Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היאריס החדשה מול הסוזוקי סוויפט.

boozi
שימו לב! השרשור הזה בן 6379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ליאריס החדשה יש גיר שהוחלף מהדגם הקודם. לא התעמקתי מהו ומה השינוי, מדובר על כך שרוכשי הרכב (חלק מהם) התאכזבו ממנו קשות, אף רצו או מכרו (לא יודע כמה) את הרכב.

סוזוקי תמיד היו אמינים, הרכבים (לדעתי) שמרו על מחיר גבוה, שמרוב היותו גבוה, בדרך כלל לא קיבלו אותו.. (בניגוד לטויוטה).

במקרה זה, רצוי שתבדוק (וגם תסע ותרגיש) באיזה גיר ובעיה/שוני מדובר, יתכן ויתגלה שהסוזוקי (היפיפיה) תהיה עדיפה, גם עקב היותה (ככל שאני מתאר לעצמי) פחות יקרה.

לא משנה מה תקנה, לעניין גלאי נסיעה לאחור (גלאי רוורס) יותר ממומלץ, נסה להוציא על חשבון סוכנות המכירה.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

אני התלבטתי גם כן בין מספר רכבים,

את היאריס פסלתי אחרי נסיעת מבחן (הגיר ה"רובוטי" היה מאוד לא נוח)

בכן מקרה הנה ה THREAD שלי עם ההמלצות של האחרים : http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=126666

אני הזמנתי סוזוקי לפני כחודשיים, מועד האספקה שלי הוא דצמבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמדתי בהתלבטות הנ"ל לפני כשבוע.

בנסיעת המבחן הראשונה שביצעתי בטויוטה יאריס, התאכזבתי מהגיר הרובוטי ופסלתי אותה על הסף.

ביצעתי נסיעת מבחן בסוויפט החדשה והזמנתי אחת חדשה (זמן המתנה של 3 חודשים).

לאחר תקופה של חודשיים, בטיפול שגרתי שבוצע בסוכנות/מוסך טויוטה של ברכב של אבי, ביצעתי נסיעת מבחן נוספת ביאריס החדשה. הנסיעה השניה בוצעה לאחר תחקיר מעמיק על אופי ומהות הגיר הרובוטי. עלי לציין שהנסיעה השניה היתה מאד מהנה, התרגלתי לעניין הגיר, הרכב נוח מאד, מרווח ויפה מאד חיצונית.

נכנסתי להתלבטות קשה וביצעתי חצי שעה לאחר מכן נסיעת מבחן נוספת בסוויפט החדשה.

המסקנות משתי נסיעות המבחן (בהפרש של חצי שעה בין נסיעה אחת לשניה):

יתרונות היאריס:

1. היאריס נוחה בהרבה מהסוזוקי סוויפט.

2. היאריס מרווחת באופן משמעותי מהסוויפט.

3. איכות החומרים ביאריס נראית טובה בהרבה מזו של הסוויפט, בסוויפט הכל נראה צעצועי וזול (טעמי ודעתי) לעומת היאריס המשדרת תחושה של איכות ויוקרה.

4. היאריס חיצונית יפה בהרבה מהסוויפט (שוב דעה אישית).

5. פנים היאריס מעוצב בצורה יעילה יותר עם שפע תאי אחסון.

6. נסיעה שקטה ללא רעשי רוח ופלסטיקים רופפים.

7. בגדול ולסיכום- היאריס "מרגיש יותר אוטו", הסוזוקי יותר צעצועית ומשדרת תחושה של חומרי גימור שעומדים להתרופף בעוד מספר קילומטרים.

יתרונות הסוויפט:

1. זולה יותר (הפרש של 13K ש"ח!!!).

2. מאובזרת יותר מהיאריס.

3. בעלת מנוע גדול יותר 1.5 עם 102 כ"ס, אף על פי שהפרש המנועים אינו הורגש בנסיעת המבחן.

הייתי בהתלבטות קשה, ולבסוף החלטתי ללכת על היאריס אותה קבלתי בשבוע שעבר.

בימים הספורים בהם אני נוהג ברכב אני יכול לומר שהתיבה הרובוטית אינה אסון כפי שמתארים, לטעמי התגובות השליליות ברובן נובעות מחוסר מודעות למהות התיבה הרובוטית ויתרונותיה.

נהפוכו, מצאתי בתיבה הרובוטית הרבה הנאה- צריך להוריד מעט את הרגל מדוושת הגז בעת העברת הילוך וההעברה נעשית חלקה. פרט לכך, תמיד ניתן להשתמש באופציה הידנית לחובבי הגיר הידני.

פרט לכך, הרכב מהנה לנהיגה ומפנק, נראה מצויין ומסובב מבטים ומחמאות.

נתונים לגבי צריכת דלק אספר בהמשך...

לשאלתך האם לבחור בסוויפט או ביאריס?!

אשאל אותך שתי שאלות:

1. שאלה של מחיר- האם יש בידך 14 אלף ש"ח נוספים מבלי להיכנס להלוואות וכד'?!

2. האם אתה מאוהבי התיבה האוטומטית הקונבנציונלית שלא סובלים תיבות ידניות (כלומר נסיעה מבחינתך היא עניין של גז-ברקס בכדי להגיע ממקום X ל-Y), או שאתה פתוח לרעיונות חדשים מבחינת אופי הנהיגה.

אם התשובה על 1 היא "כן" והתשובה על 2 היא האופציה השניה (פתוח לרעיונות חדשים) אז ללא ספק הייתי ממליץ לך ללכת על היאריס, כמובן לא לפני שתבצע נסיעת מבחן.

אם תקציבך מוגבל, לך על הסוויפט, מבחינת יחס/תמורה היא מספר אחת כיום בקטגורית המיני- על עובדה זו אין כיום עוררין!!!

היא מגיעה מאד מאובזרת במחיר הנמוך בכ- 13,000 ש"ח מהיאריס!

אין לי ספק שהיא תשרת אותך נאמנה לאורך זמן.

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נר4

בנסיעות באזורים הרריים, עם עליות תלולות כגון ירושליים, הגיר הרובוטי מצריך התנהגות כמו עם גיר רגיל, כלומר- זינוק בעליה עם בלם יד- העניין גם מוסבר היטב בספר הרכב.

משמע: הרמה של בלם היד, לחיצה קלה על דוושת הגז ושחרור בלם היד- פרוצדורה לא מסובכת לרובנו, שוב, מומלץ לבדוק ולבצע בנסיעת המבחן ולראות האם הדבר מתאים או לא.

ברצוני לציין שיש צורך "בזינוק בעליה" בעליות תלולות בלבד, בעליות מתונות ההתנהגות עם הגיר הרובוטי הינה "כרגיל".

בברכה

עידן

Black Nissan JUKE TEKNA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הודעתו של idan2002lb. מנסיון עם רובוטית בפנדה, זינוק בעליה אכן מבוצע כמו בתיבה ידנית, שום דבר קריטי.

בפנדה קיימת מערכת ESP שאינה משווקת בארץ, ועוזרת בזמן זינוק בעליה נגד הדרדרות הרכב. מעניין אם יש כזו אופציה ביאריס?

בלוג הקארטינג שלי - http://www.kartingblog.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...