Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ההבדל בין דלק 95 אוקטן לבין דלק 98 אוקטן.

eden_sti
שימו לב! השרשור הזה בן 6387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם :)

היום, תידלקתי את רכבי בדלק 98 אוקטן (אימפרזה 2004) ושמתי לב שתגובות הרכב קצת יותר טובות. החלטתי לבדוק את העניין לעומק, ונסעתי לכביש ריק לבדוק את ביצועיו וגיליתי שהוא באמת מגיב יותר טוב ומהיר יותר. האם הדבר הזה ייתכן ?

עד כמה שאני יודע, דלק 98 יותר איכותי ו"שומר" כביכול על המנוע.

**יש לציין כי תדלקתי 98 כשמיכל הדלק היה כמעט ריק.

למכירה מגבר פולס אודיו 4 ערוצים ba-2900-הקלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכותי כן , שומר על המנוע לא!

אוקטן 95 איכותי לא פחות, ויש להשתמש בדלק לפי הוראות יצרן בלבד, כל ניסיון לשדרג את האוקטן

שלא לפי הוראותיצרן, מבלי שבהתאם הדבר יתבטא בחיסכון בדלק,יחשב הדבר כברכה לבטלה, אם כי נזק בוודאי שלא יגרם, רק לכיס.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צביקה , לא ייגרם שום נזק מאוקטן 98 במקום 95, רק שמדובר בבזבוז כסף ב-93 אחוז מהמקרים בערך.

עיקר השיפור הוא פסיכולוגי , ובדיקה עם שעון עצר , לדוגמא - תאושש זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר,למען האמת, בדקתי עם שעון עצר, ואכן ההאצה שלי כשתידלקתי ב98 היא יותר מהירה (אני מדבר על ההאצה מ0-100)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 98 עשיתי 13.5 שניות למאה, בעוד שעם 95 עשיתי 15.עשיתי כ2-3 ניסיונות. ולאימפרזה כפי שידוע יש רק ארבעה הילוכים. האצה מ80 ל120 - לא ידוע לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חח קשה לי להאמין שעד כדי כך משעמם לו...

מה שכן אני יכול להגיד שראיתי מבחן שבודק האם 98 באמת מעלה ביצועיים..

במכוניות בעלות הספקים נמוכים כמעט ולא היה הבדל, במכוניות חזקות בעלות הספקים גבוההים היה ההבדל די גדול... אמונם לא הבדל של שמים וארץ אבל הבדלים של 30 כוח סוס ומעלה שזה די מכובד...

בכל מקרה קשה לי להאמין שבאימפרזה זה חולל כזה שינוי, אבל יכול להיות

חוצמזה גם ככה הדלק יקר אין לך מה לעשות עם הכסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם יחס דחיסה כמו שיש באימפרזה - אני בספק לגבי השיפור.

האצות ביניים ייתנו תשובה יורת טובה עם מדידה, מדידת האצה מהמקום תלוייה בהרבה יותר גורמים כגון אחיזה וכו', האצת ביניים של 80 עד 120 תלוייה בהן פחות.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי - אם אני מבין נכון, גם אתה ראית את המבחן עם הקליאו, האימפרזה, והרכב האמצעי (לא זוכר את הדגם).

בכתבה הזו בעצם הם הוכיחו, שבמכוניות רגילות/משפחתיות אשר מכוונות לחסכון, יותר מביצועים - אין שום הבדל מוחשי בין סוגי הדלק השונים. אולי רק קצת בחסכון. כי האינג'קטורים קוראים את איכות הדלק, ומזריקים כמות לפי האיכות/אוקטן שלו. (לא כל כך בקיא בפרטים אז לא לתפוס אותי במילה). כלומר ככל שהדלק איכותי יותר, אז האינג'קטור יזריק טיפה פחות.

לעומת זאת במכוניות ספורט יעודיות (כמו האימפרזה טורבו) הסיפור אחר לגמרי, ושם השיפור באיכות הדלק אכן יגרום לעליה בכוחות סוס ועוצמה.

בכל מקרה - אם יש לך 1.6 יפנמשפחתומטית רגילה - אז אין לך מה להוציא עוד 3 שקלים מיותרים על כל ליטר דלק! חבל על הויזה.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר ככל שהדלק איכותי יותר, אז האינג'קטור יזריק טיפה פחות.

.

ההבדל בין דלק 95 אוקטן לבין 98 אוקטן הוא :

טמפרטורת ההצתה העצמית.

ככל שהאוקטן יותר גבוה - הדלק יוצת עצמאית בטמפ' גבוהה יותר,

במנועים חדישים השאיפה היא הגדלת יחס הדחיסה ע"מ לשפר נצילות המנוע,

הגדלת יחס הדחיסה -גוררת טמפ' תערובת גבוהה יותר בסוף תהליך הדחיסה-

במידה ו"אוקטן" נמוך (טמפ' הצתה עצמית נמוכה) התערובת תוצת מוקדם

מהדרוש,

והיא תוצת באופן עצמאי ע"י חום -בדומה למנוע דיזל.

