Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כל הכבוד לפורום(או איך עזרתי בפתרון בעיה בעקבות מידע מהפורום) ודיון על איפוס מחשבים.

ninyo
שימו לב! השרשור הזה בן 6383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לקוח שלי ניכנס למוסך להחלפת מצבר, לאחר ויכוח על המחיר, החליט להחליף. העובד החליף את המצבר הלקוח שילם ונסע. לאחר חצי שעה חזר וטוען בפני העובד שחלונות החשמל לא עולים עם השלט. וגם לחצני החלונות לא עולים אוטומטי. התחיל ויכוח עם העובד שזה לא קשור להחלפת המצבר, ושיש תקלה באזעקה. אני ניגש ושומע ואומר לעובד הלקוח צודק. ניגשתי לרכב ואיפסתי את לחצני החלונות על ידי לחיצה ארוכה, והנה הכל היסתדר. הלקוח ניגש אלי ואומר אתה מקצועי כל הכבוד ונסע. העובד ניגש אלי ואומר איך ידעת מה הבעיה? אף פעם לא קרה לנו דבר כזה. אמרתי לעובד לפני שבוע קראתי מיקרה דומה בפורום הזה ושם ניתנה התשובה. אמר לי ואולה כל הכבוד לפורום...........ניניו

*הרכב מסוג טיוטה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום כבר תרם להרבה אנשים בפתרון תקלות טכניות, בחסכון בהוצאות בתיקונים וטיפולים ברכב

ובהקניית הערך העליון של נושא הבטיחות, הן בנסיעה ונהיגה והן בתחזוקת רכב.

חבל שלא כל מי שמחליף מצבר ברכב טרפ הפנים שיש לחבר מקור מתח חיצוני, לגיבוי, בזמן החלפת מצבר וזאת כדי למנוע מחיקת זכרונות ממוחשבים ממחשבי הרכב, רדיו, אזעקה, חלונות חשמל, מחשב נהול מנוע ועוד. לצערי, כל מי שיש לו יד ורגל מחליף היום מצברי רכב, מכונאים, פנצ'ריות, חנויות חלפים, חלק מתחנות הדלק וכו' ובהרבה מקרים ללא כל בדיקה יסודית של טעינת האלטרנטור וזרם זליגה בזמן חניית הרכב. כבר נתקלתי במצבר חדש שלאחר כמה ימים נפרק לגמרי כי רצועת האלטרנטור הייתה רפויה ולכן טעינת האלטרנטור היתה חלשה או צרכן חשמלי סמוי גרם לזרם זליגה גבוה שפרק המצבר בחנייה

(אור תא מטען או אור תא כפפות שנותרו דולקים, קצר לתוך רמקול רדיו ועוד ועוד).

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלקוח ניגש אלי ואומר אתה מקצועי כל הכבוד ונסע. העובד ניגש אלי ואומר איך ידעת מה הבעיה? אף פעם לא קרה לנו דבר כזה. אמרתי לעובד לפני שבוע קראתי מיקרה דומה בפורום הזה ושם ניתנה התשובה. אמר לי ואולה כל הכבוד לפורום...........ניניו

*הרכב מסוג טיוטה

מה שתצטרך, נעזור לך, אתה יכול לשאול בלי להתבייש.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, לחבר מצבר חיצוני נוסף עם תנינים ורק אז לנתק.
במשך הרבה שנים החלפתי מצברים למכוניות,כמו כן הייתי נוכח בעשרות החלפות ע"י חשמלאים.

מעולם לא שמעתי או ראיתי, שיש לתת גיבוי לפני החלפת מצבר.

ומה קורה כשמנתקים את המינוס לצורך איפוס המחשב ?.

מהיכן אתה לוקח את הסיפור הזה,יש לך הוכחה כתובה לכך ?.

בברכה דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד, אני הוא ההוכחה כחשמלאי רכב שעבד גם עם מכוניות ממוחשבות.

שים לב היטב, לא כתבתי שנגרם נזק כלשהוא בהחלפת מצבר ללא גבוי אלא רק שעלולים להמחק כל מיני זכרונות שיש להחזירם בחזרה, בחלק מהמקרים ע"י תכנות מחדש ובחלק מהמקרים ע"י בצוע תהליך של לימוד מחדש כפי שכתב פותח השרשור. יש מכוניות שלימוד מחשב נהול המנוע מחדש מצריך הנעת הרכב לזמן מה בסרק, נסיעה עם הרכב במצבים משתנים של האצה, סבוב הגה עד הסוף לשני הצדדים, הפעלת מזגן לזמן מה ואח"כ הפסקת פעולתו וכו'.

