Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בהבאת החלקים לארץ בבטן המטוס, נא להזהר!

TheGhost
שימו לב! השרשור הזה בן 6341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

מי שזוכר (ההודעה נמחקה בגלל התקלה שהיתה) עדכנתי שאני נוסע עם חברתי לגרמניה להביא את החלקים לפיז'ו שלי. החלקים הגדולים יותר (שני טמבונים - קדמי ואחורי, חלק של הגג וכמה פסי ניקל) נארזו טוב בתוך ארגז והיו אמורים להכנס לבטן של המטוס. בפועל, בהגיענו לפקידה של חברת התעופה, היא שקלה את הארגז (שלא שקל הרבה, 17 ק"ג) ושאלה מה יש בפנים. כמובן שאמרתי לה והיא סרבה להכניסו למטוס. לאחר ויכוחים היא הלכה לטלפן לחברת התעופה ושם אמרו שבגלל שמדובר בחלקים של רכב אסור להם להכניסם למטוס ואני חייב לשלוח את החבילה דרך CARGO, שאיך לא, היה סגור משום שזה היה יום ראשון.

מה עושים?

במזל היה סניף פתוח של DHL בשדה התעופה, ושם, לאחר כשעה וחצי של המתנה ולאחר כתריסר סירובים מצד הפקידה לקבלו למשלוח (בטענות שהוא גדול מדי, כבד מדי, שהם לא מקבלים ביום ראשון משלוחים וכו'...) היא הסכימה לקבלו בצעד חריג, וגבתה סכום של 400 יורו (2,200 ש"ח). כמובן ששילמתי לה ולא זרקתי את החלקים לפח, וחברתי קנתה לה חבילת שוקולד בלגי כתודה על כל המאמץ.

אני עכשיו בתהליכי בירור מדוע היה אסור להכניס את החלקים למטוס, אם הבעיה היא בשדה התעופה או בחברת התעופה או בכניסה לארץ או עוד אפשרויות, ואם יסתבר לי שאכן היה ניתן להכניסם אני אתבע את הכסף בחזרה, אם לא אז לא קרה אסון גדול, העיקר שהחלקים יגיעו לארץ בשלום.

ולעניניינו:

קודם כל, על מנת למנוע אי נעימויות עתידיות, חברת התעופה היא "בריסל איירליין".

דבר שני, אשמח לקבל פרטים מחברי הפורום שהיו במצב דומה או במקרה שבו כן הכניסו את החלקים למטוס ולא עשו בעיות. ואם למישהו יש תשובה מבוססת האם ניתן או לא ניתן להכניסם, אני אשמח לקבלה.

שנדע רק טוב,

שחר

פורד אנגליה 1963 95% מושלמת

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שחר

גם בתגובתי הקודמת, ציינתי שישנם חלקים (ישנים) שלא מאשרים להעלות למטוס, בעיקר כאלו שנשארו בהם נוזלים דליקים למיניהם.

דבר שני, חברות לא סדירות (צ'רטרים למינהם) נוטות להיות מאד לא גמישות בעיקר בנוגע לעודף משקל, כך שאם מבחינתם זהו מטען חריג (בגלל טיבו) כלומר לא מזוודות שאסור לסרב להן (גם זה לפעמים קורה), הם פשוט יסרבו.

ואחרון, הכל תלוי באחראי הטיסה, להבטיח לך שמה שאשרו לנו להעלות בעבר, יאשרו גם בעתיד יהייה לא נכון, עצתי: בחר לטוס בחברה סדירה, הם יותר גמישים, לפני כן דבר עם חברת התעופה והתייעץ אתם.

בהצלחה בפעמים הבאות

אירית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת

אבל, הם מבצעים גם טיסות צ'רטר, אין לי מושג מה הוא בחר, על פי התנהגות אחראית הטיסה אני מניחה שזהו המצב, הצעתי בכל מקרה להתייעץ עם חברת התעופה טרם הטיסה וגם אמרתי שלא יהייה חכם להבטיח שמה שעבד בעבר יהייה נכון גם בעתיד.

Such A Bad Experience Never Again

אירית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת

אבל, הם מבצעים גם טיסות צ'רטר, אין לי מושג מה הוא בחר, על פי התנהגות אחראית הטיסה אני מניחה שזהו המצב, הצעתי בכל מקרה להתייעץ עם חברת התעופה טרם הטיסה וגם אמרתי שלא יהייה חכם להבטיח שמה שעבד בעבר יהייה נכון גם בעתיד.

אירית

היי אירית,

הטיסה שבה טסתי היתה טיסה סדירה בחברה סדירה, לא צ'רטר.

גם הבחור (אחד מהם) שעזר לי ב - DHL אמר לי שאין שום בעיה להעלות דברים כאלו למטוס, ושהרבה אנשים מעלים חבילות הרבה יותר גדולות. היא לא ציינה שהחבילה חורגת באיזושהי צורה, אלא רק בגלל שמדובר בחלקי רכב (ללא קשר לשנת ייצור ולאופי החלקים, כלומר מתכת או פלסטיק).

