Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קליאו ספורט - שיפור התנהגות (בדגש על ג'ימקאנות)

NMP
שימו לב! השרשור הזה בן 6391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, אחרי הרבה ג'ימקאנות ומעל שנה עם הרכב סטנדרטי לגמרי אני מוכן לשלב הבא.

אותם דברים שהפריעו לי בימים הראשונים עם הרכב מפריעים לי גם היום, התת-היגוי שולט ובמהירויות נמוכות מאוד הרכב לא מחזיק פניה (כיכרות כדוגמא למהירות/פניה). אין לי תלונות ל-turn-in אלא להמשך הפניה (תגובת ההגה חדה אבל הצייתנות של הרכב לוקה בחסר).

כנראה שפה גם יש הבדל בין ה-mk1 ל-mk2 שלי כי במצב תקין עם צמיגים טובים ואוטו מאוזן הזנב לא יוצא כל-כך מהר. במצבים של צמיגים שחוקים או זנב קל מאוד (בלי גלגל ספייר ובלי יותר מדי דלק :twisted:) התחת יצא בקלות ועזר לי מאוד להכנס לפניות קשות. אלה היו הג'ימקאנות היותר מהנות שלי 8-).

המטרה העיקרית היא להתנהגות ג'ימקאנות משופרת כך שאני מדבר על מהירויות נמוכות יותר וכאן, אולי בניגוד לכביש, תזזיתיות מוגברת מבורכת.

מכל ההסבר הזה אפשר להבין שאני אשמח לפתרון שניתן לכיול בהתאם ל-mode הנהיגה הנדרש.

אחרי שהבנתי שצעד בסיסי של כיול קאמבר/קסטר לא אפשרי אצלי (בקליאו אין כמעט אפשרות לכיול) אני עובר לאפשרות של שדרוג מתלים.

חשוב לי מאוד אפשרויות הכיוון על הרכב (בלי צורך במוסך) ולכן סט קוילאובר שמאפשר לי גם משחקי קשיחות בולם, גם כיוונון גובה שבפני עצמו לא מעניין אותי, ובעיקר האפשרות לכיוון קאמבר בהרבה מהסטים האלה מאוד קורץ לי.

היתרון הגדול מבחינתי בכיוון העצמי הוא לא רק עבור ג'ימקאנות אלא גם מעין רשת ביטחון לשדרוג הזה. אם אני קונה בולמים/קפיצים/סט ומתבאס מהתוצאות אז אפשרות כיוון יכולה להיות ההבדל בין חזרה למקורי והודעת מכירה לסט החדש לבין מציאת הפתרון האולטימטיבי (וסובייקטיבי) שלי.

אחרי הרבה חיפושים גם ב-cliosport.net הגעתי לכמה אפשרויות.

הפתרון הבסיסי ביותר (ואולי גם מספק) הוא רק החלפת בולמים לקוני צהובים. בלי הנמכה, נשארים עם הקפיצים המקוריים ואני מקבל בולמים משופרים עם אפשרות כיוון לקשיחות הבולם.

בילשטיין זאת גם אפשרות אבל עד כמה שאני מבין אין משחק וזה מינוס מאוד רציני מבחינתי.

חוץ מזה גם קראתי שם שה-koni טובים יותר לכביש והבילשטיין הומלצו ל-track. העניין הוא שאני לא יודע אם גם ג'ימקאנה יכולה להכנס בהגדרה הזאת (אצלם track זה מסלול אמיתי ומהירויות גבוהות).

האופציות האחרות כבר מדברות על קוילאוברים ופה יש סט של בילשטיין, B14 PSS אבל הוא לא מאפשר כיוונים.

ה-PSS9 שכן מאפשר לא קיים לקליאו.

ל-KW יש את ה-Variant 2 שמאפשר כיוונונים (כולל קאמבר שמאוד חשוב לי) וזה נראה לי כמו אופציה טובה מאוד.

גם פה יש דגם טוב יותר (Variant 3) עם אפשרויות כיוונון רבות יותר (compression+rebound+height+camber) שלא קיים לרכב שלי :sad:.

מעבר לזה יש גם המלצות על סט של H&R אבל אין לי מושג אם זה קיים בארץ. מישהו יודע אם מביאים אותם ומי ?

עניין אחר לגבי הקויל, ראיתי כבר הודעות של מוטי על כך שקוילאובר לרכב כביש זה אוברקיל רציני ושהם הרבה יותר קשיחים מבולמים משודרגים בנפרד.

