ולא סגרתם בצורה ראויה. במקרה הרע יכול להיות שמשהו התפורר או נשבר.

בכל מקרה או שתבדוק עם פנס בדיוק מאיפה הנזילה או שתחכה מחר לאור יום (עדיף) ואז בסבלנות תבדוק מאיפה הנזילה. אם לא תסתדר אפילו תצלם ותעלה תמונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתחיל במצווה, אומרים לו גמור.

פתחת את המערכת, החלפת ממי ברז לנוזל קירור. אבל למה של אמריקן :?: לא חסרים נוזלים איכותיים בהרבה, במחירים לא גבוהים משמעותית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי תאמת נוזלי קירור אבל הבנתי שזה של אמריקן איגל לא חזק מבחינת החומר שבו כמו הטובים יותר, לכן עדפתי משהו פשוט שלא ממש יתחיל לאכול את הצנרת מים מבחינת החלודה.

אתמול גם מרחנו סילקון אדום בחיבור בין המשאבת מים לצינור.

וגם בחיבור לצינור גומי.

את הצינור גומי אפשר לראות ואפילו נגעתי בו הוא נמצא טיפה בחוץ מאחורי הסעפת פליטה. אבל הוא ישב.

החשד שלי מגיע ממשאבת המים , הגיוני שנדפקה משאבת מים ב3 דקות ממים ירוקים? או שאולי החומר אכל את הסילקון?

אולי נשארו מים במנוע וגרמתי ללחץ שהוספתי עוד ועוד ולא הוספתי בזמן התנעה?

הלך לי היום שישי נתקעתי בבית:cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות שיכולה להיות:

נוזל קירור איכותי מכיל גם סוג של שמן על מנת לשמן משאבת המים בזמן פעולתה (למשל פאראפלו) יכול להיות כי באמריקן איגל אין את זה ולכן זה לא שימן המשאבה והמשאבה עבדה ללא שימון עד שנפרצה..

יכול גם להיות שלא הגיע איכשהו בכלל נוזל קירור למשאבה מסיבה כולשהיא

ואז היא עבדה על רק וזה הרס אותה לגמרי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד היום נסעתי על מים רגילים שחוץ מאבן לא היה בהם כלום , בטח שלא שמן אז לא נראה לי.

ומים אני חושב שהיה ב מכיוון שהצינור הזה הוא צינור שר כלומר לא בזווית , לא הפעלתי את המנוע בזמן שהוא היה ריק ממים העלה הוספתי כך שבטוח שהיה שם עוד קצת מי ברז.

השאלה איך אני מזהה פריצה במשאבת מים.

יש לציין שבזמן שהרכב מכובה אין נזילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש שום שמן בנוזל קירור. החומר הוא שמנוני מטבעו.

לגבי זה שקנית חומר גרוע כדי שכביכול הוא לא יפרוץ לך סתימות מקורוזיה וכו' זה קשקוש. חומר לא טוב רק יפגע במערכת לאורך זמן. שים את החומר הכי טוב שיש ותגמור עניין, אתה יכול להיות שקט. אם משהו ימיס את הקורוזיה זה המים בהם הוא מהול ולא הנוזל.

לגבי החיבורים. הסתכלתי בתמונות. בתמונה הימנית מי שמבצע את האטימה זה ה-O-ring שרשום בפירוש להחליפו. אם הפתח אליו מתחבר הצינור לא אכול לא צריך שום סיליקון. האמינות של הסיליקון הזה לא משהו ורצוי לשים רק כשאין ברירה. החלף את הגומיה לחדשה אם לא עשית זאת. נקה בעזרת סמרטוט את מקום החיבור טוב טוב כדי שלא ישארו לכלוכים שימנעו מהגומיה לשבת טוב וחבר ללא סיליקון. גומיה חדשה אמורה לספק אטימה טוב ביותר.

לגבי החיבור השני בעזרת הבנד- גם כן אין צורך בשום סיליקון אם הצינור לא אכול. אם הוא חלק ושלם תלביש עליו את הצינור גומי, תהדק טוב בעזרת בנד נירוסטה ושלום על ישראל.

מלא נוזל קירור של פרסטון באריזה הצהובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום שבוע טוב.

יש לציין שלא זרמו מים עם חלודה או טינופת בזמן הפתיחה של הצינורות.

המזגן היה מכוון על הקור, פעם קראתי שצריך לכוון לפני.

הרכב הוא לנטרה 96 GLS[/quote

אם זיכרוני לא מטעה אותי,הבורר צריך להיות על חום ע"מ לשטוף גם את הרדיאטור חימום.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור נוזל קירור לא טוב שכביכול פרץ את המשאבה?!

אני רוצה לחזק את דבריו של AVIVZ, שים גומיה חדשה, סגור כמו שצריך ואין צורך בסיליקון.

הדק את הבנד כמו שצריך, ובדוק שהצינור לא סדוק או אכול, שלא ידלוף לך עוד שבוע.

יכול להיות שהתחלת לעבוד על זה ביום הלא נכון. עזוב אותך מימי שישי. ביום שיש רק מנקים את האוטו,לא יותר מזה.

הפשרה של היום היא הנורמה של מחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום תודה על התגובות.

היום התעוררתי מוקדם הדלקתי הרכב וישר התחילה הנזילה שוב.

שוב אני מקווה שזה רק מה שאני ראיתי ושאין עוד בריחות, הצינור העליון של הרדיאטור לא יודע איך פשוט נזל ,מים פרצו ממנו החוצה בזרם חזק אבל בלתי נראה לעין ,מתחתו, נזלו למטה עברו על הגשר ונזלו ממתחת למנוע, ברגע שסידרתי את זה הפסיקה הנזילה , השאלה היא איך אתמול ראיתי מים נוטפים מהצינור של האגזוז שמחובר לסעפת נראה לי שיש עוד בעיה, אני יוצא איתו לנסיעה עם קצת טורים.

לא ראיתי נזילה ממשאבת המים מהצד של החגורה.

מה שמוזר שמרחתי סילקון על אותם צינורות ושהיה סילקון זה יותר גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...