Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טמפרטורת עבודה של פיג'ו 306 1600

gilbmx1
שימו לב! השרשור הזה בן 6008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי בירורים ונידנודים עולה התמונה הבאה:

טמפרטורת העבודה בנסיעה בתוך העיר היא מעל 90. קירור על ידי ונטילטורים רמה נמוכה 95 מעלות וברמה שנייה ב 98 מעלות.

בנסיעה בינעירונית הטמפרטורה צריכה להיות נמוכה מ 90, אך בארץ חמה כשלנו, לעיתים הטמפרטורה תגיע ל 90, במקרי מאמץ אף ליותר.

אצלי הטמפרטורה בנסיעה בינעירונית נעה בין 90 ל 95, דבר המצביע על בעיה. כיוון שהטמפרטורה בנסיעה בתוך העיר אצלי היא זהה. אין לי מושג אם הבעיה בקרור, בטרמוסטט או בפריצה קלה בפקונג ראש.

האוטו נקנה עכשיו ולכן לא יכולתי לעקוב אחרי התהוות הבעיה. בבדיקה בקניה הוא אובחן כסובל מבעיית ראש. (לא לדאוג הורדתי 2 אלפיות על זה...)

כפי שנראה לי -

בעיה בטרמוסטט היתה גורמת לטמפרטורה גבוהה מאד או נמוכה מאד ולכן אני נוטה להאמין שזה לא הבעיה.

כאשר המאווררים נכנסים לפעולה (רמה 1 בתוך העיר) הקרור פועל מהר ומביא את הטמפרטורה ל 90 ואז עוצרים המאווררים. פעולת הקרור נעשית ביעילות ומהר, מה שמעלה ספקות לגבי הפעולה של הרדיאטור.

באשר לפריצה בפקונג - הדבר ייתכן. אמנם אין "מיונז על מדיד השמן" ואין כרגע סימני שמן ברורים במים. אם יש פריצה היא מספיקה בכדי להשאיר את הטמפרטורה מעל בין 90 ל 95 בנסיעה בינעירונית רגועה (3000 סל"ד +-).

מכל הסיפור הארוך והמייגע הזה השאלה היא כזו:

באיזה שלב כדאי לנסות ולאתר את הבעיה ?

1. עכשיו ?

2. לחכות שהטמפרטורה בנסיעה בינעירונית תשב על 95 וקצת מעל ?

3. להמתין לטיפול (עוד 5000 ק"מ) ולקוות שהחורף יגיע והטמפרטורה תרד ?

4. אחר

תודה מראש לכל מי שהגיע לשלב זה בהודעה ותודה כפולה למי שישאיר דעה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו להורים שלי peugeot306 1.6 יד ראשונה 1994,1997

לפי מיטב זיכרוני בימים חמים עם מזגן זוהי טמפרטורת העבודה של הרכב.

בקשר למכון הבדיקה השאלה מה הבעיה שהוגדרה שיש לרכב שלך כי בדר"כ

המכונים סתם מנפחים ואין למנוע שלך שום בעיה.

תבדוק:

1. שאין שמן במים -השמן קל יותר ממים ולכן הוא יצוף .

2.שאין מים בשמן השמן במקרה כזה צבעו לבן.

3.שאין איבוד מים מהמנוע ושאתה לא רואה היכן הנזילה במקרה כזה,יש צורך לבדוק (כאשר המנוע חם אחרי נסיעה ארוכה שלא יוצאים מים מהאגזוז).

לפני החלפת רדיאטור אני מציע להחליף את נוזל הקירור לנוזל המקורי של peugeot הוא לא יקר.

תהנה מהאוטו ואל תחסוך בטיפולים.

Citroen Cactus Pure Tech 110 S&S manual gear 2017

Subaru XV 1.6 Lineartronic Auto 2015

[h=2][/h]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאתם זוכרים שסיפרתי לכם שפותחים את הפקק משתחרר הרבה לחץ וזורק מעט מיים מצינור עודפים?

זה כבר לא קורה

אבל עדין המנוע חם. 90 מעלות.

זה צריך להיות 80..

אולי באמת פריצה קלה בפאקונג ראש.(למרות שאין סימנים בשמן/במיים.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זה קשור אבל אצלי ב206 בנסיעה רגילה המחוג עומד על 90 מעלות ואם נעצרים בפקק הוא עולה ל100 - והוסבר לי שזה דבר נורמאלי בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

יש לי 306 1600 שנת 98, אצלי המחוג לא עובר את ה 90הוא נע בין 80 ל 90. טרמוסטט חדש מהחברה התקנתי בעצמי וגם נוזל קירור מקורי. המאווררים מתחילים לעבוד במהירות נמוכה כשהמחוג קרוב ל 90. או שאצלי יש בעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...