Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה ל"התרחק" מפיאסטה אוטומטית? ומה עם גיר רציף אחר?

oba3k
שימו לב! השרשור הזה בן 6354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפשתי פיאסטה אוטומטית בפורום הזה, וראיתי הרבה מקומות שאמרו להתרחק מהפיאסטה האוטומטית.

בשום מקום לא הבנתי עם זה בגלל נוחות הנסיעה (שבגלל שהיא גיר רציף היא פחות טובה), או בגלל אמינות (שזאת בעיה קצת יותר חמורה)?

עם זה בגלל אמינות מה ההשלכות?

האם יש פיאסטה אוטמטית PROPER עד ~25?

האם יש מכוניות אחרות ~25 אלף עם גיר רציף סביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר רציף הוא בטח לא סיבה לפגיעה בנוחות, אלא להיפך, והוא גם תורם לחסכון בדלק ולזמינות כוח. את הגיר הספציפי של הפיאסטה אני לא מכיר לגבי אמינותו. כיום ישנם מספר רכבים שמתשמים בגיר רציף (כולל שלי).

גיר רובוטי, לעומת זאת, כן פוגם, לטעמי, בנסיעה במהירויות עירוניות.

האם את מחפש מכונית לפי סוג הגיר? מדוע?

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קצת התבלבלתי.

מה ההבדל בין גיר רציף לגיר רובוטי?

אני יודע שגיר רובוטי זה רובוט שלוחץ על הקלאץ'. הייתי בטוח שגיר רציף זה אותו דבר.

אני כבר יודע מה האופציות שקיימות בשבילי (עשיתי הרבה חיפושים), חיפשתי לפי סוג הגיר כדי לראות אם אני זונח אופציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 25 אלף שקל לא תמצא מכוניות עם גיר רובוטי, שנהיה נפוץ יחסית רק ב 3-4 שנים האחרונות. גיר רציף הוא פיתוח ישן מאוד , אבל רק בשנים האחרונות הצליחו חלק מהיצרנים לבנות גירים רציפים עם אמינות סבירה.

למה אתה מתעניין דווקא בגירים אלו? מה רע בגיר אוטומטי "רגיל", במיוחד בתקציב הזה ?

ממש על קצה המזלג -

גיר רובוטי - גיר ידני בבסיסו , בו הפרדה ושילוב קלאץ' והעברת הילוכים נעשית על ידי "רובוט", בפיקוח מחשב. לגיר זה 5 או 6 הילוכים קבועים, כמו בגיר ידני.

גיר רציף - גיר עם רצועה שרצה על גלגליות בעלות קוטר משתנה, ושינוי ביחס העברה מתקבל על ידי שינוי בקוטר הגלגליות. לגיר זה יש אינסוף יחסי העברה, בתחום בין היחס המקסימלי למינימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש על קצה המזלג -

גיר רובוטי - גיר ידני בבסיסו , בו הפרדה ושילוב קלאץ' והעברת הילוכים נעשית על ידי "רובוט", בפיקוח מחשב. לגיר זה 5 או 6 הילוכים קבועים, כמו בגיר ידני.

גיר רציף - גיר עם רצועה שרצה על גלגליות בעלות קוטר משתנה, ושינוי ביחס העברה מתקבל על ידי שינוי בקוטר הגלגליות. לגיר זה יש אינסוף יחסי העברה, בתחום בין היחס המקסימלי למינימלי.

תוספת קלה:

בגיר הרובוטי החלפת ההילוכים "מטלטלת" את הנהג, אלא אם הוא מוריד את הרגל מהגז בדיוק בשניה הנכונה. הדבר אמור הן לאופל קורסה הקודמת והן, למשל, ליאריס הנוכחית. הרעיון הזה אינו חדשני כ"כ, הוא כבר היה קיים לטווינגו של רנו לפני עשור, אם אינני טועה.

