Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יבוא אישי

etofach
שימו לב! השרשור הזה בן 6320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדולר ירד, מס הקניה עומד לרדת ב 5% ומחירי החדשות לא יורדים!!!

בימים אלו אני פנוי (היינו מובטל) ובהנחה שזה מצב זמני אני מעוניין לבצע ייבוא אישי של רכב יפני קטן (1300-1500 סמ"ק) בצורה כזאת שאני בעצמי אסע לחו"ל - אירופה (יוון , איטלהי או תורכיה או? ) בתור גולש רוח, אגלוש במים בארץ שאליה אגיע ותוך כדי זאת אבצע את הרכישה

מה דעתכם האם אצליח לחסוך משהוא (לפחות 5000ש"ח)?

באיזו ארץ כדאי לבצע הרכישה?

היכן אני יכול לקרוא על הפרוצדורה המדויקת לבצוע העניין

בתודה אליעזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע לאירופה וקונה שם רכב, ירידת מחירי הדולר לא ישפיע אליך. באירופה משלמים ביורו.

בכל מקרה - בדרך כלל זה לא כדאי כלכלית, למעט מקרים בהם מדובר ברכב יקר במיוחד או כזה שלא ניתן לרכוש בארץ.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא!

מה אתה חושב שכל משפחות הפשע שמחזיקים את חברות הייבוא הבלעדיות יצאו פראיירים?!

אם אתה לא יודע לנהוג על 100 כ"ס, לא יעזרו לך 500.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי צ'כיה?

מחירי המכוניות שם יחסית נמוכים..

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גם שרכב בייבוא אישי חייב להיות מקסימום בן 2 שנתונים אחורה.

זאת אומרת שאם עכשיו נמכר בארץ דגם 2007, הוא צריך להיות לכל המאוחר דגם שנת 2005.

אני בספק אם אתה הולך לקנות רכב חדש במידה ואתה מתייחס ל5000 ש"ח כהוזלה משמעותית במחיר הרכב.

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בימים אלו אני פנוי (היינו מובטל) ובהנחה שזה מצב זמני אני מעוניין לבצע ייבוא אישי של רכב בצורה כזאת שאני בתור גולש רוח, אגלוש במים בארץ שאליה אגיע ותוך כדי זאת אבצע את הרכישה

בתודה אליעזר

הנה דרך לחסוך את עלות השילוח הימי באוניה וגם ליהנות מהתחביב (פשוט תוסיף מפרש):

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3178907,00.html

וברצינות - מתוך שיטוט קצר באתרי אינטרנט של סוזוקי וטויוטה ב 2-3 מדינות באירופה (כולל צ'כיה) הרכבים שם יותר זולים מבארץ אבל אם תיקח בחשבון את עלות המכס והמיסים+ עלות המשלוח של הרכב לארץ אז כל הסיפור הופך להיות לא כדאי מבחינה כלכלית.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

זה לא מקרי שלא כדאי ליבא אישית. פקידי אגף המכס באוצר הם משתפ'ים של יבואני הרכב. אם אתה וגם היבואן הרשמי תביאו לארץ רכב חדש זהה באותו יום , אתה תשלם עליו הרבה יותר מכס. כבר היו שרי אוצר שהצהירו על ביטול או הקטנת ההפליה הזו לרעת היבואן האישי, אבל תמיד הפקידים מצאו דרך לנטרל את השר וההפליה נשארה.

היבוא כדאי בשוליים כאשר מדובר ברכבי יוקרה כשמתח הרווחים של היבואן הוא גבוה, אבל בודאי לא התכוונת לכך.

גם פקידי משרד התחבורה דואגים ליבואנים. למשל- הדרישות למפרט רכב מיוחד לישראל יעלה ליבואן האישי הרבה יותר , בהתקנה לאחר שהרכב כבר בארץ. לעומתו היבואן הרשמי ישלם מעט ליצרן עבור מפרט ספציפי זה. האם באמת דרוש מפרט מיוחד לישראל, או שניתן לאמץ מפרט אירופאי?

בעולם לא מקובל המושג יבואן רשמי. בד'כ כל מי שעומד בדרישות מסוימות רשאי ליבא רכב. לכן גם בישראל רוב היבואנים הרשמים מתעשרים בגדול , ואילו ברוב העולם זהו סה'כ עסק רגיל מבחינת הרווחיות ולא מכרה זהב כמו בארץ.

