Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצמד בפיג'ו 306

zaza20
שימו לב! השרשור הזה בן 6334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חג שמח לכולם,

אני עומד להחליף ביום ראשון את הקלאצ' בפיג'ו 306, 94' 1600.

מחיפוש שעשיתי בפורום היה כתוב שבזמן החלפת קלאצ' מחליפים גם שמן גיר, רציתי לדעת עד כמה זה חשוב להחליף אותו, ולמה?

אני מתעניין לצורך ודאות שהמכונאי אכן עושה את זה ולא "שוכח".

תודה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בפיג'ו 306, 94' 1600.

לדעתי אין קשר בין החלפת הקלאצ',להחלפת שמן גיר.

היצרן כותב לבדוק ולהוסיף כל 60K ק"מ או 48 חודשים.כמובן אם יש נזילות מהציריות ,יש להחליף מחזירי שמן בגיר,לבדוק שמן ולהוסיף.

חג שמח דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטו מודל 94 כשמחליפים קלאצ', רצוי להחליף גם את מחזיר השמן של הקרנק.

המכונאים לא אוהבים להחליף את המחזיר,אם אינו נוזל או מזיע.(אני תמיד החלפתי בלי לבדוק.)

ההוצאה היא כ-35 ש"ח,אולם אם יזל אחר כך יעלה כמה מאות.

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפיג'ו 306, 94' 1600.

לדעתי אין קשר בין החלפת הקלאצ',להחלפת שמן גיר.

היצרן כותב לבדוק ולהוסיף כל 60K ק"מ או 48 חודשים.כמובן אם יש נזילות מהציריות ,יש להחליף מחזירי שמן בגיר,לבדוק שמן ולהוסיף.

חג שמח דוד.

אהלן , לי יש 306 1600 98' מנסיוני חובה להחליף שמן גיר מכיוון שכמות גדולה מאוד תשפך לך בזמן פירוק הציריות , אני ממליץ לך לרוקן את שמן הגיר בטרם פירוק הציריות , ועל הדרך החלף מחזירי שמן של הציריות ושל "הקרנק" זה עולה עוד כמה שקלים ,חבל לשלם מאות שקלים באם הם ידפקו בעתיד .

עדכן אותנו בעלויות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מטעה את הבחור.

ניתן לאסוף את השמן במיכל נקי שמונח מתחת לגיר בטרם תפרק את הציריות, ולהחזיר את מעט השמן שנשפך.

אין צורך בהחלפה רק בגלל פירוק הציריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם כבר נשפך והגיר הורד, לא עדיף להחליף לשמן חדש?

אני קניתי את הרכב לפני כמה חודשים ואין לי מושג מתי פעם אחרונה הוחלף שמן גיר, מה אתה אומר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר.

אתה מדבר על החלפה עקב התיישנות השמן/ אינך יודע מתי הוחלף. צריך להיעשות ללא קשר להח' הקלאץ'.

אם כבר האוטו על הליפט - אולי תחסוך מעט כי אתה כבר שם - אבל הוצאת ציריות לא אמורה להוות סיבה להחלפת השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף לרוקן את כל שמן הגיר, כדי להימנע מנזילות שמן עליי ועל המשטח שמתחת לרכב, בעת הורדת הגיר, כששני פתחי הציריות שלו פתוחים.

ואם כבר רוקנתי שמן, אז להחזיר את אותו שמן? קמצנות מוגזמת, לטעמי. אני שם חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף לרוקן את כל שמן הגיר, כדי להימנע מנזילות שמן עליי ועל המשטח שמתחת לרכב, בעת הורדת הגיר, כששני פתחי הציריות שלו פתוחים.

העניין הוא לא של קמצנות או לא.פותח השרשור שאל: "רציתי לדעת עד כמה זה חשוב להחליף אותו, ולמה?" מבחינת חשוב,זה לא חשוב ולא הכרחי .מבחינת להחליף אף פעם לא מזיק.

(חנן, הסתדרת עם הכתובת שחיפשת ?,אם לא פנה אלי בפרטי.)

בברכה דוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה אם השמן חדש ? היו דברים מעולם.

לטעמי, כל מקרה לגופו, אבל אין קשר ישיר בין השניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מטעה את הבחור.

ניתן לאסוף את השמן במיכל נקי שמונח מתחת לגיר בטרם תפרק את הציריות, ולהחזיר את מעט השמן שנשפך.

אין צורך בהחלפה רק בגלל פירוק הציריות.

אני זוכר כלל ברזל שמישהו פעם אמר ובצדק , שמן שייצא מהגיר או מהמנוע אף פעם לא חוזר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...