Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקין הגז ברכב שלי סגר - צריך עזרה - מערכת לובאטו

giliav
שימו לב! השרשור הזה בן 6347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר במערכת לובאטו לגז למנוע הזרקה רב נקודתי.

אני מחפש את היבואן כדי לקבל שרות מכיוון שהמתקין שלי "נעלם" ואני צריך שרות

מישהוא אולי יודע מיהו היבואן של לובאטו בארץ?

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לחפש, לא היה לי זמן לזה, לזה הגעתי בינתיים

http://www.google.co.il/search?sourceid=navclient&hl=iw&q=www%2Elpg%2Denergy%2Eco%2Eil

אנסה מאוחר יותר לאתר לך בדיוק.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני צודק, חברת "גרין דרייב" הנה יבואנית מע' לובאטו ותוכל לקבל שרות או במרכזם שברח' המנופים 12 א.ת הרצליה פיתוח (בתוך המוסך המרכזי סובארו) או בתחנות ההתקנה המורשות שלהם שפרטיהן באתרם.

מתי הותקנה המע' וע"י מי ומהיכן אתה בארץ?, כי אולי אוכל לכוונך אל אחד מההמתקינים שבאזורך.

אתרם הנו www.greendrive.co.il

בברכה - רפי לין :idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - תודה על תשובתכם המהירה.

אני מאשדוד והמתקין היה גז אנד גו.

המערכת היא מערכת לחץ גבוה להזרקה רב נקודתית של לובאטו מהסוג החדש, התקנה שנעשתה לפני כ3 חודשים.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה מוכן בהזדמנות זו, לתאר את ההתקנה , את השימוש, את היתרונות כפי שאתה רואה אותם, את החסרונות כפי שאתה רואה אותם, ומה מהות השירות שאתה צריך כעת...?

דרך אגב, אם זו המערכת שסובארו מתקינה דרך קבע ברכבים שלה, אזי היא מהטובות.

בברכה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום דני,

ההתקנה היא אכן של אותה מערכת של סובארו (נדמה לי) רק עם ווסת ללחץ גבוה כי יש לי מנוע 2000T.

ההתקנה הייתה מקצועית ונקייה ומכיוון שהרכב שלי היה הוולבו 940 הראשונה אז הוא עבר בדיקת התקנה של הטכניון + בדיקת גזים מלאה שלהם ועבר בהצלחה (נכחתי בבדיקה - לא היו "שטיקים").

לגבי שרות - אני רוצה לוודא שהווסת תקין ואינו דולף ולאמת כיוונון של המחשב (שיפור ביצועים בעיקר).

יתרונות: 7 ק"מ לליטר גז ברכב כמו שלי ששותה הרבה דלק זה חסכון משמעותי.

עד כה עשיתי 8000 ק"מ על הרכב מאז ההסבה כך שכבר כיסיתי כ3400 ש"ח בחסכון בעלויות דלק.

בגלל שאני מאשדוד יש תחנה קרובה כך שנוח לתדלק,

הבגאז' עצום אז התקנתי מיכל של 100 ליטר וזה מספיק לכ500 ק"מ (כי פרטית נכנס 80 ליטר גז ו 20 ליטר אוויר).

חסרונות: יש לי תחושה שהיא סוחבת פחות טוב על גז למרות שהיא הרבה יותר שקטה על גז,

אני לא בטוח שאדי המיים שנפלטים בריאים למערכת הפליטה של הרכב וזה מדאיג אותי,

היא צורכת 10% יותר על גז (1:7 זה אחרי וכולל ה10%).

לגבי העתיד - אני מקווה שאספיק לפחות לכסות את עלות המערכת (כ8000 ש"ח) לפני שהממשלה תתחיל להתנכל לגפ"מ - למרות שאני לא מבין למה היא תרצה להתנכל לתחבורה הכי פחות מזהמת שקיימת היום....

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתם על מערכת, יתרונות וחסרונות וכו',

אז בגלל שגם לי יש גפ"מ אז גם אני אנסה לסקור בקצרה :

א. המערכת שלי הותקנה בסוברו המרכזי, רב נקודתית, אבל מהדגמים הישנים, עברה כמובן את הרישויים שלהם מול הטכניון.

ב. ההתקנה היתה לפני כמעט שנתיים, מאז כבר עשיתי שני טסטים "רגילים", ובטסטים האלו לא התייחסו כלל למערכת הגפ"מ.

