Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מכיר / ראה את הענתיקה שמכרתי לפני כ 20 שנים

דני זומרשטיין
שימו לב! השרשור הזה בן 6349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפור הוא כזה..

באמצע שנות ה80 מייד לאחר תקופת לימודים קצרה בטכניון שבאה אחרי שחרורי מהצבא, נכנסתי לעסק המשפחתי בחיפה, מוסך לחשמל רכב .

ממש בסמוך לכך, הגיע אדם מבוגר מאוד, לאבי שהיה אז בעל המוסך ומנהלו, לפי התנהגותם נראה היה קשר ארוך שנים וחיבה רבה.

בהמשך לשיחתם קרא לי אבי, הכיר ביננו, והאיש הלך.

כך היה מס' פעמים, האיש היה מגיע לביקור, והולך.

באחד הפעמים אמר לי האיש, שהוא מעוניין למסור את רכבו הישן והנאמן ואשר חונה בחניה סגורה ברחוב ותיק מאוד מהראשונים של הכרמל הישן והיפה.

הוסיף האיש ואמר, שיש לשלם בעבור הרכב , כי אין הוא מאמין בהתייחסות רצינית למשהו שמגיע בקלות רבה מדי.

נסעתי עם האיש, ובכמו בסיפורים, ועל אף שהכרתי כל רחוב סמטה וחניה באיזור הכרמל, איזור הולדתי, שלא הפסקתי לטייל בו , הגענו לדלתות של חניה פרטית, מבנה חניה כמו של פעם, חיצוני לוילה מדהימה שעשרות השנים נכרים בה כמו גם בעצי הגינה ופרחיה.

ואז, כמו בסרטים, אני מוצא את עצמי ניצב מצד שמאל למדרגות השביל המוביל לדלתות הכניסה לוילה , השביל עובר דרך הגינה המדהימה, גינה מטופחת מה, לא מידי, עצים של פעם.

לא ירדנו לוילה, מצד שמאל בנויה וחצי נסתרת מ2 עצי ענק שענפיהם יורדים עד ממש לגובה הכביש והמדרכה, הסתתרו שתי דלתות עץ עבות וכבדות, דלתות שסימני עשרות השנים של גילם עלה בהם במבט קצר, הדלתות המסביות ,הישנות, הנעולות , היו נעולות במעין מנעול ישן של פעם, מנעול גדול מאוד אני זוכר, שהופתעתי שזה עוד עובד, וכך ולתדהמתי הדלת נפתחה בחריקות שרק צירים חזקים וישנים של פעם מסוגלים להשמיע.

ושם היא עמדה, למרות שהדבר היה לכאורה זר לי, הרגשתי ממש התרגשות עוצרת נשימה, פשוט, מרגע הכניסה לחניה- חדר חניה פרטי הזה עם גג רעפים בן עשרות שנים , הרגשתי חזרה בזמן , כן , בגלל האוטו אבל לא רק, הכל מסביב, המקום שימש גם כ1/2 מחסן לדברי מזכרות של האיש, שהוא כבר היה בגיל של מזכרת.... הכל בן עשרות שנים, הכל שם עצר מזמן מלכת.

האיש שאל, אתה רוצה להניע? ושאלתי בהפתעה גמורה, -- זה מניע??.. ועודי מסתכל לכאן ולכאן ובכלל מסביב, הכל היה מהמם. מעולם , מאז ועד היום, לא חיוויתי דבר שמתקרב, או אף רק נוטה להזכיר זאת.

כן אמר, ומסר לי סט מפתחות מקורי , סיבוב בסוויץ' סטרטר והאוטו שהיה מבוגר ממני ב10 שנים, הניע ללא הניד עפעף.

כך עמדה לה בחניה שברולט מסחרית (כמו סטיישן, אבל לא היו חלונות בצדדים אלא מן סורגים) ,שנת ייצור 1955 צבועה בצבע כחול , ביד !! במברשת!! יד ראשונה.

לשאלתי מדוע כך נצבע, ענה הנ"ל , כי אין לו שימוש ברכב, וכך שומרים מפני חלודה, ואכן , חלודה לא היתה שם, גם לא כשעמדה אצלי בתנאים מחפירים לא ראויים, וללא טיפת כבוד, זמן נוסף.

כך עמד הרכב אצלי עוד זמן לא קצר (לפי ערכי הזמנים שלי אז, בשנות ה20 המקדמות לחיי, ועוד תקופה קצרה מאוד ביחס לגיל הרכב .

מכיוון שהיה חוק מסויים שאם רכב מסויים לא עולה לכביש בסיום 30 שנים או משהו דומה, ולאחר שחנה אצלי, המועד הזה התקרב, החלטתי (בטיפשותי) למכור אותו, חלומי אז (לרכוש פיאט אונו טורבו, דבר מדהים באותם ימים של שנות ה80 ) גבר על הבנת הנוסטלגיה , גבר על הבנת העדיפות האמיתית שהיתה אמורה להבחר.

כך, וללא שפרסמתי בכלל, כאילו בטלפטיה, הגיע אדם נחמד מרמת השרון (אני חושב) שרצה לרכוש אותו, ושהבעתי אפשרות חיובית להצעתו, צילם אותו מכל הכיוונים בעמידתו המוזנחת, הגיע להסדר רכישה, ואסף אותו בגרר.

