Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הדיזלים של ימינו.. דיון

RedR
שימו לב! השרשור הזה בן 7829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לפורום ,

הייתי רוצה להתחיל דיון בנושא " דיזלים " ...

שמתי לב שהטורבו דיזלים החדשים פשוט סוחבים באופן מפלצתי , זה מתבטא כך שאם אתה משווה טורבו דיזל רגיל 1.9 וכל משפחתית 1.6 חדשה הדיזל יעשה עליות יותר טוב בכל מצב ובכל משקל ...

גם שמתי לב שטורבו דיזלים חדשים נושמים מצויין ואם גם הטורבו נדלק בטורים נמוכים אתה יכול לייצר תאוצה מפלצתית ...

האם הדיזל עתיד לירוש את עולם הרכב ?

איך האיביזה 130 כ"ס דיזל ?

האם יש מכוניות ספורט ( מבחינת שלדה ) שבאות עם דיזל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב - אתה לא רואה היום שום "דיזל" רגיל.

כולם TDI, DCI, HDI, JTD וכו'.

קח מנוע דיזל רגיל, שים לו הזרקה ישירה, טורבו, מסילה משותפת ותתפעל מהכח.

עכשיו - קח מנוע בנזין רגיל, שים לו טורבו, ותגיד לדיזל שלום...

מנסיון טרי עם דיזל מודרני (סניק) אני יכול לומר שהיתרון הגדול של הדיזל הוא לא הכח בסל"ד נמוך - את זה תקבל בכל מנוע בנזין מוגדש בלחץ נמוך - אלא החסכון בדלק. אולי כשייבאו את טכנולוגיית ההזרקג הישירה והמסילה המשותפת לבנזין (ואולי גם מנוע עם יחס דחיסה משתנה) הבנזין יהיה חסכוני כמו דיזל, ואז באמת אפשר יהיה לשכוח מהדיזל.

בקיצור - חיסכון ו"סחיבה" בסל"ד נמוך - דיזל.

הנאה, תאוצה משכרת, נסיעה נעימה יותר וצליל חלומי - רק בבנזין

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי טורבו דיזל מודרניים עם מסילה משותפת גם שקטים ונעימים בנוסף להיותם גמישים באופן יוצא דופן.

לנהגים רגילים, דהיינו לא-ספורטיבים, סביר להניח שהדיזל עדיף ברוב התנאים הימויומיים.

נהגתי על פאסאט אוטומטית שמצויידת במנוע ה 130PD, והתרשמתי מאוד לטובה.

אני מניח שאותו מנוע באיביזה עם גיר ידני יהיה ממש פגז, כל עוד אפשר להתגבר על המחסום הפסיכולוגי של קו אדום ב 4500 סל"ד (או כמה שזה לא יהיה) ויחסי העברה ארוכים יותר בהתאם.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לכך פשוטה, פוטנציאל הניצולת של מנוע הדיזל רחוק מאד מממיצוי, בעוד מנועי הבנזין הגיעו לקצה יכולת הפיתוח שלהם.

לכן כיום רוב היצרנים משקיעים את המירב בפיתוח מנועי הדיזל שלהם.

תוצאת הבערה של הדיזל יותר נקיה ואריכות חיי המכללים טובה יותר.

אפילו באלפא, אחד המנועים הטובים ביותר הוא ה-JTD.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לפורום ,

יצא לי לנהוג באיביזה טורבו דיזל לפני כשבועיים, כבר בשיחרור הקלאץ ולחיצה על המצערת מרגישים בעיטה חזקה והחיוך נמרח על הפרצןף אך למרבה הצער החיוך נמחק שמגיעים ל4000 סל"ד ששם המנוע רומז לך בעדינות שזהו מספיק תעביר הילוך :roll:

שי

גולף GTI סטנדרטית....כמעט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לפורום ,

הייתי רוצה להתחיל דיון בנושא " דיזלים " ...

שמתי לב שהטורבו דיזלים החדשים פשוט סוחבים באופן מפלצתי , זה מתבטא כך שאם אתה משווה טורבו דיזל רגיל 1.9 וכל משפחתית 1.6 חדשה הדיזל יעשה עליות יותר טוב בכל מצב ובכל משקל ...

גם שמתי לב שטורבו דיזלים חדשים נושמים מצויין ואם גם הטורבו נדלק בטורים נמוכים אתה יכול לייצר תאוצה מפלצתית ...

האם הדיזל עתיד לירוש את עולם הרכב ?

האם יש מכוניות ספורט ( מבחינת שלדה ) שבאות עם דיזל ?

תתאר לעצמך איך אותה טכנולוגיה הייתה מתלבשת על מנוע בנזין 1900 שכזה.... מממ.... הספקים שמתחילים ב3...

_\"""""""/_

0|||||||0]

|_|-+-|_|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא שמעתי אף פעם דיזל עם אגזוז פתוח , איך זה באמת ?

הכיף האמיתי של דיזל זה הקג"מים העצומים שמצמידים אותך לכיסא... אתה מקבל מ - 2.0 דיזל קג"מ שאתה מקבל מ - 3.0 בנזין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נשווה את אותם מנועים מבחינת גודל, הגדשה , מצננים וכל השאר

עכשיו ניקח את הנפח 1.9 (לא מוגדש)

בנזין לפחות 120 כ"ס

דיזל אין מצב מעל 80

האמת זה השוואה מפגרת

אבל הדיזל מול בנזין ב1 על 1 בלי שיפורים ותוספות הבנזין לוקח בגדול

1.9 טורבו דיזל מפיק בסביבות ה110 כ"ס נגיד

2 ליטר בנזין לא טורבו 150 כ"ס מוציא (147) ובכעוד שמודגש מוציא 265 (STI)

תחשבו על זה

2001 Opel Astra 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו באלפא, אחד המנועים הטובים ביותר הוא ה-JTD.

מממ... מעניין לשמוע אלפא דיזלית שכזו - היה לך העונג z-man ?

