Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חומר למחשבה בנושא PRE.

Alfa156 GTA
שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרי לכל מגבר יש נתון,

יש לו מתח כניסה מינימלי (לדוגמא 0.04MV) ומתח מקסימלי (לדוגמא 9V),

בואו נרכיב AUDIO CONTROL, לדוגמא את הMATRIX, (שמעלה את הPRE ל10V ממוצע, 14V פיקים).

כמובן שבאותו הרגע אנחנו מורידים את הGAIN הרבה הרבה מתחת למה שהוא היה,

אז יש פה שאלה ,

אם המתח המקסימלי שהמגבר תוכנן לעבוד איתו הוא 9V, איך הוא מסתדר עם MATRIX ?,

ולמה אחרי ששמים MATRIX העוצמה/איכות/הספק המערכת עולה פי כמה וכמה?

מוזר לא ?

(השאלה באה בעקבות מתקין בירושלים שהחליט לעשות סדר בעולם ולהשתמש במגברים הכי זולים עם המעבדים הכי יקרים ולתת PRE של 15-20V).

האלפא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל העוצמה, איכות, הספק(עוצמה אמרנו כבר)לא עולים בשום דרך. יתרה מכך אפילו בעניין הרעשים זה לא עוזר, אם יש לך נגיד סיגנל שיש בו רעשים במידה מסויימת, אתה שם אותו דרך LINE DRIVER שכשהוא מעלה את מתח הסיגנל הוא מעלה את הכל כולל את הרעשים וככה בעצם הם נשארים באותו יחס שהיו לשאר הסיגנל לפני שהשתמשת בLINE DRIVER.

למה אם ככה אתה שואל קיימים המכשירים האלו? הסיבה מאוד פשוטה, כי יש אנשים שמוכנים לשלם על דברים שהם לא ממש מבינים, ואחרי שהם שילמו כסף לא פלא שהכל נשמע יותר טוב.

יש וויכוח מאוד מעניין על הנושא בדיוק עכשיו בCARSOUND.COM שסתם לדוגמא מדבר שם אדם שעבד בחברת הקסטות BSAF והוא סיפר שם על כך שהם השקיעו הרבה זמן ביצירת חומר הפלסטיק שהרכיב את הקסטה כך שיהיה לו מן מגע של גומי קטיפתי כזה, וכשהחזקת אותה בידך חשבת לעצמך וואו זאת קסטה מעולה שסך הכל מה שהיה שונה בה מאחרת היה הפלסטיק, אבל הרבה אנשים נשבעו שיש בה יותר מכך.

דבר שני גם אם הוא מעלה את המתח כל כך גבוה עדיין עם מוסיקה לא תגיע למתחים האלה. אם יש לך PREAMPS של 4V במוסיקה רגילה הם לא יתקרבו ל4V ואם כן אז רק לשברירי שניה ולא תוכל לשמוע את זה. לעומת זאת אם תנגן TEST TONES ונגיד תשים אחד של 1000HZ תוכל להגיע למקסימום של ה4V, אבל מי מאיתנו שומע TEST TONES?

הלנזר הישן שהיה לי הייתה לו רגישות כניסה של עד 1V ואז באמת אפילו שהGAIN כוון הכי נמוך וכמעט לא הייתה עוצמה בכל זאת היה דיסטורשיין, כי הסיגנל שהתקבל היה גבוה מ1V רוב הזמן.

אותו מתקין מבזבז כסף על הLINE DRIVERS זה נכון הוא יכול לקחת מגברים פשוטים יותר וכל עוד הם מוציאים את אותו הוואט (מדוד ולא מוצהר) כמו מגברים יקרים יותר הוא יכול להרכיב מערכת מעולה אם הוא ישתמש בקרוסאוברים איכותיים. מה שכן אולי היא לא תהיה אמינה כי על אמינות משלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כמובן מגביר גם את הרעשים,

אבל המקרה של הMATRIX יש לו סינון מעולה של רעשים (SUBSONIC),

תראה אני אישית לא טוהב לשים LINE LEVEL במערכת (דרך אגב זה נכון שאמרת שהמערכת מוציאה 4V פיק, אבל גם זה לא, מערכת מוציאה עד 2V במקרה הטוב ו2.5 פיק נמדד בנקמיצ'י כך שגם הנתון הזה לרוב לא נכון),

בכל מקרה, תראה לMATRIX אין שום יכולת להשפיע על איכות המערכת ז"א ההגברה העוצמה והאיכות אבל ללא ספק, שמעתי את אותם המערכת עם/בלי הם נשמעות הרבה פחות בלי,

ז"א המערכת נשמעת אחרי שמורידים את הMATRIX כאילו חסר משהו.