כדאי לך לכתוב מכתב למכס ולשאול. הם חיבים לענות לך. יהיה מענין אם תעדכן את הפורום.

www.mof.gov.il/taxes/

בית המכס חיפה

מר רוני בר-סיני

[email protected]

[email protected]

שם מנהל היחידה

שער הנמל 3, ת"ד 245, חיפה, מיקוד 32000

כתובת

יבוא אישי 04-8354861

מענה אנושי בין השעות 15:00 - 13:00

-------------------------------------------------------------

בית המכס אשדוד

מר אלי פולק

מנהל היחידה

רח' האורגים ?2 (בניין הפורום) אשדוד, ת.ד ?241

כתובת

ימים א'-ה' ?15:00-08:00 (יבוא אישי - עד ?15:00)

שעות קבלה

פתיחת תיקי זכאות הסרת הגבלות - בגדר יבוא אישי מאזור יבנה עד אשקלון כולל המושבים והסביבה שחרורי יבוא אישי ומסחרי - כל הארץ

תחום שיפוט

יבוא אישי - טיפול בשחרור חפצים אישיים, מתן זכאויות, שחרור לזכאים (עולים חדשים, תושבים חוזרים ונכים), שחרור רכב, הסרת הגבלות - לבקשת מידע ניתן לפנות בדואר, או בפקס- ?08-8528856 (התשובות ניתנות בד"כ תוך ?48 שעות).

תחומי עבודה נוספים

יבוא אישי ?08-8510501

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה תודה

על התשובה המלומדת והנוגעת בלב העניין.

ובאתו עניין ידוע לי שעד היום צריך היה לשלם את מס על הרכב לפי המחירון הרשמי של הרכב בחו"ל ולא כנגד חשבונית המס (שלפיה הרכב נרכש בפועל)

הבנתי שזה שונה או עומד להשתנות , כך שהמס ייקבע לפי חשבונית המס שלפיה נרכש הרכב החדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

כן, גם אני קראתי בחדשות : "שעד היום צריך היה לשלם את מס על הרכב לפי המחירון הרשמי של הרכב בחו"ל ולא כנגד חשבונית המס (שלפיה הרכב נרכש בפועל)

הבנתי שזה שונה או עומד להשתנות , כך שהמס ייקבע לפי חשבונית המס שלפיה נרכש הרכב החדש?"

זהו צעד חיובי כמובן, בתקוה שפקידי המכס לא ימצאו דרך לעקוף אותו. והם די יצירתים .

אבל זה לא מספיק. המרכיב השני הוא מה האחוז של סה'כ המס, וזה כנראה נשאר גבוה יותר מהאחוז אותו משלם היבואן הרשמי.

פעם קראתי שקבוצה של יבואנים אישיים התלוננה בנציבות האיחוד האירופאי על ההפליה הזו, הסותרת הסכמים בין ישראל והאיחוד האירופאי. זה יהיה מענין אם מישהו בפורום יברר מה קרה ליוזמה הזו, ואם ניתן להמשיך אותה.

בנוגע לפקידי האוצר חשוב לי להבהיר שברוב האגפים הם עושים עבודה טובה בפיקוח ובהנחיה של שאר משרדי הממשלה. הבעיה של משת'פים מוגבלת לפקידי המכס .

אני מצטער שאיני איש בשורות טובות בנושא הזה. בכל מקרה כדאי לכתוב להם. אולי יקרה נס והמצב ישתפר באמת.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוס המס שהיבואן משלם זהה לאחוז שאתה משלם כמייבא פרטי.

ההבדל הוא שהיבואן יכול להציג את הקבלות שהוא מקבל מהיצרן ולפי המחיר בקבלה מחייבים אותו (שנמוך בעשרות אחוזים מהמחיר RETAIL באירופה),

בעוד אותך מחייבים לפי המחירון RETAIL בארץ הייצור של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז המס הוא בפירוש שונה בין יבואן רשמי ובין יבואן אחר, וזה בנוסף לשוני בבסיס המס.

ולמגיב discover

הכי פשוט שתשאל במכס, בקישורים שנתתי, ותעדכן את כולנו.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ביררתי את הנושא לפני מספר חודשים לפני שאבא שלי הזמין את הרכב שלו.

האחוז מס זהה בין אזרח פרטי ליבואן.

ההבדלים שיכולים לנבוע הם אם ארץ הייבוא של הרכב אינה ארץ הייצור שלו, או אם למדינה שאתה מייבא ממנה את הרכב אין איזה שהוא הסכם סחר מסויים עם מדינת ישראל.

שאר ההבדלים נובעים בשל העלות הבסיסית של הרכב ליבואן לעומת העלות לאזרח הרגיל - והמע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ביררתי את הנושא לפני מספר חודשים לפני שאבא שלי הזמין את הרכב שלו.

האחוז מס זהה בין אזרח פרטי ליבואן.

ההבדלים שיכולים לנבוע הם אם ארץ הייבוא של הרכב אינה ארץ הייצור שלו, או אם למדינה שאתה מייבא ממנה את הרכב אין איזה שהוא הסכם סחר מסויים עם מדינת ישראל.

שאר ההבדלים נובעים בשל העלות הבסיסית של הרכב ליבואן לעומת העלות לאזרח הרגיל - והמע"מ.

בסופו של דבר מצאתם שייבוא הוא עניין משתלם\לא משתלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...