אני קצת מפחד מזה כי גם עכשיו הרכב לא בדיוק נוח ומתרסק לי על כל בור הכי קטן. בהתחשב בכבישים ה'איכותיים' במיוחד שיש לי באיזור הבית אני קצת חושש...

זהו, אני אשמח לשמוע מאנשים עם ניסיון בשדרוגים האלה בכלל ובקליאו בפרט (בעלי קליאו - אני יודע שהרבה הנמיכו/הקשיחו אז אתם מוזמנים לפרט כאן על השינויים והתוצאות).

תודה,

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אהלן ניר,

לשראל מהפורום (אם לא הוריד עדיין) יש את הסט קוילאוברים של KW. ** עריכה ** רשמתי כאן הרבה טקסט אבל הגעתי למסקנה שהוא מיותר ובטוח כבר נסעת על הרכב הזה. ** עריכה **

את ההתלבטות שלך אני עושה כבר תקופה לא קצרה ומאמין שהיא תמשיך עוד לא מעט זמן, אני נוסע לא מעט על האוטו ופשוט לא רוצה להפוך כל נסיעה (שהיא גם ככה לא קצרה מהבית לעבודה) לסיוט מתמשך. אם אני ארצה להנות ממנה, אני יאבד מיכל דלק שלם כל יום וזה לא כ"כ יעיל. מההתרשמות שלי מהסט של KW אני מאוד מאוד אהבתי, אבל האפקט על ה-MK1 יהיה שונה מ-MK2.

בהצלחה.

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי אבירם, אם זה ה-KW variant 2 אז יש אפשרות לכוון ואז השאלה אם גם במצב הכי רך הנסיעה קשה כל-כך.

ולא נסעתי על הרכב הזה אז אני אשמח לשמוע עוד משראל.

אני לא דואג לדלק, הוא לא צפוי להשתנות :wink:.

לגבי ההבדלים בין ה-mk1 ל-mk2, עד כמה שהבנתי מברשד גם ככה ה-mk2 קשה יותר אז אולי שדרוג כזה ב-mk2 יהיה פחות סיוטי.

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מוותר אה? זה לא יעזור לך כל הבולמים והצעצועים שתמצא :wink: .

אני לא בטוח שהקשחה של הרכב תועיל לך לג'ימקאנה.

בסיבובים הדוקים רכב מוקשח מידיי יכנס לתת היגוי לעומת רכב ש"נשען" על המגבלה...

שים לב ל106 של ג'רמי , דיי בולט שהרכב שלו (וכמובן צורת הנהיגה שלו) מאוד חד ומהדק פניות בקלות לעומת ה106ים היותר מוקשחות..

יתרון ההקשחה מתאים יותר לג'מקאנה מהירה כמו למשל "ערד"...

נכון שרכב מוקשח יהיה יותר קל לשליטה במגבלות התת היגוי\ היגוי יתר.

לי אישית יש סט קוני צהוב + קפיצים -30מ"מ של אייבך . הכיול שלי הוא הקשחה של קליק אחד מקדימה ושני קליקים מאחור.

במצב הנ"ל הרכב דיי מוקשח ומתנהג נהדר! אם זאת לא נראה לי שהשיפור ניכר בג'ימקאנה הדוקה.

יצא לי לנהוג על 106 מוקשחת 100% בעבר (סט קוני) עם מידת צמיגים כמו שלי 195/45/15 וזה הרגיש "לא משהו"...

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו במה שהילד ראלי אומר,

בדור הראשון יש הבדל גדול מאוד בין קליאו מוקשחת (קוני) לסטנדרטית וזה מתבטא בעיקר בפניות במהירויות גבוהות,

מהירות של 90 קמ"ש, אפל קונטרה אפל מתבצע הרבה יותר טוב בקליאו מוקשחת ועם הרבה יותר טוסיק! ;-)

בג'ימקאנות הרגשתי שהאוטו שלי נכנס להרבה תת היגוי מוקדם מידי וזה בהחלט יכול להיות בגלל שהיה קשיח מידי

או בגלל שאני סתם חרא של נהג

נ.ב.

