Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש חוו"ד (אמינות, כמובן, ועוד כמה דברים) גולף GTI 06-07 (ערוך, כמובן)

סובארואיד
שימו לב! השרשור הזה בן 6328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביקשת מבעלי נסיון, ואני לא כזה, אבל בכל זאת תרשה לי להגיב, אחרת, לא בטוח שיש בעלי נסיון רבים לרכב זה, ועוד כאלו שגולשים בפורום הזה. אגב, לאחרונה קראתי באיזה מדור רכילות שיעקב אילון רכש כזו.

לגבי אמינות וטיפולים, זה אמור להיות פחות או יותר כמו כל גולף דור 5, ולעומת דור 4, שהיו יחסית הרבה תלונות על אמינות (צריך גם לקחת בחשבון את אמינות התלונות) עוד לא נשמעו או נכתבו בעיות אמינות בפורומים השונים, לפחות לא באלו שאני גולש בהם.

כמובן שצריך לקחת בחשבון את הטורבו, שדורש התייחסות נאותה בעיקר אחרי ההתנעה ולפני כיבוי המנוע. טיפול והחלפה של טורבו הם עסק לא זול.

לגבי הנאה מנסיעה, תרשה לי להפנות אותך לנסיעת מבחן בערוץ הרכב של Yנט:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3173236,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, בתור בעל של gti חדשה, אני מרוצה.

מי שאומר שנוחות הנסיעה היא כמו של גולף שני ליטר רגילה טועה, הרכב איבד נוחות ברגע שהקשיחו את המתלים לשם התנהגות ספורטיבית יותר, והלבישו לו ג'אנטים וצמיגים בחתך נמוך, אין מה לעשות.

עברתי ארבעה חודשים איתה, ואין בעיות טפו טפו טפו.

הגיר הידני הוא גיר ידני, לא מדובר בחידוש. ההילוכים קצרים זה הדבר היחיד שיש לי לומר (לא שזה רע).

הרכב מאוד מהנה לנהיגה, ומבחינת טיפולים אין לי מה לומר, עוד לא עברתי אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חבר-של-בעל-GTI-חדשה, ומי שנהג ברכב לא מעט (וכרגע היא ברשותי בזמן שהוא עושה הרצה לS2000 שלו, אללה ירחם על נשמתו), אני יכול להגיד שמדובר במכונית מדהימה. היא עושה את הכל טוב, והרבה דברים טוב מאוד. מבחינת נוחות נסיעה, לעומת המאזדה 3 ליסינג שבה אני מתנייד בדרך כלל, לא מדובר בפשרה משמעותית, ויש פיצוי בדמות כסאות נהדרים.

המנוע פשוט פנינה, פנים הרכב מתחרה בכל מכונית מנהלים, רק לגבי הגיר - לדעתי לקנות את המכונית הזו בלי DSG זה חטא. הDSG מתאימה לאופי של האוטו ושל המנוע כמו כפפה, ובדיוק מאפשרת את הדואליות הזו בין התניידות יומיומית מהנה וחסרת מאמץ (גם בפקקים) ונהיגה חזקה. היא מתפקדת בצורה כמעט מושלמת, חוץ מכמה מצבי קצה באמת נדירים.

ההעברות סופר מהירות וחלקות.

השלדה טובה, היא אמנם לא מאפשרת התפרעות חסרת מעצורים בסגנון רפליקות ראלי, אבל זה לא משהו שיטריד 99% ממי שינהג על הרכב הזה (להפך; למי שאינו מאוד מנוסה ומיומן, זה דווקא בונוס).

בכבישים חלקים קצת קשה לה, אבל בכבישים סלולים היטב, אפשר ללחוץ אותה עד הקצה, והוא נמצא גבוה, גבוה מספיק.

גם עם גיר ידני האוטו נהדר, אבל עם הDSG מדובר במשהו שלדעתי, אין לו מתחרים עד טווח ה400K ומעלה.

אין לי צל של ספק שמדובר במכונית הבאה שלי.

מבחינת אמינות: זו לא קורולה. יש כמה ריג'קטים ידועים ומטופלים, שלא מופיעים בכל אקזמפלר. יש בעיה מדווחת עם מיסבי הגלגלים הקדמיים, יש רעשים משונים מכיוון ההגה, ותכנון לקוי של שני שסתומים באיזור הטורבו, האחד עלול לגרום לצריכת שמן מוגברת, השני (שסתום הפריקה) עלול לגרום לבלאי מואץ ואף כשל של הטורבו (נשאר פתוח, הטורבו לא בונה לחץ ומסובב עצמו למוות).

עם זאת, מדובר במנוע מוכח ביסודו, שמשמש בדגמים רבים של הקונצרן. התקלות הנ"ל מתועדות וידועות, ואני מספר לך אותן רק כי חקרתי לעומק את הסוגיה הזו. בשום מצב ומקרה אלו לא דברים שהיו מונעים ממני לרכוש את המכונית הזו (כסף, לעומת זאת, דווקא כן).

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם קולטים שאתם מדברים על רכב שעולה 220,000 ש"ח (לאוטומט) ו - 234,000 ש"ח לידני ???