אני עצמי התלוננתי שרבים מחליפים מצבר ללא גבוי וכיום הרבה חשמלאי רכב מקצועיים מבצעים גבוי בהחלפת מצבר. אני משוכנע שגם לא ראית הרבה חשמלאי רכב הבודקים את תפוקת הזרם המכסימלית של טעינת אלטרנטור אלא רק את מתח הטעינה.

דבר חשוב מזה הוא שכל חברי הפורום יכולים לראות וללמוד שפעולות מקצועיות נכונות יכולות לחסוך סתם בעיות ובזבוז זמן ולפעמים גם מוסכניק/חשמלאי יחשוב שנוצרה תקלה חדשה ולא הוא.

אל תשכח ש חכם לא נכנס לצרות שפיקח נחלץ מהן, אז היה חכם.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רפי, המומחיות שלך בחשמל ידועה ומוכחת.

רציתי לשאול אותך,כפי שכבר שאלתי בתגובה הקודמת,ומה קורה כשמנתקים את המינוס לצורך איפוס המחשב ?. אם נכון מה שאתה אומר אז באיפוס מחשב,יצא שכרו בהפסדו.מצד אחד ע"י ניתוק המצבר

נאפס ומצד שני ימחקו זכרונות.

בידידות דוד.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיבוי למצבר בזמן ניתוקו הוא פעולה חיובית רצויה, שבעתיד הלא רחוק גם תהיה הכרחית.

ריבוי המחשבים ברכב ותוכנות חכמות שלומדות התנהגות וערכים מסויימים ילכו לאיבוד וידרש זמן לשחזר אותם, דוגמאות: לימוד נתוני ניהול מנוע ותיבת הילוכים, חלונות חשמל מבוקרים, זיכרונות כיסא חשמלי ומראות צד, מערכות מולטימדיה וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה רוצה לנתק מינוס לצורך איפוס מחשב, קח בחשבון שעלולים להווצר נזקים כתוצאה מניתוק מינוס פתאומי, כולל נזק למוחות אלקטרונים כאלה ואחרים.

בכלל, אם יש רכיבי מיגון ברכב, ואזעקות אטלקיות במיוחד, מערכות איתור מדורות קודמים ועוד, יותר מעלול, להנזק באופן חד משמעי אחד היחידות, ויהיה צרוך ברכישת חדש!

מצד שני, רכבים רבים אכן יגיבו כ RESET (איפוס) לניתוק מצבר ללא כל נזק. אני לא ממליץ.

בברכה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואותי רק מבאס דבר אחד בכל הסיפור הזה.

הלקוח יצא מהמוסך --> זיהה מייד שיש תקלה שלא היתה לפני כן --> חזר למוסך ---> קיבל הסבר מלומד ופסקני על כך שהמוסך לא אשם, ושאין קשר לתיקון.

במקרה הזה ניניו תיקן את העובד ואת התקלה ללא עלות ללקוח.

ביותר מדי מקרים זה לא כך.

תמיד מסבירים ללקוח שאין קשר בין התקלה החדשה לתיקון שביצע המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארנון, חבל שנכנס לזה, זה יהפוך לוויכוח ארוך ומייגע, אך בדרך כלל דווקא אין קשר בין התיקון האחרון לקלקול הנוכחי.

והתיסכול הגדול של בעלי המוסכים זה העובדה שהלקוחות לא מקבלים זאת עקב חוסר ידע או יכולת הסברה נמוכה של הראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמור להגרם שום נזק מניתוק של המינוס בצורה פיתאומית, הרי אין אפשרות מעשית לנתק את המינוס בצורה הדרגתית מלבד בניית מעגל אלקטרוני המוריד את המתח בצורה הדרגתית. רוב המערכות ברכב מוגנות בפני נזקים אפשרים של ניתוק המצבר כמו כן בכול ספרות מצויין במפורש שכול עבודה על הרכב ובמיוחד על מערכות החשמל יש למתק לפני כן את המינוס.

בכול מקרה הכי חשוב לפני ניתוק המצבר להוציא את המפתח מהסווי'ץ ולא לשכוח לרשום את קוד ההאבטחה של מערכות האודיו/וידיאו מקוריות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שאין טעם להיכנס לזה, ומקבל את עמדתך שבמקרים רבים אין קשר.

העניין הוא שגם במקרים בהם יש קשר, ברירת המחדל של המוסך תהיה להתנער מאחריותו. ראה את ההודעה המקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אפשר לדעת מה עשיתה עם הכפתורים ברכב שהכל חזר קדמותו?

יש לי בעיה במגאן שהחלונות של הרכב לא עולים כאשר אני מפעיל את האזעקה.

אולי אפשר גם לסדר את הבעיה בפשטות כזו?

מגאן קופה 16v 2000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...