תראה אמרת שאנשים לא מבינים על מה הם משלמים, זה נכון,

אבל מה תגיד שחברה כמו AUDIO CONTROL שמתעסקת רק עם "פרוססורים וקרוסים" זכתה בכל פרס אפשרי מהיום שהיא נולדה ??

לא לחינם לדעתי.

שמעת פעם את הEPIC ? או HPX ?

ודרך אגב חוץ מקרוס "רציני" 32 ערוצים , כל המוסיף גורע.

האלפא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SUBSONIC FILTERלא מסנן רעשים הוא מסנן תדרים נמוכים שהם בעצם מחוץ לשמיעה. יש לכך שתי מטרות, קודם כל אם יש לך תיבה שהיא PORTED והתדר של הPORT מכוון נגיד ל30HZ אם הסאב ינגן סאב של מתחת ל30HZ זה עלול לפגוע בסאב בגלל שכיוון הפורט מונע ממנו לרדת נמוך יותר (יש לזה שם באנגלית אבל בגלל שאני לא יודע את הפירוש למילה בעברית אני לא אומר אותו).

מטרה שניה היא שבאמצעות סינון אותם תדרים נמוכים שאתה לא רוצה/לא יכול לשמוע אתה בעצם חוסך מהמגבר חלק מהעוצמה שמבוזבזת על תדרים אלו.

AUDIO CONTROL לא זכתה לחינם אבל יש להם המון מוצרים מלבד הLINE DRIVER שבו עסקינן.

המערכת נשמעה שמשהו חסר בה כי אולי הGAIN פתאום לא היה מכוון באותו היחס שהוא היה עם ה MATRIX, יכולים להיות עוד משתנים. לעיתים רחוקות שמשווים בין דברים התנאים שווים ולרוב בגלל זה אתה שומע הבדל בצליל.

אה ובטח התכוונת לאקולייזר 32 ערוצים. למרות שאני אוהב לשמור על המערכת פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה Matrix כליין דרייבר נטו מיועד בעיקר על מנת למנוע הוספת רעשים על גבי כבלי ה Rca וזאת ע"י הגברת הסיגנל שרץ לאורך הכבל וע"י כך הפיכת רעשים מתווספים לזניחים.

ל Audio Control יש מוצרים נוספים עם תכונות נוספות כגון ה HPX שמוסיף ליכולות ה Matrix גם עיבוד צליל, קרוס לסאב והנחתה מכניסות High Power.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך רעשים מתווספים אז זה יכול לעזור, העניין הוא שאם התקנת את המערכת בצורה נורמלית (עם דגש שנורמלי מספיק ולא צריך להיות מעולה) אין סיבה שיתווספו לך רעשים לאורך הדרך.

ואם יש לך רעשים במוצא, לפני ה LINE DRIVER אז הוא יגביר את כל הסיגנל כולל הרעשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, שלא תבין אותי לא נכון, גם אני לא חסיד של Line Driver ובמערכת סבירה באמת אין צורך.

אני חושב שחוץ מקרוס טוב לא צריך כלום.

(אקוליזר לא שווה כלום אם אין לך ציוד Rta שבו אתה יכול לאתר פיקים)

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותך ואני באותה דעה איתך.

למרות שלפי דעתי אתה לא חייב להשתמש RTA בשביל שתוכל לכוון את האקולייזר, כי אתה יכול לכוון אותו איך שהוא ישמע טוב לטעמך. אתה יכול לכוון אותו ככה שלא יהיו אף פיקים במערכת שלך אבל האמת היא שמעטים רוצים לשמוע את המערכת במצב FLAT ויש תדרים מסויימים שהם יעדיפו להגביר (אחד את הגבוהים, אחד את המיד באס וכן הלאה) לכן השימוש בRTA הוא לא הכרחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7847 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...