נדמה לי שהJTD זה מנועים של פיאט - אלפא "טיפלו" בהם באיזשהי צורה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לשמוע כל מיני אלפות דיזל.

זה ממש מבאס לראות אלפא 156 עם ספוילרים מתקרבת ולשמוע.... דיזל

נכון שיש להם מומנט מפלצתי (מנוע 2.4 JTD) אבל הצליל ממש לא משהו.

אחד הדברים שממש לא הצלחתי להתרגל אליהם בספרד זה לראות אלפא 145 מתקרבת במהירות, ועוד לפני שהיא חולפת על פני להבין... זה לא בוקסר עם צליל עמוק ומגרה, אלא TD חסכוני עם צליל מבאס.

ולידיעתכם - דיזל עם אגזוז פתוח נשמע כמו... דיזל :) .

ומי אמר שניצול הדלק במנוע בנזין הגיע למיצוי?

דיזל חסכוני ממנוע בנזין ב- 20% בערך. נכון?

עכשיו שימו למנוע הבנזין הזרקה ישירה. חסכתם 10%. נכון?

כמה חוסך "וולווטרוניק" של BMW? עוד 10%, לא?

ועכשיו שימו למנוע הבנזין כל מיני טריקים של מדע בדיוני שעדיין אין בשוק (אבל יהיו בקרוב) - יחס דחיסה משתנה, "מסילה משותפת" לבנזין ועוד... חסכתם עוד 10%? יופי. יש לכם מנוע בנזין יותר חסכוני מדיזל.

כמובן שגם הטכנולוגיה של הדיזל תשתפר בתקופה הזו (מעניין יהיה לראות את זה).

הבעיה הגדולה, לדעתי, היא שעלות יצור של בנזין יותר יקרה מעלות יצור של סולר, מה שנותן 20% פער במחירים (באירופה) לטובת הסולר. מעניין אם אפשר יהיה להתגבר גם על זה.

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל ספק שבנזין יעלה בכל השוואה ישירה (כלומר נתונים טכניים זהים) על כל מנוע דיזל , כי פשוט ניצולת האנרגיה של בנזין גבוהה מדיזל , וזה זהה למצב בו תשימו מנוע מתנול מול מנוע בנזין למשל.

יתרון הדיזל הוא במומנט שהוא מייצר (כתוצאה מחלקים פנימיים כבדים יותר ,ולא דווקא בגלל שזה דיזל) , ובחסכון שלו. אישית אני הייתי משדך לתיבה אוטומטית ,או עדיף רציפה -רק מנוע דיזל. המומנט שלו מסייע להתגבר על הפסדי המומנט באוט'.

לגיר ידני ,ריגושים ,צלילים , משיכה תגובה וכו' - אין תחליף לבנזין (לפחות לא במציאות של ימינו).

כל זה לא מונע מהדיזלים בימינו להיות הגיוניים לחלוטין ,מהנים אפילו , וכבר לא אותם טרקטורים רועשים של לפני 10 שנים. אם לא נסיעה ספורטיבית בראש מעיינכם אלא חסכון -דיזל.

לספורט -בנזין. וזה לא ישתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט לא יכול לסבול יותר צליל של דיזל,

אבל דווקא בדיזלים של מרצדס (לרוב מוניות) הצליל של הדיזל יותר רך ויותר דומה לזה של הבנזין. מפני שאני לא נוהג, רק הצליל גורם לי לשנוא אותו.

אם יעבדו על הצליל, אני בכיף ארכוש לי בעתיד רכב עם מנוע דיזל.

אבל בינתיים יש לי כמה דיזלים...(ג'ינסים :biggrin2: )

172

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אי אפשר לנצל את אותו מנוע לבנזין בגלל הענין שבדיזל אין פלגים ודיסטריבוטור

אגן השמן שונה לגמרי ( בגלל העובדה שדיזל שומני יותר )

ולידע כללי .....דיזל זה דלק יותר יעיל בהרבה......

וההבדל בחכסכון כולל הטורבו אם תשווה שניה את צריכת הדלק של מנוע בנזין מוגדש וטורבו מוגדש תראה שפחות דלק מנוצל בדיזל.

דבר שני..... כמות הדיזל הנמוכה שנצרכת היא בעקבות העובדה שבדיזל נוצרת יותר אנרגיה בשריפה ( ויחס דחיסה גבוהה יותר שיפוצץ כל דלק בנזין גלשהוא באם יוזרק ישירות כמו דלק רגיל ).

ואם מתבוננים במחירים לעומת חיסכון בדלק ( לדוגמא 1.9 טורבו דיזל שעושה 1- 17 בערך לעומת 1.6 בנזין שעושה באופטימיות 1-12 ) ומשווים את מחיר הדלק........ תראו שגם זו לא הבעייה.... בכלליות דיזלים הם בהחלט המנוע של העתיד שסובל כרגע ממנועים כבדים

ומתחממים מאד ולא רציפים בפעולתם כמו בנזין

ברצינות

אנשים שפכו פה שטויות בקצב לא נורמלי

וסתם לאשר את זה אני אתן את מה שמישהוא מהאתר נתן לי וזה לינק

http://www.howstuffworks.com

ותבדקו שם את הכתבה על מנועי דיזל

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...