Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב קטן או קטנוע לסטודנט?

Vovka
שימו לב! השרשור הזה בן 6385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן לכולם,

הינה מתחילה עוד שנת לימודים קשה,עבודה בלילות, הרבה קפה שחור ושעורי בית בכמויות. אני חושב שלא אוכל להחזיק את רכבי עוד שנה. בפברואר מגיע הטסט, הביטוח ואז אני נופל. כל כך הרבה כסף: ביטוח + טסט + תחזוקה + מבחנים + שכר דירה + מסים + קניות + דלק ועוד הרבה דברים מסביב. חשבתי לקנות רכב זול יותר כמו ג'אסטי או לעבור לקטנוע 125 כאשר יכנס החוק החדש.

היתרונות של הקטנוע מבחינתי:

* יותר שעות שינה בלילות. נסיעה ללימודים בקטנוע 15 דקות. נסיעה עם רכב או אוטובוס החל משעה ועד שעתיים בגלל הפקקים.

* מחיר קטנוע חדש כ13000שח. זה אומר לפחות שנה ראשונה ללא כאבי ראש במוסכים.

* תחזוקת הקטנוע וצריכת הדלק זולים יותר.

* לא משלם חניה ולא מחפש חניה בת"א.

* הביטוח יהיה חצי ממה שאני משלם עכשיו.

* הטסט לא יעבור את ה100שח.

החסרונות:

* גשמים כמובן. אני חושב שמידי פעם אפשר לנסוע באוטובוס. החורף אצלנו לא משהו מטורף.

* פחות בטיחותי מרכב.

* אין מזגן. בשבילי זה חשוב, לא סובל חום!

* וכמובן ג'ל בשיער :smile:

היתרונות של רכב זול כמו ג'אסטי:

* אפשרות נסיעה בגשם.

* אפשרות לנסיעות ארוכות. ( אין לי הרבה )

החסרונות:

* השקעת כסף על תיקונים, טסט ותקלות!

* לעמוד בפקקים ולשרוף דלק זה כמו לנסוע באוטובוס. לא שווה כבר לנסוע ברכב.

* לחפש חניה חצי שעה על חשבון השיעור הראשון :smile:

* לשלם על החניה כל יום כל השנה!

בקיצור אני לא יודע מה להחליט. ברגע שהרשיון שלי עולה ל125סמ"ק אני חושב שזה המצב הכי הגיוני עבורי. אני חייב כלי תחבורה.

השאלות:

האם ג'סטי כל כך אמינה שהתחזוקה תהיה מינימלית? האם יש זמינות חלקים בשוק? האם מחירם זול?

אולי מישהו נמצא/היה במצבי, מה הייתה הבחירה שלו?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישוב של האם כדאי קטנוע או רכב, טמון כולו בכמות הפקקים+חוסר חניה שיש

לך בדרך.

לפי הנתונים שהצגת אין ספק שעדיף לך קטנוע. כמו כן - אין צורך לקנות חדש

קטנועי 125 כגון סאניאנג וקימקו הם פשוטים ואמינים מאוד ואתה יכול להשיג כלי

מצוין באיזור של בין 5000 ל8000 שח.

הוצאות דלק יהיו הרבה יותר זולות וגם הטסט, קח בחשבון ביטוח חובה גבוה 3200 שח

נכון להיום.

אם תרצה עזרה אני סוכן של מטרו, כשיהיה לך רישיון ל125 שלח לי הודעה.

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* הביטוח יהיה חצי ממה שאני משלם עכשיו.

אני לא יודע כמה עולה לך הביטוח של הג'סטי אבל ביטוח חובה לקטנוע 50 סמ"ק (50 ולא 125 שיהיה יותר יקר) עולה 1700 ש"ח (+-). תברר כמה יעלה לך ביטוח צד ג ואני לא חושב שיהיה הבדל גדול בעלות הביטוח בין קטנוע 50 לג'סטי (אולי אפילו יהיה יותר זול לבטח את הג'סטי). מחירי הביטוח לקטנועים עתידים לעלות (דיברו על זה לאחרונה).

החורף לא רק רטוב, הוא גם קר. אני לא יודע מאיזה איזור אתה בארץ אבל לנסוע בחורף בלילה על קטנוע זה לא חוויה כל כך נעימה.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה לקטנוע 50 סמ"ק (50 ולא 125 שיהיה יותר יקר) עולה 1700 ש"ח (+-).

אסף

מתחילת 2007 מעלים את הביטוח על קטנועים ב 20%-60%

תלוי בגיל ועוד כמה שטויות.

