Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא פורשה 911 - סיפור המעשה

pasparto
שימו לב! השרשור הזה בן 3966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקדמה:

הדברים התחילו להתבהר בערך בגיל 12 כשהחדר שלי התחיל להתמלא בפוסטרים (עם לייסטים) של כל מיני מכוניות ואופנועים, אמנם היו ניצוצות כבר לפני כן כשבגיל מוקדם ביקשתי מאבא לבדוק מהירות סופית בכל הילוך בפיאט 131 סופרמרפיורי שהייתה לו אבל הבעיה התחילה להתפתח, כאמור, באזור הגיל הנ"ל...

גולת הכותרת בחדרי הקטן הייתה פורשה 911 שהתנוססה מול עיניי כל ערב כשעצמתי וכל בוקר כשפתחתי אותן.

כל לילה נרדמתי כשראשי מלא בחלומות ומחשבות על איך תהיה לי בעתיד 911,איך זה ירגיש, מתי ואיפה אקנה אותה ואיפה אסע בה, אז עדיין לא ידעתי את כל סיפורי האימה על היגוי היתר המטורף, האחזקה היקרה וכן הלאה.

בהמשך כבר התחלתי לקרוא כתבות ומאמרים שרק הדליקו אותי יותר , עד היום שמורות אצלי התמונות, המאמרים בעברית, באנגלית (אפילו ביוונית...)

אחרי הצבא באחד הביקורים אצל חבר טוב בגרמניה, אפילו יצא לי לנהוג באחת משנות ה-90 המוקדמות, כך שהעניינים היו דיי סגורים בשבילי!

ידעתי

לי תהיה ביום מן הימים פורשה 911, ועדיף מהמודלים הישנים...

השנים עברו ודברים אחרים היו חשובים יותר אך תמיד החלום נשאר.

לפני כשנתיים החלו להבשיל התנאים והעניין עבר מחלומות לגישושים ובירורים.

התחלתי להתעניין במחירים, ארצות ייבוא, אנשים שייבאו רכבים, כל התהליך של הייבוא.

לאט אך בטוח התחלתי להפנים שהמועד מתקרב ...

המשך יבוא...

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הקנייה:

במשך כשנה עשיתי בירורים מקיפים, כמה עולה רכב כזה בארה"ב, כמה עולה באירופה, האם יש לי מספיק כסף לפרויקט יקר כזה,מהם הדגמים המועדפים, מהן המחלות של הדגם, האם אוכל לטפל בו בארץ?????

המון שאלות!

לאט ובזהירות בניתי מאגר נתונים, הבנתי מול מה אני עומד, וקיבלתי החלטות עקרוניות:

1. ייבוא מארה"ב יהיה יותר פשוט בגלל הכמות הגדולה של המכוניות שעדיין מסתובבות שם במחירים סבירים.

לעומת זאת המחירים באירופה עולים בהתמדה.

2.ככל שהרכב ישן יותר ומדגם חזק יותר הוא יקר יותר.

המסקנה הייתה ייבוא מארה"ב של דגם911 S מהשנים 74-76

במשך הזמן הזה הייתי במשא-ומתן עם מספר סוחרי רכב (הם לא כמו בארץ, הם הגונים...) ואנשים פרטיים, אך העסקה לא יצאה לפועל , פעם בגלל מחסור בנתונים, פעם בגלל תחושת בטן לא טובה ופעם בגלל מחיר גבוה מדי.

בסוף ספטמבר ראיתי אותה ופשוט ידעתי שהיא תהיה שלי.

הרכב פורסם ב- EBAY ארה"ב ע"י אדם פרטי, כל הנתונים היו טובים, הבחור שידר אמינות וענה על כל שאלה של המשוגע מישראל, סוכם שאם אזכה, אגיע לארה"ב ואקח את הרכב באופן אישי.

ב-BID הראשון הרכב לא הגיע ל-RESERVE והמוכר הגביל את המכירה בטעות רק לתושבי ארה"ב כך שלא יכולתי בכלל להשתתף במכירה...

לאחר דין ודברים הוסכם שהמוכר יציע שוב את הרכב למכירה ואכן לאחר 3 ימים הייתי הבעלים המאושר של הרכב הנ"ל.

מצ"ב תמונות של הרכב כפי שהמוכר פרסם

המשך יבוא

4f_12.jpg

a1_12.jpg

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסע:

העברתי למוכר מקדמה דרך pay-pal וסיכמנו שתוך כשבועיים אני מגיע אליו, משלם את יתרת הכסף ולוקח את הרכב.

בינתיים החלו הכנות קדחתניות לנסיעה.

הרכב נמצא בעיירה בשם פישר שנמצאת קרוב מאד לאינדיאנה שבאינדיאנפוליס מרחק של כ-1200 ק"מ מניו-יורק.

התברר שאין אפשרות לבטח אותי, כל ניסיונות העזרה מצד ישראלים טובים (ג'ק תודה!!) לטפל בעניין לא צלחו ונשארה אפשרות הגרירה. גייסתי את bender ושכרתי דרך דוד שלו ואן עם עגלה.

הגעתי לניו-יורק, משם במונית לניו-ג'רסי והופ אני על הואן הענק לכוון אינדיאנה...

למחרת בשעות הצהריים המוקדמות הגעתי ליעד רק כדי לגלות שהמוכר לא בבית וגם לא עונה לטלפון...

דפיקות לב לא מעטות עברו עליי עד שהבחור ענה לטלפון והסביר לי שהוא בדיוק נחת מטיסת עסקים ועולה על המרצדס AMG שלו לכיוון הבית.

