Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"גיור" אופנוע של תייר, ללא רישוי ישראלי (הכותרת הסתמית נערכה).

nicroma
שימו לב! השרשור הזה בן 6350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התגלגל לידיי אופנוע משנת ייצור 1976 שיובא לארץ ע"י תייר (בא כמתנדב לקיבוץ ) בסוף שנות השבעים, לאחר כשנתיים בארץ הותיר אחריו את האופנוע כגרוטאה דוממת וחזר לחו"ל.

הוא כמובן לא השאיר שום ניירת אחריו

האם מישהו מכיר ויודע על מסלול גיור ורישוי אפשרי למקרה כזה, כולל תשלום עבור מיסי ייבוא לפי הצורך ?

אשמח לקבל כל מידע על מי שניסה/הצליח והאם בכלל יש חיה כזו ?

תודה מראש,

מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי קצת מוזר המקרה הזה.

כי יש המון רכבים עם מדבקה "בעל גרוטאת רכב זה".

לנו,האזרחים,המדבקה לא נותנת זכות לקבל את הגרוטאה הזאת בכל מצב שהיא תהיה.

לדעתי האופנוע הנ"ל הוא אותו מקרה.

נסה אולי לאתר את התייר.הוא יכול לשלוח לך את מה שדרוש.

כמו שהבנתי הוא הגיע כתייר והביא את הכלי תחבורה איתו,מה שאומר שבטח לאופנוע אין רישוי בכלל.

הדבר היחיד שיש לך לעשות במידה וההצעה הקודמת שלי לא מתאימה מסיבה כזאת או אחרת זה פשוט לנסות לקנות רישיונות לאופנוע שכזה,אבל זאת עבירה פלילית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למשיבים,

אין לי עניין "להכשיר" את האופנוע בדרך לא דרך אלא רק על דרך המלך עם כל המתלווה לכך מבחינת זמן, אישורים נדרשים ותשלומי מיסים ואגרות כנהוג.

בעניין ההגיוני או הלא הגיוני, בעבר הרחוק זכור לי שהוציאו מחצר הגרוטאות של הקיבוץ בו אני גר 2 אופנועים שמן הסתם נאספו על ידי חובבים מביני עניין ולא אספני גרוטאות, כך שמקרים כאלה קיימים.

במהלך השנתיים האחרונות ניסיתי לאתר את הבעלים דרך פורומים שונים באירופה וכאמור גם בדקתי את נושא הרישום במשטרת ישראל אך לשווא.

לשאלתו של מייקל, מדובר באופנוע yamaha xs 750 ככל הנראה משנת ייצור 1976 או 1977

אני אקבל את העצוה לבדוק ברשות הנמלים אם כי אני מטיל ספק לגביי המצאות התשובה שם, בעיקר לאור העובדה שעברו כ - 25 שנה מאז עלה האופנוע לארץ.

אם יש רעיונות נוספים ו/או כיוונים אחרים, אשמח לשמוע.

תודה.

מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזהוי הדגם ככה ניראה המודל של 1977 :

10700_0_1_2_xs%20750_Image%20credits%20-%20Bugrnozman.jpg

ולא רוצה להיות משבית שמחות,

אבל הסיכוי לאתר את בעל האופנוע ולהצליח לעשות איתו משהו חוקי נוטה לאפס-בעבר הרחוק היה ע"י ביניין האו"מ בארמון הנציב, מגרש מכוניות מלא ברכבים רבים ומגוונים כולל יקרים ונדירים שהיו רכבים פרטיים של אנשי או"מ שנטשו אותם בארץ-כל המגרש הזה הלך להשמדה, למרות שהיו רבים שרצו לרכוש אותם-רן

ב-איביי נימכר כרגע אחד מודל 1978 הדגם האמרקאי במחיר מגוחך:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1978-XS-750-SPECIAL-YAMAHA_W0QQitemZ250055464131QQihZ015QQcategoryZ80650QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה.

נניח שאני בונה רכב. אין לי אפשרות לקבל רשיון לתנועה בכביש? הרי מדי פעם מופיעים כל מני באגים (בניה עצמית נטו) למיניהם למכירה (באתר YAD2 לדוגמא), והם בעלי רישיון וחוקיים לחלוטין, על אף שזו בניה עצמית.

