Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר פתוח לנשם

שימו לב! השרשור הזה בן 6369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום הייתי במוסך של ניצן ודודו (מומלץ !!! ) וראיתי משהו שרציתי לדעת עליו כבר הרבה זמן .

הפילטר פתוח לנשם .

נכון שקיבלתי הסבר ממצה במקום ובכל זאת .

מה המטרה בלשים אחד כזה ועד כמה שזה עוזר , במיוחד באלפא ?

תודה

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות מרוץ נשם אגן השמן מחובר בקצהו לפילטר פתוח ,מכיון שאופי הנהיגה ברכב הוא במצערת פתוחה חלקית וברוב המקרים מצערת פתוחה במלואה ,עקב הסל"ד הגבוה נוצר לחץ באגן השמן עקב ירידת הבוכנות במהירות וישנה התנגדות של אויר כנגד ירידת הבוכנה ולחץ על טבעות הבוכנה מצד האגן, וכמובן השמן אינו חוזר במהירות המתאימה לאגן בכיון שיש בו זרימת אויר מהירה ולחץ ,סיבה נוספת מערבולות אויר הנוצרות עי החלקים הנעים ומפריעים לעבודת גל הארכובה הטלטלים והבוכנות,פילטר פתוח אמור לצמצם בעיות אלו ,אך הדבר הטוב ביותר הוא משאבת ואקום מכנית אשר תגרום לתת לחץ באגן השמן ולאטימה טובה יותר של טבעות הבוכנה ,אמור להשיג עוד כמה סיבובי מנוע ,ואטימת טבעות בוכנה טובה יותר

ברכבים המיועדים לשימוש יום יומי אותו צינור מחובר בחלק מהמכוניות לפילטר האויר או לסעפת היניקה מכיון שאופי הנהיגה הוא בד"כ בתאוטה או סרק

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מדברים על זה , כן ...?

filter2lj.jpg

תודה על ההסבר הממצה .

האם זה דורש ניקוי , כמו פילטר פתוח ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר פתוח אמור לצמצם בעיות אלו ,אך הדבר הטוב ביותר הוא משאבת ואקום מכנית אשר תגרום לתת לחץ באגן השמן ולאטימה טובה יותר של טבעות הבוכנה ,אמור להשיג עוד כמה סיבובי מנוע ,ואטימת טבעות בוכנה טובה יותר.
אז למעשה אתה אומר שתת לחץ בנשם עדיף על פני פילטר פתוח, אבל האם זה לא בדיוק המצב כשהנשם מחובר לבית פילטר האויר כמו בכל רכב כשהוא יוצא מהמפעל?

מה שאני מבין מדבריך הוא דווקא שפילטר פתוח על נשם האויר יפגע בביצועים.

עד כמה שידוע לי, היתרון של פילטר פתוח על נשם האויר הוא בכך שאדי שמן או אפילו רסס שמן לא מגיעים לכניסת האויר ולא מזהמים את התערובת והאוקטאן האופטימליים שהמנוע חושב שהוא מקבל, ובמנועי מירוץ העובדים בסל"ד גבוה רוב הזמן יש יותר אדים ורסס מבמנוע שעובד רגוע ומנהלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה למעשה צודק בדבריך,נכון אדי השמן פוגעים בתהליך השריפה, אך בעיה זו נפתרה עי התקנת משאבת ואקום המחוברת לנשם(וממנה החוצה) ,לפי דעתי אסור לנתק את צינור הנשם מהסיבה שציינתי לעיל, וגם שאותו לחץ מדובר מסייע בפריצת מחזירי השמן

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל האם חלק מהעניין הוא לא למנוע משמן להשפריץ החוצה , כאשר יש לחץ חזק , מדי... ?

ולתת רק לאויר לצאת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן לא אמור להשפריץ החוצה בכל מקרה ישנה סכנת התלקחות וסכנת החלקה,אמור למנוע מאדי השמן לצאת אל האויר ולזהם ,כחלק מתקנות זיהום האויר שיושמו בעולם המרוצים בשנים האחרונות

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד שאלה באותו הנושא -

האם גם הפילטר הזה דורש "ריסוס" עם החומר שמגן על פילטר אויר פתוח ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאני מציק , אבל מרגישים איזה שינוי ב"נשימה" של המנוע או משהו כזה ? בכל זאת , יש עוד פתח שנותן לאויר לצאת החוצה ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסיעה מנהלתית לא תרגיש בשום שינוי ואפילו יגרום לנזילות שמן ממחזירי השמן לאחר שימוש ממושך

היתרון של פילטר כזה הוא במסלול שם כל עשירית קובעת ואתה זקוק לכל סיבוב מנוע נוסף שתוכל להשיג (סלד גבוה יותר) ואגב אדי השמן רעילים מאוד ,נשימה של אדים אלה לאחר מספר דקות גורמת לכאבי ראש בחילות סחרחורת ובחלק מהמיקרים הקאות,אין מקום להתקן כזה בנסיעה יומיומית

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...