Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פורמן - סחיבה נורמלית?

avisofy
שימו לב! השרשור הזה בן 6334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לגולשים!

ברשתוי סקודה פורמן 94', מנוע 1289 cc, בערך 58 כ"ס, משקל עצמי 930 ק"ג.

האם עצם העובדה שבעליות לעבר יער יתיר הרכב נסע בקטעים מסוימים במהירות של 30 קמ"ש (רכב מלא, דהיינו נהג+4 מבוגרים) הינו דבר נורמלי, או שהסיבה היא שאיני שולט בתיבת ההילוכים כמו שצריך, ועקרונית הרכב אמור לנסוע יותר מהר?

בתודה מראש לכל העונים,

AVISOFY.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה הילוך אתה נוסע 30 קמ"ש בעלייה עמוס?

בוא נקצר תהליכים, לפי התאור שלך בלבד אתה אמור להיות בשני, כל הילוך אחר לא יעיל, ו3 ירתיח לך את המנוע.

ואתה לא רוצה להרתיח מנוע של פורמן, עשיתי את זה, הוא מבעבע שמן מהמכסה שסתומים. (מחזה מחריד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז, אתה יודע באיזה כביש מדובר?

נסעתי בהילוך שני-שלישי, בקטעים הכי קשים עברתי לשני(30 קמ"ש), וכשהיה יותר קל לשלישי (עד 45 קמ"ש).

המצב נורמלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב 45 קמ"ש בעליה ועומס אתה צריך להיות בהילוך שני .

ולהוריד משלישי לשני לא כשמהירות הרכב יורדת ל 30 קמ"ש, אלה הרבה הרבה לפני. ורק כשיצאים בפעם הראשונה לטייל עם כל המשפחה/חברים במכוניות כאלו מקבלים מושג אמיתי, עד כמה המנועים שלהם חלשים, כשהם נדרשים לקצת יותר מהרגיל. אם זאת, אני לא חושב, שהרכב לא מסוגל להאיץ בהילוך שני ל - 50-60 קמ"ש, גם בשיא העלייה. לדעתי אתה מעלה הילוכים מוקדם מידי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי טובל את הקרבורטור בחומצה.

היה לי בעבר רכב כזה מהעבודה, והקרבורטור היה נסתם חלקית כל כמה עשרות אלפי ק"מ, טבילה בחומצה מתאימה (עם אינהיביטור) תמיד פתרה את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TALIGAL

הרכב נקנה מיד ראשונה עם 69000 ק"מ. ללא שיפוץ מנוע.

לפי CARFOLIO המומנט שלו מגיע ב 3000 סל"ד, והמהירות המקסימאלית היא 5000 סל"ד,

אז מתי צריך להעביר הילוך? האם העברת הילוך בעלייה או במאצץ נעשית רק בהתחשב בסל"ד, או שמא גם במהירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הילוכים:

בכל רכב החלפת הילוכים בנסיעה רגילה מתבצעת לפי הסל"ד והשיפוע.

לדוגמא העלאת הילוך מראשון לשני תתבצע בד"כ ב4000 סל"ד במישור, ב3,500 בירידה מתונה וב 5,000 בעליות לירושליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת הילוכים:

בכל רכב החלפת הילוכים בנסיעה רגילה מתבצעת לפי הסל"ד והשיפוע.

לדוגמא העלאת הילוך מראשון לשני תתבצע בד"כ ב4000 סל"ד במישור, ב3,500 בירידה מתונה וב 5,000 בעליות לירושליים.

ואם אני רוצה למשוך הילוך שני ואז לדלג על שלישי? או אם אני רוצה למשוך את שלישי עד 6600 סל"ד?

אין תורה בנושא!

אתה רק צריך לדאוג שהרכב לא יתאמץ, ורצוי לא לנסוע בעלייה בהילוך שבו הרכב לא יוכל להאיץ, זה סימן שהוא מתאמץ יותר מידי. וסתם עלול לחמם אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 94' הגיעו מכוניות סקודה עם מאייד כפול וממיר קטליטי.

מנועי הזרקה חד-נקודתית הגיעו רק בטנדרים ובפורמן + בשנת 95'(וכמובן בפליסיה).

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם אני רוצה למשוך הילוך שני ואז לדלג על שלישי? או אם אני רוצה למשוך את שלישי עד 6600 סל"ד?

אין תורה בנושא!

אתה רק צריך לדאוג שהרכב לא יתאמץ, ורצוי לא לנסוע בעלייה בהילוך שבו הרכב לא יוכל להאיץ, זה סימן שהוא מתאמץ יותר מידי. וסתם עלול לחמם אותו.

החלפה בנסיעה רגילה - משמע כשאני לא מדלג על הילוך, לכן יש כן כללים בנושא.

לא כל הזמן אנו נוהגים בנסיעה רגילה, כשמאיטים את הרכב בירידה ע"י המנוע לדוגמא, כשאתה רוצה לשמור קו מדויק בפניה תוך החלקה לדוגמא, ועוד...

אבל בנהיגה רגילה הכללים ברורים וידועים, אם הרכב לדוגמא מאט בעלייה, קרוב לוודאי שצריך להוריד הילוך, הכללים לא מכסים 100% מהמצבים, אבל בשיגרה הסל"ד ותנאי הדרך מכתיבים בכל רכב את החלפת ההילוכים.

רכב מודרני בדרך כלל כולל רדיאטור עם עודף יכולת קרור במדה כזו שהרכב לא יתחמם גם בנסיעה בהילוך בו לא יוכל להאיץ, ההתחממות תתרחש, אם בכלל, בנסיעות בתוך העיר בסל"ד גבוה במהירות נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום כללים בהעברת הילוכים, אם לדעתך יש כללים בהעברת הילוכים, מצבך לא בהכרח טוב.

ואין שום קשר לגודל הרדיאטור, אם אני אשים רדיאטור של משאית, לא סיבה לנסוע בהילוך גבוה מידי בעלייה, גם אם המנוע לא יתחמם לעולם.

אתה עדיין מאמץ אותו, שלא לצורך, אם קשה לך להוריד הילוכים, קנה רכב בעל גיר אוטומטי, אבל אל תתפלא אם תצטרך לפתוח שרשור "הלך לי מנוע אחרי 100K".

כי אם תנהג נכון, לא תשמיד את המנוע.

ולנהוג נכון בין השאר אומר לדעת לבחור בהילוך הנכון, בכל מצב, בכל אוטו, ללא שום כלל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארז צודק. פעם בשבועיים חוזר על עצמו אותו שרשור של החלפות הילוכים מומלצות,

וזה מקביל לגמרי ללימודי שחייה בהתכתבות. 15 דקות של נסיעה עם נהג טוב ומנוסה

יענו על כל השאלות האפשריות בנוגע להחלפה נכונה של הילוכים, וסל"ד מתאים לסיטואציה.

חוץ מזה, פשוט מרגישים, לא? אני לא מסתכל על הסקאלה, אלא על הכביש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...