סליחה על הקטנוניות אבל מה שמעניין אותך זה טיפולים ?,

בוא נניח שעלות הטיפולים היא 0 ש"ח בשנה (ואין סיכוי כזה) - אז מה ?

רק ירידת ערך + שווי הון הינו מעל 35,000 ש"ח בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך כלכך, לא מעט אנשים קונים מכוניות כאלו לא מטעמים של עודף כסף, אלא מתוך פשרה בדברים אחרים בחיים כי זה מה שחשוב להם. אני מעריך שרוב מי שמצוי כאן ובידו מכונית של 200K עשה פשרה כלשהי, ולא קנה אותה כלאחר יד.

גם טיפולים, כמו ביטוח וצריכת דלק, אלו שיקולים לגיטימיים לחלוטין. ומה תגיד על מי שקונה S קלאס עם מנוע דיזל?...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא אשמתי שהידנית עולה יותר, זה מה שהופיע באתר של YNET (דורנט)

ב. כל מי שקנה מכונית של 200K ברור שעשה פשרות, כפי שגם כל מי שקנה מכונית של 50K ושל 100K ושל 300K... אבל אני משער שרוב בעלי המכוניות בפורום משתמשים ברכב לפי הגדרת צרכים :

לדוגמא :

איזה איזון בין הגדרת צורך (לדוגמא אהבת שטח) לבין צורך יום יומי (נסיעה לעבודה)

הגדרת צורך : אהבת מכוניות עתיקות ומרשימות לבין צורך יום יומי - נסיעה ארוכת טווח (ואז לרוב ישנן שתי מכוניות) וכו'

אבל מה הגדרת הצרכים של רכב קטן, מאוד לא מרשים שעולה מעל 220,000 ש"ח ???

בוא נניח שהתשובות שהוא יקבל יהיו שהאמינות גבוהה והטיפולים זולים אז הוא ירכוש ואם האמינות נמוכה והטיפולים יקרים הוא לא ירכוש ??? הרי רכישת רכב כזה אינה ברורה לי כלל ועיקר,

אני מבין אם הוא היה בן עשירים שבגיל 18 הוריו נותנים לו מתנה (לגטימית לחלוטין), אבל איזה בן עשירים יתעניין בכלל בעלויות התיקון ?

ג. בוא לא נשווה בין גולף לבין מרצדס / במוו וכו', אני בהחלט חושב שאנשים המרוויחים הרבה צריכים לפנק את עצמם גם ברכבים יקרים בהרבה, אבל זהו בסך הכל רכב די לא מרשים,

צרפתי תמונה כדי להזכיר איך נראה רכב זה (בעל 3 דלתות, פשוט מבחוץ, בהחלט לא מרשים)

501MASTER.jpg

3521.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעליו הנוכחי של גולף דור 5 אני יכול להגיד לך שהרכב הרבה יותר מוצלח מגולף דור 4 מבחינת אמינות.

מהתרשמות ראשונית בארץ ובפורומים בחו"ל האוטו לא סובל ממחלות ילדות ותשכח מזה שעלויות הטיפול יקרות מרכבים אחרים , הם פשוט זולות יותר !! כנראה קונצרן VW+צ'מפיון החליטו להוזיל בצורה משמעותיית את מחיר החלפים+טיפולים.

הגיר DSG הוא פשוט גיר שלא תראה ברכבים אחרים חוץ מאודי או BMW הוא פשוט ליגה אחרת, כייף לנהיגה.

אצלי הגיר הוא טיפטרוניק רגיל אבל מבחינת התיכנון הוא חלק מ-DSG שהוסיפו לא תפעול ידני מלא.

אל תקנה גיר ידני אלא רק DSG העברת ההילוכים עדיפה על העברה ידנית.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא מדובר על האוטו שלך אלא על ה-GTI.

בסופו של דבר, רוב המכלולים של הרכב שונים ואמינות של חלקים משותפים כמו השמשה הקדמית לא מעניינת אף אחד.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי צודק, מבחינת אמינות אי אפשר לדעת כרגע.

יפתח, המחיר שרשמת שגוי, תתעדכן. דבר שני, מה שאתה אומר בכלל לא נכון, בתור "בן עשירים" אני יכול לומר לך בכנות שמחירי טיפולים מעניינים אותי, ורק בגלל שאנשים מסויימים מבוססים יותר מאחרים, לא בהכרח אומר שלא אכפת להם מכסף, להיפך, ידוע שעשירים רבים קמצנים.

את הסטריאוטיפים שלך שמור לאחרים.

דבר אחרון, התמונה שהבאת בכלל לא של gti, אלא של גולף שלוש דלתות פשוטה עם ג'אנט, שהוא אפילו לא של הgti.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא מוטי, רוב התקלות לצערי או שמחתי הם בדרך כלל לא במנוע ובמכלולים כמו גיר מערכת בלמים אלה באביזרי נוחות כגון :

חלונות נופלים או פלסטיקים מתבלים וזה רוב התלונות של ציבור הנהגים בגולף.

ואביזרי נוחות רבים הם משותפים לשני הרכבים האלה, בגולף GTI יש אומנם יותר איבזור נוחות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...