ביטוח חובה על 50 סמ"ק יכול להגיע ל 2450 ש"ח ול 125 ל3000 בערך.

אז את הג'סטי יותר זול לבטח.

הבעיה זה פקקים וחניה.

איפה אתה הולך ללמוד ואיפה אתה גר?

אני לתל אביב לא נכנס עם אוטו-לא משנה מזג אויר

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה עולה לך הביטוח של הג'סטי אבל ביטוח חובה לקטנוע 50 סמ"ק (50 ולא 125 שיהיה יותר יקר) עולה 1700 ש"ח (+-). תברר כמה יעלה לך ביטוח צד ג ואני לא חושב שיהיה הבדל גדול בעלות הביטוח בין קטנוע 50 לג'סטי (אולי אפילו יהיה יותר זול לבטח את הג'סטי). מחירי הביטוח לקטנועים עתידים לעלות (דיברו על זה לאחרונה).

החורף לא רק רטוב, הוא גם קר. אני לא יודע מאיזה איזור אתה בארץ אבל לנסוע בחורף בלילה על קטנוע זה לא חוויה כל כך נעימה.

אסף

תודה, אני רוכב כל יום בעבודה על 50סמ"ק. ידוע לי מאוד מקרוב על הקור :) וזה לא משהו שאי אפשר להסתדר איתו. הביטוח של 50 יהיה בסביבות 2450ש"ח. אני מעוניין יותר ב125סמ"ק.

החישוב של האם כדאי קטנוע או רכב, טמון כולו בכמות הפקקים+חוסר חניה שיש

לך בדרך.

לפי הנתונים שהצגת אין ספק שעדיף לך קטנוע. כמו כן - אין צורך לקנות חדש

קטנועי 125 כגון סאניאנג וקימקו הם פשוטים ואמינים מאוד ואתה יכול להשיג כלי

מצוין באיזור של בין 5000 ל8000 שח.

הוצאות דלק יהיו הרבה יותר זולות וגם הטסט, קח בחשבון ביטוח חובה גבוה 3200 שח

נכון להיום.

אם תרצה עזרה אני סוכן של מטרו, כשיהיה לך רישיון ל125 שלח לי הודעה.

המטרה שלי בקניית כלי חדש זה שקט נפשי וכלי בטיחותי. לדעתי כלי שעולה 5000 ישתה ממני עוד מזומנים וזמן יקר מהלימודים.

בינואר אני שולח לך הודעה :)

מתחילת 2007 מעלים את הביטוח על קטנועים ב 20%-60%

תלוי בגיל ועוד כמה שטויות.

ביטוח חובה על 50 סמ"ק יכול להגיע ל 2250 ש"ח ול 125 ל3000 בערך.

אז את הג'סטי יותר זול לבטח.

הבעיה זה פקקים וחניה.

איפה אתה הולך ללמוד ואיפה אתה גר?

אני לתל אביב לא נכנס עם אוטו-לא משנה מזג אויר

הנסיעות יהיו מראשון לת"א. הפקק מחולון עד ת"א. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אני רוכב כל יום בעבודה על 50סמ"ק. ידוע לי מאוד מקרוב על הקור :) וזה לא משהו שאי אפשר להסתדר איתו. הביטוח של 50 יהיה בסביבות 2450ש"ח. אני מעוניין יותר ב125סמ"ק.

המטרה שלי בקניית כלי חדש זה שקט נפשי וכלי בטיחותי. לדעתי כלי שעולה 5000 ישתה ממני עוד מזומנים וזמן יקר מהלימודים.

בינואר אני שולח לך הודעה :)

הנסיעות יהיו מראשון לת"א. הפקק מחולון עד ת"א. :)

אתה חייב 125 בשביל זה.

תשלם ביטוח כפול מהגסטי.

לא נעים לעשות מרחק כזה בגשם.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שביטוח על קטנוע יותר זול מרכב?

לפי ההגדרות החדשות ביטוח 50 סמ"ק יותר גבוה מרכב 1600

מחשבון תעריפי ביטוח

http://www.mof.gov.il/hon/2001/insurance/car.asp

אני אישית רק על קטנוע בעיר.

לפי החוקים החדשים,כלכלית זה לא שווה.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני אתקע את האף שלי גם פה...8)

לא משנה מה אומרים לך - יש יתרון אחד גדול לאוטו על הדו-גלגלי:

תאונה שבאוטו תסתיים בשריטה או דפיקה שלא מצריכה אפילו לערב את הביטוח, אותה התאונה על דו"ג יכולה להסתיים בטיפול נמרץ (אם לא במועדון השיש).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני אתקע את האף שלי גם פה...