התופעה נקראת "דטונצייה" - מתבטאת בנקישות .

(תופעת הנקישות יכולה להיווצר ע"י :דלק באוקטן נמוך מהוראות היצרן,

פיח בתא השריפה המתלהט בזמן עבודת המנוע (ברכב מיושן) ,

עומס גבוה +סל"ד נמוך- נסיעה בעלייה מאומצת עם הילוך גבוה

כשהמנוע בסל"ד נמוך יחסית)

העלאת האוקטן מאפשרת לדלק טמפ' הצתה עצמית גבוהה יותר-

כך שהדלק לא יוצת עצמאית אלא ע"י הפלג (ניצוץ חשמלי) .

בברכה.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששכחת לכתוב בהסברך המלומד - עניין חיישן הנקישות והשפעתו על תזמון ההצתה וביצועי המנוע.

חיישן הנקישות מיועד למנוע את ה"צלצולים" הנגרמים מדטונציה , וזאת באמצעות איחור ההצתה ע"י המחשב.

איחור הצתה = פחות כח למנוע, כיוון שההצתה תבוא מעט מאוחר מהתזמון האופטימלי שלה.

עד כאן בתיאוריה.

בפועל - מנועי המכוניות היומ-יומיות מתוכננים לפעול עם דלק באוקטן 95 , ובהנחה שאינו מהול וכו' - תזמון ההצתה יבוא בנק' האופטימלית.

אי לכך - תדלוק בדלק 98 לא יגרום למנוע להתחיל לעבוד טוב יותר פתאום (קידום ההצתה לא ייתן יתרון) , ולא ייתן יותר כח.

כמו שנאמר - במכוניות שתוכננו מלכתחילה עבור דלק באוקטן גבוה יותר (מנועים ספורטיביים בד"כ) , או שיש בעייה ספציפית (פיח שהצטבר, למשל) - אוקטן 98 עשוי לעזור, אבל שימוש בדלק זה הינו לעקוף את הבעייה בדרך עקומה במקום לפתור אותה. עדיף וזול יותר להשקיע באופן חד פעמי בניקוי המערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כמה ההבדל באוקטן לא משמעותי למדתי כשפעם הגענו לשדה בניגריה ולא היה למצוא AVGAS 100 . בלית ברירה הבאנו בנזין מתחנת דלק והאיילנדר המשיך לדואלה יופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 98 עשיתי 13.5 שניות למאה, בעוד שעם 95 עשיתי 15.עשיתי כ2-3 ניסיונות. ולאימפרזה כפי שידוע יש רק ארבעה הילוכים. האצה מ80 ל120 - לא ידוע לי.

סלח לי על המילה הסיטרואנית שאני הולך להגיד, איזה קראפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששכחת לכתוב בהסברך - עניין חיישן הנקישות והשפעתו על תזמון ההצתה וביצועי המנוע.

חיישן הנקישות מיועד למנוע את ה"צלצולים" הנגרמים מדטונציה , וזאת באמצעות איחור ההצתה ע"י המחשב.

.

לא שכחתי, זה פשוט לא רלוונטי,

הצתה עצמית (מפיח בתא שריפה/יחס דחיסה גבוה מדי{השחזת משטחים}/ אוקטן נמוך )

לא יכולה להיפתר ע"י איחור ההצתה ע"י המחשב/חיישן נקישות.

חיישן הנקישות מאחר הצתה ע"י המחשב , ע"מ למנוע "צלצולים" הנגרמים כתוצאה מהצתה מוקדמת ע"י המחשב עצמו(כשהתערובת מוצתת מהניצוץ והיא נשלטת ).

ההצתה העצמית (דטונצייה) -היא הצתת הדלק הנמצא בטמפ' מסויימת ,

ללא קשר לניצוץ הנגרם ע"י הפלג( מחשב הרכב ) והיא אינה נשלטת.

לדוגמא:

מנוע מסתובב ב-5K סל"ד , נניח שהניצוץ מגיע מס' מעלות לפני TDC (נק' עליונה)

ע"מ לאפשר פיצוץ אפקטיבי מס' מעלות אחרי TDC (נק' עליונה).

במידה ותהייה דטונצייה (הצתה עצמית) , ההצתה תתרחש עוד לפני הגעת הניצוץ

ע"י המחשב.

גם אם המחשב יאחר את ההצתה - אין לזה משמעות.

בכל מקרה , אני מצטרף להמלצתך :

בפועל - מנועי המכוניות היומ-יומיות מתוכננים לפעול עם דלק באוקטן 95 , ובהנחה שאינו מהול וכו' - תזמון ההצתה יבוא בנק' האופטימלית.

או שיש בעייה ספציפית (פיח שהצטבר, למשל) - אוקטן 98 עשוי לעזור, אבל שימוש בדלק זה הינו לעקוף את הבעייה בדרך עקומה במקום לפתור אותה. עדיף וזול יותר להשקיע באופן חד פעמי בניקוי המערכת.

תמיד עדיף לפתור את הבעייה ולא להעלות אוקטן באופן אוטומטי בתדלוקים.

בברכה.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...