יהיה נחמד עם הבאבא ייכנס לתת ייעוץ קצת בפורום הטכני, או יגיע למרכז לכוס קפה בלי תנאי מיאטה (לפחות בינתיים)

תום

"its one of the most magical letters in the world of performance automobiles, its the latter M, and with combinning with the number 3 causes uncontrollable envy hatred and despair for those who will never experience the view from the cockpit." Web Riders Shoot Out

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין אתכם ונוטה להסכים. נראה לי שמה שאני בעצם מחפש זאת לא סתם הקשחה אלא האפשרות להדק פניות בג'ימקאנות ע"י זנב שעוקב טוב יותר אחרי הפרונט (זה גם נראה לי ההבדל בין הדורות).

כרגע אין לי כל-כך דרך לעשות את זה ולכן בולמים מתכווננים נכנסים כאופציה טובה.

האם סט קוני במצב רך יכול להיות קרוב לנסיעה היומיומית שאני חווה היום על בולמים מקוריים ורק לקראת ג'ימקאנה אני אשחק טיפה עם הכיול כדי לקבל קצת יותר היגוי-יתר ?

ויתרון נוסף שציינתי לגבי הקוילאוברים זה כיוון קאמבר שאני מעריך שיכול מאוד להשפיע אבל כנראה שזה מוגזם לקנות קויל רק בשביל זה.

ותום, ממה שאני זוכר וראיתי מהצד דווקא נראה שהרכב שלך, גם במצב המוקשח, סיפק הרבה יותר זריקות ממה שהרכב שלי סיפק באותו מסלול (וגם הנהיגה שלי אגרסיבית ומתבססת על העברות משקל חזקות).

היה לך רק סט קוני, נכון ? על כמה כיוונת אותו ?

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה הגבתי פה על השאלה של רונלי על ההנמכה

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=132953

יצא לי לנסוע על קליאו רק עם קוני,ועל שלי שהיה לה קוני ואייבך.

הרכב עם הקפיצים של אייבך התנהג הרבה יותר טוב,והרבה לצאת עם החלקות זנב נשלטות לבקשת הנהג לעומת קליאו עם קוני בלבד.

יצא לי גם לנהוג על קליאו עם קויילאוברים על כביש ולא ממש אהבתי את ההתנהגות של הרכב,כנראה שעל מסלול יהיה הבדל.

מאור

GT-STI בשביל הפאן(נמכרה :( ).

ktm 690 smc ליום יום ולחסכון בדלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנסוע על קליאו רק עם קוני,ועל שלי שהיה לה קוני ואייבך.

הרכב עם הקפיצים של אייבך התנהג הרבה יותר טוב,והרבה לצאת עם החלקות זנב נשלטות לבקשת הנהג לעומת קליאו עם קוני בלבד.

אז יש פה גם את ההבדל של ההנמכה (על אותם בולמים בשני המקרים).

גם יכול להיות כיולים שונים של אותם קוני בין שני הרכבים.

אתה זוכר איזה קוילאובר זה היה ברכב השלישי ?

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא יצא לי לא מזמן לנהוג על ראלי מכויילת בקוני כמו שלי (צהוב) אבל לא מונמכת , לא יודע מה היה הכיוון באותה הראלי , אבל אני יודע שהזנב הפחיד אותי , הרכב זרק בקלילות גם ב30 קמ"ש!

אולי אני רגיל לאחיזה יותר גבוהה בגלל המידת צמיגים שלי ששינתה משמעותית את מגבלות האחיזה והבלימה...

יש לי סרטון ישן של פרובוקציה מכוונת בערד.

ניתן לראות כמה שהרכב שטוח וקל לשליטה, (הסאונד בדיליי משום מה..) .

הרכב מכויל עם הקוני כמו שרשמתי למעלה ועם קפיצים של אייבך..

Not the sound of silence -ABARTH

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני רגיל לאחיזה יותר גבוהה בגלל המידת צמיגים שלי ששינתה משמעותית את מגבלות האחיזה והבלימה...

מידת הצמיג בראלי משפיעה מאוד. שעברתי מ 175 ל185 זה היה אחרת לגמרי.

אבל הקשחה של הציר האחורי בראלי מיצר יופי של זנבות, הכל תלוי ביחס לקשיחות הציר הקידמי שהיה רך.

נ.ב בקוני לראלי הכוונון דורש פירוק

וגם אני חושב להרכיב קוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוציאו לכם מהראש שיש כאן מגע קסם של PLUG AND PLAY, הפרט שיבקש לשחק עם ה- SETUP המקורי יצטרך להתאים את התנהגות הרכב הרצויה לפי צרכיו.