ג. התקנתי את המערכת כאשר הרכב היה עם 100,000 ק"מ, עכשיו הוא על 170,000 ק"מ - כך שהיא כבר החזירה את מלוא ההשקעה.

היתרונות העיקריים :

א. צריכת הדלק אומנם ירדה באימפריזה שלי מ - 1:10 ל 1:8, אבל בחישוב לק"מ המחיר יוצא יותר זול (38 אגורות לק"מ)

ב. כנראה יותר שקט וכנראה יותר בריא למנוע ונקי.

ג. בטסטים בדיקות הזיהום שלי מושלמות :)

חסרונות :

א. אני מקפיד לבצע את הטיפולים במוסך המרכזי, בעקרון אמורים להקפיד על מוסך מורשה גפ"מ ויהיה לי "בעייתי" להחליט שלא להיות שם אלא ב"סתם מוסך".

ב. יש הרבה פחות מקום בתא המטען (עגלת התינוק נכנסת, אבל בכך מסתיים תא המטען).

ג. אין לי תחנת תדלוק קרובה לבית אז לפעמים יוצא שאני נוסע על דלק או לחליפין שמוסיף איזה 2-3 ק"מ כדי לעבור דרך תחנה.

ד. החניון בקניון עזריאלי לא נותן לי להכנס אליו (כלומר המאבטח לא נותן) - אלו החניונים היחידים שעד היום הקפידו על הנושא (למרות שיש להם חניון שגם לא תת-קרקעי...)

ה. מעבר להחלפת פילטרים אין לי "התעסקות" מיוחדת עם המערכת הזו (כל 30,000 ק"מ יש איזה פילטר שהמוסך שלי מחליף).

בברכת שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על האינפורמציות, ודרך אגב,למה הפחד שיהיו פתאום עכשיו מיסים על הגז?

אני מניח שמתישהו זה יקרה, למה דווקא עכשיו ממש?

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, נדמה לי שקראתי איזהשהוא מאמר על כך בדה מרקר חודש קודם.

בכל מקרה אם עד אז אסע עוד 12-14K קילומטרים אז לפחות יצאתי "פיטים" עם ההשקעה.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

לא מצאתי את הכתבה שהבהילה אותנו אבל שתי כתבות שלהם שמראות שיש "נטייה" להעלות את המיסוי (תחת ניסוחים מעורפלים שהואיל וזה מזהם כמו רכב חדש, אז אין סיבה ל"הטבת" המס) :

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20061108_784721&strToSearch=%E2%F4%22%EE

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20061108_784667&strToSearch=%E2%F4%22%EE

והתקציר - ההבטחה שהאוצר נתן שלא יהיה מיסוי על הגפ"מ ועל ייבוא הערכות מסתיימת בסוף 2006.

בברכת שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקישור השני רשום אומנם כי נראה שיוטל מס על ערכות הגפ"מ.

לגבי מיסוי על הגז עצמו נרשם:

הוועדה למיסוי ירוק

החליטה שלא להטיל מס על הגז עצמו, לפחות עד ינואר 2008.

כיום, ליטר גפ"מ זול בכ-50% בהשוואה לליטר בנזין.

אני מאחל לבעלי ערכות הגפמ שאכן לא יועלו מחירי הגז לפחות עד אז.

בברכה

דני

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון

אבל ב - 2003 הם נתנו פטור ל - 4 שנים, עכשיו זה רק לשנה

מה שגורם :

א. לתחנות דלק לא לבצע הוספת אופציית גפ"מ (דבר מאוד מקובל באירופה - ראיתי כמה תחנות כאלו)

ב. לפחות מוסכים לקבל אישורי גפ"מ (כרגע זה מצריך עדיין אישור מיוחד).

ג. לפחות לקוחות לבצע התקנת גפ"מ / רכישת רכבי גפ"מ יד שניה.

בקיצור, אי ודאות קדימה הינה גורם מזיק, כמו שעל הסולר קבעו מראש את העלאת המיסוי בדרוג של חמש שנים אז אנשים יכלו לקבל החלטה שקולה ונבונה.

בברכת שבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתקנה היתה לפני כמעט שנתיים, מאז כבר עשיתי שני טסטים "רגילים", ובטסטים האלו לא התייחסו כלל למערכת הגפ"מ.
זאת נקודה מעניינת.

גם בבדיקת הזיהום הם לא ביקשו שתעבור לבנזין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...