Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה חשמלית (כנראה) בפונטו 97.

avi9899
שימו לב! השרשור הזה בן 6335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !

יש בבעלותי פיאט פונטו 97, שבה אני משתמש לנסיעות קצרות בעיקר.

אתמול בלילה, לאחר יממה שלא נסעתי בה, התנעתי את הרכב ונסעתי מרחק של כמה דקות לפיצרייה השכונתית.

חניתי ליד רכב חונה והדלקתי את האורות המהבהבים, דוממתי מנוע והוצאתי את המפתח מהסוויץ', השארתי את המערכת ברכב דולקת, ויצאתי מהרכב.

לאחר כמה דקות חזרתי לרכב וגיליתי שהאורות המהבהבים והמערכת - כבויים.

הכנסתי מפתח לסוויץ', סובבתי חצי סיבוב ושום דבר לא קרה (שום אור לא נדלק).

הוצאתי מפתח, המתנתי כעשר שניות וניסתי שוב - והרכב חזר לחיים.

שמתי לב שהשעון של הרכב התאפס ( 00:00 ) ומאותו רגע דבר מאוד מוזר קרה - המערכת ברכב לא מתכבה (רשום על הצג adjust ).

עד לרגע זה המערכת ברכב באותו מצב (לא השארתי את הפנל ברכב הלילה.. ).

ממה יכולה לנבוע הבעיה?

מה עושים עם המערכת?

תסלחו לי על האורך של ההודעה, אני פשוט מנסה לתת כמה שיותר פרטים על מנת שתוכלו לנסות לעזור לי להבין את פשר התקלה.

תודה מראש,

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלה לפי מה שתארת היטב הנה חוסר חשמל רגעי וזה כמעט בודאות מלאה עקב נעל כבל מצבר חופשי ו/או מלוכלך ולכן יש לפרק את 2 נעלי הכבל מצבר ולנקותם מבפנים ע"י נייר זכוכית או בד שמיר וכן לנקות את קוטבי המצבר ולהרכיב בחזרה ולהדק היטב.

בסבירות נמוכה יותר, אולי כבל הארקה אל המרכב (בודי) חופשי או האוזן מתכת המתחברת אליו ואל המרכב, מגעה לא טוב על הכבל.

לפעמים יתכן מצב כזה בגלל נתק פנימי רגעי בתוך המצבר עצמו.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רפי,

הסתכלתי עכשיו במצבר ואכן צדקת - כבלי המצבר מלאים בלכלוך (בצבע ירוק ?) - ממה נובע הלכלוך? מה הכוונה "לנקות מבפנים"?

ואם במצברים עסקינן - כל כמה זמן צריך למלא את המים שבפקקים של המצבר? (עושים את זה בתחת דלק או לבד?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש קורוזיה סביב קוטבי המצבר יש לשטוף בעזרת מעט מים, לפרק את נעלי הכבל וללטש מבפנים.

הכוונה לחלק הפנימי של נעל הכבל- החלק שנוגע בקוטב המצבר.

תקנה נייר מים, תשפשף את קוטבי המצבר ואת חלקן הפנימי של נעלי הכבל. בסוף תרכיב ותוודא שנעל הכבר מהודקת כמו שצריך.

לגבי הנוזל האלקטרוליטי במצבר, לבדוק כל מספר שבועות את גובה הנוזל. הנוזל אמור לכסות את האלקטרודות שבתוך המצבר. באם חסרים מים יש למלא במים מתאימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב ענה נכון ומדויק וחשוב לא למלא יותר מדי מיים במצבר כי אז הם יגלשו החוצה, כאדים או נוזל, כשהם כבר מעורבים בחומצה ויגרמו לקורוזיה על נעלי הכבל מצבר ועל סביבת המתכת של המצבר. רצוי, במכוניתך, לבצע בדיקת מתח טעינה כדי לוודא שאין טעינת יתר שגרמה לאידוי מוגבר מהמצבר ולקורוזיה.

מתח טעינה תקין כשהמנוע בסרק בכ 1800 סל"ד 14.1-14.5 וולט כשכל צרכני החשמל כבויים

והוא נבדק ע"י חבור מד מתח (וולטמטר) על קוטבי המצבר.

ברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב ענה נכון ומדויק וחשוב לא למלא יותר מדי מיים במצבר כי אז הם יגלשו החוצה, כאדים או נוזל, כשהם כבר מעורבים בחומצה ויגרמו לקורוזיה על נעלי הכבל מצבר ועל סביבת המתכת של המצבר. רצוי, במכוניתך, לבצע בדיקת מתח טעינה כדי לוודא שאין טעינת יתר שגרמה לאידוי מוגבר מהמצבר ולקורוזיה.

מתח טעינה תקין כשהמנוע בסרק בכ 1800 סל"ד 14.1-14.5 וולט כשכל צרכני החשמל כבויים

והוא נבדק ע"י חבור מד מתח (וולטמטר) על קוטבי המצבר.

ברכה - רפי לין :-)

אפשר להשתמש במד מתח ביתי? (יש לי משהו נורא פשוט..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשתמש במד מתח ביתי? (יש לי משהו נורא פשוט..)

בהחלט כן. כל עוד אתה לא צריך לעשות בדיקת עומס (אני לא רואה סיבה כרגע לזה) אתה יכול להשתמש ברב-מודד פשוט. רק לוודא שהסוללות תקינות. המודדים הפשוטים לא נותנים התראה על סוללה חלשה ומזייפים את המדידה בשיעור ניכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6335 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...