אם ישנה פרוצדורה כזו, ניתן לטעון שזו בניה עצמית. בטח תהיה בדיקה מעבדה, וועדה וכל מני דברים אבל אולי זה אפשרי...

פורד אנגליה 1963 95% מושלמת

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה.

נניח שאני בונה רכב. אין לי אפשרות לקבל רשיון לתנועה בכביש? הרי מדי פעם מופיעים כל מני באגים (בניה עצמית נטו) למיניהם למכירה (באתר YAD2 לדוגמא), והם בעלי רישיון וחוקיים לחלוטין, על אף שזו בניה עצמית.

אם ישנה פרוצדורה כזו, ניתן לטעון שזו בניה עצמית. בטח תהיה בדיקה מעבדה, וועדה וכל מני דברים אבל אולי זה אפשרי...

בקצרה, לא... אתה חי בישרא-הל כאמור... (ההיגיון והש"ג)

לכל אותם "רכבים" שהם מבניה עצמית אין רישיון. טום-קאר למשל הוציא רישיון לבניה כי הוא מוצהר כמיפעל רכב ומייצר מיספר גדול של רכבים. אתה צריך להגיש לתקינה את הרכבים (וזה אומר שאתה צריך יותר מאחד).

ניתן לקבל אישור לרכב "תיפעולי" יותר בקלות. ואז אתה יכול לינסוע איתו במקומות שסגורים ומיועדים לרכב תיפעולי (קרי מחסנים, חצרות מגודרות, או רמת הגולן)

תהנה...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל "השושנים" שלום.

אני יושב על e-bay כבר קרוב לשנה ומשתעשע עם הרעיון של להביא xs7502d בלי כל בקישקוש של לאתר את הבעלים במיוחד כשלפניי עבודת שיפוץ/שיקום מסיבית.

בכל מקרה גם אני רואה שם את הדגמים הללו נמכרים בסופו של דבר ב 600 - 700 $ והם, על פניו קוסמטית במצב מצויין .

אם לא יהיה מוצא, זו בסופו של דבר תהיה הדרך שלי להיות הבעלים הגאה של אופנוע כזה.

אני בנתיים ממשיך לנסות, את הוורסיה המקומית.

אגב, בהולנד, כלי מושבת מעל 10 שנים וללא דורש, ניתן לשחזר לו את הרשיונות.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהולנד, גם לגבינה הצהובה יש טעם של גבינה ולא פלסטיק, כל פרה פרה, ויש להם את אמסטרדם, כל מילה נוספת מיותרת...

תביא אפנוע כזה, מקסימום יהיו לך חלקים נוספים-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב לאחר 4 שנים ללא טסט וללא תשלום אגרה החוב נמחק וניתן להעלות את הרכב חזרה על הכביש רק עם תשלום אגרה אחת וטסט. נחמד לא?

פורד אנגליה 1963 95% מושלמת

פיז'ו 304 קבריולט 1973

מועדון פורד אירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, לימאהה הזאת היה אח יותר גדול, 1100, ולא מוצלח [עם דרייב שאפט]. בסוף שנות השמונים כיכב בכיכר מלכי ישראל במפגשי האופנועים, להבדיל מההונדות [סי בי] והסוזוקים [ג'י אס אקס] והקוואסקי [קיי זד] שהיו יותר מוצלחים ממנו...[סבל מבעיות בגיר].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מייקל ובכלל,

גם ה - xs750 עם דרייב-שאפט (קרדן ) וגם הוא סובל מאותה בעייה בגיר , בהילוך השני, עד כדי כך שבכל הפורומים בעולם ישנו הסבר מפורט ותעשיית גג"שים שלמה על מנת להתגבר על התקלה.

אני יודע על אח נוסף במשפחה, xs850 שלפחות אחד מסוגו היה בארץ, בצפונה יותר נכון.

וכולם, עם 3 צילינדרים.

לסיכום, לא ממש התקדמתי הרבה לאחר שהעליתי את האלה, עד כדי כך שהחזרתי חזרה את כלי העבודה לארגז, אני צריך זמן כדי לחשוב מה ואיך הלאה.

אני מודה לכולם ועדיין בסביבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...