האדם היה איתי בקשר, היה מאוד נחמד, והזמין בעבור הרכב חלקים חדשים מארצות הברית.

לימים הקשר ביני לבינו נותק. (משהו כמו שנה או יותר)

ואז, ומכיוון שלעיתים היתי מגיע מחיפה הצפונית לרמת השרון לבקר חברים , כך ללא קשר ובפתעה גמורה, ראיתי אותה, אומנם חלפו שנתיים או שלוש או יותר, אבל כך עמדה היא צהובה חדשה ומדהימה כאילו יצאה מפס הייצור באותו הרגע, צהובה כזו, שיותר יפה מזה לא יכול היה להיות, גוון כזה, התאמה כזו, פשוט עוד הפתעה מדהימה שהיתה להמשכיות הרכב הזה.

האוטו עמד , האוטו היה לכאורה חדש לפי תכנון של פעם, ממש לא שיפוץ שהשקיעו רבות.

פשוט הכל חדש, ממש חדש, מאריזות חדשות של המוצרים שנבנו בזמנו כחלקי חילוף לרכב הזה, ממש כמו שהרוכש סיפר לי כל פעם שהוא מביא חלקים, הכל חדש, והכל אכן היה חדש.

הכל היה חדש, מדהים, כאילו הרכב יוצר מחדש , פשוט מהמם.

כך הייתי עובר שם אחד לשבוע , מתבונן ברכב , ושמח בעבור הרוכש שרכש אותו, ממילא אז, הדבר לא "דיבר" אלי, הייתי ב"סרט" של פיאט אונו טורבו, וזה מה שהיה לי, עם זה הייתי עובר ליד השברולט המדהים הזה, ומרגיש שעשיתי נכון , שמחתי לרוכש, ושמחתי לעצמי.

חלפו שנים רבות, הנוסטלגיה מדברת אלי היום יותר מתמיד, את האוטו ההוא מסתבר לא שכחתי, וכל שנותר מבחינתי, הוא לדעת לפחות מה קורה איתו היום, או מה ידוע לפחות לחברי הפורום. שוב, מעניין אותי מאוד, האם מישהו ראה את האוטו הזה , האם הוא קיים, שכן הפעם האחרונה שראיתי אותו , היה זה לפני 15 שנים בערך ברמת השרון, באיזור הווילות והקוטג'ים כמדומני. , הוא היה כחדש, צהוב , ומדהים.

..........

אשמח לפרטים על האוטו הזה ככל שמישהו יודע.

תודה==

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מוכר וידוע. הוא היה שנים רבות בבעלות חבר ותיק במועדון החמש.

הרכב נמכר לפני שהבעלים נסע לחו"ל בשליחות של מקוםהעבודה, ועבר ליד אחרת.

בפעם האחרונה שראיתי אותו (לפני כשנתיים, במפגש-שישי באזור המרכז), הוא היה עדיין שמור ויפה,

למעט הג'אנטים המקוריים שהוחלפו למשהו מזעזע מניקל עם צמיגי פרופיל נמוך.

הוא נקרא Chevrolet Sedan Delivery.

chv55sd.jpg

55sedandelivery150.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, ממש כזה האוטו היה. יש הערכת מחיר לכזה אוטו היום? ראיתי שיש לכם איזה מחירון קראוס או משהו כזה, אני פשוט לא מבין מה המספרים שם אומרים..

בברכה ובתודה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה האונו טורבו? שרדה?-רן

אצלי שרדה, איך בדיוק , אני לא יודע, יותר ממפליא שאני והיא שרדנו...

מכרתי אותה בשנת 1990 או 1991 , ובפעם האחרונה שראיתי אותה, היא היתה מוזנחת, זה היה בשנת 1997 בכפר סבא. ליד הרחוב הראשי נהג בה מישהו לא קטן (במימדים) ולא צעיר במיוחד...

מה שלי נשאר ממנה, זה רק זכרונות ,הרבה, .... אאאהההה וגם תמונות...

בברכה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אצל אמנון בקרית שמונה משהוא כזה בצבע צהוב

מזכיר אוטו לחם של פעם

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מוכר וידוע. הוא היה שנים רבות בבעלות חבר ותיק במועדון החמש.

הרכב נמכר לפני שהבעלים נסע לחו"ל בשליחות של מקוםהעבודה, ועבר ליד אחרת.

בפעם האחרונה שראיתי אותו (לפני כשנתיים, במפגש-שישי באזור המרכז), הוא היה עדיין שמור ויפה,

למעט הג'אנטים המקוריים שהוחלפו למשהו מזעזע מניקל עם צמיגי פרופיל נמוך.

הוא נקרא Chevrolet Sedan Delivery.

אם כך עכשיו סוף סוף הרכב נראה כמו שצריך ;-)

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

בהמשך להתייחסותו של קובי מילוא לרכב, ברצוני להוסיף כי הרכב נמצא בידיים אוהבות של חבר מועדון, כרגע הוא מטפל במנוע, קצת נזילות שמן וכו'.

מאמין שבתקופה הקרובה הרכב יגיע גם למפגשי יום השישי.

...ובקשר לגנטים הלא אורגינלים, כל מילה מיותרת...(יחד עם זאת רצונו של אדם כבודו)

נחום

I am a strong believer in luck and I find the harder I work the more I have of it... Benjamin Franklin

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על המידע והרצון.

בברכה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...