גיר רציף - לא גלגליות, אלא שני קונוסים הפוכים. העובדה שיש לכאורה אין סוף יחסי העברה מאפשרת לגיר להיות תמיד ביחס ההעברה החסכוני והיעיל מבחינת זמינות כוח. גיר בכזה לא מרגישים בכלל את העברת ההילוכים (להבדיל מאוטומט רגיל), מה שמאוד מהנה בנסיעה. אם מדובר בגירים חדשים, בד"כ יש להם סטפטרוניק, כלומר הפרדה לשישה (תלוי ברכב) הילוכים ידניים, המעוברים על ידי נגיעה כלפי מעלה או מטה בידית ההילוכים.

ולעניין השאלה: התקציב יחסית נמוך. יפנית אכן לא תהיה נוחה וגם די זקנה בתקציב הזה. מצד נשי, אירופאיות לאו דווקא תהיינה אמינות באותה רמה (אם כי בגיל הזה הכל עניין של איך תוחזק הרכב). אני מציע שתחפש במחירון המקוון של יצחק לוי לפי קריטריונים של מחיר וגודל רכב, ותראה מה מעלה חכתך. לפי זה תוכל לומר לנו מה נראה לך ונשתדל לעזור. רק לשם הדוגמה: רובר 216 אוטומטית עשויה להיכנס בתקציב (גם אם לא על הנייר, אזי בפועל), אבל היא נחשבת לפחות אמינה ותחזוקתה עשויה להיות יקרה, על אף שהיא זריזה יחסית ומפוארת. הכל תלוי מה אתה מעדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון הזה אינו חדשני כ"כ, הוא כבר היה קיים לטווינגו של רנו לפני עשור, אם אינני טועה.

אתה טועה, בטווינגו EASY, ביאריס 1.0 דור קודם, (אלו רק שתי דוגמאות, היו עוד מכוניות עם מערכת דומה, אפילו פורד טרנזיט, שלא שווקה בארץ) הגיר הוא לא רובוטי, הוא גיר רגיל לכל דבר, ורק הקלאץ' אוטומטי, כלומר הנהג מעביר הילוכים לבד, ומערכת "לוחצת על הקלאץ'" ברגע שהיא מזהה נגיעה בידית ההילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה באמת עבד בהצלחה? המערכת היתה עד כדי כך מהירה שהפרידה את הקלאץ' לפני שההילוך יצא מהמקום? האם היית צריך להוריד את הרגל מדוושת הגז בשביל זה?

אני יודע שהיו הרבה טווינגו שהחליפו לגיר רגיל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
וזה באמת עבד בהצלחה? המערכת היתה עד כדי כך מהירה שהפרידה את הקלאץ' לפני שההילוך יצא מהמקום? האם היית צריך להוריד את הרגל מדוושת הגז בשביל זה?

עובדת מצויין, אתה מוזמן לבוא להתרשם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא הייתה כל כך מהירה, שהיא הכניסה את הקלאץ לפני כניסת ההילוך

ובדרך כלל לא שיחררה את הקלאץ בעת הורדת ההילוך.

אתה לא מחוייב להוריד את דוושת הגז בשביל זה, אנשים ממליצים, אני לא חושב שזה משחק תפקיד, ההפך, בעקבות כל שאתה מוריד את דוושת הגז במכה, הזזת ידית ההילוכים גורמת ל"דפיקה" קלה (ולפעמים יותר מקלה).

אנשים עברו לידני בגלל שהקלאצ הלך, והמוסכניק אמר - הגיר מת.

מה שגם זה מאט בטירוף את מהירות הרכב, לא משנה מה יגידו, אתה לא יכול להעביר להילוך 2 ב30 קמש, ובטח שלא למשוך הילוכים לסלד נשימה גבוה ולהעביר למעלה.

או שההילוך לא יכנס, או שתורגש מכה.

לא נעים ולא נוח. מה שכן, אפשר להשתיל תיבה אוטומטית לחלוטין ברכב הזה.

כמובן לא של טוינגו (אלא אם יש לכם דור2 מפורקת בחנייה - ואני בספק)

אבל המנוע של רנו 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...