דובר על כך רבות, הכל משפיע, לחצי ניפוח, מידות וחתך צמיגים, חלוקת משקל, הנמכה, הקשחת בולמים והרשימה עוד ארוכה.

לא הייתי מדבר בנחרצות על עדיפות מוחצת של קיט אחד על משנהו.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי coilover kw גרסה 2(כוונים גם לגובה,קשיחות בולם,כיוון קמבר)

איכות הבנייה מדהימה:בנויים מנירוסטה,הבולמים מתבססים על הקוני הצהובים(כיוון פשוט מאוד)

תקן tuv גרמני

אין לי נסיון איתם בג'מיקקות:lol: אבל הם מתנהגים מעולה ברוב הכבישים,זוית הגלגול שלא אהבתי

בסט המקורי כמעט ונעלמה.הרכב מרגיש כמו קארט,מאוד מחובר ומתקשר...

חסרונות:נוחות נסיעה נפגעה בנסיעה בעיר(כבישים לאחר הפצצה)מחוץ לעיר די נוח.

מחיר גבוהה כ 6500ש"ח

חשוב מאוד לבצע כיוון פרונט לאחר התקנה,ולבחור את זווית הקמבר,קושי הבולמים,וגובה המרכב.

ולהתחיל לשחק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש פה גם את ההבדל של ההנמכה (על אותם בולמים בשני המקרים).

גם יכול להיות כיולים שונים של אותם קוני בין שני הרכבים.

אתה זוכר איזה קוילאובר זה היה ברכב השלישי ?

ניר

אם אני זוכר נכון אז הבולמים פחות או יותר היו מכוונים זהה.

לגבי הקויילאוברים אתה יכול לשאול את חן עם הקליאו,זה שייך לו.

GT-STI בשביל הפאן(נמכרה :( ).

ktm 690 smc ליום יום ולחסכון בדלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, אני שמח לראות פה נוכחות גבוהה :smile:.

ברשד - אל תהיה חאפר, אם כבר הגעת אני מצפה לפירוט על ההבדלים בקשיחות בין דור ראשון - דור ראשון עם קוני - דור שני.

יש מישהו עם ניסיון שדרוג כלשהוא בדור שני ?

עומר - הרכב אכן נראה חד וגם הרגשתי את זה יפה בג'ימקאנה האחרונה שהצטרפתי אלייך. באמת מרגיש כמו קארט. אני דווקא התרשמתי לטובה מהקשיחות של הרכב שלך במסלול ג'ימקאנה. הרגיש יותר נעוץ ולא עם הרבה תת-היגוי.

שראל - אם הבולמים הם של קוני אז אני מניח שזה עונה לי על החששות שהיו לי לגבי קשיחות רבה יותר בקוילים. אני אשמח לקבל הדגמה של הסט הזה וההשפעה שלו בקליאו.

האם באמת כל הכיוונים שלו ניתנים לשינוי לבד בבית ללא צורך במוסך/פירוק ?

עדיין לא עניתם לי אם קוני על הקליאו, גם במצב הרך ביותר עדיין יותר 'כואבים' מהבולמים המקוריים (ופה נראה לי שברשד יוכל לענות הכי טוב בגלל ההיכרות הטובה גם עם הדור השני שיש לי).

תודה לכל התגובות,

ניר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תוהה בקול רם איך מוט מייצב אחורי וקידמי ישפיעו במהירות נמוכה, במהירות גבוהה אין לי ספק שעם הנמכה/הקשחה האוטו עוד יותר יהיה חד אבל האם זה לא יסרס את ההתנהגות במהירות נמוכה.

מישהו עם ניסיון?

דבר שני ניר צריך להיות ברור לך שאתה מתפשר פה בצורה מסויימת ולדעתי ההתפשרות בנוחות על הקוני + ההנמכה זה לא מגיע לרמה כזאת של בלתי נסבל, כאשר שאני יכול להגיע לך שעל מצב פתוח לגמרה הבולמים דיי נוחים.

אני אישית פשוט רוצה להנות ביומיום ולכן אני לא משנה את הקשיחות, אתה כאשר הצורת נהיגה שלך בכביש בג'ימאקאנה שונה יכול לשחק עם הקשיחות כראות עינייך.

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...