הבחור הגיע והתגלה כאדם נחמד מאד, צחק עליי מעט עם חבר שלו ("הנה הישראלי המטורף שאמרתי לך שקנה את הפורשה...")

ביצענו העברת בעלות (הוא חתם על הרישיונות של הרכב...), העמסנו את הרכב ויצאתי לדרך חזרה.

הדרך הייתה קשה מאד פיזית ומנטלית, כל הזמן פחדתי שהעגלה תשתחרר, שיקרה משהו לפורשה, שיגנבו אותה וכ"ו , נהייתי ממש פרנואיד!

לאחר עוד יומיים הגעתי לאיזור ג'רסי, יום שלם הקדשתי להכנת הרכב לקראת המשלוח לארץ (ותודה ענקית לליעד), למחרת השארתי את הרכב בחברת ההובלה, החזרתי את הרכב ונסעתי ברכבת לניו-יורק לנפוש מספר ימים.

מצ"ב תמונות של הגרירה בארה"ב ושל הרכב במגרש של חברת השילוח.

המשך יבוא

Resize of IMG_1209.JPG

Resize of IMG_1210.JPG

Resize of IMG_1215.JPG

Resize of IMG_1237.JPG

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט סוף דבר:

לפני כשבוע הודיעו לי שהרכב כבר מגיע לנמל ואכן ביום רביעי הגעתי למחסני אוברסיס כדי להיות נוכח בפריקת המכולה.

בפריקה גיליתי ששכחו את מכסה תא המטען פתוח והאור שם דלק במשך חודש (כמובן שהמצבר נגמר) וגם שאיכשהו במהלך הטעינה דפקו את הכנף האחורית מעט.

טוב, אין מה לעשות והכול עבר יחסית בשלום עד כאן.

לא יכולתי לשחרר את הרכב בגלל השביתה שהייתה, אך למחרת בבוקר (יום חמישי) התבשרתי שהשביתה הסתיימה ואצתי רצתי לי לנמל כדי לשחרר את הרכב.

הבירוקרטיה מעייפת מאד אבל לאחר מספר שעות העמסתי את הרכב על הגרר וליוויתי אותו עם האופנוע הביתה (לדעתי זאת הייתה הנסיעה הכי איטית בתולדות האופנוע שלי...).

מצ"ב תמונות של הפריקה מהקונטיינר וההובלה הביתה.

סוף דבר כבר מגיע...

Resize of IMG_1416.JPG

Resize of IMG_1419.JPG

Resize of IMG_1420.JPG

Resize of IMG_1433.JPG

Resize of IMG_1434.JPG

Resize of IMG_1428.JPG

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף דבר:

אתמול והיום (ומחר) הרכב יעבור הרכבה של כל הטעון הרכבה, יעבור ניקיון רציני ושבוע הבא יקבל רישוי ישראלי, עמדה מספר 1 , טסט וזהו! הרכב יהיה כשיר לטייל בכבישי ארץ הקודש...

תודות כבר רשמתי בשרשור אחר וגם בהודעות פרטיות אבל בכל זאת, שוב, תודה ענקית לכל מי שעזר!

תשובה לשאלה שעולה לכולכם בראש:

חוויה בלתי נשכחת!

ורק שתדעו, זה נכון, לפעמים חלומות מתגשמים!!!

שמעת יניב?!:-D

ג'ורג'

Resize of IMG_1437.JPG

Resize of IMG_1442.JPG

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי מכל מילה שכתבת.

אני לא אוהב להכנס לאנשים לכיס ולא מעניין אותי כמה השקעת ברכב.

השאלה שמעניינת אותי היא כמה עולה המשלוח והמכס?

מה המחירון של הרכב בארץ?

יכול להיות שיש עוד אחת כזאת בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי מכל מילה שכתבת.

אני לא אוהב להכנס לאנשים לכיס ולא מעניין אותי כמה השקעת ברכב.

השאלה שמעניינת אותי היא כמה עולה המשלוח והמכס? ערוך חיפוש - הנושא נטחן כבר עשרות פעמים בפורום. גם ההודעה הזו יכולה לעזור, כולל כל הקישורים שבתוכה.

מה המחירון של הרכב בארץ? אין מחירון לרכבים כאלו בארץ.

יכול להיות שיש עוד אחת כזאת בארץ? יש עוד כמה פורשים משנות השבעים, אני מעריך שלפחות 10 מכוניות.

12345

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

]המחירון האבסלוטי הוא :

"כמה שמשוגע אחד משלם למשוגע אחר".

משוגע מי שמוכר כי מה הוא יקנה?

משוגע מי שקונה כי היו לו חיים בלי דאגות וכעת הוא פוחד שיגנבו לו, דואג שיתקלקל או חושש ששילם יותר מדי....

מכל מקום תהנה. אני רכשתי כבר כמה פעמים חלום ועד היום נהנה.

נ.ב. אוסף הדגמים גם הוא יפה

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הסבר הגיוני למה בשעות הללו אי אפשר לנסוע עם רכב אספנות?
נו, מתי תתחיל לעשות חיפושים לפני שאתה שואל?....

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לשאול -

כמה זמן זה לוקח, מקצה לקצה?

ואיך מתחזקים רכב כזה בארץ ללא מלאי זמין של חלקי חילוף?

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי - יש לי שאלת תם ( טמ-בל ) , למה פרקת את כל הפנסים של הרכב ?
כדי שיישברו כמה שפחות חלקים בדרך הארוכה לארץ...:lol:

ג.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...