Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה כללית לגבי איך אות חשמלי הופך לצליל.

EladElad
שימו לב! השרשור הזה בן 6340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את הרעיון המרכזי אני יודע - האות החשמלי הוא זה שמזיז את הרמקול קדימה\אחורה וזה שדוחף את האוויר וככה נוצר הצליל.

עד פה - אחלה. (ברמה הכי ככלית שאפשר כן?)

רמקול מקבל פלוס ומינוס נכון? MP3 או אייפוד מוציאים אות חשמלי כמו רדיו דיסק של הרכב?

כי למעשה יש מערכות שמחברים אליהם "בננה" כמו MP3 ויש מערכות שמחברים פשוט פלוס ומינוס.

מה ההבדל? הרי אם אני אקח רמקול ואחבר את ה+\- לבננה ואחבר למערכת הוא יעבוד נכון?

השאלה שבעקבותה פתחתי את הנושא היא איך אני יכול לחבר MP3 לרמקול רגיל של רכב לדוגמא בלי מגבר.

לחבר כבל בננה - RCA למגבר זה לא בעיה. אבל אם אני רוצה לחבר ללא מגבר? איך לדוגמא הרדיודיסק ברכב מוציא 50 וואט? יש בתוכו מגבר קטן שמגביר את הסאונד?

אם כן, אני יכול להשיג מגבר כזה? או לפרק מהרדיו דיסק רק את ה"מגבר" הזה?

למעשה - יש רמקול, MP3 ומצבר - איך אני מחבר את הMP3 לרמקול ושומע בעוצמה נורמלית כמו שיכול להוציא רדיודיסק?

אלעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבורי בננה/RCA מעבירים צליל לא מוגבר.

חיבורי +/- מעבירים צליל מוגבר

בכל רדיו-דיסק/טייפ ישנו מגבר, כפי שניחשת

הדרך הטובה ביותר לחבר MP3 לרמקולים היא דרך הרדיו-דיסק

דבר זה אפשרי אם קיים ברדיו-דיסק/טייפ שלך דבר הנקרא "כניסת AUX"

אל הכניסה הזאת אתה מחבר את הMP3 בכבל PL-RCA.

חיבור ישיר בין הMP3 לבין הרמקולים לא יתן לך כלום.

היציאה של נגן הMP3 נותנת בד"כ משהו כמו 100-200 מילי וואט.

שזה 0.1-0.2 וואט.

הרמקולים הכי מעפנים לרכב דורשים משהו כמו 20 וואט.

במילים אחרות - בערך פי 100 ממה שהנגן MP3 יכול להוציא.

מקווה שעזרתי..

כל הציוד למכירה!

Clarion | Morel | JL Audio | Helix | Custom Crossovers | Custom Silver RCAs

<< FF

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיבור ישיר בין הMP3 לבין הרמקולים לא יתן לך כלום.

היציאה של נגן הMP3 נותנת בד"כ משהו כמו 100-200 מילי וואט.

שזה 0.1-0.2 וואט.

הרמקולים הכי מעפנים לרכב דורשים משהו כמו 20 וואט.

במילים אחרות - בערך פי 100 ממה שהנגן MP3 יכול להוציא.

כמובן שאין אפשרות לחבר ישירות MP3 לרמקול :-).

השאלה שלי איך אני מחבר ללא רדיודיסק בכלל.

אפשר להוציא את המגבר מהרדיודיסק? (יש לי אחד לא בשימוש שאפשר לעשות עליו ניסויים.)

ז"א, אפשר איכשהו לתת למגבר של הרדיודיסק חשמל - לחבר לכניסה שלו את הMP3 וליציאה את הרמקול?

זה מעין פרויקט שאני רוצה לעשות. לא קשור לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאין אפשרות לחבר ישירות MP3 לרמקול :-).

השאלה שלי איך אני מחבר ללא רדיודיסק בכלל.

אפשר להוציא את המגבר מהרדיודיסק? (יש לי אחד לא בשימוש שאפשר לעשות עליו ניסויים.)ברמת העקרון זה אפשרי. תראה כול ר"ד מורכב מהסגמנטים הבאים : טרנספורט (שמזיז את הדיסק ווקורא את האותות) DAC שקורא את האותות ומפרש אותם , פרה אמפליפייר שמקבל את האותות של הDAC ושל הרדיו ושל הAUX אם יש ומגביר אותם ושולח אותם למגבר הספק , אם אתה יכול למצוא דרך (ע"פ סכימת מעגל) להכנס לפרה , אזי תוכל להשתמש בפרה ובפאוור ע"מ להגביר את הרמקולים

ז"א, אפשר איכשהו לתת למגבר של הרדיודיסק חשמל - לחבר לכניסה שלו את הMP3 וליציאה את הרמקול? הבעיה היחידה היא , איך מוצאים היכן בדיוק לנתק את הר"ד ולהכניס את הMP3 ? אבל על זה אנני יודע לעזור לך

זה מעין פרויקט שאני רוצה לעשות. לא קשור לרכב.

בברכה והצלחה , ותספר את התוצאות

יהודה

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...