לא משנה מה אומרים לך - יש יתרון אחד גדול למשאית על הרכב:

תאונה שבמשאית תסתיים בשריטה או דפיקה שלא מצריכה אפילו לערב את הביטוח, אותה התאונה על רכב יכולה להסתיים בטיפול נמרץ (אם לא במועדון השיש).

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח על 125 נכון להרגע עולה כ3,000 ~ 3,500 לחובה, ועוד כ400 ~ 600 לצד ג'.

לגבי אמינות הג'אסטי אין לי מושג.

קטנועים קטנים ידועים באמינותם המופלגת (חלקם לפחות), ובהוצאות כלליות קטנות משמעותית מרכב - בעיקר צריכת דלק, חיסכון בזמן ובחנייה.

השיקול האישי של "אופנוע - כן או לא" בגלל הסיכון הוא שלך ושלך בלבד, אף אחד לא יכול להגיד לך אם זה "שווה" את זה - החיסכון בכסף, ואחרי זה לשאול אותך "נו היה שווה?" אם חס וחלילה יקרה לך משהו בגלל שהיית על שני גלגלים.

זה שיקול שלך ושלך בלבד - האם הסיכון שווה את החיסכון.

אני אישית הייתי הולך על דו"ג בלי לחשוב פעמיים, אבל אני לא דוגמה, ואני גם לא הייתי הולך על קטנוע :wink:

קח בחשבון שמדובר בנסיעות של "בוקר" - כלומר - רוב האנשים תקועים במזגן / חימום, עם הפלאפון ביד והאצבע באף, והדבר האחרון שמעניין אותם זה הזבוב הקטן הזה עם קסדה על הראש שמנסה לעבור נתיב.

לגיב השיקול הכלכלי - קטנוע יהיה זול יותר מרכב, אבל זה בא בדמות מחיר בנוחות, סיכון, ומקום (כמו בגאז').

שיהיה בהצלחה, במה שתבחר, ותעדכן.

בכל מקרה אם כבר יש לך רכב ואתה מכיר אותו והוא מטופל ונוסע טוב - אני הייתי מעדיף להישאר איתו מאשר לקנות חתול בשק.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם הרכב שלך מתוחזק טוב כמו שאני חושב - הג'אסטי לא תהיה פשרה,

עדיף קטנוע.

אתה מוכר את הרכב שלך, או שהקטנוע זה בנוסף?

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו הקטנוע פשוט חלום בימים של פקקים ודלק של לא יותר מ 50 שח למיכל

הבעיה זאת הפגיעות הרבה על כל אידיוט \ ית שלא מסתכלים במראה ומחליטים לערוך לך הכרות עם האספלט מקרוב :-*

טוב שם טוב משמן טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה מה אומרים לך - יש יתרון אחד גדול למשאית על הרכב:

תאונה שבמשאית תסתיים בשריטה או דפיקה שלא מצריכה אפילו לערב את הביטוח, אותה התאונה על רכב יכולה להסתיים בטיפול נמרץ (אם לא במועדון השיש).

ויש יתרון בנסיעה על טנק מרכבה לעומת משאית...

אבל בוא נהיה ראליים

קטנוע יהיה בטוח יותר חסכוני ברמה השנתית (כלומר בגילום של חניות, דלק, טיפולים, ביטוח וכו')

אבל דרגת הסיכון בוא הינך נמצא הרבה יותר גדולה, בן דודי עשה את השיקול שלך (גר בת"א והיה צריך לנסוע לקרית אונו), קצת חצץ על הכביש בסיבוב השאיר אותו עם :

א. אופנוע מרוסק שמכר בגרושים.

ב. רגל שבורה 3 חודשים.

ג. נסיעה במוניות כל אותם שלושה חודשים.

ד. אובדן מקום העבודה.

ה. ברגים לכל החיים ברגל.

אז הוא יצא בזול כי הוא חי :)

תזכור, באופנוע אתה יכול להיות הנהג הזהיר בעולם, אבל מספיק שמשאית תעבור לידך כדי שהיא תעיף אותך מהכביש.

אם אתה באמת דלפון ואתה מוכן לקחת סיכון יום יומי או שאתה מכור לכלי רכב זה והסיכון בעיניך סביר, אז בבקשה, אבל עם הכבישים ותודעת הנהגים בישראל לא הייתי ממליץ לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...