Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קרינה - בעיה אחרי החלפת שמן+מסנן גיר

ToneMaster
שימו לב! השרשור הזה בן 5875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שבוע ביצעתי למכוניתי (טויוטה קרינה 97) טיפול 180000, אשר כלל בתוכו החלפה של השמן + המסנן בגיר.

מאז יש החלקה קלה מאוד בתחילת נסיעה (ממצב עומד בלבד) כשאני לוחץ את הדוושה בכבדות.

יש לציין שהדבר אינו קורה בצורה עיקבית... כמו כן לא קורה כאשר אני מתחיל נסיעה בהילוך L

מה לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני שבוע ביצעתי למכוניתי (טויוטה קרינה 97) טיפול 180000, אשר כלל בתוכו החלפה של השמן + המסנן בגיר.

מאז יש החלקה קלה מאוד בתחילת נסיעה (ממצב עומד בלבד) כשאני לוחץ את הדוושה בכבדות.

יש לציין שהדבר אינו קורה בצורה עיקבית... כמו כן לא קורה כאשר אני מתחיל נסיעה בהילוך L

מה לעשות?

פנה אל חבר הפורום ספי שהינו הבעלים של מעבדה לשיפוץ גירים אוטומטיים לבדיקה, לדעתי יש צורך בשיפוץ.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעת שטיפה לגיר לאחר ריקון השמן והורדת הפילטר, ולפני מילוי השמן החדש?

הקפדת להחליף שמן גיר ומסנן גיר בזמן לאחר מספר הקילומר שנדרש?

החלפת השמן ברכב הנ"ל אמורה להתבצע ב-90K וב-180K ק"מ.

עד כמה שזכור לי אין פילטר שמן בסוג גיר זה,אלא רשת מתכת שמנקים.

בברכה דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדניאל

האבחנה במקרה כזה היא פשוטה ,בעל הרכב תאר שהגיר "מחליק " כאשר הבורר הוא במצב drive ,במצב זה נושאת המזלות בתמסורת הפלנטרית מוחזקת עי המצבט החופשי(צודק) ,במצב 1 סרט הבילום מופעל , ואז למצבט אין שייכות (זאת כדי לשלב תאוטה בעזרת המנוע) ,החלפת השמן גרמה לשכבה סיכה בעלת מקדם חיכוך נמוך בגלילי המצבט אל מול הטבור שעליו הם מסתובבים ,ואלה אינם יכולים לעצור

תקלות אלה נפוצות מאוד מהגירים האוטומטים הראשונים וולו פורד ועוד ששווקו בארצינו

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדניאל

האבחנה במקרה כזה היא פשוטה ,בעל הרכב תאר שהגיר "מחליק " כאשר הבורר הוא במצב drive ,במצב זה נושאת המזלות בתמסורת הפלנטרית מוחזקת עי המצבט החופשי(צודק) ,במצב 1 סרט הבילום מופעל , ואז למצבט אין שייכות (זאת כדי לשלב תאוטה בעזרת המנוע) ,החלפת השמן גרמה לשכבה סיכה בעלת מקדם חיכוך נמוך בגלילי המצבט אל מול הטבור שעליו הם מסתובבים ,ואלה אינם יכולים לעצור

תקלות אלה נפוצות מאוד מהגירים האוטומטים הראשונים וולו פורד ועוד ששווקו בארצינו

יגאל

לא נראה לי שהמצבט החופשי גורם לבעייה של החלקה, במיוחד אם מדובר במצמד שתפקידו לגרום לבלימת המנוע OVER-RUN. במצב של מצבט חופשי לשני כוונים פשוט לא תהיה בלימת מנוע בהילוך מאולץ נמוך LOW.

בכל אופן אני לא מכיר את אופן העברת הכוח הספציפי בתיבה המדוברת כך שאיני יכול להתחייב על כך.

מנסיוני בתיבות אוטומטיות, תקלות במצבט חופשי הם מאד נדירות ואם כבר יש תקלה אז המצבט תפוס קבוע ולא מסתובב לשני הכיוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתם רושמים פה כל החלפת שמן גיר , בעצם היא סיכון קבוע?

יגאל רשמת שיש חיכוך נמוך ולכן יש החלקה(בגלל ששמן דליל כי הוא חדש), במידה והוא היה מבצע שטיפה לפני מילוי השמן החדש לגיר הדבר היה עוזר מראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתם רושמים פה כל החלפת שמן גיר , בעצם היא סיכון קבוע?

יגאל רשמת שיש חיכוך נמוך ולכן יש החלקה(בגלל ששמן דליל כי הוא חדש), במידה והוא היה מבצע שטיפה לפני מילוי השמן החדש לגיר הדבר היה עוזר מראש?

אם היית מחפש בפורום טרם ההחלפה היית מוצא את כל התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

למרות שהבעיה נפתרה, אני חייב לציין שגם אני הייתי מכוון למצבט של המערכת הפלנטרית.

ב 1 הפלנטרית נתפסים ע"י רכיב נוסף, הגורם לבתימת מנוע, אך גם עוזר למצבט במאמץ ביציאה מהמקום.

למרות שיתכן כי גם שסתום טיפה תפוס במוח גורם לתקלה ב D, בעוד ב 1 הלחץ הכללי בגיר כמעט כפול על מנת למנוע החלקות.

לכן, אם תשימו לב, פתיחות ברכבים אמריקאים נעשות באופן חצי ידני (1-2-3-D).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...