לא היה לי יותר מדי זמן להתווכח איתה, למרות שהגעתי 3 שעות לפני הטיסה, ולכן החלטתי לשלם ל - DHL ולגמור את הסיפור, במקרה הטוב יותר אוכל לתבוע אותם בארץ בצורה מסודרת.

ודבר אחרון, סוכנת הנסיעות שלי אמרה לי שלא תהיה בעיה להעלות את החבילה הזו למטוס, כך שבאמת עשיתי את המקסימום שיכולתי....

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר

ביש מזל, כמו שאמרתי הכל תלוי באחראית הטיסה, שמשתי כזאת לא מעט, וגם ספגתי לא מעט (לא בתחום שלנו), מהצד השני בכל טיסותיי לירידיי חלפים הכל עבר חלק, אני מקווה שבטיסה הבאה זה יהייה הרבה יותר פשוט, דבר עם חברת התעופה מראש, סכם אתם בפקס שאתה מתכוון להביא חלקי רכב, עם התחרות היום הם הרבה יותר אוהדים

בהצלחה

אירית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל"ש - וייסלחו לי יורדי הים על ההתעלקות

אני טס לצרפת וספרד בסוף השנה ומתעתד לקנות שם גלגלים [ארבע במספר :) למי שתהה] לרכב שלי.

המשקל המוערך של החבילה הולך להיות כ-40 קילו, שזה בערך 4 גלגלים כפול 10 ק"ג לחתיכה.

ידוע לי גודל האריזה, המשקל, כאמור, ידוע לי מראש.

האם יש מצב להטיס את זה איתי ולהכריז על זה כאובר-ווייט?

הבנתי שלאדם מותר להסיע בכל מקרה 20 ק"ג של כבודה, כלומר, במידה ואני נוסע עם בת זוג, לא צריכה להיות בעיה אמיתית שנתחלק במשקל, 20 ק"ג לכל אחד ונטוס כך.

האם הדבר קביל? למישהו יש נסיון עם זה?

גלגלים מקוריים לרכב שלי כמעט ובלתי אפשרי לקנות פה בארץ, ואילו באירופה המצב טוב בהרבה

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני הטרנס אטלנטי (ארה"ב, לא אירופה), ניתן להעלות לבטן המטוס שתי מזוודות, עד 23 ק"ג האחת. על מזוודה אחת ששוקלת 27 ק"ג לדוגמה, תשלם אובר-ווייט, כי אז קשה לסבלים. אני מציע שתפצל את הגלגלים לשתי מזוודות, ותעלה איתך לתא הנוסעים את הבגדים ושאר הציוד בתוך טרולי או תיק גב או שניהם.

בכל אופן, ממליץ לברר מול חברת התעופה לפני.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמת

אירית

SN באמת היתה גרועה . בריסל יותר טובה . הם היחידים שטסים לפריטאון , אז אין ברירה . (ומהשדה ב MI 8 בן 50 , בלי דלתות על כסאות כתר .)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פעם אמר לי "אם אתה נופל מהאופנוע, למרות שיש לך ביטוח, תגיד שהחלקת באמבטיה..."

אז בפעם הבאה, תגיד שאתה אומן ושאתה אוסף חלקי מתכת מכל מיני מקומות בעולם ובונה מזה יצירה...

בגדול, אין בזה שום שקר. אתה אומן, וזה נכון. ואתה אכן בונה מזה יצירת אומנות.

כך שאפילו זה לא שקר, אלא דרך יותר יפה להסביר דברים.

כשאתה אומר "חלקי רכב" נידלקת אצל הפקידה הסתומה מנורה אדומה של "אסור".

אומן וחלקי מתכות זה נישמע אחרת.

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טס לצרפת וספרד בסוף השנה ומתעתד לקנות שם גלגלים [ארבע במספר :) למי שתהה] לרכב שלי.
תבדוק אם משלוח מהיר בדואר לא יעלה לך פחות מלשלם אובר במטוס. פשוט תכנס לבית דואר במקום ושלח את זה במקום להיסחב עם 40 קילו.

אני בכלל הייתי מתאפק ושולח במשלוח איטי ורגיל בדואר ים ומחכה שבועיים לחבילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פעם אמר לי "אם אתה נופל מהאופנוע, למרות שיש לך ביטוח, תגיד שהחלקת באמבטיה..."

אז בפעם הבאה, תגיד שאתה אומן ושאתה אוסף חלקי מתכת מכל מיני מקומות בעולם ובונה מזה יצירה...

בגדול, אין בזה שום שקר. אתה אומן, וזה נכון. ואתה אכן בונה מזה יצירת אומנות.

כך שאפילו זה לא שקר, אלא דרך יותר יפה להסביר דברים.

כשאתה אומר "חלקי רכב" נידלקת אצל הפקידה הסתומה מנורה אדומה של "אסור".

אומן וחלקי מתכות זה נישמע אחרת.

גילי

אני בהחלט יודע את זה עכשיו, אבל לפני יומים לא חשבתי שיש בזה כל פסול.

האמת היא שגם חיפשתי תיק גדול שיוכל להכיל את החלקים (ראיתי פעם אצל חבר תיק באורך של 180 ס"מ) אבל לא מצאתי כזה.

בפעם הבאה יהיה יותר טוב.

שחר

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...