Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טורים בשמיים

ron_mazda323-f
שימו לב! השרשור הזה בן 7827 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא אני לא מתכוון לטורים של עננים שמורידים ברד קטלני או גשם חביב אלא למד הטורים שלי שלאחרונה החל מזנק בצורה מפחידה בסל"ד של מעל 3.5 - 4. זה קורה בעיקר בהילוך שני, שלישי בלחיצה מכל הלב על הדוושה של הגז. האם יש קשר לקלאץ' ?

דבר נוסף שבו נתקלתי - רעש מתקתק כזה של הרכב שלפעמים אני שם לב במקומות צרים/סגורים כגון מתחת לגשרים או שדרות או קרי החניה המקורה שלי.

יש קשר בין הדברים?

רציתי להכניס את הרכב למוסך (גם לשם טיפול 120K ועכשיו גם על מנת לבדוק את הבעיה) אך עקב בעיות אישיות שונות אני נמנע מכך למשך שבוע, יכול להגרם נזק כלשהו ? :?

חבר'ה בבקשה תעזרו לי במהרה כי הבעיה הראשונה מאוד מדאיגה אותי... :cry:

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ תופעה של קלאץ' מחליק מופיעה יותר בהילוכים גבוהים, תבדוק ע"י כך שתיסע נגיד 80-90 בחמישי ואז תלחץ חזק על הגז, ואם האורים קופצים אז זה כמעט בטוח הקלאץ'.

תיקתוקים זה יכול להיות אלף דברים, כיוון שסתומים, משאבת מים, אולי סתם נתפס איזה משהו קטן באחת הרצועות.

אתה יכול למשוך אתה זה עוד כמה ימים עם אתה חייב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הבעיה הראשונה,

אבל אם אתה שומע תקתוק רק במקומות צרים, כשאתה נוסע לאט, וקצב התקתוק תלוי במהירות הנסיעה - יכול להיות שנתקע לך משהו בצמיג (אבן/בורג...).

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם אתה שומע תקתוק רק במקומות צרים, כשאתה נוסע לאט, וקצב התקתוק תלוי במהירות הנסיעה - יכול להיות שנתקע לך משהו בצמיג (אבן/בורג...).

לא , זה בפירוש בא מהמנוע, לא ברור לי בדיוק מאיזה חלק... :cry:

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שרק מד הטורים עף למעלה ? או שהמנוע מצטרף לחגיגה.

כלומר -זה אמיתי או רק חיווי שגוי?

נוצר מצב שהטורים מזנקים אך הרכב לא מאיץ , כמו במצב סרק

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני בהחלט מסכים -קלאץ'.

שיטה לבדוק - תעמוד במצב מנוחה , הילוך רביעי , הנד ברקס משוך עד הסוף , גז בסל"ד בינוני ומעלה (נניח 4000 של"ד) , ושחרר את הקלאץ' בעדינות. בנק' החיבור של הקלאץ' - אם הטורים ממשיכים לעלות חופשי - הקלאץ' גמור. אם הרכב כבה - הבעייה לא בקלאץ' כנראה.

אל תנסה את זה הרבה פעמים -לא מוסיף בריאות ואורך חיים לקלאץ'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא , זה בפירוש בא מהמנוע, לא ברור לי בדיוק מאיזה חלק... :cry:

מדובר ,כנראה, ברעשים ממרימי השסתומים.

הסיבה שאתה שומע את זה במקומות סגורים היא בגלל ההד שחוזר מהם.

לא מדובר במשהו מזיק , החלפת פילטר + שמן לשמן איכותי (40-40,10-5 או כמו שאצלי 30-5) אמורה לפתור את הבעיה תוך מספר ימים.

אם זה לא עוזר , אזי פלאשינג למנוע + החלפת השמן והפילטר אמור לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, מוסך בהקדם והחלפת קלאץ' :!:

אגב, בעת לחיצה ועזיבה שלו הוא התחיל גם לחרוק יש קשר?

ועוד דבר שגם רציתי לדעת אם קשור, הרוורס לא נכנס תמיד בפעם הראשונה ולפעמים דורש שחרור הדוושה ודריכה שניה, האם גם עניין זה קשור ?

L'amour Toujours

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שעושים את זה בהילוך 4.... המנוע לא מספיק חזק לזה..

תשים בלם יד עד הסוף ,

תכניס הילוך 2 ...

תתן גז חזק ותשחרר קלאצ' במכה..

אם אתה שומע החלקה והתורים יורדים לאט לאט זה הקלאצ' ,

אם המנוע נכבה במכה אחת זה לא הקלאצ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני כמעט בטוח שעושים את זה בשלישי.

לעניין של רוורס לא משתלב בהחלט יש קשר, אבל גם יכול להיות שמזמן לא החלפת שמן גיר..........

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7827 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...